Çikolata kisti

Merhaba yukarıda doktorunuzun çok güzel bir tedavi yolu izlediğinden bahşetmişsiniz nasıl bir tedavi uyguladı bahsedermisiniz

Öncelikle geçmiş olsun darısı tüm kistlerin başına peki hangi ilacı ve ne gibi bitkisel ürünler kullandınız.

Öncelikle geçmiş olsun darısı tüm kistlerin başına peki hangi ilacı ve ne gibi bitkisel ürünler kullandınız.
Teşekkür ederim amin inşallah. Ilk civan percemi aslan pencesi ve hayit tohumunu kullandım sabah akşam ac karnima. Kaynatmadım demledim sadece. 15 dk sonra süzdüm ve ılıkken içtim. 1.5 ay kadar içtim . ayrıca visanne kullanmaya başladım. Son 20 gündür de otları bıraktım ve karbonatlı suya başladım ve yaninda balık hapı kullanıyorum yediklerimede dikkat ediyorum çünkü yediğimiz şeylerde çikolata kistini tetikliyormus. Daha sağlıklı vitaminli beslenmeye özen göstermeliyiz. Ilk çikolata kistini öğrendiğimde ca testim 78 di dün tekrar test yapıldı 27 olmuş. Normalde olması gereken 35 in altında. Çok iyi durumda yani çok şükür. Ve visanneyi kullanali daha tam 2 ayi doldurmadim tek basina bu kadar fayda edecegini pek sanmiyorum. Bitkisel kurleri kesinlikle denemk lazim

Merhaba yukarıda doktorunuzun çok güzel bir tedavi yolu izlediğinden bahşetmişsiniz nasıl bir tedavi uyguladı bahsedermisiniz
Doktorum kesinlikle gereksiz ilaçlarla hormonlarımı daha da bozmak istemedi. Öncelikle en iyi tedavinin stresten uzak durmak gerektiğini bana idrak ettirdi. Tabi bunu sadece söyleyip bitirmedi her kontrolümde stresle başa çıkabilmek için kafamdaki şüphelerimi ortadan kaldırmaya çalıştı. Her soruma cevap verdi ve beni gidişatimla ilgili sürekli yapıcı şekilde bilgilendirdi. Bu hastalığın en büyük sebebi olan stres faktörünü bu şekilde yavaş yavaş ortadan kaldırdı. Çünkü ben bu kistleri kafaya taktikca direncim düşüyor bu şekilde de kistler büyüyordu. Ayrıca stres hamile kalmaya da engel bunu onda bilincine varmami sağladı. Sürekli bu kistler kötü huylu olabilir mi daha da buyur mu ameliyat olmazsam hastalık ilerler mi hiç bir zaman çocuğum olmaz mı gibi takıntılarımdan kurtuldum. Ikıncı aşama ise biyolojik oldu. Bana öncelikle 6 ay hamile kalmak için süre verdi 6 ayın sonunda hamile kalamazsan rahîm filmi ve hormon testleri isteyecem dedi. 6 ayın sonunda bunları yaptı. Hepsi temizdi ancak amh(yumurtalık rezervim düşük cikti) bunun üzerine aşılama yaptı ancak o ay eşimin de sperm değerlerinde sorun vardı bu yüzden umutlu değildik zaten. Negatif oldu. Ama ikinci aşılamaya hemen geçmek istemedi çünkü ilk aşılamasa aldığım klomenin etkisi bir kaç ay gider yumurta kaliten ilaç anladığım aylar daha bile iyi olur dedi. Dediği cıktı aşılamadan 3 ay sonra hamile kaldım doğal yollarla. Bana yumurta takibini yasakladı takvimi sindirdi. Adetim bittiği günden itibaren gün aşırı ilişki önerdi. Öncesinde ve sonrasında hemen duş alma dedi. Çünkü sıcak su hamilelere de önerilmez. Dediklerini birebir yaptım o ay hamile kaldım. Meğerse ben adetin biter bitmez yumurtluyormusum adetinin bittiği gün ilişki olmuştu usg ölçümleri o gün hamile kaldığımi gösteriyordu. Doktorum sitematik ilerledi. Herşeyi bir anda yapmadı çünkü hepsini bir kerede yapmış olsa ve sonuç negatif olsaydı benim bütün umitlerim son bulacaktı ve korkularım geri gelecekti. Iyi doktor işini bilen doktordur bana göre. Özelde bir çok doktora gittim ama hep ağlayarak çıktım. Bu bahsettiğim doktor devlet üniversitesinde yüzlerce lira bayılmadan ama her seferinde umutlu ve mutlu çıktığım bi doktordu. O yüzden her zaman söylüyorum bu hastalıkla mücadele edenlere muhakkak bir üniversite hastanesinde bu ise yıllarını vermiş tecrubeleri dağ olmuş unvan sahibi doktorlara tedavi olmaları. Bir de mutlaka devlette çalışan olmasını tavsiye ediyorum. Mümkün olduğunca ayrıntılı yazdım biraz uzun oldu kusura bakmayın. Ama herkesin umudunu koruması en çok istediğim sey. Ben bu durumu yaşamış biri olarak en ufak bir umudun bile insanı nasıl motive ettiğini biliyorum. Allah ramazan ayının yüzü suyu hürmetine herkesin gönlüne göre versin

