Çikolata kisti

İlaç vermedi mi peki ?

Benim bi ara ca125 75 e kadar çıkmıştı ama şu an bi sıkıntı yok çok şükür

İlaç vermedi mi peki ?
Hayır ilaç vermedi. 3 ay sonra kontrole çağırdı. bu süre zarfında hamile kalabilirsin dedi. Eğer kalamazsan bunu o zaman görüşecegiz dedi. Yani yeni evli çiftlere 1 yıl zaman tanıyorlarmış. daha sonra ilaçla tedavi vs.

canını sıkma lütfen bende de sol tarafta 4 cm çikolata kisti var. Medical Park hastanesine gittim. Dr Ca125 ve Ca 19 istedi. Değerlerim normal çıktı ve kendisi de şaşırdı bu duruma. Çümkü genelde çikolata kisti olanlarda ca125 yüksek çıkarmış ama burada insanların yanlış anladığı bir durum var malesef, bu değerin yüksek çıkması kanser olduğumuz anlamına gelmiyor. İnternette de bu konu gayte açık bir şekilde anlatılmış. kemoterapi ve radyoterapi alan kanser hastalrında , hastalığın takibi açısından bu testler yapılıyormuş. Yani dr un bizden bu testleri istemesi çok gereksiz esasında. Çikolata kisti zaten adı üstünde İyi Huylu bir Tümör. Canını sıkma sakın

hsg rahim filmi çektirmek zor mu? anestezi ile mi yapıyırlar ne kadar sürede bitiyor?

Geçmiş olsun arkadaşım ca 125 'in üst sınırı 35 zaten yüksek çıkmış seninki de
Benimde endometriyomum var ca 125 55 ti aynı dertten muzaldaripiz 18. Ayda bir kimyasal düşüğüm oldu ve hala bekliyorum allah yardımcımiz olsun

"en yüksek normal değer 35" yazıyordu sonuç kağıdında, dr da öyle telafuz etti ama bilemiyorum. Bu mübarek günlerde birbirimize çoook dua edelim, müminin birbirine haberi olmadan edilen dualar kabul olurmuş...

Canım cevabın için çok sağol hatta ben bende kaç çıktığını yazayımda okuyan olursa içi rahatlar diye kızlar bende 900 çık tı evet doğru okudunuz 900 ben kesin kanserim diye düşündüm ama çok şükür doktor öylebişiy yok dedi bu kisten dolayıda aşırı yüksek çıka biliyomuş bide iltaplı durumlarda benim kistte 4 cmbiride 3 cm ondandır bazı vucutlardada yüksek ola biliyomuş bu değer okadar sitres yaptımki anlatama ama tüplerimin içi sıvı doluymuş onları aldırıp yada bağlatıp tek çarem tüp bebekmiş çok ama çok üzgünün dua edinlütfen daima duamdasınız bütün anne olmak istiyen ler

Çikolata kistinin belirtileri ne kızlar bana yardım edin doktor ultrasondan baktı bana kist gördü ama içinde sivi yok dedi çikolata kisti hemen görünüp belli olurmu bide ben adet geç oldum şuan kan yerine kahverengi yani köyü kahverengi geliyor adetim sancılı olmaz

Adeti ağrılı oluyordum ama ne ağrı
Kistim ağrımıyordu ta ki vajinal ultrasona girene kadar. Ultrason dan sonra bıçak saplanır gibi ağrılarım oldu.
Günü gününe adet olurum çünkü pko gibi geciktirmez.
Üç tane doktora gittim üçüde ilk bakışta bildi çikolata kistimin olduğunu.

Benimde sağ tarafımda 5 cm kist var sol tarafım temiz aağdaki tüpümde de sıvı var 17 yaşımda da ameliyat olmuştum şimdi 26 yaşındayım eylüle kadar bebiş için beklicem olmazsa tedaviye başlıcam doktor kesin hemen tüp bebek dicek trabzonda yaşıyorum tüp bebek için ankaraya mı gitsem istanbula mı bilmiyorum. Çok zor yıpratıcı süreç Rabbim hepimizin yar ve yrdımcısı olsun. BaharTanricasi sana çom özeniyorum maşallah barekallah inş rabbim bizede senin gibi bi bebiş nasip eder rabbim sağlıcakla kucağına almak nasip etsin.

