Cikolata Kisti olanlar

bu arada söylemeyi unuttum civanperçemi diye bi ot var bunu sabah ve akşam kaynatıp şekersiz içerseniz faydası oluyor bende içmeye başladım kuzenimde işe yaradı bir bucuk aydır içiyor ve bir santim kadar küçülmüş denemekte fayda var

iki ay çok kısa bir süre ve olmuyor demek için çok erken ama ilk başlarda insan hemen olacak sanıyor ama olmuyor işte.biraz daha çalışmak gerek ve sabırlı olmak.

evet aslında haklısın erken belki bu kist olmasaydı bu kadar sabırsızlanmazdım yada umutsuzluğa kapılmazdım
o kadar sabısızımki hiç bi belirti yokken doktora gidip gebelik testi yaptırdım sanırım bu kist psikolojimi biraz bozdu

günaydın kızlar
bu pztsi sabahı yorgun uyandım sanki hafta sonu gibi dün denize gittik yüzemesemde güzel vakit geçirdik akşamda misafir olunca bugün böyle yorgun en sevmediğim şey.birde yediğim balık yüzünden mide bulantısı ile uyanndım.resmen ağlamak istiyorum şu an.sizler nasılsınız neler yaptınız.

Günaydın Kızlar,

İyi haftalar olsun, bende yorgun başladım haftaya.
Akşam kızımızın tekmelerden uyuyamadım, neden çözemedim.
Sağa döndüm olmadı, sola döndüm olmadı. Yorgun başlayınca zor geçiyor hafta.

Gökdenizcim, sen neden denize girmiyorsun? Ben giriyorum her fırsatta, dr'un getirdiği bir kısıtlama mı var, merak ettim. Bana sadece havuz yasak.

Emeliko'cum, nasıl oldun acep, meraklardayım. Umarım daha iyisindir...

merhaba kızlar..bol sancılı 2 gunden sonra bugun iyiyim..artık bitti..normal hayatıma döndüm..bugun ve çrş gunu kontrolum var..parça kalıp kalmadıgına bakacaklar..benden haberle rböyle..pskolojimde beklediğimin aksine eşim ailem sizlerin sayesinde iyi...teşekkürler

kızının uykusu gelmemiş sanırım gece kalk anne oynayalım diyor ponarancım denize giriyorum bir kısıtlamam yok ama karnım geriliyor rahat yüzemiyorum uzun kulaçlar atamıyorum.bunu demek istedim.bende öyle vakit geçirdim.denizde harikaydı havada denizde çok güzeldi.ama akşam yediğim balık azda yesem dokunmuş çünkü çıkardım.sabahdır geçmemişti bulantım.şimdi ise bebeğime bişi olmaz inşaallah diyorum ya olurmu acaba.

olmaz olmaz merak etme, ancak çok şiddetli ishal & kusmalarda hemen hastaneye gitmeli tabi.

Anladım canım, kulaç konusunda haklısın beni de zorluyor. Kurbalama deneyebilirsin, ben öyle yapıyorum. a.s

bu arada söylemeyi unuttum civanperçemi diye bi ot var bunu sabah ve akşam kaynatıp şekersiz içerseniz faydası oluyor bende içmeye başladım kuzenimde işe yaradı bir bucuk aydır içiyor ve bir santim kadar küçülmüş denemekte fayda var

bende deneyeceğim benim sağ yumurtalığımda 1 solda iki tane çikolata kisti varmış.üzülüyorum,ağrı çekiyoru ve dr tüp bebek dedi,ne olacak bilmiyorumsenağlama
bir yerde şunları okudum sizinle de paylaşayım

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde allerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kullanım Biçimleri :

Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır (kaynatılmaz), 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirlilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bitki Tentürü: Çiçeklenme zamanında toplanan taze bitki ince kıyılır. Geniş ağızlı bir şişeye gevşekçe doldurulur ve kaliteli bir konyak, bitkilerin üstüne çıkana kadar eklenir. Şişe 14 gün boyunca güneşte bekletilir, arada bir çalkalanır ve süre sonunda süzülür.

