Cikolata Kisti olanlar

oo birkac sayfa olmuss, sizin hiziniza yetismekte zor. panoran kendini bize adadi, her soruya itina ile cvp veriyor, valla Allah razi olsun canim ya:)
folic asid ben de bir ara dvmli ictim ama sonra istahimi acmaya baslayinca biraz azalttim, artik aklima geldikce iciyorum ama yinede iciyorum. zatn karacigerde depolaniyormus, bir muddet biraksan bile etkisi dvm ediyormus. sonucta vitamin, vucuda faydasi var ama bana bir dr dogal yollarla da al demisti.ispanak falan yani yesil yaprakli sebzelerde varmis.
bu ay evet bende odevimi iyi calisicam, cok tembellik yaptim zaten.

Silgicim, çok motive gördüm seni, süper valla.
Sen defter kalemleri alıp, hazırlıklara başla, a.s ondan sonrası kolay zaten.

SİLGİ BU SAATTE NASIL YAZDIN.SİLGİCİM ADETİNLE ATEŞİNİ ÖLÇMEYE BAŞLA OLURSAN TABİ OLMAMAK UMUDUMUZ AMA.OKUDUĞUM KADARIYLA İLK AY KAÇIRIYORSUN AMA 2.AYDA YUMURTLAMA GÜNÜNÜ BİLİYORSUN.YAKALAMA ŞANSIN YÜKSEK OLUYOR.ANLAMIŞIM DEMİ PONARAN NERDE ADINI GÖRSEM ATLAYIP OKUYORUM HEMEN KİME NE YAZMIŞSIN ATEŞ ÖLÇME OV.TESTİ HEPSİNİ PEŞİNDEYİM :dance:

olması gerekn diye bişi yok, düzenli olarak ölçüm yaptığında sonuçlar konuşmaya başlıyor zaten. yerimseniben

Ovulasyon sorası hormonlar yüzünden ısımız artıyor, böylece yumurtlamış olduğunu anlıyorsun. İlk ay kaçabilir ama diğer aylar için sana bir plan oluyor bu. Ateş ölçme başlığı altında örnekler bulabilirsin. yerimseniben

Ovulasyon test de aynı hamilelik testi gibi, çift çizgi ovulasyon yaklaşıyor demek. Çalışmalara başlayın demek oluyor. Her gün aynı saatlerde yapmak gerekli.

Anladım gibi canım sağol valla çok yardımcı oluyosun.Ama bi sorum daha var üff kafam karıştı.Ölçümü yaptıktan sonra mı ovulasyonu yapıyoruz:uhm:
Canım valla yordum seni de sorularımla ama bilgim yook:KK43:

hergun sabah yataktan kalkmadan ölçüyorsun..bi kağıda not alıyorsun..ateşin bir bakıyorsun 14-15-16-17.gunlerin birinde alakasız bi şekilde düsüyor..işte o gunler tehlikeli gunler diye öğrendim ben:)) ponarancım sağolsun:) valla gökdeniz ben de aynen ponaranı gördüğüm yerde o forumda hemen bitiyorum :))peşindeyiz ponaran

DUYDUN MU PONARAN EMELİKO DA BENİM GİBİ YAPIYORMUŞŞŞŞ AYY SÜPER KIZLAR SENİDE BEKLİYORUZ SİLGİ :dance::dance::dance::dance:

hergun sabah yataktan kalkmadan ölçüyorsun..bi kağıda not alıyorsun..ateşin bir bakıyorsun 14-15-16-17.gunlerin birinde alakasız bi şekilde düsüyor..işte o gunler tehlikeli gunler diye öğrendim ben:)) ponarancım sağolsun:) valla gökdeniz ben de aynen ponaranı gördüğüm yerde o forumda hemen bitiyorum :))peşindeyiz ponaran
emelikooo yanlisin olmasinn, ates yukseliyorr dusmuyor o tehlikeli gunlerde. valla ben de boyle yorumladim panorani, yorum farki olabiler tabi sırnaşık şey

kizlar bu arada ben kafaya koydum, onumdeki regl doneminde clomid kullanicam. buradaki dr.lar gerek yok desede. 1-2 ayda oyle deniycem.

Günaydın kızlar.Dünkü soruma ateş düşüyo yükseliyo gibi iki cevap verilmiş.Hangisi yavvv.:uhm:Ters yapmayalım bu işi:roflol:

Kızlar,

Günaydın, dün akşam kulaklarım baya çınladı:)

Silgicim, bence ilaç kullanıp, bünyeni bozma derim ben.
Şimdi diğer sorulara gelirsek, aşağıya bu ayki ısılarımı yazıyorum. Onun üstünden anlatayım.

1. gün - 36.5
2. gün - 36.5
3. gün - 36.5
4. gün - 36.4
5. gün - 36.7
6. gün - 36.5
7. gün - 36.4
8. gün - 36.4
9. gün - 36.4
10. gün - 36.2
11. gün - 36.5
12. gün - 36.5 (normal saat dışında ölçüm)
13. gün - 36.2
14. gün - 36.2
15. gün - 36.6- pozitif ovulasyon testi
16. gün - 36.5 yumurtlama
17. gün - 36.7- YSG1 (yumurta sonrası gün)
18. gün - 36.8- YSG2
19. gün - 36.9 - YSG3
20. gün - 36.8- YSG4
21. gün 37- YSG5
22. gün 37- YSG6
23. gün 36.8- YSG7
24. gün 36.9- YSG8
25. gün 36.8- YSG9
26. gün 36.8- YSG10
27. gün 36.9- YSG11
28. gün 36.9- YSG12 normalde ısımın düştüğü gün
29. gün 37- YSG 13 normalde regl olduğum gün
30.gün 37.1 - YSG 14 & Test günü

13 ve 14. günlerde 36.2'lerde giderken, ovulasyonun yaklaşmasıyla birlikte artıyor, 36.6'ya çııyor. Bu yükselişin 3 gün yüksek ısı ile devam etmesi lazım. Yani düşüş olmamalı.

