Cildirmak uzereyim

Basit bir durum: Türkiye de bir işi becerememiş bir adam Avrupadan bir kız bulur (o kızlar genelde kendi kaldıkları ülkelerinde kimseyi bulamayanlar). Vay böylesin söylesin senin için ölürüm biterim diye kandırırlar. Evlenirler. Avrupaya geldikten sonra kendilerini bir güzel saliverirler.bu iddia salonu, bu kahve, bar benim. Kadınları da çalışıp didinip dursun. Bir çoğu sonra aldatıyor veya şiddet uyguluyor da. Cok örneği var. Çocuğunu ortada bıraktığı aslında ne tür ** olduğunu gösterir. Ama illaha hayatımı mahvediyim diyorsaniz buyrun.

Hatta çok yoruldum çalışmaktan. Bikaç yıl evde oturmayı düşünüyorum da diyebilir

Peki ileride babaannesi ölürse ne olacak? Evlenirseniz ve eşinizin çocuğu yanına alması gerekirse? Ne yapacaksınız?

Aynen böyle oluyor.Genelleme yapmiyim diyorum ama avrupada yasayan kizlarimiz pek bir saf.Türkiye`den biri ile evlenip sonra da adam onlari aldatirken, kumar oynarken hatta bazen siddet uygularken evi gecindiricem diye helak oluyorlar.Yapmayin artik sunu türkiye`den biriyle evlenilmez.

Evlenmek ne kadar dogal ise bosanmanin da normal bir durum oldugunu ailenize aciklayin. Yarin bir gun baska birisiyle evlenip, bosansaniz bekar biriyle evlenemeyecek misiniz? Aman uzak dur diyenlere sakin kulak asma. Unutmasinlar ki sinadiklarinin misliyle karsilacaklar...

Benim de 7 yaşında bir kızım var...yazdıklarınızı okudukça gözlerim doldu
O yavrucağın günahı neydi ki..istenmeyen bi çocuk olmuş. Ben burda en çok anneye takıldım. o nasıl bir vicdansızlıktır ki. anne sevgisinden anne şefkatinden mahrum etmiş.
Tamam yanına alamayabilirsin belki şartlardan dolayı. fakat ara sıra da olsa görmeye git. öp kokla yavrunu.
Şuan o minik yüreğinde ne yaralar açılmıştır.
Özellikle okul döneminde çok etkileniyorlar..arkadaşlarının anne ve babaları geldikçe...o yavrucağın psikolojik destek alması lazım..
ben daha fazla yazamayacağım gerçekten düşündükçe daha kötü oldum..
Umarım inşallah o yavrucağın hayatı çok çok iyi olur....

Çocuklu adamla evlenme fikri olup kızını neden babasnneye iteliyorsunuz?? Çok ayıp ve yazık. Baştan eksi olmuşsunuz zaten boşuna evlenip kendinizi de o çocuğu da yakmayın ... Ben de boşanan bir anne babanın çocuğuyum. Benim kardeşim sizin zihniyette birileri yüzünden anne sevgisi, aile sevgisi görmeden büyümeyi atlatamadı bu yüzden psikolojik rahatsızlik yaşıyor.. yazık günah

Bütün tanıdıklarımdan sadece bir tane çift öyle değil. Diğerlerinde hep öyle oldu. Bir tanesi en azından çocuklarına bakıyor eşi çalışırken, ama kaç sene olmuş almanyada bir gün çalıştığı yok

Haklisiniz, bir konusmak var birde buyuk konusmak var. Ben buyuk konusanlari anlamiyorum. Akil vermek isteyenlerle buyuk konusanlari ayirt edebiliyorum. Yardim eden herkesten Allah razi olsun.

Ablacim ben o genelledigin kitleden degilim. Sadece belirtmek istedim

Bi mesajınızda çocuktan için “benim sevgisizliğimle şöyle olur” falan demişsiniz. Adamla tencere kapak misali bulmuşsunuz birbirinizi, onu söylemeye geldim. Netice de siz el çocuğu dahi olsa 7 yaşında bir çocuğa şefkat sevgi göstermediğiniz için, sevgiliniz de kendi çocuğunu bir kenara attığı için sevgisizsiniz. Çok yazık. Evlenseniz de çocuk yapmayın olur mu? Sevgiliniz zaten baba olamaz siz de bu sevgisizlikle kendi çocuğunuza da anne olamazsınız.

Ekleme: Konu başlığı da biz konuyu okuyanların düşünceleri için cuk oturmuş. Gerçekten konuyu okuduktan sonra aklımdan geçen; çıldırmak üzereyim!

Fal da bakiyor musunuz ?

boşver aileni evlenin biran önce evlenin ki ikinizde başkalarının canını yakmayın ... iki merhametsiz,sorumsuz bulmuşsunuz birbirinizi

Bu soruyu annesine sormak lazim benim cocugum degil, ve benim ailem buna musaade etmez. Ben durumu kabul ediyorum ama cocuga bakamam. O cocuga yazik olur sevgisizligim

Yazık baba önemsemiyor, anne sahip çıkmiyor, babaanne kendi doğurmuş gibi bu yaştan sonra ķüçük çocuk sorumlulugu alıyor. Bu beşlide madur iki kişi var. 7 yasinda ki herkes tarafından istenmeyen kız çocuğu ve babaannesi.
Sanırım adami seviyor ve güveniyorsam evlenir o zavallı çocuğa da elimden geldigince sahip çikardım. Esimide ebeveyn olmanin sorumlulukları hakkında öğütlerdim.

Kendi çocuğunuz olduğunda bırakabilecek misinz? Ben çocuğumu bırakmam dediğinizi varsayalım. Onu istemeyen bir üvey annesi olmasını ister miydiniz?

kenndi çocuğuna bakmayan adama merhametsiz diyemeyip bir de onunla evlilik düşünen kişi de merhametsizdir. benim merhametimi ölçemezsiniz diyorsunuz ya gayette ölçülür. haksızlık karşısında susmak da haksızlık yapmaktır.

Her satır doğru, ben merhametsiz bir insan olmadım hiç bir zaman, olmam da Allahın izni ile. Son olarak bütün samimiyetimle, zorlansam dahi, çocuğa bakardım. Net.

Bunu da sadece Allah rızası için yaparım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…