Cinsel ilişki nedir ?

melikelerce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2022
237
285
34
Merhabalar herkese. Daha önce vajinismus konusu açmıştım yeneli 1 hafta oldu. Fakat şunu farkettim ki ben cinsel ilişki nedir bilmiyorum. Yani zevk nedir nasıl alınır falan gibi şeylerin cevabı henüz yok bende, tedavi sonrası yaşadığım bu süreç normal midir ne zaman düzelir tekrar uzman yardımı almam gerekir mi bu durum için ? Hiç vajinismus yaşamamış normal cinsel hayatı olan arkadaşlarım ya da vajinismus olup atlatmış arkadaşlarım bana söyleyeceğiniz bir şeyler var mı ☺️❤️

Merhabalar herkese. Daha önce vajinismus konusu açmıştım yeneli 1 hafta oldu. Fakat şunu farkettim ki ben cinsel ilişki nedir bilmiyorum. Yani zevk nedir nasıl alınır falan gibi şeylerin cevabı henüz yok bende, tedavi sonrası yaşadığım bu süreç normal midir ne zaman düzelir tekrar uzman yardımı almam gerekir mi bu durum için ? Hiç vajinismus yaşamamış normal cinsel hayatı olan arkadaşlarım ya da vajinismus olup atlatmış arkadaşlarım bana söyleyeceğiniz bir şeyler var mı ☺️❤️
Ya zevk alman partnerine de bağlı.. senin hoşlandığın seyleri yapmalı.. tahrik etmesi de geeek yani..

Ya zevk alman partnerine de bağlı.. senin hoşlandığın seyleri yapmalı.. tahrik etmesi de geeek yani..
Sanırım şu an sadece bu vajinismus illetini atlatmış olmanın verdiği heyecanla sadece ona odaklıyım, henüz yeneli çok az olduğu için yapabiliyor olmanın gitgelini yaşıyorum aklımda oldu mu olmadı mı olacak mı yine vs 🙁

Sanırım şu an sadece bu vajinismus illetini atlatmış olmanın verdiği heyecanla sadece ona odaklıyım, henüz yeneli çok az olduğu için yapabiliyor olmanın gitgelini yaşıyorum aklımda oldu mu olmadı mı olacak mı yine vs 🙁
Kendini rahat bırak.. partnerinle arandaki bağa odaklan ve tadını çıkarmaya bak

Merak etme tabuların kötü yani. Vajinismus yaşamayan çoğu kadında zaten bilmiyor...:işsiz::halay::rolleyes:

Ayy çok basit görünen bir şey bile bu tabular yüzünden ne kadar zor olabiliyormuş valla bezdim 😄:halay::halay:
Sal gitsin bacım hatta çekingen de olma bir his mi var atla gitsin. Amaan ne takıon. Ondan sonra oraya buraya kaçarlar peh:halay::işsiz::eğlence: yeni ne düşünür acaba şöyle mi olur acaba yanlış mı anlar diye diye. Hatta arttırıyoruz uslu kız olalım diye diye. Adam tepinir ama hissettiğimiz tek şey Allah'ım bitsede banyoyu temizlesem olur . Yani görev veya vesair durumuna doğru gidilir . Zaten bu tabular toplum derken ne oluyorsa hep kadına oluyor o yüzden sal bacım sal. Bir his varsa gelir. His gelmiyorsa da kayantırsın suyu çay yaparuk sıkma canını. Bak bana ben hep çay yapıom . Ohh kafa rahat :halay::rolleyes:

Cinsellik forumunda dolaşın başlıklara bakın, işinize yarayacak konular var.

Merak etme tabuların kötü yani. Vajinismus yaşamayan çoğu kadında zaten bilmiyor...:işsiz::halay::rolleyes:
Vajinismusu 3-4 gün de bitirebilirsiniz fakat nasıl bir tedavi olduğu önemli. Sadece girişi sağlamış olmak vajinayı tedavi etmiş olmaktır. Ama haz alma, haz noktalarını keşfetmek çok önemlidir. 3-4 günde tedavi olan sadece mekanik olması gerekeni başarmaktır. Cinsel terapi alabilirsiniz. Vajinismus sırasında farklı bir tedavi yöntemi denenseydi ilişkide haz almayı da öğrenmiş, kendinizi farketmiş olurdunuz.

Cinsel terapinin amacı ilişkiyi sağlıklı hale getirmektir. Sadece vajinayı girişe hazırlamak değildir. bu nedenle de çift olarak terapinin devam etmesi, eşin desteği çok önemlidir.

