Çikolata kisti

Evet 6 aydır çocuk düşünüyoruz zaten bitkilerde fayda etmezse dediğin gibi tüp bebek merkezine gidicez. Nasıl bi hastalikmis bu Rabbim herkesin şifasini versin
sakin dedigimi yanlış anlama cnm hemen tüp bebek dene deniyorum ama tüp bebek doktorlari bu konular da daha uzman daha iyi bir yol çizer tabi para amaci gütmeyen iyi bi doktor bulman lazim. insallah dogal yoldan hamile kalirsin. bu arada yapisiklik olup olmadigi rahim filminde görülüyor, bende yapisiklik cikmadi cok şükür

sakin dedigimi yanlış anlama cnm hemen tüp bebek dene deniyorum ama tüp bebek doktorlari bu konular da daha uzman daha iyi bir yol çizer tabi para amaci gütmeyen iyi bi doktor bulman lazim. insallah dogal yoldan hamile kalirsin. bu arada yapisiklik olup olmadigi rahim filminde görülüyor, bende yapisiklik cikmadi cok şükür
Rahim filmini kendinmi çektirdin doktormu istedi? Bide ağrılı oluyomuş sanirim

Rahim filmini kendinmi çektirdin doktormu istedi? Bide ağrılı oluyomuş sanirim
1 yil hamile kalamayinca doktor istedi, 2 sene sonra histeroskopi de yaptirdim ben tedbiren o zaman rahim filmi bi daha çekildi hepsi temiz çıktı. ilki anestezisiz oldu benim hic ağrım olmadi kolay geçit ama kiminde ağrılı oluyormuş, ikincisi anestezili oldu ondan zaten uyuyup uyaniyorsun. hafif kanama olabiliyor sonrasında 1-2 gün

Evet malesef gebeliğe engelmis tüplerimin tıkalı olup olmadığına dair bisey söylemedi onu görebiliyorlarmi normal muayene ile
Canm banada gittigm bi doktor visanne ilacı fayda etmeyince 2 ay bebek dene eğer olmazsa tüp bebek tedavisine yönlendireceğini söyledi. Sonra başka doktora gittim oda bunun çikolata kisti olmadğını ama bu kistle zor hamile kalabilirsin dedi.
Ben o ay incir kürü denedim esimede keçiboynuzu kürü. ıbrahim saracoğlu tarifinden.ve Rabbime şükürler olsun ki 4 haftalık hamileyim.henuz kalp atışlarını duyamadım ama çok sevindik haliyle.doktor bile bu kistle bu hamilelik mucize dedi.
Yani sana demem şu.bi doktorla sınırlı kalma iyice araştır.eger tüplerinde tıkanma yoksa bu kurleride araştır ve dene derim.
Inşallah hepimiz için herşeyin hayırlısı olur

Canm banada gittigm bi doktor visanne ilacı fayda etmeyince 2 ay bebek dene eğer olmazsa tüp bebek tedavisine yönlendireceğini söyledi. Sonra başka doktora gittim oda bunun çikolata kisti olmadğını ama bu kistle zor hamile kalabilirsin dedi.
Ben o ay incir kürü denedim esimede keçiboynuzu kürü. ıbrahim saracoğlu tarifinden.ve Rabbime şükürler olsun ki 4 haftalık hamileyim.henuz kalp atışlarını duyamadım ama çok sevindik haliyle.doktor bile bu kistle bu hamilelik mucize dedi.
Yani sana demem şu.bi doktorla sınırlı kalma iyice araştır.eger tüplerinde tıkanma yoksa bu kurleride araştır ve dene derim.
Senin adina çok sevindim canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Bende şimdi aslan pençesini içiyorum peşine civan percemi ve hayit tohumu icicem onlar bitince incir kürüne baslicaktim inşallah faydasını görürüm bende. Incir kurunu nasıl içtin ne zaman başladın anlatabilirmisin

Senin adina çok sevindim canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Bende şimdi aslan pençesini içiyorum peşine civan percemi ve hayit tohumu icicem onlar bitince incir kürüne baslicaktim inşallah faydasını görürüm bende. Incir kurunu nasıl içtin ne zaman başladın anlatabilirmisin
Amin canım inşallah
Adetin bittiği gün başladım ben yani 7. Gün
Yarım litre yada biraz daha fazla kaynayan suya 7 - 8 adet kuru inciri elimle ikiye bolerek attım.ve kısık ateşte 15 dk kaynattım .her sabah aç karnına tükettim.tam 21 gün.her gün taze hazırladım ama.
Aynı zamanda esimede keçiboynuzu kürü yaptım.sukurler olsun .
Inşallah sende sifani bulursun canm

