Çikolata kistini yenenler

Sade frappe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
4.559
6.671
Merhaba herkes çikolata kistiyle olumsuz şeyler paylaşmış.

Bu başlıga lütfen olumlu deneyimlerinizi paylaşın. Herkes bunu deneyecegim bakalim sonuc inşallah maşallah deyip bir daha guncelleme yapmamış. Bakın gerçekten problemi büyük arkadaşlar var, kafaya takanını mı ararsın, cocugu sirf kist yuzunden olmayanı mı ararsın ne ararsan var. Onlara bir faydanız olsun lütfen.

Biz eşimle yaklaşik 6 aydır cocuk deniyoruz. 2 ay önce benim sol tüpümde 2cmlik bir cikolata kisti saptandı. Herkes çikolata kisti söyle kötü böyle kötü diye yazdigi icin kafam allak bullak oldu. Şu an acaba normal yollarla cocugum olmayacak mi diye ister istemez kafaya takiyorum. Bunu kafasina takan baska arkadaslarda eminim vardır.

Ben bu ay 15 gün soğan kürü ardindan 15 gün günde iki kez olmak uzere testere disli aslan lencesini icecegim
Sonra 10 gun yine sogan kuru ardindan
15 gunde bir cihan percemi icecegim
Sonra 10 gunluk bir sogan kuru daha ve bitiyor.

Yani yaklasik 3 aylik bir kur uygulayacagım kendime. Doktorum sogan kürü uygulayabilirsin olası kistini buyutmez en azindan dedi. Tabi bnm istegim yok etmesinden yana.

Bu ay sonu doktor muanesine gidecegim sonucu sizle paylasacagima emin olabilirsiniz.

Kisti icin bu ve benzer tarifler deneyip kisgince erime olan,

Kistine ragmen hamile kalabilen vs arkadaslari basliga bekliyorum.

Edit: 29 Mart cuma

Tekrar merhaba gelismeleri bildiriyorum. 1 aylık sogan kürüm ardindan kistimin son durumu aynı. Yani bir ufalma söz konusu degil. Doktorum hsg filmi önerdi. Bu ay onu cektirecegim. Gelisme olursa yazarim.

Son düzenleme:
Kistle hamile kaldım 6 ay içerisinde ama boş gebelikti, 1 senedir kalamıyorum, instagramdan aldığım macuna başladım bi hafta kullandım regl oldum, reglim bitince hem macun hem ovülasyon testi ile deneyeceğim bu ay, bi gelişme olursa yazarım.. Kistim 1.8 cm ama bir senedir inanılmaz üzülüyorum kalamadım diye, yaşım geçti bile 34 oldum... Çaresizim.

Inş en kısa zamanda kalırsın. Doktorun ne diyor peki bu duruma. Deneyin mi diyor yoksa tüp bebek mi öneriyor.

Hic kür filan denedin mi? Denediysen hangi kürler?

Bende de 3 cm çikolata kisti var geçen ay 4 cm idi ve 15 gün soğan kürü uyguladım ardından muayene oldum bir cm küçülmüş şimdi de testere dişli aslan pençesine başladım 2 gün oldu gelişmeleri yazarım inşallah hepimiz kurtuluruz şu illetten ameliyata gerek kalmadan

Bende de 6 cm yakin çikolata kisti vardı. 3 doktora gittim 2 si direk ameliyat dedi. Bir tanesi visanne önerdi. Geçici menapoza soktu 3 ay kullandım bu arada soğan kürü uyguladım ara ara maydanoz suyu içtim. Her ay kontrole gittim kistim yavaş yavaş küçüldü. En son kontrole gittiğimde tamamen gittiğini öğrendim. Hangisinin faydası oldu bilmiyorum.25 gün oldu bırakalı visanne yi adeti bekliyorum. Umarim olurum hepimiz bebislerimize kavusuruz birde ben tek yumurtalığım

Gerçekten içimi ferahlattın. Hep olumsuz şeyler okumaktan fenalık gelmişti ben de soğan kürüme yarın başlayacağım hakkımızda hayırlısı.

