Çikolata kisti

Evet düzenli benimde. Senin baya küçükmüş ve 1 tane sanirim benim iki taraftada var biri 5.5 diğeri 3.5 cm. Sen direk incir kürünü iç bence
Bana hayit tohumu önerdi doktor ve folikasit Ama soğan kürü de uyguluyorum bitince incire başlamayı düşünüyorum ikisi bir olmuyor sanırım

Bana hayit tohumu önerdi doktor ve folikasit Ama soğan kürü de uyguluyorum bitince incire başlamayı düşünüyorum ikisi bir olmuyor sanırım
Sogan fayda eder insallah sende. Evet aynı anda içme diğer ayda inciri içersin. Bende araştırıp bilgi edindiğim kadarıyla yazıyorum. Kendimde daha inciri içmedim kistimin biraz küçülmesi icin uğraşıyorum

Sogan fayda eder insallah sende. Evet aynı anda içme diğer ayda inciri içersin. Bende araştırıp bilgi edindiğim kadarıyla yazıyorum. Kendimde daha inciri içmedim kistimin biraz küçülmesi icin uğraşıyorum
Aynen bende kuculmesu için uğraşıyorum hsg den sonra kolay hamilelik için

Kızlar hemen ameliyat ya da tüp bebeğe karar vermeyin. Tüpleriniz açıksa ve hormon testleriniz normalse önce 1 yıl doğal yollarla deneyin. Sizin geçtiğiniz yollardan geçtim ben de. 2 yıl bekledik sonunda doğal yollarla hamile kaldım çok şükür. Otlar kürler soğan ve karbonat kisti yok etmez ama hamile kalmaya belki yardımcı olur bilemicem. Size tavsiyen bu kistle alakalı özel hastanelerden uzak durun. Çünkü laparoskopik yumurtalık ameliyatı pahalı bir ameliyat ve çok dikkatli yapılması gerekiyor. Bu nedenle özeller bu ameliyatı yapmak isteyebilir. Ben cerrahlarala gittim 2 sene. Doktorum çok iyi yönlendirdi beni. Öyle 3 5 aylık bir süreç değil çikolata kisti süreci biraz daha uzatabiliyor. Bana doktorum bir yok süre verdi ve adet biter bitmez gün aşırı ilişki dedi. Tam 1 yılın bitiminde dediği gibi hamile kaldım. Sizler de üniversite hastanelerinde prof. Olan bir doktor belirleyin kendinize. Hamilelikte de aynı doktorla devam ettim ve doğumumu da ona yaptırdım. Önce allah' a sonra doktorunuza güvenin. Doktora güven bu hastalığın etkilerini inanın çok azaltıyor. Ben hep yazdım belki okumuşsunuzdur. Bu hastalığın tek bir gıdası var o da stres. Eğer hekiminiz sizin stresinizi alabiliyorsa kafanizi rahatlayabiliyorsa hamile kalmanız kolaylaşır. Bebeğin olmaz ameliyat olmalısın kötü huylu olabilir büyüyebilir gibi yorumlar yapan doktorlardan hızla uzaklasin. Vakit buldukça çikolata kisti ile ilgili tipiklere girip yardımcı olmaya çalışıyorum. Çünkü 2009dan beri bu hastalıkla uğraşan biri olarak en ufak bir umudun insanın içinde nasıl büyüdüğünü en iyi ben biliyorum. Allah isteyen herkese nasip etsin. Bu kist öcü değil korkunuzu bi kenara bırakın:)) siz daha güçlüsünüz

