çıldırdım galiba..lütfen acil yardım edin.

BenIpek

en sevdiğim....
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
33.534
18.227
Bu bir rüya mı? Rüyamda görsem ancak inanırım buraya böyle bir konu açtığıma…………. Ben ki evliliğini oturtmuş, burada hep olumlu yorumlar yapmaya çalışan ben bir konu açıyor burada………….
Çok üzgünüm kızlar 2 gündür çok üzgünüm… KK’dan çok mu etkileniyorum acaba diyorum kendi kendime.. Paranoya mı yapıyorum acaba?? Yardım edin lütfen..dünden beri eşimle tartışıyoruz. Şunu da ekleyeyim eşime sonsuz güvenirim kendimden şüphe ederim ondan etmem.. Bir kadınla baş başa mum ışığında yemek yiyor görsem iş arkadaşı derim.(en azından şimdiye kadar) Eşim bir kurumda mühendis olarak çalışıyor ben de başka bir kurumda mühendisim. Bunların iş yerine 32 yaşında bekar bir mühendis işe başladı bayan. Kızın erkek arkadaşı varmış ama ne zaman evlenecekler bilmiyoruz. Kızla aynı sitede oturuyoruz lojman olmasından dolayı ama ben de çalıştığım için kapıda bile karşılaşmadık. Bunlar aynı dairede çalışıyor. Tek bayan mühendis ve ailesiyle kalıyor lojmanda. 3 Tane daha erkek mühendis var ama şirketin aracını kullanıyor çoğu zaman hepsi. Benim eşim son zamanlarda bu kızla gidip geliyor. Buraya kadar normal tabi ben ondan önce çıktığım için evden annem söylüyor bunları bana. Diğer erkek olan mühendis kendi aracıyla gidiyor geç ya da erken çıktığı için. Diğer 2si işi gereği geç çıkma durumu yok şirketin arabasıyla geliyor. Kız kendi aracıyla. Eşim de bazen arabayla gidiyor ama son zamanlarda kızın arabasıyla geliyormuş eve.ben de iş ortamında erkek arkadaşlarla daha iyi anlaşırım yani bu konularda esneğim ama neden benim eşim diyorum. Sabah eşim şirketin arabasıyla gidecekmiş kız kapıda bekliyormuş annemin deyimiyle (eşimin deyimiyle o da gidecekken karşılaşmışlar) kız davet etmiş arabaya eşim şirketin arabasıyla gitcem demiş neyse binmiş gitmiş. Ama annem diyo ne gülücükler kahkahalar….diyorum neden bu tesadüfler diğer 3 mühendise olmuyor. Geçen hafta benim işim vardı fabrikada annem bizde bakıyor çocuğa kendi evine dönecekti. Annem de bizden epey uzakta oturur. Annem kızımı almış kendi evine gitmiş. Ben de işten çıkınca oraya gittim. O akşam 18:30da bu kız aramış eşimi eşim de 18:34 onu aramış. Dediğine göre biz uzak bir yerleşim yerinde oturuyoruz da kız o gün akşam merkeze gelecekmiş eşim de nasıl olsa sabah döneceğim arabayı götürmeyim diye kız gelirken onla gelecekmiş. O yüzden aramış bunu falan filan….bunun dışında eşim namazlı niyazlı biridir. Ramazan olmamasına rağmen oruç falan tutar. Konduramıyorum ben mi kafayı yedim acaba her gün buna benzer şeyler okumaktan. Sonuç olarak baya tartıştık.akıl verin lütfen…ne hissediyorsunuz? Ne yapmalıyım?

