Cikolata Kisti olanlar

Kızlar, merhaba!

Sabahtan yoğundum yazamadım size.

Gökdenizcim, yorgunluk hali oluyor.İlk zamanlarda bel ve kasık ağrılarıda oluyor, olursa merak etme. Regl olacakmış gibi hissediyor kendini insan. İştah ne durumda? Ben tam buara iştah yoluna girdi diyordum, dünden beri yine feci oldum. Yesemde doymuyorum, hep bir açlık halim var.

Emelikocum, ben bu aydan çok umutluyum, dur bakalım. Isı ne durumda gidiyor?

Silgicim, devam etmene sevindim. Hadi bakalım, bekliyoruz.

merhaba arkadaşlar,
ben sancılı ve bol acılı regl günlerimi yaşıyorum.bu ay her aydan daha farklı sadece 5 gün temiz kaldım akıntılar yüzünden,bir de normal regl olunca hiç halim kalmadı sürünüyorun:-( işten gelince yatıyorum.şu yeni kistim için dr desolett diye bir doğum kontrol hapı vermişti prospektüsünü okuyunca yan etkileri korkuttu başlamadım.hiç kullanan var mı?
bebiş çalışmalarına en az 1 ay tedavi yüzünden ara vericez ama buradan güzel haberlerinizi ve heyecanınızı okumak beni çok mutlu ediyor.

asutay geçmiş olsun tedavini aksatma çok önemli hem çok sancı oluyor.çekme onları boşuna vardır bir ilacı iğnesi.bişeyler yap.ponaran tarif ettiğin yorgunluk bel kasık ağrısı var mevcut ama bugün düne göre iyiyim.iştahım açılmadı.normal yiyorum henüz.bulantı falan yok.oldukça nadir.

36.8 2.gun
36.5 3.gun
36.7 4.gun
36.7 5.gun
36.8 6.gun
36.7 7.gun
36.8 8.gun
36.7 9.gun
36.7 10.gun
36.5 11.gun
36.6 12.gun
36.6 13.gun
36.6 14.gun
36.3 15.gun
36.3 16.gun
36.4 17.gun
36.7 18.gun
36.7 19.gun
36.7 20.gun
36.8 21.gun
36.8 22.gun
36.8 23.gun

ponarancım ısı tablom şimdilik böyle..ama daha adetime var..20 nisan benim.zaten bu ay olmaz benim..yoktum-stres vs yok yok..bi de adet olcakmışım gibi karın ağrım var..belirtiler başladı yani :))

Gökdenizcim, umarım seninde benim gibi hiç bulantın olmaz. Pek kolay olmuyor bulantı çünkü. 5 yada 6 hafta gibi iştah başlar sendede mutlaka. Hoş herkesin farklı oluyor ama yerimseniben
Isın bence iyi gidiyor, 7 gün olmuş yumurtlayalı, daha bir 5 günün var gibi. Umarım hiç gelmezzzzklava:

Allah yardımcın olsun, tüm ay regl olmak çok zor gerçekten. Sıkıntısı yeter yani... :1hug:
Kist daha fazla büyümesin diye doğum kontrol veriyorlar, bende baya bi süre kullanmıştım. İstersen başka bir ilaç önermesi için dr'una danış. Ben ginera ve yasmin kullandım, bunu ilk defa duyuyorum.

kizlar merhaba.
panoran FF de yazdigim isilarin cogunun ici bos gozukuyor, yani tablodaki dot.lar bos. nedendir acaba hocam ? :)

günaydıınnn arkadaslarim

Bende bu ff ye giriş yapıyorum ama sanırım ben bi yerlerde hata yaptım 10 gun sonra gecici üyeliğiniz bitecek falan dyor..sadece ısılarımı giriyorum ama ovulasyonu göstermiyor..zaten sıkıldım bı ısıdan da..sadece yumurtlama için güzel diye dusunuyorum..cunku burada ısısı hic düşmeyenler regl oldular neyse hayırlısı olsun

GÜNAYDINLARRRR,
kızlar bugün benim doğum günüm.hediyemi bir kaç gün önceden almıştım şükürler olsun sağlıkla gelsin Allanın izniyle.bu sabah bulantı ve biraz sancım var.ponaran bir sorun olacak dün akşam mercimek tanesi gibi iki damla kahverengi akıntı vardı çamaşırımda bu sabahda sağ tarafımda ağrı var karnım çok gergin vucudum şiş.sanada böyle oldumu yada bunlar normal mi.kızlar geceleri çok uyanıyorum ve her uyandığımda size dua ediyorum.sizde çalışmaları eksik etmeyin.

cicim nice guzel mutlu huzurlu saglıklı yıllara..iyiki doğmuşsun iyi ki seni tanımışız sanal da olsa :)) bebişin ve eşinle tabii :))

kizlar merhaba.
panoran FF de yazdigim isilarin cogunun ici bos gozukuyor, yani tablodaki dot.lar bos. nedendir acaba hocam ? :)
büyük olasılıkla farklı saatlerde ısı ölçümü yaptığın için disregard ediyor olabilir. Linkini bir atsana bana.