Vajinismusu 3-4 gün de bitirebilirsiniz fakat nasıl bir tedavi olduğu önemli. Sadece girişi sağlamış olmak vajinayı tedavi etmiş olmaktır. Ama haz alma, haz noktalarını keşfetmek çok önemlidir. 3-4 günde tedavi olan sadece mekanik olması gerekeni başarmaktır. Cinsel terapi alabilirsiniz. Vajinismus sırasında farklı bir tedavi yöntemi denenseydi ilişkide haz almayı da öğrenmiş, kendinizi farketmiş olurdunuz.
Yok kastım vajinismus değil . Vajinismus geçirmemiş çoğu kadında zaten cinsel haz veya noktalar veya cinsellik konusunda bilgisi yok. Yani 5 yıl geçip acaba hamile olabilir miyim diye soran bir arkadaş bile gördüm forumda :halay::eğlence::confused: Toplum olarak bu konuda bilgisiz ve tabuluyuz. Konu sahibi değilim bu arada:KK66:

Kendinizi akışa birakmaniz lazim giris gerceklestikten sonra beyin olarak zevke odaklanmaniz lazim kegel egzersizi ogrenmissinizdir iliski aninda kegel kullanabilirsiniz his durumuna etki ediyor. Daha cok erken ben de 5 ay vajinismus yasadim ilk ay bende pek bisey anlamiyordum hep giris olayina odakliydim her gun iliski oluyodu alismak icin sonra kendimi kesfetmeye basladim simdi 14 ay oldu vajinismusu yeneli her sey yolunda🥰

Yok kastım vajinismus değil . Vajinismus geçirmemiş çoğu kadında zaten cinsel haz veya noktalar veya cinsellik konusunda bilgisi yok. Yani 5 yıl geçip acaba hamile olabilir miyim diye soran bir arkadaş bile gördüm forumda :halay::eğlence::confused: Toplum olarak bu konuda bilgisiz ve tabuluyuz. Konu sahibi değilim bu arada:KK66:
sizi yanlışlıkla etiketledim ya da cevap verdim sanırım. Vajinismustan sonra ilişkiye girdiğini anlamayan zevk almadığını yazan arkadaşımıza yazacaktım

sizi yanlışlıkla etiketledim ya da cevap verdim sanırım. Vajinismustan sonra ilişkiye girdiğini anlamayan zevk almadığını yazan arkadaşımıza yazacaktım
Yok canım sıkıntı yok iki muhabbet oldu fena mı :halay: Anladım ben yeni üye yazıyor . Alışıp çözene kadar zaten master oluyor insan. Kişinin yazısını cevaplarsanız o kişiye cevap vermiş olursunuz. Etiketlemek isterseniz @ işareti yazıp üyenin adını yazın çıkar üye işaretleyin :KK24: Yeni üyelere hoşgeldiniz efenim

Kendinle partnerin arasında uyumu yakaladığın zaman zevk alırsın partnerine bağlı

Yok zaten onu doktorum söylemişti vajinadaki noktalar, değdiğinde keyif aldığın yerler, hissettiğin basınç hissinin bile ilk baştaki gibi olmayacağı vs ama ben vajinismus yaşayanlardan ne kadar sürede kendilerini yeterince tanıdılar onu merak ettim teşekkürler ☺️☺️☺️

Malesef toplum olarak gerçekten çok bilgisiz ve tabuluyuz aşırı haklısınız 🙄

Kendinizi akışa birakmaniz lazim giris gerceklestikten sonra beyin olarak zevke odaklanmaniz lazim kegel egzersizi ogrenmissinizdir iliski aninda kegel kullanabilirsiniz his durumuna etki ediyor. Daha cok erken ben de 5 ay vajinismus yasadim ilk ay bende pek bisey anlamiyordum hep giris olayina odakliydim her gun iliski oluyodu alismak icin sonra kendimi kesfetmeye basladim simdi 14 ay oldu vajinismusu yeneli her sey yolunda🥰
Henüz çok yeni yendiğim için hala bazen inanamıyorum giriş olmuş olmasına dahi :) gerçi 2 sene çektiğim çileden sonra sonuçta adaptasyon sürem olacaktı. Çok sevindim sizin adınızada 😍

Merhaba bende vajinismus yeneli bir ay oldu bende ilişkiye girmek istemiyorum gibi oluyo yani eşimi çok seviyorum istiyorum ama iş oraya gelsin istemiyorum bacaklarımı açamayacak gibi hissediyorum sizin geçti mi sorununuz nasıl geçti lütfen yardım eder misiniz

Merhaba bende vajinismus yeneli bir ay oldu bende ilişkiye girmek istemiyorum gibi oluyo yani eşimi çok seviyorum istiyorum ama iş oraya gelsin istemiyorum bacaklarımı açamayacak gibi hissediyorum sizin geçti mi sorununuz nasıl geçti lütfen yardım eder misiniz
Merhaba, vajinismusu yendikten sonra bir süre kendinize inanamıyorsunuz acaba tekrar olacak mı yine girmeyecek mi yine açamayacak mıyım soruları sürekli beyninizi kurcalıyor. Çünkü şöyle düşünün yıllar boyu kapatmışsınız bir anda açınca adapte olmasıda biraz zaman alacak elbette.

Benim doktorum ilişki aralarını açmayın demişti 2 günde bir ilişkiyle düzene koydum açıkçası, ilk başlarda kontrolü kendimde tuttum hep kendim yerleştirdim kendim durdurdum kendim devam ettirdim kontrol bende olunca alışmamda kolay oldu ama tabiki dediğim gibi bu süreç hemen olmuyor sanırım 2 ay falan sürmüştü tamamen aklımdan artık olumsuzlukları çıkaralı 😊

X