ÇİKOLATA KISTI İLE HAMİLE KALANLAR

Bak inofolic combi kullanabilirsin. İçerisinde yanılmıyorsam 2 çeşit inositol var. İnositol yumurta kalitesini arttıran bir maddeymiş bana da doktor önermişti. Çikolata kisti olanlar bir de resveratrol tüketsin demişti. Resveratrol solgarın var onu doktoruna bir danışabilirsin. Doğal yoldan ise resveratrolün en yüksek olduğu meyve siyah üzüm çekirdeği. Siyah kuru üzüm alıp çekirdeğini iyice çiğne ben öyle yapardım. Bir de pancar turşusu tüket o da sağlıklı yumurtlamaya yardımcıymış. Tatlı olarak hurma özü ve hurmanın kendisini çok yerdim. Çiğ kuruyemişleri de çok tükettim o dönemlerde. Bunların hepsi sağlıklı yumurtlamana destek olan şeyler. Her zaman doğal olan güzeldir dene. Takdir Allah’ın en olmadı çok şükür tüp bebek gibi bi çaremiz var

Allah gerçekten büyük canım bana doğal yoldan dene diyen doktor sayısı çok azdı hepsi tüp bebek diyodu tüp bebekle bile zor diyen çok doktorla karşılaştım insanlar da gerçekten çok acımasız ben yaklaşık 2 yıl sonra ancak hamile kaldım o süreçte çok ağır baskı altında hissediyodum kendimi hatta hamile olduğumu haber vermek için aradığım bazı insanlar bile hevesimi kursağımda bıraktı tepkileri gereksiz saçmaydı yani hamile kalınca bile o insanlar susmuyo onlara kulağımızı tıkamayı öğrenmek zorundayız sadece bilen biliyo ne yaşadığımızı ben çok şaşırıyorum bu kadar ağır bir hastalık bu kadar çok insan bu hastalıkla boğuşuyo ama bu kadar da bilgisiz insanlar bu konuda çok ilginç gerçekten

başlığa tesadüfen denk geldim, benimde yaklaşık 4 sene bebeğim olmadı çikolata kistinden dolayı her iki yumurtalığımda vardı ve 8 cm kadar büyümüştü. Tüm testlermiz güzeldi normal yolla baya denedim ama olmayınca laparoskopi olmaya karar verdim ve 5. ayda hamile kaldım :)

merhaba bende iki kere tüp bebek yaptırdım bir kare aşılama negatif sonuç oldu dondurulmuşu kullanmak için gideceğimiz ay şükürler olsun pozifi gördük, bende çok büyük bir çikolata kisti ve yumurta rezervi azlığı vardı yani iki tane yumurtam oluyordu en fazla en önemlisi psikoloji Allah'a bırakmak tevekkül etmek tabi tıbbı yöntemleri bırakmadan rahim filmi çok önemli çünkü benim tüplerimin ikiside kapalıydı sonra biri açıldı dediler histeroskopi oldum rahimde az enfeksiyon çıktı antibiyotik kullandım eşim sigarayı bıraktı omepa q 10 ilaç d vitamini damla ve hergün ceviz badem yedim rabbime şükürler olsun insallah bende sağ salim kucağıma alabilirim rabbim emek veren isteyen herkese nasip etsin

Aslında ben bile bu hastalığın bu kadar sıkıntılı olduğunu bilmiyordum. Kistim geçince her şey düzelecek sanıyordum normal kistler gibi. Meğer çikolata kisti sadece bir belirtiymiş. Çik kisti olmadan da endometriozis hastası olanlar varmış

Allah bağışlasın kuzum inşallah bize de nasip olsun bizde eşime sperm testi yaptırıyoruz bu hafta ama onda sorun olduğunu zannetmiyorum. Doktor sanırım üç ay femara kullandıracak en son rahim filmi çekecek bana. Ümidim tazeleniyor sizin haberlerinizi duyunca

Ya işte laparoskopiden korkuyorum ben. En iyi doktorların videosunu da izledim hep yumurta rezervini azalttığını söylüyorlar kendi doktorumda hiç tavsiye etmiyor. Kistim bir tarafta var benim ve su an baya küçülmüş 1,5 cme düşmüş. Ca 125 testim de 68 den 44 e düşmüş sanırım biraz gerilemiş hastalık. Doktor da ben senin iki tüpünün birden tıkalı olduğunu düşünmüyorum biriyle hamile kalabileceğini düşünüyorum diyor.

