Çikolata kisti

Canım hemorojik kist çikolata kisti tanısını doğrular. Kanamalı demek oluyor. Çikolata kisti de adet kanamasının geri doğru olmasından kaynaklı olduğu için kanamalı kist grubuna giriyor. Ancak mr çikolata kisti tanısı için çok gerekli değil. Hekimler usg ile rahatca bu kisti tanıyabiliyor. Tabi bazı doktorlar baştan savma tani koyabiliyor basit kiste bile çikolata kisti diyebiliyor. Ama işin ehli bi doktor daha usg ile bakar bakmaz anlayabiliyor. Çünkü çok tipik bir görüntüsü var. Renkli usg de rengi bile çikolata rengi gibi görünüyor. Doktorun gayet güzel bi yol izlemiş. Hormon testleri ve usg istemiş. Bunlar temiz çıktığı için de ilaç vermemiş. Çünkü visanne hamile kalmayı engelleyebiliyor. 6 ay süresinde hamilelik olmazsa büyük ihtimalle klomen tedavisi o da olmazsa aşılama yapar. Ama umarım bunlara gerek kalmadan doğal yollarla hamilelik oluşur. Eğer tüpler açıkça ve hormonlar iyiyse doğal yollarla hamile kalma sandı çok yüksek. Allaha dua et doktorun dediklerini harfiyen uygula. Adetin bittiği günden itibaren gün aşırı ilişkiye gir. Olmadığında ümitsizliğe kapılma. Bu kist kaliteli yumurta oluşumunu engelleyebiliyor Ama öyle ya da böyle kaliteli yukurtladigimiz aylar oluyor. O yüzden o ayı kaçırmamak için her ay gün aşırı ilişki olsun. Bir de bana doktorum yumurta takibini yasaklamisti. Ben doktorumun dediklerini yaptığım ay (yumurta takibi yapmadım adetin bittiği günden itibaren gün aşırı ilişkiye girdim hamileliği aklından çıkardım stres yapmadım) hamile kaldım. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sormak istediğiniz bişey olduğunda her zaman yardımcı olurum. Herkes ümidini taze tutsun. Allah ol deyince olur
Ben sanki tüp Bebek le hamile kalicak gibiyim doktor ilk ameliyat dedi görür görmez yaştan dolayı sonra hsg ve hormon testi iyi çıkınca alti ay verdi sonra düşünürüz ama ameliyat yuksek ihtimal dedi ilac olarak folik asit verdi klomen ve aşılama ne durumlarda yapılıyor bana niye ameliyat dedi bunalei uygulamadan:110:

Benimkide 2.5 cm aynı sayılır ıkımızın bende yaptım sogan kürüde hiç etkisi olmadı aynı duruyor kist
Sogan kuru pco larda cok etkili çikolata kistine bi faydası yok bende yaptım kontrole gittigimde kuculmedigini daha büyüdüğünü gördüm. Ama civan percemi testere disli aslan pençesi ve hayit tohumu iyi geldi bana ve ilaçta kullanmaya başlayınca her kontrole gittigimde küçüldüğünü görüyorum. Doktorların her söylediğine kulak asmayın benim doktorda her gittigimde ameliyat diyo başkada bisey demiyo bende ısrarla hemen ameliyat olmayı reddediyorum hayırlısı bakalim Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın inşallah

Ca
Ben sanki tüp Bebek le hamile kalicak gibiyim doktor ilk ameliyat dedi görür görmez yaştan dolayı sonra hsg ve hormon testi iyi çıkınca alti ay verdi sonra düşünürüz ama ameliyat yuksek ihtimal dedi ilac olarak folik asit verdi klomen ve aşılama ne durumlarda yapılıyor bana niye ameliyat dedi bunalei uygulamadan:110:
canım sen doğal şeyler denemedinmi hiç kistinde çok büyük değil ya bence bitki çaylarını incir kürünü bi dene

Benim soğan kürü kullanan arkadaşlar var hepsi küçüldüğünü söyledi yok etmiyor ama küçülttu dediler bende denedim ondan mı küçük çıktı bilmiyorum başka doktor da hayit tohumu kullanabilirsiniz dedi onuda içiyorum