Merhem hazırlamak: 100 gr tuzsuz tereyağı veya içyağı tavada iyice kızdırılır. İnce kıyılmış bir avuç kadar taze civanperçemi çiçeği ve ince kıyılmış 15 taze ahududu yaprağı tavaya atılır, çıtırdamaya başlayınca karıştırılır ve tava ocaktan çekilerek, üstü kapalı bir biçimde serin bir yere kaldırılır. Ertesi gün hafifçe ısıtılır, tülbentten geçirilerek süzülür ve temiz kaplara doldurulur. Buzdolabında saklanmalıdır!

Oturma Banyosu: Iki büyük avuç dolusu ince kıyılmış taze bitki veya 100 gr kurutulmuş bitki, gece boyunca soğuk suda bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılır ve süzülerek, banyo suyuna eklenir.

günaydın arkadaşlar
asutay ve diğer isteyen herkes Allah sağlıkla bebeklerinizi nasip etsin.umutlarınızı yitirmeden bekleyin çalışmalara devammmmmmmmm vakti gelince olacakdır.
ponaran iğrenç bir dündü ama şimdi iyiyim erken çıktım işten bu temmuz sıcağında üşümeye başlamıştım ateşim çıktı düştü geceyi atlattım şimdi gayet iyiyim doktoru aradım bebeğe bişi olmaz ama ishal ve kusma için serum yapılsın demişti gitmedim.bebeğe bişi olmayacaksa ben çekerim ilaç almıyım diye ama zor oldu.
sen nasılsın.tekmelere devam ediyormu kızın.

Günaydın Kızlar,

Gökdenizcim, dün işlerden fırsat olmadı yazmaya,
hamile yogasına başladım bakalım.
Eve çok yakın bir yer buldum, iş çıkışı haftada bir gideceğim.
O kadar hareketsiz kalmışım ki, et kestim bugün hafiften.

Emelikocum, gerçekten çok güçlüsün, ne diyeceğimi bilemiyorum.
Kolay değil böyle bir olay yaşamak ve kabullenebilmek.
Seni takdir ediyorum gerçekten...:hooray:

Silgicim, senin dönüş yaklaştı sanırım. Nasılsın, haber ver bize...

merhaba
işden anca fırsat buldum çok yoğundu bugün.
ponaran iyi olmana sevindim.yoganada sevindim hayırlı olsun.bende bu gidişimde sorucam ne yapayım diye böyle hareketsiz ne olacak sonumuz.
emeliko konusunda haklısın gerçekden o kadar güçlü davrandıki.
SENİ TEBRİK EDERİM EMELİKOOOOOOOOOOOOO.

Günaydın Kızlar,

Bugün bir sıkıntılı içim, Allah hayırlara çıkarsın diyorum.
Herkese güzel günler, su gibi geçsin umarım bugün.

ponaran inanamazsın ama aynı şey benim içinde geçerli.herkesi aradım iyimisiniz diye.sabah yazacaktım hadi geçer belki dedim.
Allah hayırlara çıkarsın.
adet dönemi benim ama sen geçen ay bu ay için vucüt alışacakdır dedin bu bile geldi aklıma bundan değildir diye.

Günaydın Kızlar,

Uykusuz gecelere şimdiden başladıkyerimseniben
Sabaha karşı tuvalete kalktığımda bizim kızda benimle bir uyanıyor ve sabah jimnastiği yapıyor.

Uyu uyuyabilirsen, alışmak lazım tabii.

günaydınlar herkesee hayırlı cumalar herşey gönlünüzce olsun
ponaran herkes bana şimdi bol bol uyu diyor ama özel bişi yapamıyor tabi insan
sağlıkları iyi olsunda.ama bildiğim şu ki uykusuz geceler bizi bekliyor
emeliko silgi nerdesiniz yeni haberlerinizi bekliyoruz.
bu hayırlı cuma gününde yine duam Allah isteyen herkese sağlıkla bebeklerini nasip etsin........

selam kızlar; misafirlerim var ayrıca gribim ayrıca sinirliyim ayrıca diyetteyim vs vs vs :)) bebişler hareketler biraz doping oldu be MŞŞALLAH hep böyle gitsin...hepinizi öpüyorum

X