Öyle zaten bilinmeyen bı hastalık ne yazık ki bilinse keşke böyle olmaz belki farkındalık çok az tanısı çok zor konuyo aslında sık da görülüyo

Öyle zaten bilinmeyen bı hastalık ne yazık ki bilinse keşke böyle olmaz belki farkındalık çok az tanısı çok zor konuyo aslında sık da görülüyo
Birazda bizim insanımızdan da kaynaklı. Ağrısı sancısı olan kızı ailesi doktora götürmüyor normal geçer diyor. Yok evlenince azalır diyor. Belki o yüzden çoğu kişi farkına varmıyor. Birazda bu hastalıkla ilgili çok fazla tedavi seçeneği olmadığı için internettede fazla bilgi yok. Mesela polikistik overı olanlar daha farkında çünkü adet gecikmesi yapıyor oradan anlıyorlar ve tedavisi daha kolay, daha fazla bilgi var.

Ya benim ailem beni Allah için hep doktora götürdü 16 yaşından beri doktorlardayım defalarca kez bana kanser dendi yumurtalıklarımı almak istediler o zamanlar da mr falan hep çekildi ailem her seferinde korkup ünlü doktora götürdü de kanser değil dendi ilaç verildi baskılansın diye ya ailem başka doktor diye gezmeseydi benim için şu an yumurtalıklarım yoktu bile. Tanım ameliyat olacağım zaman ancak konabildi ki hep doktor kontrolüne giden biriydim yılda 4 5 kez. Ameliyat olduğumda 27 yaşındaydım düşün 11 yıl sürmüş şaka gibi gerçekten

İlk ameliyatımda 7.5 cm di ikinci de 2 tane büyük kistim vardı ve her yerde minik minik odakları vardı kuzum hatta bağırsaklarımsida bile yapışıklık vardı

Ay Allah korusun gerçekten şaka gibi. Evet doktor çok önemli. Banada zamanında senin çocuğun olmaz diyip hastane koridorunda ağlatan doktoru bilirim daha 15 yaşındayken

Ay Allah korusun gerçekten şaka gibi. Evet doktor çok önemli. Banada zamanında senin çocuğun olmaz diyip hastane koridorunda ağlatan doktoru bilirim daha 15 yaşındayken
İşte bu bilinçsizlik canımı sıkıyo doktorlar bile hastalığımız hakkında doğru düzgün bir şey bilmiyoken halk nerden bilsin ki inşallah artık gerçekten hastalığımızla ilgili araştırmalar yapılır kimse yok yere üzülmez gerekli tedaviyi olur

Mrb benım de 7 satım çikolata kistim var sağ overda doktorlar kimi ameliyat dıyo kımı 1 yıl süren dolsun sonra bakıcaz ve bende hıc cocuk ve gebelik fln olmadı bazı kişiler cocuk olmaz dıyıor kiminde olur dıyo ama doktorlar olur dıyo ameliyat mı olsam yoksa olmasam kararsızım ya amh testi fln yaptırcam ama yıne de bılmıyorm niye olmuyor sizin bir öneriniz varmı

İlaç kullanıyo musunuz sizin yerinizde olsam visanne kullanırdım benim ameliyat olma nedenim visanne kullanımına rağmen 7 8 ay gibi uzun bir süre kistlerin küçülmemesi hatta büyümesiydi 3 ay gibi kısa sürede ilaca rağmen kist boyutum 2 katına çıkmıştı ameliyattan başka çare kalmamıştı yani

Bana doktorlar ilaç vermedi biran önce gebe kalsan daha iyi olur dedı ler ilaç versek 2 3 santim ya küçük ya küçülmez dedı ler vermediler siz evli misiniz evliyseniz ameliyat tan sonra gebe kaldınız mı KB yın çok soru soruyorm

Evliyim ameliyattan 2.5 yıl sonra kaldım ilaç kullanın uzun süreli kullanın 1 yıl mesela ilaç denemeden ameliyat olmak bence saçma benim kaç kez 7 cmlik kistim ilaçla küçüldü ilaç fayda etmeyince ameliyat gerekiyo

Çok teşekkür ederim moral oldunuz Allah razı olsun

+1 bunlara ek olarak hacamat ve sülük yaptırdım yeme içme bence bu işin %80 i.

Ve ben 2017 de laparoskopi olmuştum. Ara ara tekrarladı ama son durumda 18 haftalık hamileyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…