R
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Hangi hastaneye gidiyorsun nerede

R
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Hangi hastaneye gidiyorsun nerede
Ben doğum yaptım canım 5 aylık bir oğlum var :)) cerrahpaşa tıp fakültesinde tedavi oldum kistlerim için. Gebelik takibini de orada yaptırdım doğumu da. Kistlerim için gittim doktor sonrasında gebelik takibini ve doğumumu da gerçekleştirdi.

Öylemi kusura bakma artık okadar çok msj okuyorumki kafa karisiyo tabi :)) Rabbim hayirli ömürler versin darısı bizlere inşallah

kızlar clife diye bir macun var instagramda, bende bayadır görüyorum netten bir araştırın derim, bu sitede de yazmışlar hatta. Ben kullanmadım çikolata kistim var, ama sipariş etmeyi düşünüyorum hamile değilsem hamile olmadığıma emin olayım sipariş edicem sizde mutlaka bir bakın.

Evet bende almayı düşünüyorum çikolata kisti olan biriyle görüştm iki kişiye iyi gelmiş bitkisel tedavileri oneriuir doktor karda.. ben karbonat la macun Alicam

Arkadaşlar bana geçen ay 3 cm çikolata kisti var dendi.bu ay tekrar gittim kist falan yok dedi dr.kaybolabiliyor mu çikolata kisti ama inanılmaz kasık agrılarım var böyle olabiliyor mu hiç bi bilgi vermedi dr.

Arkadaşlar bana geçen ay 3 cm çikolata kisti var dendi.bu ay tekrar gittim kist falan yok dedi dr.kaybolabiliyor mu çikolata kisti ama inanılmaz kasık agrılarım var böyle olabiliyor mu hiç bi bilgi vermedi dr.
Bazı doktorlar çikolata kistini hemen tanır ama bazıları da basit kıstı bile çikolata kıstı olarak değerlendirir. Çikolata kıstı ilaçla bile yok olan bi kost değil. Kasıkta ağrı batma yapmaz belli dönemlerde şiddetli karin ağrısı yapar hastanelik eder. Basit kist senin dediğin şikayetleri yapar. Kendiliğinden kaybolur