Bu bir rüya mı? Rüyamda görsem ancak inanırım buraya böyle bir konu açtığıma…………. Ben ki evliliğini oturtmuş, burada hep olumlu yorumlar yapmaya çalışan ben bir konu açıyor burada………….
Çok üzgünüm kızlar 2 gündür çok üzgünüm… KK’dan çok mu etkileniyorum acaba diyorum kendi kendime.. Paranoya mı yapıyorum acaba?? Yardım edin lütfen..dünden beri eşimle tartışıyoruz. Şunu da ekleyeyim eşime sonsuz güvenirim kendimden şüphe ederim ondan etmem.. Bir kadınla baş başa mum ışığında yemek yiyor görsem iş arkadaşı derim.(en azından şimdiye kadar) Eşim bir kurumda mühendis olarak çalışıyor ben de başka bir kurumda mühendisim. Bunların iş yerine 32 yaşında bekar bir mühendis işe başladı bayan. Kızın erkek arkadaşı varmış ama ne zaman evlenecekler bilmiyoruz. Kızla aynı sitede oturuyoruz lojman olmasından dolayı ama ben de çalıştığım için kapıda bile karşılaşmadık. Bunlar aynı dairede çalışıyor. Tek bayan mühendis ve ailesiyle kalıyor lojmanda. 3 Tane daha erkek mühendis var ama şirketin aracını kullanıyor çoğu zaman hepsi. Benim eşim son zamanlarda bu kızla gidip geliyor. Buraya kadar normal tabi ben ondan önce çıktığım için evden annem söylüyor bunları bana. Diğer erkek olan mühendis kendi aracıyla gidiyor geç ya da erken çıktığı için. Diğer 2si işi gereği geç çıkma durumu yok şirketin arabasıyla geliyor. Kız kendi aracıyla. Eşim de bazen arabayla gidiyor ama son zamanlarda kızın arabasıyla geliyormuş eve.ben de iş ortamında erkek arkadaşlarla daha iyi anlaşırım yani bu konularda esneğim ama neden benim eşim diyorum. Sabah eşim şirketin arabasıyla gidecekmiş kız kapıda bekliyormuş annemin deyimiyle (eşimin deyimiyle o da gidecekken karşılaşmışlar) kız davet etmiş arabaya eşim şirketin arabasıyla gitcem demiş neyse binmiş gitmiş. Ama annem diyo ne gülücükler kahkahalar….diyorum neden bu tesadüfler diğer 3 mühendise olmuyor. Geçen hafta benim işim vardı fabrikada annem bizde bakıyor çocuğa kendi evine dönecekti. Annem de bizden epey uzakta oturur. Annem kızımı almış kendi evine gitmiş. Ben de işten çıkınca oraya gittim. O akşam 18:30da bu kız aramış eşimi eşim de 18:34 onu aramış. Dediğine göre biz uzak bir yerleşim yerinde oturuyoruz da kız o gün akşam merkeze gelecekmiş eşim de nasıl olsa sabah döneceğim arabayı götürmeyim diye kız gelirken onla gelecekmiş. O yüzden aramış bunu falan filan….bunun dışında eşim namazlı niyazlı biridir. Ramazan olmamasına rağmen oruç falan tutar. Konduramıyorum ben mi kafayı yedim acaba her gün buna benzer şeyler okumaktan. Sonuç olarak baya tartıştık.akıl verin lütfen…ne hissediyorsunuz? Ne yapmalıyım?

Anneniz sizi biraz etkilemiş galiba. Hemen kötüye yormayın. Belki gerçekten cok iyi arkadaş oldular. Frekansları tuttu. Eşinizin söylediği durum mantıklı. Sonuçta şirket arabası, beraber de gidebilirler.

Sakın bu konuda eşinize baskı yapmayın. Bir süre gözlemleyin.

Annen neden bu kadar takip içinde ve neden bu kadar negatif ?
Daha önce eşinin başka bir açığını mı yakalamış,yoksa genel yapısı mı budur?
Eşin tartışmalarınız neticesinde ne cevap verdi,mesele nasıl çözüldü?

şimdilik fevri davranma eşinle bu konuda tartışmaya girme derim yani ben olsam öyle yapardım . Korktukları yada gizliyecekleri bir durum olsa annenizin görebileceği şekilde gülüşmeler kahkahalar olmazdı yada aynı arabayla gitmeler gelmeler olmazdı. Belli etmeden biraz takip etmen en güzeli hem eşini de kırmamış olursun sonuçta ortada elle tutulur bir durum yok bence. Birde o bayanla tanışma imkanın yok mu ?

anlattıklarından ben yazdım galiba dedim ikinizinde mühendis olması eşinin özellikleri falan ama biz de böyle bir durum yok neyse sorununa gelelim anneni çok dinleme anneler bizim kafamızda değiller onlar hafif gülümsese kahkaha sanarlar gerçekten doğrudur eşinin dediği sadece gelip gidiyorlardır ama şunu da dikkate al bir erkekle bayan çok yakınlaşmamalı eğer yapabiliyorsan birlikte gidip gelmelerini engelle konuya şurdan girebilirsin dinimizde bir erkekle bayanın yalnız bir ortamda olması uygun değil ordaki 3. kişi şeytandır aşkım ben sana sonuna kadar güveniyorum ama bu hoş olmuyor dışardan görenler yanlış düşünüyor hakkınızda yanlış şeyler kulağıma geldi de erkekler bundan çok korkar benim bir arkadaşım böyle yapmıştı eşine şimdi çok rahat kafası....

yok bunda bişey cnm annenizin doldurusuna gelmişsiniz..ama yine de takipte olun eşinize hissettirmeden eşinize güveniyorsunuz tmm da karsı tarafa güvenmeyin...

