Makyaj Ürünleri Çingene Makyajı Yarışma Anketi

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Sizce En Başarılı Çingene Makyajı Hangisi?

• 1. Yarışmacı

OY: 94 15,5%
  • 2.Yarışmacı

OY: 36 6,0%
  • 3.Yarışmacı

OY: 124 20,5%
  • 4.Yarışmacı

OY: 35 5,8%
  • 5.Yarışmacı

OY: 53 8,8%
  • 6.Yarışmacı

OY: 1 0,2%
  • 7.Yarışmacı

OY: 5 0,8%
  • 8.Yarışmacı

OY: 3 0,5%
  • 9.Yarışmacı

OY: 6 1,0%
  • 10.Yarışmacı

OY: 65 10,7%
  • 11.Yarışmacı

OY: 181 29,9%
  • 12.Yarışmacı

OY: 2 0,3%

• Ankete Katılan
    605
  • Anket Kapalı .
estagfurullah hadı eglencemız kaldıgı yerden devam etsın..kusur bulmak deıl ortmek erdemdır :)

hoscakalınn

5. yarışmacı bildiğimiz Türkan Şoray yahuuuu:))))bu ne benzerlik böyle

Son düzenleme:
Sokaktaki çingeneleri canlandırmış olsalardı zaten kimse makyaj yapmazdı..

Bu yarışma da giyim formatında başka topikte açılırdı zaten...:)))

Çingene makyajı görmek için İspanyaya gitmeye gerek yok yeşilçamda da örnekleri vardır.

Bizim medyadaki çingeneleri esas almış arkadaşlar bu da doğaldır...

Yeşilçamda köylü kızları takma kirpikle dolasıyor.Yataktan kalktıklarında dudaklarında kırmızı ruj oluyor.Köylü kızlarında kırmızı ojeli uzun tırnaklar hamur acıyorlar :)))

Yeşilçam cok kotu bir referans bence...

İspanyaya gıtmeye elbette gerek yok ama kimse İspanyayı da referans alın demiyor zaten..bu ne hiddet bu ne celal :)) Ayrıca 3 sene once gittim , merak etmeyin orda da cingene kalmadı zaten :)

Eh o zaman Sulukuleyı referans alalım herkes rahatlasın :)))

ne garibanı bacımmsempatiksalakcinni
senden benden zenginler ama göstermiyorlar
bi kaç sene onalra yakın bi semtte oturmuştuk
inanın kuyumcuya bi gidiyolar düzünilerce altın alıyolar sempatiksalakcinni
bizimbi tanıdık kuyumcuda denk gelmiştik te sempatiksalakcinni

tip olarak gariban b@m'cim..yoksa cebinden parasından bahsetmıyorum

Sevgili Okypeteye bosuna yuklenmıssınız,demek istedigi cingeler sadece "varoş" sıfatı ıle anılmadıgı ulkelerınde oldugu ve referans noktasının buralar alınmasının yarısmaya daha cok sey katacagıdır..

Son düzenleme:
sulukuleyi alırsak
oksijenli suyla açılmış saçlarr
sıfır makyaj, solgun biyüz
ağzında sakız
vs vs

Türkan şorayın çingene halini çok svdiğimi 5 numaranın da bana onu çağrıştırdığını düşününce elim 5 numaraya gitti
çok beğendim kendisini-maşallah!

kargaların öttüğü -tatlicadiarzu-yerde bülbüller susarmış:1closedeyes:
ahhhhh çok seviyorum bu lafıboshayallersmile
bu ne yaaaaa....:1shok:
bunu gerçekten sen mi yazdın tanrıça...:1no2:

anaokulunun teneffüs zili çalıp barbi bebeklerinizin kavgasına tutuşup,hırsla ,kinle çığıran bir bebek modunda olmaya gerek var mı ?
bu kadar çirkin , iyi niyetine ve arkadaşlığa sığmayan özdeyişlerle insanları kırmaya çalışmak ,hangi ahlaka sığar. tartışma olmalı ama ahlak sınırları içinde söylemler olmalı bunlar doğal değil mi ! insanlar tartışarak ,konuşarak anlaşılır unuttunuz sanırım ki, kargalar ,bülbüller size eşlik etmiş....
artık karga gibi çığırsanız ,bülbül gibi şakısanız kimi neye faydası kaldı ki :1closedeyes:

Bu ben mi oluyorum? Ben bir kere kirpikler ne güzel, photoshop değmiş gibi demiştim güzelliği vurgulamak için ama okypete'nin bahsettiği ben değilimdir herhalde :)

demekki yanlış anlamalara , mahal vermiş lafınız. yada şu resimde photoshop diyen başkalarıda var onu söyleyene sorun ben bilemeyeceğim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:

anaokulunun teneffüs zili çalıp barbi bebeklerinizin kavgasına tutuşup,hırsla ,kinle çığıran bir bebek modunda olmaya gerek var mı ?
bu kadar çirkin , iyi niyetine ve arkadaşlığa sığmayan özdeyişlerle insanları kırmaya çalışmak ,hangi ahlaka sığar. tartışma olmalı ama ahlak sınırları içinde söylemler olmalı bunlar doğal değil mi ! insanlar tartışarak ,konuşarak anlaşılır unuttunuz sanırım ki, kargalar ,bülbüller size eşlik etmiş....
artık karga gibi çığırsanız ,bülbül gibi şakısanız kimi neye faydası kaldı ki :1closedeyes:

evet katılıyorum. bir konuda farklı düşünceler olunca farklı bir görüş söyleyince, geçmişteki
yaşananlar,paylaşımlar, anında yok oluyor maalesef . . oysa konuşarak yumuşak bir şekilde yazmak dururken

Son düzenleyen: Moderatör:
demekki yanlış anlamalara , mahal vermiş lafınız. yada şu resimde photoshop diyen başkalarıda var onu söyleyene sorun ben bilemeyeceğim artık.

İyi de ben kötü bir şey demedim aksine iltifat ettim o gözlerin sahibine, bana böyle bir şey dense ben mutlu olurdum doğal halim bile photoshopa benzetiliyor demek ki diye. Kaldı ki ben bu fotoğrafta photoshop var demedim "o kirpikler ne güzel öyle maaşallah photoshop değmiş gibi" dedim, sizce de iltifat olmaz mı bu okypete? Yani gözler, kirpikler o kadar güzel ki gerçek olduğuna inanılmayacak kadar anlamında övmek istemiştim ben ama işte iyilikten maraz doğuyor demek ki, zaten yorum yapmak benim neyime, vereyim oyumu oturayım aşşağı....

sohbeti en baştan itibaren takip eden bi katılımcı olarak ve inanın her bir kelimesini okuyarak inceledim....ne olduda kişiler yanlış anlaşıldı neden gerilim yaşandı inanın anlamış değilim...

herkes iyi niyetli yorumlar yapmış......bakmayın zaman zaman şakayla oruçluluktan desemde

yanlış anlaşılmayı gerektirecek yada birilerini savunmayı gerektirecek bi durum göremedim ben...

en baştan itibaren sohbet eden herkes iyi niyetli....ama nedense birileri noktasına virgülüne takılıp sanki gergin bir hava varmış gibi savunmaya geçmiş....

okypete olsun..miriana olsun ve diğer yanlış anlaşılanların çok iyi niyetli olduklarını düşünüyorum...

DONUT canım senin kaliteli yorumlarının ve doyurucu topiğinin sürekli takipcisiyim.....bu topiktede olman ve yorumlarını paylaşman çok hoşuma gitti..kesinlikle boş konuşmalar değil bunlar herkes fikrini söylemekte serbest helede bilgi aktarımı varsa paylaşım varsa bize sadece teşekkür etmek düşer...

ilarzu herzamanki gibi işinin takipcisi o bizim makyaj pirimiz.........bir çok şeyide ondan öğrendik burda herkes iyi niyetli ORUÇLULUKTAN böle olduk:roflol::roflol:

canım inan bende üzüldüm bu yoruma.......hatta bi ara dedim ki bu kargaların içinde bende varmıyım..DAM ÜSTÜNDE SAKSAĞAN sözünü üstümüze alınalımmı diye....çünki tamda sobet içindeydik bizler...ama sanmıyorum ben yanlış anlamışımdır ORUÇLULUKTANkaydirigubbakcemile3