Ovulasyonu yakalayamadığı için göstermiyor olabilir. Isı olayı bencede sadece ovulasyon için belirlemek için ideal, hamileliği saptayıcı bişi diil dediğin gibi. Kendini yorma, yat dinlen mümkünse.

Bende hiç akıntı olmadı, istersen dr ile görüş bence. Ağrı olması normal ama dr ile konuş mutlaka.

PONARAN nette bir kaç damla kan gelmesinin normal olduğunu okudum benimki kan değildi zaten açık kahve renkde ve olduka azdı tekrarlamadı sancılarda normal diyor bekleyeyim diyorum.

arkadaşlar merhaba
ben aranıza yeni katıldım fakat formu sürekli takip ediyorum ponaran,gökdeniz sizleri tebrik ediyorum,Rabbim tanmamına erdirsin,sağlıklı bebişler versin inşallah.Ben 2,5 yıllık evliyim çocuk sahibi olmayı isteyip doktora göründüğümüzde sol yumurtalığımda 10 cm lik çikolata kistimin varlığını öğrendim doktorum derhal ameliyat dedi,2006 kasımında ameliyat oldum,ameliyatta kistle birlikte yumurtalığımı da aldılar malesef yumurtalıktan kisti kazıyamamışlar hatta bağırsaklarıma kadar yapışmıştı,tabi yumurtalığımın alınmasına üzüldüm fakat doktorum sağ yumurtalığın temiz dua edelim oraya sıçramasın dedi.Malesef ameliyattan 2 ay sonra kontrole gittiğimde artık sağ yumurtalığımda da çikolata kisti vardı.doktorum korktuğum başımıza geldi hemen tüp bebek yaptırmalısınız dedi ve bizi tüp bebek uzmanı bir profa yönlendirdi.Bir dizi tetkiten ve kistimin aspirasyon yöntemiyle içinin boşaltılma işleminden sonra tüp bebek işlemi geçirdim ama sonuç hüsran.7 folikül gelişmesine rağmen sadece 1 yumurta toplanabildi o da tutunamadı.tabi çok üzüldüm ama elden gelen birşey yok.Tüp bebek tedavisini temmuz 2007 de geçirdim çok masraflı olduğu için bir daha deneyemedik. Geçen ay tekrar bir kontrole gittik ve ne görelim kistim olmuş 8,5 cm doktor tüp bebekle bile şansın sadece %10-15 dedi düşün taşın dedi,umutlu olmadığını gözlerinden anladım,ben bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştim dedi.Sen önünde sonunda tekrar ameliyat olacaksın çünkü ağrıların seni mahvedecek dedi.Nitekim çok fazla ağrım oluyor.Şimdi o kadar kötüyüm ki ne yapacağımı bilmiyorum.

beni aranıza almadınız mı hiç cevap vermiyorsunuz arkadaşlar

Guzel Arkadasım.. bir arkadasım da senin gibi bu kist ile ugrasıyor onun da cok agrısı oluyor.. Bence tup bebek sansın cok az da olsa denemelisin.. Bu mucizevi birsey zaten Rabbim olup olmayacagına karar verir.. Cok geçmiş olsun..

Geographer, şimdi okudum yazdıklarını.
Yaşadıkların gerçekten zormuş. Ne yazacağımı da bilemedim açıkçası. :1hug:
Benim hiçbir dr'um bana tedavi önermedi, sadece bir dönem doğum kontrol hapı kullandım. Büyümesini engellemek için önerdiler.

Peki siz şu an deniyormusunuz ? Eşin tahlil yaptırdı mı? Onun sonuçları nasıl?
Kistin büyüklüğü bir etken mi bilemiyorum ama belki yapısı ve evreleri önemlidir.

merhabalar arkadaşlar gökdenizcim doğum günün kutlu olsun nice sağlıklı mutlu yıllara eşinle bebişinle akıntı yazmışsın benim bidiğim kadarıyla bebiş rahmine yerleşmeye çalıştığı için görülebiliryormuş. kimilerinde de görülmüyor. bunu doktoruna bir sormayı unutma genede öptüm herkesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…