Popüler Konu Cilt bakım rutinlerim

Beni çok kez etiketledin ama ben kendi adıma önceki topikte de söyleyeceğimden farklı şeyler söylemeyeceğim.Cilt topigine yazan hiç kimse bı doktor,dermotolog değil. Herkes kendince, kendine iyi gelen ürünleri paylaştı, öneri sundu. Randevu almak çok zor değildir. Ben olsam arayış içine girip cildime iyi gelen/ gelmeyen içerikleri tespit edip kafa patlacagima birkaç ürün parasını ayırıp birez bütçemi zorlayıp iyi bir doktora giderim. Belki vitaminler belki hormonal değişiklikler, eksikler ters etki yapıyor. Ve ürünler içerik olarak örneğin arbutin ise bunun formülasyonu, kullanılan hammadenin kalitesi de değişiyor. Eser miktarda içine konan bı içerik bile fark ettirebilir.

Sözün özü bence hepsini bırak git bı yere verdiği şeyleri düzenli kullan. Toplandığında az , öz ürünle devam et en basic şekliyle. Ve ağırlıklı bilinen dermo kozmetik markalarında seç sonrasında belki bı tık fazla verirsin ama vaadeni yerine getirir. Dermoskin gibi, laroche, Bioderma gibi . Aklıma ilk gelenler.

Güneş kremi, Leke varsa arbutin, niasinamide,su bazlı temizleyici ve güzel bı nemlendirici yeter temelde macera aramaya gerek yok
Celenes bni mahvetti güneş kremini attim temizleyici yenisini alınca bunuda aticam onun dışında çok güzel ürünlerim var sıkıntı yok ama tek bir ürün mahvetmeye yetiyor işte doktora da gidip kullandığım ürünleri danisacagim Atart Atart

Sabahları ben ayrıca kullanmıyorum yıkama jeli falan genelde, bazen göz solüsyonun kalanını dağıtıyorum sadece yabancı ve ünlü bir dermatolog andrea suarez di yanılmıyorsam eğer, sabahları jellerle yıkamayın yüzünüzü hiç gerek yok sadece suyla temizleyin diyordu. O zamandan beri bıraktım sabahları köpük jel falan kullanmayı normalde kışın çok gerilen pul pul olan cildim bu sene daha iyi 🤞
Yağ bazlı temizleyici derken çift aşamalı temizliğin ilk adımında kullanılan yağları kast ediyorsan sanırım onu arkadan köpük ya da jel temizleyici ile arındırmak gerekiyordur tek aşamada bırakmak gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verebilir gibi geldi.
Dermatologla görüşüp en azından akşam için cildinin şimdiki durumuna uygun bir temizleyici seçmen ve sabahları da temizleme adımını atlaman daha iyi olabilir bir de arkadaşlar da demiş zaten cildin bu dönemdeyken rutinin çok sade çok baz olmalı ama mutlaka bir uzman kontrolü ile ilerle bazen doğru yapmaya çalışırken cildin daha çok tepki vermesine neden oluyoruz maalesef
Bnde sabahları sadece yüzümü yıkayarak başlayacağım ise bir süre öyle deneyeceğim sadece akşamları çift aşamalı temizleyeceğm bakalım ne olacak celenesin kurutucu özelliği olduğu için mevsim de kış olduğu için ve sabah akşam yaptığım için yüzümu kurutuyor olabilir ilk şişemde öyle sorunlar yaşamadım ikinciyi alınca delirdi diğer ürünler sıkıntı oluyordu ozaman onları değiştim sıra celeneste Bearhug Bearhug

Tekrar tekrar alırım dediğim iki ürünüm var şuan ikisi de temizleyici :) Cosmed yağ bazlı ve Maruderm hassas ciltler için su bazlı temizleyici. Hassas cildime ikisi de uydu çok memnunum ciltte kalmayan yıkanan ürünler olduğu için güzel bir temizleyici bulunca başka bişey denemeye gerek yok diye düşünüyorum. Asıl işi bence serumlar yapıyor o yüzden farklı farklı serumlar denemeyi seviyorum :21: En önemlisi ve en zoru benim için güneş kremi

