Cikolata Kisti olanlar

kızlar selam,ne güzel aramızdan biri hamile çıktıkça artıyor..ponarancım inşallah dediğin gibi bizlerde aranıza katılırız..bize dua edin..bizlerde size sorunsuz hamilelik geçirmeniz için dua ediyoruz..iyiki varsınız..destekleriniz için teşekkürler..

Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum..Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor.. Yani yine ayni ben..Var mi cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..

canım yazını da konuyu da çok okumadan yazıyorum bir hatam olursa özür dilerim şuan vaktim çok dar ama yazmadan da çıkamıcam mühim bir konu a.s

bir arkadaşım da çikolata kisti vardı sonra ameliyat oldu şimdi de 15gün kadar zaman var bebegini kucagına almaya... (1aydır hastanedeydi erken dogum olayı yaşanıcaktı da sancıları geçirmişler falan.eve çıktı şükür.şimdi de 15günün dolmasını bekliyor)

Son adet tarihinden hesaplıyor drlarda zati. 4-2 yapacaksın, yani 2 haftalık hamişsin.
Aman dikkat et yediğine içtiğine, dışarda salata yeme, salam&sosis&sucuk yeme.
Gün aşırı yumurta ye, hergün folic plus (3 adet) ya da elevit (tek) vitamin iç. Haftada en az 2 gün balık ye.

Dediğim gibi çok başlarda olduğun için hareketlerine dikkat et olur mu... :içelim:
Aramızda 7 hafta var bu durumda. 1,5 ay gibi düşünebiliriz. Senin Aralık, Ocak gibi olur doğum herhalde kısmetse. :nazar:

Gökdenizcim çok tebrik ederim. Sakınılan göze çöp batar.. önce sakin olmalısın. yaşını sakın kafana takma. geçen bi ecz. arkdşımlar konuştuk yaş olayını.. dedimki 33 yaşındayım ve korkuyorum hamilelikten. 35 sınır ya dedim.. hayır dedi o eskidendi. artık sınır 40 dedi. çünkü artık insanlarımız yediklerine içtiklerine spora günlük yaşam aktivitelerine psikolojilerine kısacası herşeylerine özen gösteriyorlar dedi.. yani bilinçli anne demek 40ı bile devirir dedi :) anladın mı canım. şimdi gelelim dr. mevzusuna. dr için henüz erken panoramanın da dediği gibi 4haftalıkken gitmen hem maddi olarak hemde psikolojin olarak önemli çünkü kese görünmesse moralin bozulabilir. bekle 5 hatta 6haftalık olsun kalp atışlarını bile duyarsın :teytey: hayırlı olsun canım. allah sağlıklı kucaına almanı nasip etsin darısı başımıza.. senin ilk bebeğinmi olucak nasipse

bu salam sosis sucuk bunları bilmiyordum 15.12 çıkıyor ponaran tarih.beren evet ilk bebeğim olacak ertelemek zorunda kalmıştık sonra kist çıktı ama şükürler olsun çok bekletmedi doktor doktor gezdirmedi.Allah sağ salim nasip etsin inşallah.7.ayımda oldu.

ponaran pardon canım nickini yalnış yazmışım. panorama yazmışım afedersin :KK70:

berencim, güzel bir yorum olmuş:roflol:

bu salam sosis sucuk bunları bilmiyordum 15.12 çıkıyor ponaran tarih.beren evet ilk bebeğim olacak ertelemek zorunda kalmıştık sonra kist çıktı ama şükürler olsun çok bekletmedi doktor doktor gezdirmedi.Allah sağ salim nasip etsin inşallah.7.ayımda oldu.

bana dr'un ilk randevuda söyledikleri bunlardı. Salam, sosis gibi şarküteri ürünleri malesef yasak oluyor, etin hangi kısmı olduğu çok belli olmuyor ya... ben zaten çok tüketmezdim. Ha bir de sabahları bir bardak süt içiyorum. nesquikle karıştırıp, pınar'ın omega 3 ve kalsiyumluları var, hem de yarım yağlı. Vitaminleri aksatma önemli, hemen almaya çalış.
Bende de 7. ayda olmuştu :a.s

Evet Süte Hemen Bu Akşam Başliyorum.folik Asit Folbiol Diye Bişi Yazmişti Onu Içtim.e Ponaran Dilerim Sira Diğer Kizlardadir.silgi Emeliko Ve Yeni Arkadaşlarimiz Sira Sizde Hadi Bakalim.