Bir çok doktor direk ameliyat diyor. Ben de ilk öğrendiğimde yaşım fazla olmamasına rağmen ve Çocuk için deneme yapmamıza rağmen ameliyat demişti bi çok doktor. Ben ameliyat istemiyorum deyince visanne verdiler çocuk yapicam dedim visanneyi kullanmadım. Sonra cerrahpasada şimdiki prof doktorumu buldum. Çok şükür iyi ki bana onu önerdiler. Beni o kadar iyi yönlendirdi ve stresimi azalttı ki tüm korkularımı sildi. Çok güzel bir tedavi yolu izledi nihayet önce allahın izniyle sonra doktorumun telkinleriyle doğal yollardan hamile kaldım. Çok sağlam bir ekibi var. Doğumumu da o gerçekleştirdi ki prof. Lar doğuma pek girmezler. Başımda 6 tane doktor vardı ve hoca beni doğumda bile çok rahatlattı. Bana ne kadar güveniyorsan bu arkadaşlara da güven şuan turkiyenin en iyi doktorları senin basında dedi. O andan itibaren 3.5 saat süren sezeryan ve yumurtalık ameliyatımı uyanık bir şekilde gönül rahatlığıyla geçirdim. Kadın hastalıklarının en iyi tedavi yöntemi psikolojiyi rahatlatmak. Önemli olan kadın hassasiyetini ve zaaflarını bilen işinin ehli bir doktor bulmak. Allah izin verdikten sonra herşey olur. Isteyen herkese evlat sevgisini nasip etsin rabbim

Ben

Benimde aynı hiç degişmiyor boyutu aynı duruyo adet sancısı çok fazla yapıyo bende
Bu kist karakterist kistlerden. Her kişide boyut farklı olabiliyor ve doğal.boyutuna ulaştığında büyümüyor. Yanı bizim nasıl.fiziksel özelliklerimiz varsa uzun boylu kısa boylu şişman zayıf bu kistin de kendi karakteristik özellikleri var. O yüzden kistin boyutu önemli değil. 1.5 cmlik kist ile 5 cmlik kistin verdiği tahribat aynı. Ama küçük kistin bi avantajı varsa yumurtaligi tam sarmadigi için yumurtlama işlevi daha kaliteli olabiliyor. Ama büyüyen kiste ne yaparsanız yapın buyur. Benim sağdaki.3.5cm di solda yeni çıkan 1 yılda sagdakine yetişti ve durdu. Boyutlara takılmayın. Yıllarca o kadar çok arkadaş tanıdım ki buradan 8cm ile doğal yollardan hamile kalan arkadaşlar vardı. Bir de soğan kuru ya da başka hiç bir kur bu kisti küçültmez. Öyle olsa visanne gibi ağır bi ilaca gerek duyulmaz. Pkos folikül kist dermoid kist bunlarda ise yarar ama çikolata kisti aslı da kist familyasından değil tümör grubundan. Halk arasında adı kist. Kisti kürlerle kuculenlerin kesitleri cikolata değildir. Bazen doktorlar basit kiste bile çikolata deyip geçiştiriyor
Ya da doktor kistin var dediklerinde türünü bile sormuyor çikolata kistim varmış diyor. Bir sürü yazı okuduk burada. Çikolata kistini çok.cikolata yediği için olduğunu bile iddia eden oldu. Doktor senin kritik var demiş o da ben çok çikolata yedim kist yapmış bende adı o yüzden çikolata kisti diyor:))