Beni çok kez etiketledin ama ben kendi adıma önceki topikte de söyleyeceğimden farklı şeyler söylemeyeceğim.Cilt topigine yazan hiç kimse bı doktor,dermotolog değil. Herkes kendince, kendine iyi gelen ürünleri paylaştı, öneri sundu. Randevu almak çok zor değildir. Ben olsam arayış içine girip cildime iyi gelen/ gelmeyen içerikleri tespit edip kafa patlacagima birkaç ürün parasını ayırıp birez bütçemi zorlayıp iyi bir doktora giderim. Belki vitaminler belki hormonal değişiklikler, eksikler ters etki yapıyor. Ve ürünler içerik olarak örneğin arbutin ise bunun formülasyonu, kullanılan hammadenin kalitesi de değişiyor. Eser miktarda içine konan bı içerik bile fark ettirebilir.

Sözün özü bence hepsini bırak git bı yere verdiği şeyleri düzenli kullan. Toplandığında az , öz ürünle devam et en basic şekliyle. Ve ağırlıklı bilinen dermo kozmetik markalarında seç sonrasında belki bı tık fazla verirsin ama vaadeni yerine getirir. Dermoskin gibi, laroche, Bioderma gibi . Aklıma ilk gelenler.

Güneş kremi, Leke varsa arbutin, niasinamide,su bazlı temizleyici ve güzel bı nemlendirici yeter temelde macera aramaya gerek yok
Randevu almak çok zor gitmesi ayrı zor engelli bireyim her yere gidip gelemiyorum. Buradakilere de güveniyorum cildime uymayani anlayıp direk kesip onarıcı kremlerle toparlıyorum kendimi daha önce de yaşadım biliyorsun celenesden kurtulursam herşey güzel olacak yarında yeni güneş kremim geliyor zaten geriye nemlendirici ve temizleme jeli su bazlı kalıyor onları da nokta atışı yaptım mi tmdir Atart Atart

Randevu almak çok zor gitmesi ayrı zor engelli bireyim her yere gidip gelemiyorum. Buradakilere de güveniyorum cildime uymayani anlayıp direk kesip onarıcı kremlerle toparlıyorum kendimi daha önce de yaşadım biliyorsun celenesden kurtulursam herşey güzel olacak yarında yeni güneş kremim geliyor zaten geriye nemlendirici ve temizleme jeli su bazlı kalıyor onları da nokta atışı yaptım mi tmdir Atart Atart
EffectHA yı sevmiştin diye hatırlıyorum yoksa o da mı uymadı

Hgniz aramıza yeniden
Hoş geldiniz :)
Öncelikle hoşgeldin canım öncelikle karma ciltler için olan temizleme jeli (markası önemli değil)
C vitamini serumu
Gözaltlarına için cafeinli gözaltı serumu (c vitamini ve gözaltı serumu için the purest solutions)öneririm kullanıyorum çok memnunum güneş kremi için uva uvb içeren güneş koruması önemli ve karma ciltler için olan nemlendirici krem
Hosbuldum teşekkür ederim 😍
Önerilerinizi dikkate alicam biraz araştırmaya başladım uygun ürünleri sipariş vercem umarım bu sefer rutin oluşturabilirim🥰

Bnde sabahları sadece yüzümü yıkayarak başlayacağım ise bir süre öyle deneyeceğim sadece akşamları çift aşamalı temizleyeceğm bakalım ne olacak celenesin kurutucu özelliği olduğu için mevsim de kış olduğu için ve sabah akşam yaptığım için yüzümu kurutuyor olabilir ilk şişemde öyle sorunlar yaşamadım ikinciyi alınca delirdi diğer ürünler sıkıntı oluyordu ozaman onları değiştim sıra celeneste Bearhug Bearhug
İnşallah en kısa zamanda çözersin sorunu 🙏🏻
Yeni rutinler yaparken de mutlaka tek seferde bir ürün ekle biraz zaman ver cildini gözlemle sonra yeni bir ürün daha ekle derim aynı anda birden fazla ürüne başlayınca sorun çıktı mı hangisinin yaptığı belli olmuyor yoksa 🥹

Akşam rutinim
Yüzümü foreo ile yıkadım
Kırmızı peeling yaptım
Aha bha tonik sürdüm
C vitamini serum sürdüm
Gözaltı serumu sürdüm
Penaten krem sürdüm