Soğan kürünü yaparken bebek denediniz mi peki? Ben denemek istiyorum ama bir yandan da düşük yapmaktan korkuyorum. Bilindigi uzere sogan kuru rahim duvarında incelmeye yol açıyormuş.

Bir de bu 15 günluk aslan pencesi küründen sonra 10 gunluk sogan kuru var. Ona devam etmeyi dusunuyor musun? Dusunuyorsan adet tarihinden ne zaman once baslayacaksin. Konuyla ilgili bilgiler hep eksik birakilmis. Biliyorsan sana sormak istedim.

Kistinin tamamen kaybolması çok guzel bir haber, çok sevindim senin adına. Neden tek yumurtan var peki digerini aldılar mı? Aldıysalar ne icin?

Birde, ben de sogana baslayacagim sen adetinden kac gun sonra basladin acaba?

Son düzenleme:
Kistinin tamamen kaybolması çok guzel bir haber, çok sevindim senin adına. Neden tek yumurtan var peki digerini aldılar mı? Aldıysalar ne icin?

Birde, ben de sogana baslayacagim sen adetinden kac gun sonra basladin acaba?
Maalesef kist patlamasiyla alındı 8 yıl önce. Ben adetim den hemen sonra başladım 15 gün sabah akşam içtim sonra maydanoz kaynatıp içtim arada

Maalesef kist patlamasiyla alındı 8 yıl önce. Ben adetim den hemen sonra başladım 15 gün sabah akşam içtim sonra maydanoz kaynatıp içtim arada

En azindan bir yumurtan hala duruyor, çok şukur. Bana da doktor kistin tuplerinde yapisiklilik yapabilir. Sağ yumurtaligin temiz ama orayi da etkileyebilir diye konustugu icin allak bullak oldum. O yuzden bir an önce kurtulmaya bakiyorum, belki boyutu ufak oldugu icin kaybolmasi kolay olur. 1 cm kuculse bile icimi ferahlatmaya yetecek. Bakalım hepimizin hakkinda en hayirlisi olur insallah.

Bende de 5 cmlik bi cikolata kisti var bende instagramdan bi macun aldim adetle beraber yumurtlamaya kadar kullandim suan yumurtlama gunlerindeyim bakalim bu ay faydasini gorcek miyim bende 1 kez gebe kaldim ama maalesef kalp atısı durdu kurtaj olmak zorunda kaldim 5 ay gecti ustunden bekliyorum kurtajdan sonra 1 kez sogan kuru yaptim gebe kalamadim ama kistim küçüldü mü hic baktirmaya gitmedim ne alemde bilmiyorum hic hastaneye gidesim bile yok moralim bozuluyor

Benim sağ yumurtalık alindigi zaman da aynı şeyler söylendi. Sol yumurtalıkta pco görünüyor gebelik zor denildi. Ama 5 ay önce sürpriz bi şekilde hamile kaldım maalesef 6 haftalik kürtaj olmak zorunda kaldım. Yani demem o ki ne çikolata kisti ne pco nede diğer ameliyatım sol tüpüme herhangi bir zarar vermemiş. Allah ol diyince oluyor. Vardır bundada bir hayır içini ferah tut yapman gerekenleri ve Dr kontrollerini aksatma gerisi takdiri ilahi .

Inş en kısa zamanda kalırsın. Doktorun ne diyor peki bu duruma. Deneyin mi diyor yoksa tüp bebek mi öneriyor.

Hic kür filan denedin mi? Denediysen hangi kürler?

Kür denemedim, bi kaç doktora gittim hepsi hamileliğe engel durumda değil kistin ama süreci uzayabilir diyor