Merhaba arkadaşlar. Bende de 3cm çikolata kisti var. 1 yıldır bebeğimiz olmadı. 1 tane Aşılama yaptırdık o da tutmadı. Aşılamayla kistim büyüdü ve yeni kistler oluştu. Neyseki adetle eski haline geldi vücudum ve kistim. Kistim yine 3cme indi. Daha domtora gidip vücuduma hormon yükletmek istemiyorum. Bitkileri kullanıcam ben de artık. Aslan pençesi ve civan perçemi çayı karışımı ve soğan kürü uyhulayacağım. Bal propolis ve polen karışımını da uygulayacağım ama arı sütü bu mevsimlerde olmuyormuş doğalı. Hepsini bu ay deneyeceğim. İnşallah olur. Olmazsa ocak ayı gibi tüp bebek tedavisibe başlayacağım. 26 yaşındayım doktorum hemen tüp bebek dedi. Diğer doktor da aşılama dedi. Ama ben artık yoruldum ne yapacağimi bilemedim artık. Doğal yola baş vurdum . Bu yöntemlerle gebe kalan var mı

Merhaba benimde 3 cm çikolata kistim var 1 senedir düşünüyoruz bebek henüz bi gelişme olmadı klomen kullandım ondada sonuç alamadık aslan pençesi sogan suyu falan çok içtim ama bunlar adet düzenimi daha çok bozdu benim birde ben hangi doktora gittiysem kistin küçük kesinlikle engel olmaz dediler arkadaşım 3 ve 3 buçuk cm çikolata kistiyle hamile kaldı bu kistle hamile kalan dolu dedi doktorum başka sorun olabilir kist engel olmaz dedi eşim muayene oldu ve onda sıkıntı oldugunu anladık tedaviye başladık sen başka doktorlarada gittinmi rahim filmi çekindinmi eşin muayene oldumu

Evet eşimde hiçbir sıkıntı çıkmadı. Benim de tüm hormonlarım normal. Hsg de de sorun çıkmadı. Yani rahim filmim de temiz çıktı hatta 3 doktora da gösterdim temiz dediler. Sadece 3 cmlik kistim var. Ve tam net olarak deneyeli 10 ay oldu. 6 aydan sonra tedaviye başlattı doktorum. Yumurta takibi ve çatlatma iğnesi vurdu olmadı. Aşılama denedi olmadı. Bünyem yıprandı bende devam etmek istemedim. Aslan pençesi ve civanperçemi deniyorum şimdi adetim 6 gün önce oldu çaya başladıktan 2 gün sonra adet oldum. Ve hep mazejik kuşlanırdım hayyatımda ilk kez kullanmadım. Bu çay yüzünden olabilir belki. Adetim bittikten 2 gün sonra da soğan suyuna başlicam. Bakalım

Bana da 6 aydan sonrA hsg çekti. Sonra aşılama vb.. şimdi de bi doktorum iyi bir tüp bebek merkezine git dedi. Başka bi doktorumda aşılama dedi tekrar. 3 kez aşılama dene dedi. Ama ben deneyemicem. En azından aşılamaya vereceğim parayı tüp bebek için kullanırım. Hem de sürekli hormon yüklenmek istemedim. Ocak ayına kadar bitkileri denicem. Bakalım kendiliğinden olması için kendime zaöan vermek istiyorum. Doktorlar hemen bir şeyler yapma peşindeler. Yaşımında daha küçük olduğunu düşünüyorum 26.

Yasadiklarini ben de yasadim. Iki tane kistim vardi asilama yaptirdim tutmadi. 2 yilin sonunda kendiliginden hamile kaldim. Hic bir kür ot filan icmedim. Benim esimde de sorun vardi benim iki yumurtaligimda da cikolata kisti vardi. Ama hamile kalmayi aklimdan cikarinca oldu. 2 sene belirti kolladim bir ay kollamadim o ay oldu. Kist hamile kalmaya engel degil. Kistin tupleri tikamasi ya da hormonlari bozmasi engel sadece. Egerki kist tuplerine ya da hormonlarina yumurtalik rezervine zarar vermediyse orda kendi halinde takilsin bosver sen hamile kalirsin allahin izniyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…