Kekler - Pastalar Çikolatalı Çilekli Pasta -Daphne Puding Sponsorluğunda

Blue_Peri

Durum Çok Ciddi Herkes Bir🤏 Miktar KafayıYedi👀💃
Pro Üye
Anneler Kulübü
29 Nisan 2015
31.310
105.439
Merhaba Fındıkellalarımmm
Hem çook lezzetli hemde içi Çilekrüyası bir pasta yaptım.
Biz çook beğendik,en çokta kızım içindeki çileklere bayıldı.
Bu arada 8 ağustos evlilik yıldönümümüz bu sayede bunuda kutlamış olduk.
Eveeet gelelim pastamızın yapımına;

MaLzEmEleR

PaNdİsPaNyA
3 Yumurta
1 Su bardağı şeker
1.5 Su bardağı süt
1 Su bardağı sıvıyağ
1 Yemek kaşığı kakao
1 Vanilya
1 Kabartma tozu
Aldığı kadar un

(Buarada ben sade pandispanya da yaptım ama malzemeleri aynı olduğu için aşamalarını çekmedim)

İç DoLgUsU
1 Paket Çilekli kremşanti
1Paket çikolatalı puding
Çilek

ÜzErİ
2 Paket sade Kremşanti
1 paket çikolata sosu

YaPıLıŞı
Önce yumurta ve şekeri iyice çırpıyoruZ ardından sırası ile bütün malzemeleri bir kapta çırpıyoruz ve fırın kabımıza döküyoruz, ben borcam kullandım.Ve fırına veriyoruz,170° de pişmeye bırakıyoruz. Fırının kapağını 20 dk boyunca açmıyoruz.

Fırından çıkan pandispanyayı soğuyunca ters çevirip borcamdan çıkartıyoruz.
Önce kare şekilde kesiyoruz ve tüm pandispanyaların aralarını bölüyoruz,yuvarlak pandispanyayı ikiye kesip kare pandispanyanın kenarlarına koyarak kalp şekli veriyoruz.

Ve sırası ile aralarına 1.kata çikolatalı puding, 2.kata çilekli kremşanti, 3.Katada çikolatalı puding koyuyoruz. Tabiki resimdeki gibi ben ortası boş kalacak şekilde ayarladım,ortasını ikiye ayırdığım çilekler ile doldurdum ve enson katıda kapatıp 4 katlı bir pasta yapıyoruz.

Üzerini beyaz kremşanti ile kaplıyoruz.
Üzerine çikolata sosu ilave ediyoruz.

Gününüzün Pasta Tadında Olması Dileği İle...

Veeee işte sunumlar;

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi de guzel degil acmicam konuyu diyodukim israr etti eklesin diye keske eklemeseydi
Saka bi yana muhtesem olmus buu
Seninki kadar değil kuzu ama neysem didim boşa bari gitmesin teşekkür ederim balım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…