Elmayra arkadaşımızın da dediği gibi belki de çok iyi arkadaş olmuşlardır. Aksi halde aralarında arkadaşlık dışında başka türlü bir ilişki olsa bu kadar göze sokarak yapmazlar diye düşünüyorum. Eşinize belli etmeden gözlemeyebilir ya da bayanla tanışabilirsiniz.

aklında milyon tane soru işareti olabilir...
sadece arkadaşlar ve iyi mi anlaşıyorlar

yoksa kız eşimemi aslıyıyor ve eşim ona pas veriyormu

bence bir akşam kızı yemeğe davet et

bir kadın olarak herşeyi anlarsın.

kızı eşine hitaplarınadan, eşinin konuşma ve bakışlarından

arkadaşta olsalar paylaşımları ne kadar..

kadın tehlikeliyse şifreli konuşmalar yapar seni kıskandırmak için eşinin şifreyi sana açıklıyormu yoksa oda şifreli olarak konuyu kapatıyor mu bunları ıyı gözlemle

o yemekte inanılmaz süslü ol ve topuklu ayakkabı giy evde her açıdan ondan üstün olduğunu göster kadına tepesinden bak

kadının aklında kocan varsa bile sil o gece

ve sonra erkek arkadasıylada gelmesini iste birgünde

heyecan yapma o akşam kasma kendini rahat ve kendinden emin ol

eşinin en sevdiği yemekleri yapki sana güzel yemeklerin için iltifat etsin...

ve aralarında birşey yoksa da onca tartışmadan sonra onu evinde ağırladığın için olgunluğundan dolayı eşin birkez daha sana hayran olsun :KK9:

aralarında ne olduğunu ben pek kestiremedim, siz daha iyi tanıyorsunuz eşinizi, ve birşey hissediyorsanız bence işin içinde bir bit yeniği var.
bide şunu eklemek istiyorum, eşinizin namazda niyazda olması pek birşeyi değiştirmiyor maalesef...

Arkadaşlar yok bunda bişey demiş ama bence şu an yoksada bu samimikle devam ederse
var bunda bişey!
Ateşle barutun yanyana durmayacagini hepimiz biliyoruz.
Annen birşey diyorsa bunu dolduruş olarak algilamayin bence.
Sonucta Anneniz sizin yuvanizin yikilmasini istemez.
Yani uzun lafin kisasi önleminizi alin, tepkinizi koyun!

aralarında ne olduğunu ben pek kestiremedim, siz daha iyi tanıyorsunuz eşinizi, ve birşey hissediyorsanız bence işin içinde bir bit yeniği var.
bide şunu eklemek istiyorum, eşinizin namazda niyazda olması pek birşeyi değiştirmiyor maalesef...

bende şüpheciyimdir , ne olursa olsun bir kız ile bir erkek arasında frekans tutsunda arkadaslık olsun dıye bırsey yoktur hele ki evlilikten sonra iş değişiyor. Ben şahsen eşinle tartısmadan kontrol etmenı onerırım bu arada annenın laflarına da kulak asma belki yanılıyor sinirlenmiş abartmıs olabilir. Annen normaldede böyle midir ki ? eğer normalde değilse demekki birşey görmüş olabilir. ayrıca isterse bir tek araba olsun birlikte gitmesinler o kız olmayınca nasıl gidiyordu devam etsin öyle gitmeye diğerleri neden karsılasmıyor onunla bırlıkte gıtmıyorlar madem oyle bır arabaya dolup gıtsınler . çok sacma geldi bana da . olay sende bitiyor anneni karıstırma arkadasların dediği gibi. Söz konusu benim anne olsa annemın sezgılerı kuvvetlıdir anlar direk

tek sorun arabayla gidip-gelmeleri mi? yoksa sizin hissettiğiniz başka şeylerde mi var?ama annenizin yaptığı çok çirkin,gerçekten yapmaması gereken bir davranış.damadının yanlış birşey yaptığını düşünüyorsa bile kızını bu şekilde kışkırtmak yerine olaya daha ılımlı yaklaşabilir.büyüklük budur zaten.şunu da söyleyeyim ben eşimin bir bayanla bu şekilde gidip-gelmesini de istemem..belki eski kafalı diyebilirsiniz ama bana göre ters bir durum.