Amin canım inşallah
Adetin bittiği gün başladım ben yani 7. Gün
Yarım litre yada biraz daha fazla kaynayan suya 7 - 8 adet kuru inciri elimle ikiye bolerek attım.ve kısık ateşte 15 dk kaynattım .her sabah aç karnına tükettim.tam 21 gün.her gün taze hazırladım ama.
Aynı zamanda esimede keçiboynuzu kürü yaptım.sukurler olsun .
Inşallah sende sifani bulursun canm
Inşallah canım Allah razı olsun

Surekli elimden geldiği kadar cikolata kisti topiklerine girip sizlerin yasadiklariniza ortak olmaya calisiyorum. Arkadaşlar ben de 2009 dan beri çikolata kisti hastasıydım artık degilim umarim bir daha tekrarlamaz. Benim sağ yumurtaligimda 3.5 solda 2.5 cm olmak üzere iki kistim vardi sonraları biraz daha büyüdü ya da doktorlar farklı ölçtü bilmiyorum ama 5 cm diyen bile oluyordu. Tam 2 yıl hamile kalamadim. Bir sure soğan kuru ve karbonatlı su ictim bi işe yaramadi. Aşılama yaptirdim nagatif oldu artik ümidi kesmiştik ki nisan ayında hamile oldugumu ogrendim. Çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdim ve sezeryanla bebeğimi kucagima aldim. Sezeryan esnasında kuruyan kist kalıntılarını temizledi doktorum sagolsun. Gecen kontrole gittiğimde 40 gün lohusa kanamasi olmasına rağmen kistim tekrarlamamıştı çok şükür ki. Sizlere tavsiyem hemen ameliyata karar vermeyin. Biraz zaman alabilir ama hamile kalmaya engel değil bu kistler. Öncelikle bir hsg cektigin ve hormon tahlillerinizi yaptirin. Sonra iyi bir doktora bunları gösterin onunla beraber bir tedavi planı uygulayin. Daha ilk muayenede ameliyat edeyim seni diyen doktordan hızla uzaklasin. Bu kistleri unutun aklınızdan hamileliği çıkarın. Cikolata kistinin en sevdiği gıda olan stresi bırakırsanız hamile kalmanız kolaylasir. Allah isteyen herkese nasip etsin.

ya adet olduğum zaman zaten oluyordu da son zamanlarda artik adete 1 hafta kala bile olur oldu :KK43: kistler büyüyor sanirim :KK43:
Kistin büyüyüp büyümedigi anlaşılmaz canim. Kiminin 2 cm kist deli ağrılara sebep olurken kimi 5cm lik kistini rutin kontrollerde öğreniyor

Dün doktora kontrole gittim malesef hıc olumlu sonuç alamadım kistim biri 6 cm e yaklaşmış digeride 5 cm olmuş moralim alt üst oldu ve sanirim rahim duvarı kalınlaşması var bu ictiklerim sebep olmuş olabilirmi acaba? Devam etsem mi bilemedim bu ayda adetime 10 gün kala sogan kürü uygulucaktim uygulamasammiki. Bide doktor visanne yazdı adetimin 1. Günü başlıcam 3 ay kullan dedi ama çokta olumlu sonuç alabileceğimi söylemedi. Ne yapacagimi bilmiyorum ameliyattanda korkuyorum yumurta rezervlerine zarar verecek diye. Biri bu konuda bana yol göstersin lütfen. Bide visannenin yan etkileri oldumu

