Çikolata kisti

Kuzum biz kızlarla bi topik açtık çok güzel sohbetlerimiz oluyo aynı zamanda dua ediyoz birbirimiz için ayrıca mesleğinde güzel en azından çalışa biliyon eğer istersen seni eti ketliyeyim o topiğe

Kuzum biz kızlarla bi topik açtık çok güzel sohbetlerimiz oluyo aynı zamanda dua ediyoz birbirimiz için ayrıca mesleğinde güzel en azından çalışa biliyon eğer istersen seni eti ketliyeyim o topiğe
Çok isterim tatlım :)

Merhaba arkadaşlar, bana da bir hafta önce çikolata kisti tanısı kondu. Ultrason ve kan testlerim yapıldı, ca-125 im de 35.1 çıktı ve douglas sıvı izlendi yazıyor ultrason sonucunda. Kistim 7 cm sağ yumurtalıkta. Doktor bekleyelim reglin bitince gel tekrar bakalım dedi, ilaç vermedi..Ne yapmalıyım bilmiyorum, beklemekteki amaç ne? Bekarım ve çok endişeliyim. Lütfen bana da yardımcı olun, ne yapmalıyım? Karnımın sağ alt kısmında bazen yanma ve batma hisediyorum onun dışında şiddetli bi ağrı yok ama bazen de tüm karnımda gezen bir ağrı oluyor. Bu ağrılar normal mi? Duoglas sıvı herkeste oluyor mu?

Çok geçmiş olsun canım çikolata kisti olduğunu kesinmi bekarsan vajinal ultrason yaptıramıyorsun normal ultrasonda da boyutları net çıkmıyor. Birkaç doktora git bence tek bir doktora bağlı kalma. Ca 125 değerin yüksek çıkmamış. Kistler kanla besleniyor Regl döneminde büyüyebiliyo sonra küçülüyo sanırım. Şiddetli kasık ağrısı yapar regl dönemi ağrılı geçer. Allah şifa versin

Çok teşekkür ederim canım evet başka bir doktordan randevu aldım çarşamba günü tekrar muayene olacağım inşallah iyi şeyler duyarım.

Merhaba kızlar.. Konuyu görünce bende bişeyler yazmak istedim. Benimde yaklaşık 1-1,5 yıl önce sol yumurtalığımda 7,5-8 cm. civarında çikolata kisti tespit edildi. Gittiğim bikaç doktor hemen ameliyat dediler çünkü her an patlama tehlikesi varmış. Ben o sırada henüz evli olmadığım için ameliyat olmak istemedim. 10 ay kadar önce evlendim ve kontrol için eşimle başka bir doktora gittik oda kistin olduğundan söz etti ve ameliyat önermedi. Öncelikle yeni evli olduğumuz için doğal yollardan hamile kalmayı denememizi istedi. Folik asit haricinde bişey vermeden geri gönderdi bizi. Tabi ben bikaç ay geçtikten sonra doğal olarak hamile kalamayacağımı kendime inandırdım. Çevreden ve internetten duyduğum kadarıyla nisan ayında soğan suyu içmeye başladım belki kistten kurtulurum diye. Bu arada eşimi tembihledim "bak bu ay hamilelik filan olmaz çünkü soğan suyu içiyorum bebek tutmazmış" diye. Neyse ben o ay boyunca düzenli olarak günde iki kez soğan suyu içtim. Adet günüm geldiğinde bel ağrısı kasık ağrısı gerginlik bütün belirtiler olmasına rağmen bir damla kanama yok. Kızmaya başladım kendime boşuna içtim soğan suyunu rahatlatacaktı sözde işe yaramadı diye. Tabi aradan 1 hafta kadar geçti bende hala bişey yok arkadaşlarım hamile olabilirsin diyorlar ama ben yine ihtimal vermiyorum. Neyse sonunda ikna oldum test yaptım ve sonuç pozitifti. İhtimal vermediğim ay Rabbim nasip etmişti. Doktora gittiğimizde kistimin 5,5 cm ye küçüldüğünü söyledi ve hamilelik süresinde daha da küçüleceğini söyledi. Şu anda 3,5 aylık hamileyim ve kistimle bebeğimi büyütüyoruz. Uzun lafın kısası kimse umutsuzluğa düşmesin rabbim ol dedikten sonra olmayacak şey yoktur imkansız diye bişey yoktur.

yaaaa ne güzel hayırlı olsun canım rabbim sağlıcakla kucağına almak nasip etsin darısı başımıza. soğan kürüne regliyken mi başlanıyor bende yapmak istiyorum