Eklentiler

• 25AEAC5D-4C47-4958-A397-6E0BBF5F5A9E.jpeg
    25AEAC5D-4C47-4958-A397-6E0BBF5F5A9E.jpeg
    158,4 KB · Görüntüleme: 44
  • F828CA47-3562-4D0E-81D9-0DF6E084D313.jpeg
    F828CA47-3562-4D0E-81D9-0DF6E084D313.jpeg
    102,6 KB · Görüntüleme: 41
  • B75CE96A-E5D7-4DC3-90CE-792C25046FD7.jpeg
    B75CE96A-E5D7-4DC3-90CE-792C25046FD7.jpeg
    96,3 KB · Görüntüleme: 39
  • 8A3D048B-321C-4E60-AC66-40145BD7C8BE.jpeg
    8A3D048B-321C-4E60-AC66-40145BD7C8BE.jpeg
    98,7 KB · Görüntüleme: 42
  • AE038213-A709-4910-8CA1-355CEE737A2C.jpeg
    AE038213-A709-4910-8CA1-355CEE737A2C.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 41
  • 46A7AD71-999A-43B4-9080-78523C8D1EF1.jpeg
    46A7AD71-999A-43B4-9080-78523C8D1EF1.jpeg
    95,3 KB · Görüntüleme: 44
Tekrar tekrar alırım dediğim iki ürünüm var şuan ikisi de temizleyici :) Cosmed yağ bazlı ve Maruderm hassas ciltler için su bazlı temizleyici. Hassas cildime ikisi de uydu çok memnunum ciltte kalmayan yıkanan ürünler olduğu için güzel bir temizleyici bulunca başka bişey denemeye gerek yok diye düşünüyorum. Asıl işi bence serumlar yapıyor o yüzden farklı farklı serumlar denemeyi seviyorum :21: En önemlisi ve en zoru benim için güneş kremi
Güneş kremi kesinlikle katılıyorum..bazıları soyuluyor serum ve ya krem sürünce bazılarının koruması az bazılarının da içinde e vitamini var bana yaramıyor..buldum ve çok memnunum

Onu takip ettiğim biri de çok beğeniyordu. Benim de wishlistimde🙃
Ben tamamen kör alış yapmıştım Nacific markası ile tanışmak istiyordum temizleyicim bitmişti şans verdim bu kadar seveceğimi tahmin etmiyordum 😍 yıkadıktan sonra yüzümde bıraktığı hissi ve o yatışmış duru görüntüyü çok seviyorum kokusu da bitki bahçesi gibi cidden 🤭🤭

Avucuma döktüm iki elimle isittim yüzümun her tarafına gezdirdim doğru mu cnm bnm aldığım toniği hiç kullandinmi hergun kullansam sıkıntı olurmu acaba selennn selennn Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem
O toniğin içinde traneksamik asit var o yüzden haftada 2 ile başla sonra cildinin verdiği tepkiye göre yavaş yavaş arttırırsın ama senin cildinin hassas olduğunu bildiğimden her gün kullanmak yerine en fazla 2 günde 1 kullansan daha iyi olur diye düşünüyorm

O toniğin içinde traneksamik asit var o yüzden haftada 2 ile başla sonra cildinin verdiği tepkiye göre yavaş yavaş arttırırsın ama senin cildinin hassas olduğunu bildiğimden her gün kullanmak yerine en fazla 2 günde 1 kullansan daha iyi olur diye düşünüyorm
Ayrıca toniği sadece akşam kullanıp sabahları da güneş kremini ihmal etme

Güneş kremi yenileme vaktı ☀️ Missha power block stok bekliyorum daha önce kullanmadım kullanıp memnun kalanınız varmı? Sanki çok reklamı dönüyor bundan dolayı biraz emin olamıyorum.

Kızlar çok sevdigim cream co hyarolunik asitim bitti

Bir aklim diyor ki memnunsun aynı marka devam

Bi aklım diyor ki başka marka denesem mi (purest kullandim bundan önce. Bu ona 5 başar:) ama buna da 5 basacak vardır heralde :)

Kızlar çok sevdigim cream co hyarolunik asitim bitti

Bir aklim diyor ki memnunsun aynı marka devam

Bi aklım diyor ki başka marka denesem mi (purest kullandim bundan önce. Bu ona 5 başar:) ama buna da 5 basacak vardır heralde :)
Ben geçen flaş indirimden 88 TL ye alıp attım dolabıma siz de görmüştüm sanırım elimde ki bitince ona geçicem

X