Hayirlisi Olsun Gökdenizcim. Folik Asit Ve Süt Içmen çok Doğru. Ceviz Ye Ilk üç Ay Vede Balik.. Ilk 3ay Için En önemli Besinler Bunlar.

Benim Bir Yil Oldu Ama Ciddi Anlamda 5aydir Uğraşiyos Bakalim Olur Herhalde :) Oğlum çok Istiyo.. Ama Geçen Gün Bana Dedki Anne Artik Benim Hiç Umudum Kalmadi :KK43:(( Bi Tane Daha Kuzeni Oldu Daha 3aylik. Büyüğüyle Yaşitlar O Yüzden çok Hevesli Kardeşi Için. Nasip

bereeennn bir oğlun varmışşşş çok sevindim yine olur üzülme sen fazlada takma kafana ciddi bir sorun hastalık falan yok değil mi.bir oğlun olduğuna göre olmasa gerek.anlat biraz.

şimdilik bi rahatsızlığım yok.. ama son 1yıldır çok ağır sorunlar yaşadım o yüzden dr.um ağır strese bağladı olmamasını.. haa bide prolaktin seviyesi yüksek çıktı benim. bu yüzden bebek olmuyo demişti dr.um.. o yüzden beyin filmi çektiricem bu ay. prolaktinin sebepleri arasında beyinde iyi huylu tümör olma ihtimali varmış. dr.um sanmıyorum dedi tamamen stres seninki dedi ama şüphe kalmasın içimizde dedi. o yüzden çektiricem bu ay.. garanti olsun diye tomografi deil MR çektircem:)

merhaba. panoran isi takibi yapiyorum ama gecen ayki gibi saatimi kurmadim, yani ne zaman uyanirsam. cok titiz degil bu ay ama devam..
gokdeniz, pnoran kendinize dikkat edin, bize dua edin :KK66:

bugün doktora haber bırakmıştım ne zaman geleyim diye hemşirenin söylediğine göre çok sevinmiş doktorum ve daha çok çok erken bir hafta yada 10 gün sonra bakalım demiş.silgicim dualarım sizinle.beren stres çok önemli insanı yıpratan o işte.ben bu kistimi yaşadığım çok kötü bir stres sonunda buldum.yada tesadüftü bilmiyorum.mam stres biyerden çıkıyor o yüzden uzak durmalıyız stresden.angel mis polat asutay siz nerdesiniz kızlar

merhaba arkadaşlar gökdenizcim çok sevindim. mesaj yazdım ama sevicçten görmedin herhalde. bebişini bekle en azından 7 haftalık olsun kalp atışlarınıda duyarsın. folik asit yut haftada 2 sefer balık ye, bakliyat türleri, meyve bol salata yeşillik ve süt sana çok gaz yapar. kendini zorlamaya bak ayaklarını sıcak tut. darısı bizlere kızlar,bende bir dahaki ay doktora gidicem. yumurta takibine.

Günaydın herkese günümüz güzel geçsin arkadaşlar.yazdığınız tüm tavsiyeler için teşekkür ediyorum arkadaşlar folik asit ve süt içmeye başladım.birde alışverişe gitmemiz gerekiyor tabi bir sürü süt ve süt ürünü almak için ama şu sıra çok yorgun hissediyorum kendimi akşam hiç çıkmak istemiyorum.geçen haftadan bu yana bir uyku bir uyku hiç anlamamışım beklemediğim için.miss polat bana en son gittiğimde yumurta takibi yapmıştı sanırım şubatta.tüm tahliller hormonlar yapılmıştı.ama o aya değil martta nasip oldu.hep dua ediyorum kızlar.içinizi rahat tutun olacağına inanın hadi bekliyoruz.sevgiyle kalın.

selam kızlar, benim adetime daha 10 gun var :)) ne söylesem boş :)) bildiğim bişey var ki tüplerimiz tıkalı yapışık değilse bu iş olur

bu olumlu ve umutlu yaklaşımından dolayı seni tebrik ediyorum emeliko bu sebebleeee bunlar sana a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

X