Sağolun darısı tüm isteyenlerin tüm bekleyenlerin başına inşallah. Soğan suyunu ben regli bitiminden 7 gün sonra uygulamaya başlamıştım ve bi dahaki regli başlangıcından 2 gün önce bırakmıştım. Tabi benim hamile kalmamda soğan suyunun etkisi var mı yok mu onu bilmiyorum.

hamilelikten ziyade kistin küçülmeside önemli inşallah küçültür benimkinide. şimdi şöyle söyleyeyim benim reglim pazartesi bitti. o zaman haftasonu ben başlayayım soğan suyuna doğru dimi?

hamilelikten ziyade kistin küçülmeside önemli inşallah küçültür benimkinide. şimdi şöyle söyleyeyim benim reglim pazartesi bitti. o zaman haftasonu ben başlayayım soğan suyuna doğru dimi?
Benimki küçülmüş eski haline göre inşallah seninki de küçülür. Hesabına göre hafta sonu başlayabilirsin içmeye. Şifa olur inşallah.

Kızlar çikolata kisti olup hamile kalan var mı? Ya da bu kist için ilaç kullanan , ameliyat Olan var mı ? Lütfen bilgilendirelim birbirimizi
bende çikolata kisti vardı ilk gittigim doktor çocugun olmaz dedi daha gittigim doktor ise çocugun olur ama geç olur dedi ve dedigi gibi de geç oldu şuan hamileyim 2 buçuk yıl sabır dedim sonunda mutluyum hiç bir doktor yada ilaç tedaviside almadım dogal yollarla hamile kaldım

Arkadaşlar merhaba,
Size nasıl gebe kaldığımı anlatmak istiyorum umarım birinin derdine deva olurum.
32 yaşında 3,5 yıllık evliyim evlendiğim zaman öğrendim sancılar içinde doktora gidince hem 4.5 cm çikolata kisti ve 5,5 cm miyomum olduğunu.1.yılda korunduk.Doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi yada tek tedavi gebelik.Bebeek düşünmüyordum ama ameliyatta olmak istemiyordum.ve düşündüm tek yol hamile kalmaktı.1.yıldan sonra başladık bebek faaliyetlerine.Ben sanıyorum ki hemen hamile kalırım adetlerim düzenli hiç bir sıkıntısı yok bana miyomun ve kistin sadece ara ara sancılarım oluyor.3 ay etti yok 6 ay etti yok 1 yıl oldu yok bebek yok.Sonra tekrar doktora gittim amliyat olmadan hamile kalamayacağımı yada tüp bebek dedi.Diyarbakırda yaşıyorum İzmirliyiz.İzmirde doktora gittim herkes aynı şeyi söyledi tüp bebek.Diyarbakırdaki doktorum önce ilaç tedavisine başlayalım dedi.Serephene,klomen,letu derken kullanmadığım yumurta geliştirici ilaç kalmadı ama yine yok.sonra doktorum dedi öbür ay gel aşılama yapıcam olur dedim gittim GONAL-f diye bir iğne verdi 6 gün kullandırdı (gerçekten faydalı bir ilaç) 7.gün gittim yumurtalarım kendiliğinden çatlamış o ay aşılama yapamadı.öbür ay gel 5 gün kullancaz dedi 6 gün fazla geldi sana dediÖbür ay geldi adetim geldi doktora gitmem lazım 2.gün.tahminen aralık 2016 filan.Eşim dedi ne zaman gideceğiz doktora dedi.Eşim bu arada öyle çok bebek istiyor ki üzülmeyim diye de çok belli etmezdi sağolsun.
Zaten uzun zamandır tedaviyi bırakmayı düşünüyordum bide ne zman doktora gitsem doktor sürekli kilo ver kilo ver deyip dururdu.1,68 cm boyum var 98 kiloydum o zamanlar.Eşime istemiyorum artık o ilaçları kullanmak dedim artık biraz ara verelim yoruldum bide o ilaçlaarı kullananlar iyi bilirler çok kilo yapıyordu.Eşim tamam sen nasıl istersen hayatım dedi.
O an karar verdim ben diyetisyene başlıyorum.Diyetisyenle birde soğan kürüne başladım düzenli olarak 15 gün içtim.3 ay diyetisyenle 11-12kilo verdim.ama artık kafamda sadece kilo vermek vardı artık bebeği filan düşünmüyordum iyice moda girmiştim her gün düzenli yürüyüş yapıyordum.Yani hep derler yaa düşünmeyin die gerçekten haklılarmış.Banada çok derlerdi aklına getirme şöyle böyle die ama nasıl? Kendine başka uğraşlar bulunca oluyor ben aklımı kilo vermeye verdim spora başladım ve doğal yolla 3 ay içinde hamile kaldım şuan 5 aylık hamileyim ve Allah nasip ederse bir oğlum olacak.Birde gerçekten soğan kürü diyorum lütfen yapın arkadaşlar gerçekten faydası oluyor.

Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın o testlerdeki çift çizgi o kadar güzel bi duygu ki hele bebişinizin karnınızda kıpırdanışı:) Allahım isteyen herkese bu duyguaları tattırsın.

Size tedaviyi açıkça anlatayım.
4 CM'den büyük çikolata kistleri = bekar da olsanız evli de olsanız ameliyat
4 CM'den küçük çikolata kistleri =
1-Bekarsanız Visanne vb. (Menapoz kökenli ilaçlar)
2-Evliyseniz Diana vb. (Doğum kontrol kökenli ilaçlar) + hamile kalmayı arttırıcı besinler + ovulasyon günlerinin denk gelmesi hiçbir şey işe yaramıyorsa tüp bebek moralinizi bozmayın, daha yaşım yirmi evlenecek adayda yok mecbur aldırıyorum 11cm'lik kisti. Bazen iki ilacıda aynı anda veriyorlar şaşırmayın, ilacınızın yanına OMEGA-3 takviyesi alın eczaneden faydasını göreceksiniz çikolata kistinin semptomlarını geriletiyor.

Not: 6 ay Visanne kullandım 11cm'lik kist 7cm'e düştü ama daha fazla gerilemiyor ameliyat şart oldu ben okulum yüzünden içmek zorunda kaldım yoksa denemeyin ameliyat olun 6 cm'den büyükse.

Merhabalar. 40 yaşındayım ve 6 aylık evliyim. Hiç korunmadım, 3 aydır çocuk düşünüyoruz, 5 cm çikolata kistim, 5 cm miyomum var. Miyomum 3 yıldır var, hamile kalmana engel değil dediler, 7 aydır çikolata kistim var. CA 125 değerim 149 çıktı, çikolata kisti olduğunda bu değerin yüksek çıkması normalmiş. 3 doktora gittim. Biri çocuk düşündüğün için ameliyata gerek yok, 6 ay deneyin olmazsa ben devreye gireceğim dedi. Yaşınıza göre yumurta rezervleriniz çok iyi dedi. Diğeri ameliyat dedi. Üçüncüsü devlet hastanesiydi, infertilite(kısırlık)merkezine yönlendirdi. detaylı baksınlar her şeyinize, yaşınızdan dolayı direk tüp bebek de düşünebilirsiniz dedi. Ameliyat kesinlikle düşünmüyorum, eşim sperm testi yaptırsın mı diyorum ona da yok diyorlar. Çok karıştı kafam., ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim, bu yollardan geçmiş arkadaşlar fikrinizi alayım istedim.

merhabalar ben 3 yildir cesitli tedaviler denemis biri olarak yazacağım. fsh degeriniz nedir bilmiyorum ama malesefki biz bayanlarda yaş ilerledikçe yumurta rezervi azalmasa bile kalitesinde düşüş oluyor. heleki bir de cikolata kisti gibi lanet bisey varsa bu kistlerle hamile kalanlar da var ama sizin yerinizde olsam yaştan dolayi vakit kaybetmem. öncelikle cok iyi bir tüp bebek merkezinde güvenilir bir doktora gider muayne olue fikir alirim. hemen tüp bebek denemeseniz bile öncelikle yumurta takibi, daha sonra aşılama olarak bir takip sürecine girerim. tüp bebek merkezindeki doktorlar infertilite uzmani oldugu icin normal kadin dogumculara göre bu konuda daha bilgili oluyorlar. paragoz bi yere gitmedikten sonra gereksiz yere hemen tüp bebek de demezler. sizin acilen rahim filmi cektirmeniz lazim çünkü malesef cikolata kistleri yapisiklik ya da tupte sivi birikmesi yapabiliyor, ben de cikmadi sizde de yoktur insallah. tüp bebek merkezi doktoruna gidince büyük ihtimal esinizden de spermiyogram isterler zaten. iyi doktorlarin çoğu 6cm in altindaki kistlerde ameliyata pek yanasmiyor rezervlere zarar verdigi icin sizde son care olmadikca ameliyat olmayın derim tabi iyi doktorlarin da takibinde olarak

İlginize çok teşekkür ederim. Tüp bebek merkezi araştırayım o zaman, vakit kaybetmemek adına en mantıklısı bu sanırım.

140 yıllık ünlü bir aktardan çikolata kisti ve miyom için bitkisel karışım hazırlatacağım, 17 günlük deneme sonrası faydasını görürsem 2.küre başlayacağım. 3 kürlük bir tedavi şekliymiş. Faydasını görürsem yazarım mutlaka. 4/5 gün var adetime, belki de hamile kalırım ve gerek kalmaz:)

Faydasini gorursunuz insallah.. Faydasi olursa haberimiz olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…