arkadaşlar ben de özellikle böyle bir konu bulmak için girdim şuan kk ya benim de 2,5 m lik bir çikolata kistim vardı. bir kadın bana çikolata kisti için değil ama hamile kalabilmem için bişey verdi bal içine hayıt tohumu olan bir karışım 17 gün içtim bunu ve şimdi doktora kontrol için geldim ve kistim 1 cm e düşmüş çok mutlu oldum. burda paylaşmak istedim. bu tohumu aldığım kadın çankırıda oturuyor zahide yetişe çıkmış. kayınvalidemler çankırılı kadını araştırıp bulmuşlar. ücret karşılığı muayene ediyor. bikaç bişey veriyor 17 gün kullanmanızı istiyor. kadının adı nazmiye taş arayan bulmak isteyen çokmuş. kadına ulaşmak isteyenler mesaj atarsanız yardımcı olurum. ama bal hayıt tohumu karışımı gerçekten fayda etmiş bakalım verdikleri kan sonuçlarımı etkilemiş mi? şuan sonuç bekliyorum. yine paylaşırım burdan. kusura bakmayın bir mutlulukla çok uzattım

Bu herkes için faydali bir bilgi olmuş, cok sagol paylaştığın için. Sogan kürü işe yaramazsa onu denerim artık. Peki kürün hamile kalmana bi katkısı oldu mu? Kaç aydır deniyorsunuz?

Bu herkes için faydali bir bilgi olmuş, cok sagol paylaştığın için. Sogan kürü işe yaramazsa onu denerim artık. Peki kürün hamile kalmana bi katkısı oldu mu? Kaç aydır deniyorsunuz?
bu karışım 17 gün kullanılıyor sadece. sanırım karışım daha sonra bozulduğu için 17 gün. iki ay önce yapmıştım ama o zamandır ilk kez ultrasona girdim. hayıtın bu denli fayda ettiğini görünce çayına devam ediyorum. doktora sordum hiç bişey olmaz sen devam et çok olumlu bir sonuç bu dedi. kan değerlerini de düzene sokmuş. doktor değerlerimdeki değişim sayesinde aşılamadan vazgeçti. klomen deniyorum bu ay teyzenin sayesinde valla dua ediyorum. inşallah bu güzel haberin devamı da gelir

Canım bendede aynı sorun war bu ay 15 gün soğan kürünü yaptım ama saraçoglu demişti bi sonraki adeti görmeden bi hafta daha kullanın. Anlamadım benya. Sen her ay adetin bittikten snra 15 günmü yapiysun

Canım bendede aynı sorun war bu ay 15 gün soğan kürünü yaptım ama saraçoglu demişti bi sonraki adeti görmeden bi hafta daha kullanın. Anlamadım benya. Sen her ay adetin bittikten snra 15 günmü yapiysun

Canım benim bu kürden anladıgim şu: simdi bu kür toplamda 3 aylık bir kür.
1. Kürü; adetinden sonra 3 veya 7 gün sayip 15 gün boyunca sabah ve öglen yada öglen ve aksam aç karna iciyorsun. Arkasinda 15 günlük testete disli aslan pencesi cayina geciyosun. Bu cayi sabah ve aksam tok karna iciyorsun. Birinci kur bu sekilde bitiyor.
2. Kürü; adetine 10 gun kala baslayip 10 gun boyunca ayni sekilde sabah aksam tuketiyorsun.
3. Kürü de aynı sekilde 10 gun kala 10 gun boyunca tuketiyorsun.
Tabi bu kure adet olursan yani hamile kalmazsan devam ediyorsun. Hamile kaldigini ogrendigin vakit birakabilirsin.
Bnm 1. 15 günluk sogan kürüm bgn bitti. Yrn caya baslayacagim. Bi gelisme olursa size burdan bildirecegim. Ayni sekilde siz de bildirin lütfen.

Merhana bende haftaya ameliyat oalcagim histeroskopi ve endometriozis icin laparoskopi. Bi sure icinde corekotu bali ve hayit meyvesi ekstresi var arifoglunun tohumundan cok cok daha etkili ama.biraz daha pahali meyvenin ozu sabah ve aksam bunlari iciyorum ara sirada sogan kuru yapiyorum ameliyattan sonrada tup bebek kismetse. Umarim ise yarar

Yani 1 ay içinde hem başında hem sonunda bu kürü kullaniyorum. Ben her ay sadece 15 gün adet bitince yapilcak saniyodum. Bide o arada ya hamile kalirsak bebek düşürme etkiside warms duwari inceltiyomus :) kafamda deli sorular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…