Merhaba arkadaşlar. Bugün yine doktor kontrolüm vardı ve çok güzel haberlerle döndüm sağdaki kistim yok olmuş soldaki de 4 cm olmuş bu benim icin çok büyük bisey çok mutlu oldum. Doktorlar bana ilaç vermiyorlardı 3 doktora gittim Ilaç fayda etmez ameliyat dediler ama ben ameliyatı hiç tercih etmedim. Ve doktordan illaki ilac yazmasini istedim. 3 ay kullan bi bakalim ozaman dedi ama her kontrole gittigimde azda olsa küçülme olmasına rağmen ameliyat dedi hep negatif konuştu bugün artık hiçbişey demedi kaybolduğunu görünce yani doktorlar bizlere moral vereceğine aksine negatif konusuyorlar. Ben ilacin Yaninda bitkisel şeylerde kullandım. Son 20 gündür de karbonatlı şu içiyorum. Hepsi birlikte olunca daha iyi sonuç aldim sanirim. Inşallah 4 cm olanda en kısa zamanda kaybolur ve hayırlısıyla hamile kalırım bende

Merhaba arkadaşlar. Bugün yine doktor kontrolüm vardı ve çok güzel haberlerle döndüm sağdaki kistim yok olmuş soldaki de 4 cm olmuş bu benim icin çok büyük bisey çok mutlu oldum. Doktorlar bana ilaç vermiyorlardı 3 doktora gittim Ilaç fayda etmez ameliyat dediler ama ben ameliyatı hiç tercih etmedim. Ve doktordan illaki ilac yazmasini istedim. 3 ay kullan bi bakalim ozaman dedi ama her kontrole gittigimde azda olsa küçülme olmasına rağmen ameliyat dedi hep negatif konuştu bugün artık hiçbişey demedi kaybolduğunu görünce yani doktorlar bizlere moral vereceğine aksine negatif konusuyorlar. Ben ilacin Yaninda bitkisel şeylerde kullandım. Son 20 gündür de karbonatlı şu içiyorum. Hepsi birlikte olunca daha iyi sonuç aldim sanirim. Inşallah 4 cm olanda en kısa zamanda kaybolur ve hayırlısıyla hamile kalırım bende
Geçmiş olsun canım sevindimmm senin için çok buyuk bı sorun bu gecmeyen bı hastalık Allah yardımcimiz olsun meryem suresi okuyorum ben..buarada Karbonat li su nasil yapılır nereden temin ettiniz ingikiz karbonat i diye geciyir sanırım

Geçmiş olsun canım sevindimmm senin için çok buyuk bı sorun bu gecmeyen bı hastalık Allah yardımcimiz olsun meryem suresi okuyorum ben..buarada Karbonat li su nasil yapılır nereden temin ettiniz ingikiz karbonat i diye geciyir sanırım
Teşekkür ederim eczaneden galenik marka ingiliz karbonatı aldim sabah ve akşam ac karnıma içindeki kaşığı tam dolmayacak şekilde bir su bardağı suyla karistirdim 3 dakika falan iyice erimesini bekle iç. Çok araştırdım ve bi çoğunun kisti bu sayede gitmiş. Dozunu asmadigimiz sürece bunların bi zararı yok en azından denemiş oluyoruz gerisi Rabbime kalmış. Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın inşallah

Teşekkür ederim eczaneden galenik marka ingiliz karbonatı aldim sabah ve akşam ac karnıma içindeki kaşığı tam dolmayacak şekilde bir su bardağı suyla karistirdim 3 dakika falan iyice erimesini bekle iç. Çok araştırdım ve bi çoğunun kisti bu sayede gitmiş. Dozunu asmadigimiz sürece bunların bi zararı yok en azından denemiş oluyoruz gerisi Rabbime kalmış. Rabbim çabalarımızı boşa çıkarmasın inşallah
Çok tesekkur ederim bende soğan kürü uygulamıştim simdii hayıt tohumu önerdi doktor onu içiyorum soğan kürü iyi geldi gitti üç ay denedim.. şimdi incir kuru yapicam ve İngiliz karbonat i deniyim

Çok tesekkur ederim bende soğan kürü uygulamıştim simdii hayıt tohumu önerdi doktor onu içiyorum soğan kürü iyi geldi gitti üç ay denedim.. şimdi incir kuru yapicam ve İngiliz karbonat i deniyim
Sogan kuru bana hiç iyi gelmedi nedense 15 gün içtim sadece ama düzenli içmiştim. Ilaclarim bitince bende incir kürüne başlıcam insallah

X