Yumurtayı yakalamak için en geç 13, 14. gün itibarıyla çalışmak gerekiyor. Biz bu ay 9. gün başladık hatta. 16. gün geç kalmış oluyorsun artık. Ama garanti olması açısında 17. gün dahil çalışmak şart bence.

Bu ay ben ilk önce 14. gün sandım ama gördüğünüz üzere 16.gün düştü ısı, yani 3 gün üst üste yüksek ısı yakalanamadı. sonra 16 gün yani yumurtlama sonrası artmaya devam etti.

Anladım gibi canım sağol valla çok yardımcı oluyosun.Ama bi sorum daha var üff kafam karıştı.Ölçümü yaptıktan sonra mı ovulasyonu yapıyoruz:uhm:
Canım valla yordum seni de sorularımla ama bilgim yook:KK43:

Isı ölçümleri mutlaka sabah yapılıyor ama ovulasyon testini öğleden sonra yapılması öneriliyor. Çünkü LH seviyesi öğleden sonra daha yüksek oluyor.
a.s.

Canım çok sağol valla.Adetime 3-4 gün kaldı.Ondan sonra başlıycam takibe bende bakalım.Hadi hayırlısı inşallah:1hug:

GÜNAYDIN ARKADAŞLARRRRR,
PONARAN OLAYA EL KOYMUŞSUN ÇOKDA İYİ ETMİŞSİN BU TABLO SÜPER ÖRNEK BİZİM İÇİN VE EVET KULAKLARINI ÇINLATMIŞTIK.HEPİMİZE KOLAY GELSİN İYİ ÇALIŞMALARRRRR.PONARAN YARIN NE ZAMAN GİDİYORSUN DOKTORA AYRINTILARI BİLDİRİRMİSİN BİZDE MERAK EDİYORUZ BEBİŞİ.a.s.a.s.a.s.a.s.bunlar bebiş için.

kızlar gunaydın,
bundan sonrası gene bekleme sureci..bekleyelim ve gorelim bakalım :))gerçi daha riskli gunler bitmedi ama

Saol gökdenizcim, yarın akşamüstü 17:30'da dr randevum.
Eve gelince haberdar ederim sizleri mutlaka. :emir_bebek:
Bakalım dr kese peşinde, görebilecek mi ? :nazar:

Emeliko & Gökdeniz, çalışmalar ne durumda? Hala tehlike varsa, son sürat devam edin. yerimseniben

Şu bekleme süreci gerçekten çok zor ve uzun ama sabredin bakalım.
Tutarsa herşeye değiyor gerçekten a.s.

ponarancım tablona bakıyorum da canım yanlıs bildigin bir kısım var.
yumurtlama olmadan once sıcaklık dusuktur.bunda hemfikiriz. yumurtlama olmadan once sıcaklık her zaman olctugunun altına duser(mesela benim hep 36.1 civarı idi ama yumurtlamadan once 35.9 olmustu) .Ve sıcaklık yumurtlamadan sonra yukselir. yani ısının yukselmesi yumurlama gectikten 1 yada en gec 2 gun sonra olur. yani sıcaklık yukseldiginde yumurtlama coktan olmustur ve yumurta ancak 12-24 saat yasayacagı icin coktan ölmüstür ve gebe kalma sansın cok azdır. sıcaklıkyumurtlamadan sonraki artısla daha sonra hep yuksek kalır. (3 gun degil) adete 1-2 gun kala ya da adete birlikte duser.(benim bir kere adet basladıktan 2 gun sonra dusmustu)

baska bir nokta da senin tablonda dikkatimi ceken termometren dijital mi, dijitalse guvenilir mi? cunku sıcaklık degisimlerin cok uc noktalarda (aynı dönem icin konusuyorum. mesela yumurtlamadan onceki donem. 36.2 ve 36.7)

canım 9 unda baslamakla cok iyi yapmıssınız. sonuc ne oldu? insallah hamilesindir. yukarıda yanlıs bir sey soyledimse affola. sadece dogru bilinen yanlısları duzeltmek istedim.

Isı konusu kişiden kişiye değişebilir tabii. Bende hiç normal ısımın altına düşmemiş, normal ısını altına sadece regl öncesi düşmüş. Son üç aylık ısılarıma baktım şimdi.

Isı yükseldiğinde yumurtlama düşer doğru, sanırım aynı şeyleri farklı şekilde anlatıyoruz.
Evet yumurtlama sonrasında ısı mutlaka yüksek devam etmeli. Benim söylediğim 3 gün yüksek ısı sadece geçmiş olan ovulasyon gününü konfirme etmeye yarar. Belki bir yanlış anlaşılma oldu.

Benim tabloya bakarsan, pozitif ovulasyon testini, 16. günü takiben devam eden 3 günlük yüksek ısı konfirme etmiş oluyor.

Termometrem digital ve güvenilir. Malesef BBT termometresi TR'de yok, sen bence ondan kullanabilirsin. Çok daha hassas ölçüyor.

Ponaran Zaman Ayirip Sikilmadan Bu Bilgileri Verdiğin Için Tşkler.benim çalişmalar 20.02 De Başladi 02.03 De Bitiyor çok Siki çalişiyoruz Bu Ay.hayirlisi Diycem.ama Adet Görecek Olursam Bende Isi ölçümüne Başliycam Vucudumu Tanir Yumurtlama Tarihimi öğrenirim En Azindan.

X