Çift terapisine giden var mı?

gkulata

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
493
703
Daha önce çift terapisine gidenler işe yaradı mı sizce? İyi ki gittik diyor musunuz?
Sorunlarınızı çözmede yardımcı oldu mu veya bakış açınız değişti mi?

Biraz bahsedebilir misiniz?

Yıllar önce gittik..Bence ise yarayacakti ama 2 seans dayanabildi.Ona göre sorun yoktu çünkü.Bence iki taraf gönüllü ise istekli ise işe yarar..Tamamen bakış açısını değiştiriyor.Nerelerde ne hata oldugunu görmenizi sağlıyor..Ona göre de davranışlar duzeltilebilir..

Biz gittik. İyi ki gitmişiz diyoruz.
Çok özel değilse detay verebilir misiniz? Ne kadar sürdü kaç seans gittiniz ve iyi ki gittik demenize sebep neydi meğerse ben yanlış düşünüyormuşum filan gibi aydınlanma mı yaşadınız mesela?

Çok özel değilse detay verebilir misiniz? Ne kadar sürdü kaç seans gittiniz ve iyi ki gittik demenize sebep neydi meğerse ben yanlış düşünüyormuşum filan gibi aydınlanma mı yaşadınız mesela?
İkimizin de öfke sorunu vardı. Birimiz diğerine gergin davranınca diğerimiz hemen savunma moduna geçip kavgayı başlatırdı. Sinirimiz geçince de birbirimizden hep özür dileyip büyük pişmanlıklar duyuyorduk. Her hafta gittik bir yıl sürdü. Bazı haftalar bireysel terapi yaptı bazı haftalar çift olarak görüştük. Bizim yetiştiğimiz ailelerde büyük sorunlar gördü bundan dolayı bireysel terapilere de yönelmesi gerekiyordu. Yanlış düşüncelerimizi de yönlendiriyordu öfkeyi yenmek üzerine çalıştık daha çok.

Gittik, fayda görmedik hatta daha da kötü olduk. Bence bizim terapistimiz çok başarısızdı. Başka bir terapistle çalışsaydık belki iyi sonuç alabilirdik.

Gittik, fayda görmedik hatta daha da kötü olduk. Bence bizim terapistimiz çok başarısızdı. Başka bir terapistle çalışsaydık belki iyi sonuç alabilirdik.
Ne anlamda başarısızdı? Ne beklediniz de yapmadı

Bızde suan gıdıyoruz ıyı gıdıyor dogru sekılde ıletısım kurmayı ogretıyor karsılıklı oturup sorunları dogru ıletısım seklıyle konusmaya basladık ve faydası var bence maddı olarak bıraz butce ayırmak gerek her hafta gıdıyoruz

Tek seans geldi o bile çok iyi hissettirdi . Ben bireysel devam ettim bir kaç ay. Şu an iyiyiz epey çok şükür.

Daha önce çift terapisine gidenler işe yaradı mı sizce? İyi ki gittik diyor musunuz?
Sorunlarınızı çözmede yardımcı oldu mu veya bakış açınız değişti mi?

Biraz bahsedebilir misiniz?
İki tarafta gönüllü ve istekli giderse işe yarar. Zorlamayla olmaz.

Ne anlamda başarısızdı? Ne beklediniz de yapmadı
Bizi daha da birbirimize düşürdü sanki. Eski konuları açmak ikimize de iyi gelmedi. Daha da kinlendirdi beni mesela. Dediğim gibi ben terapisti hiç beğenmemiştim. Eş kişisi de istekliydi, hatta terapisti o buldu. Bilemiyorum, olumsuz yorum yapıp fayda görebilme ihtimalinizi baltalamak istemem ama çok iyi araştırın. Her önüne gelen çift terapisti veriyor, o alanda uzman mı ona bakın.

X