Canım yazını tesadufen gördüm seninle hemen hemen aynı durumdayız sadece ben hiç amelyat olmadım sağda 4 cm çikolata kisti tüpümün birinde sıvı var bana hemen tüp bebek dedi doktor normal zor olur dedi yaşım 21 bu arada benim istanbul da bahçeci ye gidiyom ben ama bu aralar artarnatif tıp deniyom olmazsa mejbur tüp bebek yapcam çok istiyomya Rabbim istiyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasib etsin inşallah

Canım doktor sana neden öyle dedi anlmadım benim doktorum yaşın çok küçük sol tarafta yumurtalığında tüplerinde temiz 6 ay dene bu şekilde hamile kalan çok hastam var dedi. Hatta eşim doktor o da hocalarına sordu normal insanlara göre evet şansı düşük ama imknsız değil yaşına göre 6 ay denesin dedi. Bizimde eylülde 6 ay doluyo işte bakalım umudum yok pek ama sen dahada küçüksün neden olmasın darlatma kendini. Bende işte nereye gitsem bilmiorum araştırcam artık nerde karar kılarım bilmiyorum. Bende civan perçemi aslan pençesi içicem.

Bilmiyom canım ama hatta bana dediki tüpünü aldırmadan tüp bebek dahi yapsak tutmaz çok zor yüzde otuz ihtimal dedi normal yollada kalsan düşük olur çümkü tüpteki sıvı rahime doğru akıyosa bebeğin tutunmasını engeller dedi o yüzden çok sitresli ve üzgünüm hemen amelyat dedi ben olmadım Allah dan umut kesilmez çok korkuyom yaaa

Evet tüpteki sıvı konusunda benim doktorda öyle söyleditüp bebek yapsrken bu sıvı olan tüpü bağlamamız gerekir yoksabebeğe zarar verirdedi ama normal yollar soldan hamile klabiliriz. Tüpü bağlasın niye üzülüyosun ameliyat değil o laparoskopik bi şey zaten o tüpün bize bi katkısı yok biliyosun. Kendini yıpratma bu kadar annelik güçlülük ister tatlım güçlü olucaz ki bebişlerimiz gelsin.rahim filmi çektirdin mi ilaç kullanıyo musun canım ?

İlk duyduğumda çok üzülüyodum geceleri kabuslar görüp bağırıp ağlayarak kalkıyodum daha sonra eşim annem kızdı yapma bunu hasta etcen kendini felan dedi şu 1 aydır biraz rahatım okadar çok düşünmüyom ama elimde deği iki kez çektim rahim filmini bide emar çektim birsürü taliller vs. toplamı şimdiye kadar 18 bin harcadım bu yolda doktorlar felan hepsi bu madi yanı piskolojimde alt üst oldu yani anlayacağın madden ve manen çok yoruldum yok herangi bi ilaç kullanmıyom zaten kistide tesadüfen öğrendim ilk muanemde ağrı neyin yapmıyook şükür bi fitamiyn ilacı verdi doktor oda tüp bebeğe başlarsam diye ama onuda 2 ay içtim filimi görünce amelyat felan dediya bıraktım içmeyi sen harangi bişiy içiyonmu?

Yok tatlım bende şuanda alternatif tıp tarafındayım hayıt otuyla aslan pençesi civar perçemi içicem. Yapma böyle daha çok küçüksün dur bakalım yıpratma kendini elbet olacak Rabbim en doğru zamanı biliyodur güçlü ol. Allah sabredenlerle beraberdir. Hobi edin kendine biraz kafan dağılsın olmadı tüp bebek yaparsın tıpta çareler tükenmez en önemliside allahtan ümit kesilmeZ

Aynen canım tabikide Rabbim den umut kesilmez ama ne bileyimya insan bi anda çıkmaza giriyo sanki inşallah bizlerdebirgin anne olcaz be kuzum fobi olarakta resim yapmayı çok seviyom kitap okuyom bide arapça öğrenmeye çalışcam biraz bu şekil kafam dağılır inşallah bi anda bakmışım bebişimde göbüşte oda olamadı dediğin gibi tıpta çare tükenmez bağlatır tüp bebek denerim ve inşallah tutar bi kerede ikizlerim olur Rabbim inşallah sanada o güzel duyguyu yaşatsın canım

Aaaa be kdar güzel resimd ilgi duyman bende çok severim sanatı ama hiçbir dalına yeteneğim yok maalesef uzaktan izliyorum sadece :)))) bende kitap okuyorum bide çalışıyorum işte hiç sevmediğim bir mesleğim var bankcıyım ama vakit geçiriyorum en azından. Amin canım amin takipte olalım güzel haberleri verelim birbirimize inşallah. Umut var oldukça bizde varız ne zaman ruhun daralırsa yaz bana. Dertler pylaştıkça azalır .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…