Bende olsam bu kadar rahat olamazdım,
Genelleme yapamam ama son zamanlarda evli erkeklere kancayı takanların hikayesini de az okumadık :KK19:

aç gözünü uyandır canını diye bir laf vardır.

evet biraz annenizin gaz verişi var. ama bende sevmem bu kadar samimiyeti.

eşinizin çok üstüne gidip aklına karpuz kabuğunu düşürmeyin.

ama tedbiri elden bırakmayın.

onların beraber arabada oldukları saatte eşinizi arayıp, tatlı tatlı ama uzatmadan konuşun.
küçük, akıl çelici imalarda bulunun... akşama yorgun gelme, seni ben yoracağım,
yada dün harikaydı yakında tekrarlayalım veya sevdiğin tatlıyı sipariş ettim gün içinde mideni ona göre ayarla gibi.

kendinizi mutlaka hatırlatın. onu akşama kadar sizi düşünmeye iten şeyler söyleyin.
bir an önce eve gideyim gibi bir beklenti içinde olsun.

aç gözünü uyandır canını diye bir laf vardır.

evet biraz annenizin gaz verişi var. ama bende sevmem bu kadar samimiyeti.

eşinizin çok üstüne gidip aklına karpuz kabuğunu düşürmeyin.

ama tedbiri elden bırakmayın.

onların beraber arabada oldukları saatte eşinizi arayıp, tatlı tatlı ama uzatmadan konuşun.
küçük, akıl çelici imalarda bulunun... akşama yorgun gelme, seni ben yoracağım,
yada dün harikaydı yakında tekrarlayalım veya sevdiğin tatlıyı sipariş ettim gün içinde mideni ona göre ayarla gibi.

kendinizi mutlaka hatırlatın. onu akşama kadar sizi düşünmeye iten şeyler söyleyin.
bir an önce eve gideyim gibi bir beklenti içinde olsun.
süpersin gerçektennn :KK1:

bende şüpheciyimdir , ne olursa olsun bir kız ile bir erkek arasında frekans tutsunda arkadaslık olsun dıye bırsey yoktur hele ki evlilikten sonra iş değişiyor. Ben şahsen eşinle tartısmadan kontrol etmenı onerırım bu arada annenın laflarına da kulak asma belki yanılıyor sinirlenmiş abartmıs olabilir. Annen normaldede böyle midir ki ? eğer normalde değilse demekki birşey görmüş olabilir. ayrıca isterse bir tek araba olsun birlikte gitmesinler o kız olmayınca nasıl gidiyordu devam etsin öyle gitmeye diğerleri neden karsılasmıyor onunla bırlıkte gıtmıyorlar madem oyle bır arabaya dolup gıtsınler . çok sacma geldi bana da . olay sende bitiyor anneni karıstırma arkadasların dediği gibi. Söz konusu benim anne olsa annemın sezgılerı kuvvetlıdir anlar direk

evlendikten sonra evet, işler çok değişiyor.
konu sahibesi bunları yapsaydı eşi hiç hoş karşılamazdı diye düşünüyorum..

ben bu tur konularda kım ne derse desın esımle konusurum.esegın aklına karpuz kabugu dusurmeyın deselerde o esekse eger bence dussun bır sakıncası yok.o kızla olan samımıyetını ve nedenını ogrenıp rahatsızlıgımı dıle getırırım.gerekırse kızla da konusurum.yaparım yanı

ben bu tur konularda kım ne derse desın esımle konusurum.esegın aklına karpuz kabugu dusurmeyın deselerde o esekse eger bence dussun bır sakıncası yok.o kızla olan samımıyetını ve nedenını ogrenıp rahatsızlıgımı dıle getırırım.gerekırse kızla da konusurum.yaparım yanı
Bende ister istemez konuşurum konusmadan olmuyor.
evlendikten sonra evet, işler çok değişiyor.
konu sahibesi bunları yapsaydı eşi hiç hoş karşılamazdı diye düşünüyorum..
aynen öyle kendımı bayanın yerıne koyuyorumda asla ne ben nede eşim izin verir

X