Cikolata Kisti olanlar

ponarancım bende merak ediyorum kistler ne durumda sen normal doğum yaptın ben sezeryan olacağım iki farklı tedaviyle ilk kez karşılaşıyoruz başından bu yana bakalım sonuç ne çıkacak.sonucu mutlaka haber ver olurmu.
sütlügayfe cim benim kist 3,2 di hamile kaldığımda tabi hamilelikde kist duruyor.ilerlemiyor.düşündükçe sonrası düşündürüyor beni.dilerim hayırlı haberler alırım ameliyattan sonra.

günaydın hayırlı cumalar herkese
evde uyandığım güzel bir sabah ama işler yap yap bitmiyor
haklıymışsın ponaran evde iş daha çok ve bu haldeyken insanın gözünde daha çok büyüyor.
silgicimmmmmmmmm nerdesinnnnnnnnnnnn

Günaydın arkadaşlar.

Bildiğim kadarıyla normal doğumda kislerin gitme ihtimali daha düşükmüş. Sezeryan da ise alabiliyorlar onu. Salı günü randevum var doktorda bu konuyu soracağım. Yani sonradan tekrar ameliyat olmaktansa sezeryan ile onu da aldırmak daha karlı olur bılemıyorum süprizzzzz

evet benim doktorum da böyle söyledi.bebeği alır sonra kisti tamizlerim dedi.

Arkadaşlar selam,

Benim de iki tane kistim var daha önce bahsetmiştim sizlere.Doğum şekline karar verememiştim ama artık sezaryende karar kıldım.Normalde kistler gitmiyor ve sonradan laparoskopi ile alınmasını göze alamıyorum. Sezaryende alınırsa en azından sonra bir daha uğraşmama gerek kalmaz.Umarım hayırlı bir sonuç olur benim için. Ve hepiniz için...:Saruboceq:

canım ya benden bi hafta ilerdesin. bu konuda ki görüşleri ve deneyimleri burda paylasırsan sevınırım. doktorunla konustun mu o ne dıyor bu konuda?

arkadaşlar kistler ve hamilelik konusunda umutsuzluğa kapılmayın şirketten bir ablam dev kıstiyle nur topu gibi bir bebek doğurdu.Doğumdan sonrada kisti aldırdı.Allahın işi doğum sırasında kist yukarı çıktığı için doğumda bile sorun yaşamadı.Lütfen moralinizi bozmayın.

Son düzenleme:
Bu arada yemek saatindeydim.Çikolata kisti olan bir arkadaşım da yeni doğum yaptı onla konuştum.Ancak o kistini önce patlatmış ameliyat olup sonra hamile kalmış.Çikolata kistlerinin geçmesini beklemek uzun sürermiş bir gecede çok büyüyüp birden küçülebilirmiş.Dr u ona ilaç kullanma patlasın hemen alırız.Sonra hamile kalırsın demiş.Oda o şekilde yapmış.Dr u Avrupa Florans N. de ki Herman Bey...Hatta dr u kistle de hamile kalabilirsin bebek istiyorsan sorun değil hatta daha kısa sürede geçebilir veya doğum iyi gelebilir demiş.

Son düzenleme:
bu arada o devasa kistle doğum yapan ablamdan dr un telefonunu aldım.Kistleri ve doğum konusunda sıkıntı yaşayan arkadaş varsa tavsiye ediyor.Yeri mecidiyeköy de dr.celal özben 0212 272 80 00 yaşlı ve deneyimli bir dr.
Hatta kisti çok büyük olduğu için amerikaya bile dr a gitti oradaki dr lar bebeği almak istemişler ama aldırmamış ve türkiyeye dönmüş.Tavsiye üzerine bu dr u bulmuş, diğer dr lar kist büyük olduğundan bebek gelişemez vs vs bi sürü şey sölemişler ama bebekle beraber kistte büyümüş.Sezeryan demiş dr ama doğuma girmiş normal doğum yapmış:)doğumdan sonrada kisti almışlar...Mutlu son:) bu arada çıkan kist büyük bir greyfurttan daha iriceymiş iki yumruk büyüklüğünde bir kütleymiş.

Son düzenleme:
canım ya benden bi hafta ilerdesin. bu konuda ki görüşleri ve deneyimleri burda paylasırsan sevınırım. doktorunla konustun mu o ne dıyor bu konuda?

Melek81 sanırım bana sordun değil mi?
Doktorum iki doğum şeklini de tercih edebileceğimi söylüyor.Ama dediğim gibi normal doğum olursa sonradan aldırmam gerekecek.Ama sezaryen olursan ameliyat sırasında alınabilir dedi.Ben de ikinci bir iş çıkmasın istiyorum.
Bu arada Amerikan Hastanesinden bir doktorun da mail atarka fikrini aldım. O da hastalarına her ikisini de önerdiğini seçimi onlara bıraktığını söyledi.Ancak kistler alınsa dahi bir daha tekrarlama riskinin de %50 olduğunu yazmıştı.Ama umarım hiçbirimiz bu durumla bir daha karşı karşıya kalmayız.
Salı günü doktoruma sezaryen kararımı söyleyeceğim.Verdiği bilgileri paylaşırım sizinle.

Saolun kızlar.. yaa ben bu durumun bu kadar cıddı oldugunu bılmıyordum. ben normal ıstıyorum bakalım kısmet

günaydın kızlar
bu akşam annem k.valide kardeşim eşi herkes geliyor telaş başlıyor.bu kalabalıkda ben kendimi yalnız hissedicem ne garip.bugün çok duygusalım.

merhabalar
bugün son nts mize girdik ve doktorumuz çarşamba saat sekizde orada olmamızı istedi.kisti sordum temizleyeceğini gerekirsede yumurtalığımı alacağını söyledi.dilerim kötü bir süprizle karşılaşmam çıktığımda.

Gökdenizcim,merhaba arkadaşım.Uzun süredir giremedim.Biraz uzak kalmak istedim aslında.Hala hamile değilim.Ama çarşamba günü doğumunun gerçekleşeceğini öğrenince heyecanlandım birden.Umarım çok sağlıklı bir doğum geçirir ve bebeğini alırsın kollarına.Sana hayırlı doğumlar diliyorum cnm.Doğuma girerken benim için de dua etmeyi unutma.Bu da benim küçük bir ricam...Herşey gönlünce olsun...Çarşamba günü sizin bayramınız olacak.Bayramınız kutlu olsun:)

gökdenizcim çifte bayram yapacaksın inşallah,hadi bakalım,inşallah kolayca atlatırsın....:lepi:
bende tuhaf bi sevinç yaşıyorum,bugün boş gebelik tezimi yalanladık şükür,normal gelişim devam edecek gibi,hayırlısı...
canım inşallah ameliyatın da sorunsuz geçer,oğluşunla çok mutlu olursun...a.s.

çok heyecanlıyım kızlar o kadar garip bir duyguki bunu kelimeyle anlatmanın imkanı yok bir yandan onu kucağına almak istiyorsun bir yandan belki bunu bir daha yaşamayacağım belkide diye birgün daha kalsaydı diyorsun.garip bişi işte.
yarında hepiniz için dua edeceğim zaten hamileliğim boyunca okudunuz hep en içten bir şekilde dua ettim.

canım gözün aydın şuanda çoktan bebişine kavuşmuşsundur sanırım inş bi aksilik olmaz herşey istediğin gibi olur allah yardımcın olsun inş o kisttende kurtulmuşsundur bir daha kist ile ilgili bi sorun yaşamazsın kendine ve bebişine iyi bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…