Kızlar hemen ameliyat ya da tüp bebeğe karar vermeyin. Tüpleriniz açıksa ve hormon testleriniz normalse önce 1 yıl doğal yollarla deneyin. Sizin geçtiğiniz yollardan geçtim ben de. 2 yıl bekledik sonunda doğal yollarla hamile kaldım çok şükür. Otlar kürler soğan ve karbonat kisti yok etmez ama hamile kalmaya belki yardımcı olur bilemicem. Size tavsiyen bu kistle alakalı özel hastanelerden uzak durun. Çünkü laparoskopik yumurtalık ameliyatı pahalı bir ameliyat ve çok dikkatli yapılması gerekiyor. Bu nedenle özeller bu ameliyatı yapmak isteyebilir. Ben cerrahlarala gittim 2 sene. Doktorum çok iyi yönlendirdi beni. Öyle 3 5 aylık bir süreç değil çikolata kisti süreci biraz daha uzatabiliyor. Bana doktorum bir yok süre verdi ve adet biter bitmez gün aşırı ilişki dedi. Tam 1 yılın bitiminde dediği gibi hamile kaldım. Sizler de üniversite hastanelerinde prof. Olan bir doktor belirleyin kendinize. Hamilelikte de aynı doktorla devam ettim ve doğumumu da ona yaptırdım. Önce allah' a sonra doktorunuza güvenin. Doktora güven bu hastalığın etkilerini inanın çok azaltıyor. Ben hep yazdım belki okumuşsunuzdur. Bu hastalığın tek bir gıdası var o da stres. Eğer hekiminiz sizin stresinizi alabiliyorsa kafanizi rahatlayabiliyorsa hamile kalmanız kolaylaşır. Bebeğin olmaz ameliyat olmalısın kötü huylu olabilir büyüyebilir gibi yorumlar yapan doktorlardan hızla uzaklasin. Vakit buldukça çikolata kisti ile ilgili tipiklere girip yardımcı olmaya çalışıyorum. Çünkü 2009dan beri bu hastalıkla uğraşan biri olarak en ufak bir umudun insanın içinde nasıl büyüdüğünü en iyi ben biliyorum. Allah isteyen herkese nasip etsin. Bu kist öcü değil korkunuzu bi kenara bırakın:)) siz daha güçlüsünüz
surekli cevap verip bize destek olduğun icin çok teşekkür ederim gerçekten. Sizler böyle yazdıkça ben ümidimi kaybetmiyorum evet belki biraz geç olabilir ama Allahın izniyle olacağına inanıyorum bende. Inşallah bende bir gün güzel haberler alırım ve sizinle paylaşırım. Rabbim isteyen herkese hayirli sağlıklı evlatlar versin inşallah

Canım bizde 8 aylık evliyız 4 aydır düşünüyoruz bebek olmayınca bi sorunmu var dıye gittik doktora 2 buçuk cm çikolata kistim çıktı ama küçük engel olmaz dedi inofolik kullanmaya başladım sogan kürü yaptım hiç etkisi olmadı diger kistleri eritiyor ama çikolata kistine pek etkisi olmuyor ama sen iltihap ve rahimi temizlesin diye yapabilirsin bu ayda klomen verdi doktorum kullandım 3 yumurtam oluştu çatlatma ignesi yapmadı 3 üde çatlar dıye bu ay iptal etti tedaviyi diger ay klomeni azaltıp tekrar deniycez bal tarçın çörek otu yumurta geliştirmede çok etkili yapabilirsin çatlama aşamasındada incir havuç kürü çok iyi birde çikolatalı kisti olan tarafta yumurtam oluşmuyor benim sizinde öylemi

Kızlar visanne kullanıp adeti kesilen oldumu benim ilk kutu bitti dün olmam gerekiyordu ama olmadım. Hemen kesmesi normalmi

Cok teşekkürler canım bende çikolata kisti çıktı mr çekildi hemorajik kist çıktı hsg temiz çıktı hormon testi temiz altı ay ilac vermek istemedi dedi doğal yollarla altı ay deniycem
Ama hala kist konusunda kararsızım çikolata kisti mr da belli olmaz mı yoksa muayene de kolayca teshis edilir mi

Canım bizde 8 aylık evliyız 4 aydır düşünüyoruz bebek olmayınca bi sorunmu var dıye gittik doktora 2 buçuk cm çikolata kistim çıktı ama küçük engel olmaz dedi inofolik kullanmaya başladım sogan kürü yaptım hiç etkisi olmadı diger kistleri eritiyor ama çikolata kistine pek etkisi olmuyor ama sen iltihap ve rahimi temizlesin diye yapabilirsin bu ayda klomen verdi doktorum kullandım 3 yumurtam oluştu çatlatma ignesi yapmadı 3 üde çatlar dıye bu ay iptal etti tedaviyi diger ay klomeni azaltıp tekrar deniycez bal tarçın çörek otu yumurta geliştirmede çok etkili yapabilirsin çatlama aşamasındada incir havuç kürü çok iyi birde çikolatalı kisti olan tarafta yumurtam oluşmuyor benim sizinde öylemi[
çok geçmiş olsun canım benim birinci ay hsg çekildiği için altı ay şansım var olmazsa takip Edip başlayacak normal yollarla deneyun dedi ama haftaya başka doktora gidicdm bakalim o nasıl Bir yol izleyecek