Dün doktora kontrole gittim malesef hıc olumlu sonuç alamadım kistim biri 6 cm e yaklaşmış digeride 5 cm olmuş moralim alt üst oldu ve sanirim rahim duvarı kalınlaşması var bu ictiklerim sebep olmuş olabilirmi acaba? Devam etsem mi bilemedim bu ayda adetime 10 gün kala sogan kürü uygulucaktim uygulamasammiki. Bide doktor visanne yazdı adetimin 1. Günü başlıcam 3 ay kullan dedi ama çokta olumlu sonuç alabileceğimi söylemedi. Ne yapacagimi bilmiyorum ameliyattanda korkuyorum yumurta rezervlerine zarar verecek diye. Biri bu konuda bana yol göstersin lütfen. Bide visannenin yan etkileri oldumu
Canım korkularını çok iyi anlıyorum. Şunu söyleyim yıllardır bu hastalıkla uğraştım yapmadığım şey kalmadı. Tecrübeye dayanarak söylüyorum ki ne soğan kuru ne başka bişey bu kisti yok etmeyi başaramıyor. İstersen soğan kuru dene ama visanne den gördüğün faydayı göremezsin. Visanne de bu kisti yok edemiyor ama küçülüyor ya da büyümesini durduruyor. Sen kullandın mi diye sorarsan hayır kullanmadım ama kullanan çok kişiyle konuştum. Ben hamile kalmak için kullanmadım. Sonuçta hamile kaldım çok şükür:)) benim de sağ 3.5 sol 2.5cmdi hamile kalana kadar biri 5 diğeri 3.5cm e kadar büyümüştü. Eğer hayatını cehenneme çevirmiyorsa ameliyat olma. Hamile kalmaya engel olan tüplerin tıkalı olup olmaması. Önce git hsg çektir tüplerin açıksa en az 1 yıl gün aşırı ilişki ile hamile kalmaya çalış. Benim hamile kalmam 2 yılımı aldı. İnatla ameliyattan kaçtım iyi ki de olmamışım. 0.01 amh ile bile hamile kalan biliyorum eğer tuplerden biri bile açıksa hiç pes etme. Hamile kalmayı ve kistleri aklından çıkar. Onlarla savaşma sen onlardan güçlüsün. Allah isteyen herkese evlat nasip etsin.

Canım korkularını çok iyi anlıyorum. Şunu söyleyim yıllardır bu hastalıkla uğraştım yapmadığım şey kalmadı. Tecrübeye dayanarak söylüyorum ki ne soğan kuru ne başka bişey bu kisti yok etmeyi başaramıyor. İstersen soğan kuru dene ama visanne den gördüğün faydayı göremezsin. Visanne de bu kisti yok edemiyor ama küçülüyor ya da büyümesini durduruyor. Sen kullandın mi diye sorarsan hayır kullanmadım ama kullanan çok kişiyle konuştum. Ben hamile kalmak için kullanmadım. Sonuçta hamile kaldım çok şükür:)) benim de sağ 3.5 sol 2.5cmdi hamile kalana kadar biri 5 diğeri 3.5cm e kadar büyümüştü. Eğer hayatını cehenneme çevirmiyorsa ameliyat olma. Hamile kalmaya engel olan tüplerin tıkalı olup olmaması. Önce git hsg çektir tüplerin açıksa en az 1 yıl gün aşırı ilişki ile hamile kalmaya çalış. Benim hamile kalmam 2 yılımı aldı. İnatla ameliyattan kaçtım iyi ki de olmamışım. 0.01 amh ile bile hamile kalan biliyorum eğer tuplerden biri bile açıksa hiç pes etme. Hamile kalmayı ve kistleri aklından çıkar. Onlarla savaşma sen onlardan güçlüsün. Allah isteyen herkese evlat nasip etsin.
Cevabın icin çok teşekkür ederim canım biraz olsun içimi rahatlattin. Senin adinada çok sevindim. Ben ozaman en yakın zamanda hsg çektireyim ve visanneyi kullanayim sonuç olumlu olur yada olmaz artık Rabbim hayırlısını versin inşallah

Bide visanneyi kullanırken hamile kalma şansı varmıdır acaba. Onunla beraber ayrıca incir ve havuç kürünüde yapsam sakıncası olurmu

Bide visanneyi kullanırken hamile kalma şansı varmıdır acaba. Onunla beraber ayrıca incir ve havuç kürünüde yapsam sakıncası olurmu
visanne doğum kontrol hapı değil ama hamile kalma olasılığı çok çok düşük. Bir kişide geçici Menopoz bile yapabiliyor. O yüzden hamile kalmayı düşünüyorsan önce onu dene. Baktın olmuyor kistler büyüyor o zaman 6 ay kadar kullanırsın. Bu arada ne kadar doğru bilmiyorum ama incir kurunun kistleri büyüttüğün duymuştum bir kaç kişiden. Ben kullanmadım hiç ama doğan kuru kullanırken büyümüştü. Ya da öyle denk geldi

X