Jinekoloji Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Ureaplasma, Aldatılıyor muyum ?

ayssennurr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
46
19
29
Merhaba herkese evlendiğim günden beri kötü kokulu aşırı yoğun akıntı, kaşıntı ve ilişki sırasında acı problemim var. Defalarca hastaneye gittim mantar dediler enfeksiyon dediler antibiyotikler fitiller kullandım geçmeyince özel hastaneye yönlendirdiler devletin yapmadığı testler varmış onları yaptırmamı istediler yaptırdım ve üreaplasma enfeksiyonu çıktı cinsel yolla bulaşan bir hastalıkmış. Doktor sonucun pozitif olduğunu görünce bana direk eşinin senden başkalarıyla cinsel ilişkisi olmuş olabilir mi diye sordu. Eşim 8 yıldır hayatımda 3 yıldır da evliyiz benden başka hiç kimseyle cinsel birlikteliği olmadığını söylemişti. Ureaplasma pozitif çıkınca std10 testi (cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi) de yaptılar. Henüz onun sonucu çıkmadı ama benim içim içimi yiyor bu enfeksiyon sadece cinsel yolla mı bulaşır eşim beni aldatıyor mu biraz araştırdım ama ortak kullanım alanlarından da bulaşabilir diyolar eşim spora gidiyor ben havuza yüzmeye gidiyorum lazere gidiyorum oralardan bulaşmış olamaz mı ? Doktora sordum ama doktor çok net bir şekilde sadece cinsel yolla bulaşacağını söyledi. Eşimle kondomsuz hiç ilişkiye de girmedik hiç içime boşalmadı sadece bir kaç kez kondomsuz sürtünme oldu bu şekilde bulaşması mümkün mü. Bu enfeksiyonu geçirenler bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

Edit: eşimin test sonucu negatif çıktı onda yokmuş üreplazma. Kafayı yememek elde değil gerçekten nerden nasıl bulaştı bu virüs bana…

Son düzenleme:
Eşinden cinsel yolla bulaşan bi hastalık kapmışsın ve o da bu hastalığı başkasından kapmış. Her şey açık ve net değil mi? Biz doktordan iyi mi bilicez söylemiş işte

Ama korunmadan hiç ilişkiye girmedik bu şekilde bulaşması mümkün mü ki
Bulaşır. Spor salonundan yüzmeden falan cinsel yolla bulaşan hastalık kapılır mı biraz makul olalım. Kendinize şuan çıkış kapısı arıyosunuz farkındayım konduramıyosunuz ama doktor ne dediyse o

Sürtünme oldu diyorsunuz, tabii ki bulaşır. Oral yolla da bulaşır.

Eşiniz de test yaptırmalı, varsa tedavi olmalı çünkü onda varsa sizdeki de hiç geçmeyecek. Zaten onda varsa şüphelenmeniz daha uygun olur. Erkeklere cinsellik harici bir yolla bulaşması çooook zor

hic aklamaya calisma bence olay gayet acik.
senin icin kucuk bjr arastirma yaptım diyor ki; Prezervatif kullanımı enfeksiyon riskini azaltsa da, tam koruma sağlayamadığı akılda tutulmalıdır.
ayrica oral iliskiden de bulasilacagi soylenmis.
yani kondom kullanmaniz hastaligi kapmana engel olmamis.
ayrica havada canli kalma ihtimali dusukmus virusun. yani lazerde senden on dakika once giren kadindan makinaya ondan sana bulasma ihtimali sıfıra yakin.
ama antibiyotikle kolayca gecen bir hastalikmis. en azindan iyi tarafi bu

Eşime test nasıl yapılacak kadınlarda sürüntü testi yapıyolar ama erkeklerde nasıl oluyor

Cinsel hastalık.ortak alan cart curt diyerek kendinizi kandırmayın.o ihtimal milyonda bir.yalan söylemiş.eee evlenmeden cinsel hastalık testleri yapılmıyor mu zaten?

Kadınlar için de öyle.bir açık kapı bırakalım da yuvalar dağılmasın demişler heralde

Cinsel hastalık.ortak alan cart curt diyerek kendinizi kandırmayın.o ihtimal milyonda bir.yalan söylemiş.eee evlenmeden cinsel hastalık testleri yapılmıyor mu zaten?
Eşim söylemedi ortak alanı ben googledan araştırdığımda gördüm. Std 10 testi yapılmıyor evlenirken bu çok detaylı bir test sadece özel laboratuvarlarda yapılıyor. Evlenirken sadece hıv ve aids’e bakılıyor diye biliyorum

Bu sitede araştırdım bakire olduğu hiç cinsel birlikteliği olmadığı halde bu enfeksiyonun pozitif çıktığı insanlar varmış. O yüzden çok karışık kafam kime neye inanacağımı şaşırdım

Sizin eşiniz de doktora gitsin, sizin durumunuzu anlatsın. Doktor gerekli testleri yapacaktır. Evet dediğiniz gibi , evlenirken verem, hiv gibi birkaç hastalığın testi yapılıyor sadece. Tedavinizi ihmal etmeyin geçmiş olsun

Ureaplasma cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğundan özellikle çok eşli cinsel yaşamı olan ve korunmasız ilişkiye girenlerde enfeksiyon riski fazladır. Prezervatif kullanımı enfeksiyon riskini azaltsa da, tam koruma sağlayamadığı akılda tutulmalıdır.
Bir hastane sayfasından alıntı

Eşiniz belki tam çinsel ilişkiye girmemiştir ama anal ya da oral yapmıştır. O yüzden size senden önce başkası işe cinsellik yaşamadım demiştir.

Doktora inanırsınız herhalde, siz sanırım eşinizi içinizde korumak istiyorsunuz olabilir, aldatılıp affetmek istiyorsunuz olabilir ve ya sizden önce ilişki yaşamıştır söylemek istememiştir olabilir
Ama doktorun dediğine inat başka şeyler bulma isteğinize ‘olabilir’ diyemiyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…