Cok teşekkürler canım bende çikolata kisti çıktı mr çekildi hemorajik kist çıktı hsg temiz çıktı hormon testi temiz altı ay ilac vermek istemedi dedi doğal yollarla altı ay deniycem
Ama hala kist konusunda kararsızım çikolata kisti mr da belli olmaz mı yoksa muayene de kolayca teshis edilir mi
Benim normal muayenede çikolata kisti olduğunu söylediler sonra mr istediler

Muayenede hemen belli oluyor bende hem ultrosonda hemde normal muayenede ikisindede dediler çikolata kisti var diye sizin kaç cm boyutu çikolata kistinizin

Canım hemorojik kist çikolata kisti tanısını doğrular. Kanamalı demek oluyor. Çikolata kisti de adet kanamasının geri doğru olmasından kaynaklı olduğu için kanamalı kist grubuna giriyor. Ancak mr çikolata kisti tanısı için çok gerekli değil. Hekimler usg ile rahatca bu kisti tanıyabiliyor. Tabi bazı doktorlar baştan savma tani koyabiliyor basit kiste bile çikolata kisti diyebiliyor. Ama işin ehli bi doktor daha usg ile bakar bakmaz anlayabiliyor. Çünkü çok tipik bir görüntüsü var. Renkli usg de rengi bile çikolata rengi gibi görünüyor. Doktorun gayet güzel bi yol izlemiş. Hormon testleri ve usg istemiş. Bunlar temiz çıktığı için de ilaç vermemiş. Çünkü visanne hamile kalmayı engelleyebiliyor. 6 ay süresinde hamilelik olmazsa büyük ihtimalle klomen tedavisi o da olmazsa aşılama yapar. Ama umarım bunlara gerek kalmadan doğal yollarla hamilelik oluşur. Eğer tüpler açıkça ve hormonlar iyiyse doğal yollarla hamile kalma sandı çok yüksek. Allaha dua et doktorun dediklerini harfiyen uygula. Adetin bittiği günden itibaren gün aşırı ilişkiye gir. Olmadığında ümitsizliğe kapılma. Bu kist kaliteli yumurta oluşumunu engelleyebiliyor Ama öyle ya da böyle kaliteli yukurtladigimiz aylar oluyor. O yüzden o ayı kaçırmamak için her ay gün aşırı ilişki olsun. Bir de bana doktorum yumurta takibini yasaklamisti. Ben doktorumun dediklerini yaptığım ay (yumurta takibi yapmadım adetin bittiği günden itibaren gün aşırı ilişkiye girdim hamileliği aklından çıkardım stres yapmadım) hamile kaldım. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sormak istediğiniz bişey olduğunda her zaman yardımcı olurum. Herkes ümidini taze tutsun. Allah ol deyince olur

Kimse yasamadimi bu belirtiyi kızlar yardım edin
Visanne bir çok kişide geçici menopoz yapabiliyor. Zaten kisti en com küçülten geçici menopoz. Adet olmayınca kist küçülür. Hamileyken de bu yüzden küçülüyor kistler. Benim tamamen kurumuştu hamilelikte çeperlerini temizledi doktorum. Ama adet olmaya başladım umarım tekrarlamaz

Visanne bir çok kişide geçici menopoz yapabiliyor. Zaten kisti en com küçülten geçici menopoz. Adet olmayınca kist küçülür. Hamileyken de bu yüzden küçülüyor kistler. Benim tamamen kurumuştu hamilelikte çeperlerini temizledi doktorum. Ama adet olmaya başladım umarım tekrarlamaz
Inşallah tekrarlamaz canım cevabın icin çok teşekkür ederim.

Muayenede hemen belli oluyor bende hem ultrosonda hemde normal muayenede ikisindede dediler çikolata kisti var diye sizin kaç cm boyutu çikolata kistinizin
2.8 cm cijolaçi kistim. Ama soğan kürü uygulamıştim o ay tesadüfen. O yüzden mi küçük bilmiyorum

X