Cinsel isteği olmadan Evlilik devam eder mı?

Merhabalar, 3 yıla yakın evliyim, eşim beni çok seviyor her istediğimi yapar maddi ve manevi ama varikosel hastası cinsel ilişkide sıkıntı yaşıyoruz bazen ayda 1 kere oluyor en fazla 2 haftada 1, ne yapacağımı bilmiyorum cinsel ilişki olmadan evlilik sürer mı?
Surmez

birbirimize çok seviyoruz ilk günkü gibi, tanıdığımdan beri 5 yıl oldu prenses gibi davranıyordu hiç pişman değilim ama sağlığı iyi olsa çocuğumuz da olsa daha güzel olur.

Sürer ama zor olur bence

Bizimde ayni şekilde bir rahatsızlığı yok ama.osteksizlik var ayda 2 kere anca neyaparsin yap olmuyor yanında açık giyiniyorim kendime bakıyorum saçım başım makyajım ama yok donuyor arkasını uyuyor bende neyapim boş işte
Siz, kaç yıl evlisiniz?

Biz 11 senelik evliyiz onun sadece iş hayatı var başka bisey düşündüğü yok
Ve ilişkimizde devam ediyor çok duygusal boşluğa düşüyorum ara sıra ben neyapcam bu şekilde ilgisiz bir eş var artık eve bende gelmek istemiyorum oturup saatlerce işte durum sonra yorgunluktan uyuyum evde kaldigin zamanlar uzuluyorum

Sizi çok iyi anlıyorum benim eşimde de sorun olduğu için onda da çok ciddi isteksizlik vardı evliliğin başında ayda bir ancak oluyordu ki yeni evliydik şu an bile 1.5 yıllık evliyim. Ben çok üzüldüm çok ağladım onu çok zor doktora gitmeye ikna ettim başlarda uygulanan tedavi doğru düzgün bir işe de yaramadı bu sefer psikolojik olarak iyice çöktü bak işte doktor da düzeltemiyo böyle kabul edeceksen et demeye kavga çıkarmaya başladı ki eşim de normalde beni hiç üzmez üstüme titrer. Sonra başka doktor tedavisiyle eskisinden iyi şu an en azından çocuk deniyoruz diyebileceğim kadar bir ilişki sıklığı var. Ben eşimi çok sevdiğim için ayrılmayı hiç düşünmedim başkası olsa muhtemelen ayrılmış olurdum diye düşünüyorum çünkü cinselliğe önem veren istekli biriyim ama tabi ki eşim daha önemli doktora gitmeyi ikna edin en azından şimdiden iyi olur emin olun hastalığı yüzünden bu karar isteksizlik yaşıyor kaçma duygusundan

Ve ilişkimizde devam ediyor çok duygusal boşluğa düşüyorum ara sıra ben neyapcam bu şekilde ilgisiz bir eş var artık eve bende gelmek istemiyorum oturup saatlerce işte durum sonra yorgunluktan uyuyum evde kaldigin zamanlar uzuluyorum
Çok zor gerçekten ne diyeceğimi bilemedim 11 sene az bir süre değil, onunla konuşun sakin bir şekilde, en az dikkatli davransın, madam hiç bir sağlık sorunu yok .

Sizi çok iyi anlıyorum benim eşimde de sorun olduğu için onda da çok ciddi isteksizlik vardı evliliğin başında ayda bir ancak oluyordu ki yeni evliydik şu an bile 1.5 yıllık evliyim. Ben çok üzüldüm çok ağladım onu çok zor doktora gitmeye ikna ettim başlarda uygulanan tedavi doğru düzgün bir işe de yaramadı bu sefer psikolojik olarak iyice çöktü bak işte doktor da düzeltemiyo böyle kabul edeceksen et demeye kavga çıkarmaya başladı ki eşim de normalde beni hiç üzmez üstüme titrer. Sonra başka doktor tedavisiyle eskisinden iyi şu an en azından çocuk deniyoruz diyebileceğim kadar bir ilişki sıklığı var. Ben eşimi çok sevdiğim için ayrılmayı hiç düşünmedim başkası olsa muhtemelen ayrılmış olurdum diye düşünüyorum çünkü cinselliğe önem veren istekli biriyim ama tabi ki eşim daha önemli doktora gitmeyi ikna edin en azından şimdiden iyi olur emin olun hastalığı yüzünden bu karar isteksizlik yaşıyor kaçma duygusundan
Umarım tedaviye iyi gider, Allah isteyen herkese evlat nasip etsin.

Eşim 2 yıldır tanıştıktan sonra evlendik, 3 yıl önce, yanı 5 yıldır tanıyorum, dünyanın en iyi insan benim için, yeni sevgililer gibi birbirimiz çok seviyoruz hiç pişman değilim gerçekten prensesler gibi yaşıyorum tek eksikliğimiz budur,fazla etkilenmedim sadece son zamanlarda çocuk istedigim için moralim biraz bozuldu, ama uğraşıyor çocuk için hastaneye başvurduk 1 ay sonra aşılama yapacağız ,bakalım her şey hayırlısıyla inşallah, ama hiç ayrılmaya düşünmedim.

X