İyi de ben kötü bir şey demedim aksine iltifat ettim o gözlerin sahibine, bana böyle bir şey dense ben mutlu olurdum doğal halim bile photoshopa benzetiliyor demek ki diye. Kaldı ki ben bu fotoğrafta photoshop var demedim "o kirpikler ne güzel öyle maaşallah photoshop değmiş gibi" dedim, sizce de iltifat olmaz mı bu okypete? Yani gözler, kirpikler o kadar güzel ki gerçek olduğuna inanılmayacak kadar anlamında övmek istemiştim ben ama işte iyilikten maraz doğuyor demek ki, zaten yorum yapmak benim neyime, vereyim oyumu oturayım aşşağı....
yok .. inan bende yanlış anladım okurken hatta varmı yokmu bilemem ama kirpikler takma olabilir yazdım.ama şimdi neyikasteddiğin açıkça belli oldu.. lütfen sende kırılma. herkes gerilmiş durumda.
sohbeti en baştan itibaren takip eden bi katılımcı olarak ve inanın her bir kelimesini okuyarak inceledim....ne olduda kişiler yanlış anlaşıldı neden gerilim yaşandı inanın anlamış değilim...

herkes iyi niyetli yorumlar yapmış......bakmayın zaman zaman şakayla oruçluluktan desemde

yanlış anlaşılmayı gerektirecek yada birilerini savunmayı gerektirecek bi durum göremedim ben...

en baştan itibaren sohbet eden herkes iyi niyetli....ama nedense birileri noktasına virgülüne takılıp sanki gergin bir hava varmış gibi savunmaya geçmiş....

okypete olsun..miriana olsun ve diğer yanlış anlaşılanların çok iyi niyetli olduklarını düşünüyorum...

DONUT canım senin kaliteli yorumlarının ve doyurucu topiğinin sürekli takipcisiyim.....bu topiktede olman ve yorumlarını paylaşman çok hoşuma gitti..kesinlikle boş konuşmalar değil bunlar herkes fikrini söylemekte serbest helede bilgi aktarımı varsa paylaşım varsa bize sadece teşekkür etmek düşer...

ilarzu herzamanki gibi işinin takipcisi o bizim makyaj pirimiz.........bir çok şeyide ondan öğrendik burda herkes iyi niyetli ORUÇLULUKTAN böle olduk:roflol::roflol:
güzel sözlerine çok teşekkürler canım. beni anlamana çok sevindim.a.s.

kız sevgilim

saa sölüyom gelinim sen anla durumu.

sen şimdi onu iltifat olarak yazdın ya birileri çıkar yok photoshop var yok öyle böyle demesinler diye baştan altını çize çize yazam dedim bidenem:))

önceki sayfaları sen okumadın herhalde:roflol:

nerden neler çıkarılıyor aklın şaşar:))))

İleri görüşlülüğünü takdir ediyorum gerçekten de ilarzu'mm, iltifat olarak yazdığım söz aldı nerelere yürüdü şimdi, keşke hiçbir şey demeyip maaşallah deseydim çekilseydim köşeme...

yok .. inan bende yanlış anladım okurken hatta varmı yokmu bilemem ama kirpikler takma olabilir yazdım.ama şimdi neyikasteddiğin açıkça belli oldu.. lütfen sende kırılma. herkes gerilmiş durumda.
güzel sözlerine çok teşekkürler canım. beni anlamana çok sevindim.a.s.

Teşekkür ederim beni anladığınız için, burada böyle bir şey yaşayacağımı hiç tahmin etmediğim için acaba sussa mıydım dedim kendi kendime çünkü kk'yı ve sizleri gerçekten çok seviyorum, aranıza yeni katılmış biri olarak da uyum sağlamaya, herkesle geçinmeye çalışırken şimdi inanamadım bile bana laf atıldığına. Açıklığa kavuşmasına sevindim. Neyse, olur böyle gerginlikler diyoruz ve yorumlarımıza devam ediyoruz o zaman...

Kızlar bu kadarın lafın ustune sunu soylemekıstıyorum :)))))))

bir numaranın kirpikleri takma kaydirigubbakcemile3 çok eminim kaydirigubbakcemile3

Teşekkür ederim beni anladığınız için, burada böyle bir şey yaşayacağımı hiç tahmin etmediğim için acaba sussa mıydım dedim kendi kendime çünkü kk'yı ve sizleri gerçekten çok seviyorum, aranıza yeni katılmış biri olarak da uyum sağlamaya, herkesle geçinmeye çalışırken şimdi inanamadım bile bana laf atıldığına. Açıklığa kavuşmasına sevindim. Neyse, olur böyle gerginlikler diyoruz ve yorumlarımıza devam ediyoruz o zaman...

tamam canım oluyor böyle şeyler.
yüz ,mimik, ses tonu falan yok ya. sanal olunca, yanlış anlamalar olabiliyor. bazen....

hoşgeldin aramıza..a.s..

X