Çikolata kisti

htccck

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
102
28
36
Kızlar çikolata kisti olup hamile kalan var mı? Ya da bu kist için ilaç kullanan , ameliyat Olan var mı ? Lütfen bilgilendirelim birbirimizi

Kızlar çikolata kisti olup hamile kalan var mı? Ya da bu kist için ilaç kullanan , ameliyat Olan var mı ? Lütfen bilgilendirelim birbirimizi
çikolata kistinde dogal yolla hamilelik zor. ama tüp bebekde başarı oranı yuksek.

Bennnnn varım ekim ayinda amelyat oldum kasım ayında hamile kaldim. Suan 6. Ayima girmek üzereyim maşallah. Cok doktor gezdim her kafadan bi ses. Yok.bitkisel tedaviydi yok bilmem ne derken bu arada kist büyümüş. Ama sonuć rabbim nasip etti anne olmayi.☺

Rabbim herkese versin bana da versin . Bende de kist var7 aylık evliyim . Şimdiye kadar 3 doktora gittim . Birisi 1 yıl bekle bebiş için sesi sonra tedavi yaparız dedi . Diğeri ameliyat öneriyoruz dedi . Diğeri de viisanne diye ilaç verdi 3 aylık kullanım . Ameliyattan gözüm korktu açıkcası bende ilacı tercih ettim . Moralim çok bozuluyor ne yapmalıyım ?? Kıstim 3 tane . 5,4,2 cm sağ ve sol yumurtalarda dediler . Bebek istiyorum . Biran önce ameliyat mı olmak iyi olur? Hangi doktora güvenecğimi şaşırdım

Öncelikle yasadigin sehirde ya da civarinda en gelismis neresiyse en iyi doktoru arastir.dogru doktoru bulmak cok onemli yokssa bosuna vakit kaybediyorsun.buldugun doktor kistlerini takibe alir. Belli bi boyuta gelince ameliyat önerecektir. Benimki 6 buçuk cm olmustu amelyat olmam gerektiginde ve ultrosonda girunmeyen 2 kist daha cikis amelyatta. Amelyat da cok riskli wger iyi bi doktora denk gelmezsen. Ameliyat esnasinda temizledigi yerlere. Zarar verebilirmis.

Bana en iyi olacak yer mersin . Şimdi uşaktayız ama burda günelikecek bi hastene göremedim. Tıp fakültesine gitmeli ?ilactan çok ameliyat öneriyorsunuz ? Kendi doktorum ameliyat olacak bi durum yok dedi . Üstelik ameliyat olunca ister istemez yumurta rezervine zarar verilirmiş . Ama kullanırım ilaç da çık ağır bi ilaçmış şükür ki ben yan etki görmedim. Sizler hangi şehittesiniz önerdiğiniz doktor var m? Artık uzak yakın demeden gideceğim

Merhaba arakadslar bende çikolata kistiyle hamile kaldım hiç bi doktor ameliyat önermedi zararları olduğu için bebek yapacaksın dediler ama korunmamama rağmen olmadı bi doktor rahim filmi istedi sonrasında serephone ve çatlatma iğnesi verdi 2 ay kullandım ama kist oluştu sonra o doktoru bıraktım biraz ara verdim başka bi doktora gittim bi ay yasmin verdi yine rahim filmi istedi ve bu at femara kullandım ve çatlatma iğnesi ve progestan kullandım hamile kaldım ve adetim geçmeden önce anladım bunu suanda 4 haftalığım.cok üzülüyordum normal yoldan olamayacak diye ama bi ilaçla kalabildim

Canım hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini. Senin kistin kaç cm di. Ben de hamile kalmak istiyorum ama kalamıyorum

Benim gittiğim doktor size verilen ilaçlardan ziyade visanne diye ilacı verdi 3 ay kullanacaksın sesi . Kafam Allak bullak . Doktoruma da güzel yorum yapmışlar siteden okuduğum kadarıyla o da ameliyat önermedi bana ilk ilaç tedavisi dedi . İnşallah bizim de olur bebişlerimiz

Canim bende endometrioma hastasiyim. Oncelikle adet sancilarim cok oluyodu nikah gunumde acillik oldum ozaman ögrendik cikolata kistimi 6 yada 7 cm civarindaydi. 4 ay falan kullandim dogum kontrol hapini doktorumun istegiyle 5 cm olarak kaldi en son daha kuculme olmadi.doktorum 6 ay dene hamileligi dedi kalmazsan gel dedi. Ben ilk ayimda hamile kaldim. Yani imkansiz diye bisey yok en sonki ayimda yasmin kullanmistim

Bende bu kistin hiç belirtisini yaşamadım . Be adet sancısı ne fazla kanama ... her ay düzenli adet oldum ve sancı ağrı yaşamdım çok fazla . Şade şikayetim 2 gün adet olmamdı . Evlendikten sonra 1 2 ay düzensiz olmaya başladım. Bu yüzden gittim ve kistle karşılaştım . İnşallh bu ilaç işe yarar . Benim kistim en büyüğü 5 cm . İnşallh küçülür ameliyat olmaya ya da farklı şeylere gerek kalmadan hamile kalabilirim

Mersinde hiçbir doktora ameliyat olma bence . Adana baskente gidebilirsin

Ben varim ameliyat ve sonrasinda tedavi ile hamilelik. Ama baska sorunlarda vardi bende

Canım hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini. Senin kistin kaç cm di. Ben de hamile kalmak istiyorum ama kalamıyorum
Teşekkür ederim allah en kısa zamanda sana da nasip etsin benm gittiğim doktorlar bebek sesi kistim hem sağ hem solda 3 er cm di soğan suyu içtim sağdaki gitti ilk tedaviylede ha ile kaldım

Eğer bebek istiyorsan hiç visanne kullanma yan etkisi çok fazla geçici menepoza giriyorsun soğan suyu içebilirsin benm kistin teki o sekılde geçti

Canım o ilaç nasıl bir ilaç yani neye yarıyor yumurta mı oluşturuyor. Benimde kistlerim sağlı sollu 3er cm. Bana da bebek dedi Dr ama ben bir yıldır hamile kalamadım. O ilacı söyleyim Dr a

Eğer bebek istiyorsan hiç visanne kullanma yan etkisi çok fazla geçici menepoza giriyorsun soğan suyu içebilirsin benm kistin teki o sekılde geçti
Soğan suyunu içtim 2 ay ama etki etmedi bana geçirmedi . Üstelik saati saatine içtim . Hatta doktor a da dedim soğan duyu içtim diye . İyi yapmışsın ama etki etmemiş dedi. Normalde dekist falan yokken hamile kalmak için içenlerde de ters etki yapıp yumurtayı kiste dönüştürebilir dedi. Bebek denedim 6 ay . Sopan suyu da etki etmeyince ilaca başladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…