çift rahimli olup düşük yapanlar duyun sesimi.......

TOPRAK AYDIN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
69
0
arkadaşlar tek rahim ağzına bağlı çift rahmim var. tavşan rahmi diyede biliniyor. gerçi bende ilk defa başıma gelince öğrendim ama. bir hafta önce 27 haftalık hamileyken oğlumu kaybettim. acımı tarif edemem. bunun için ameliyat olmam gerekiyormuş. o zaman sağlıklı hamilelik geçirebilirmişim. bu durumda olan var mı. ameliyatı ve sonrası hakkında bilgisi olan varsa lütfen bildirin. bulunduğum yerde bu ameliyat yapıl mıyor. özellikle izmir ve ankara da bu konuyla ilgili tanıdığınız ve önerebileceğiniz bir doktor varsa lütfen bildirin. şu an acımı biraz olsun dindirecek tek şey bu.

canım benım gecmıs olsun acını ne soylesemde hafıfletemem allahı yardımcımız olsun bende 4. bebgımı kaybettım malesef acın acımdır senı anlayabılıyorum canım hacettepede lütfü önderoğlu var alanında uzmanlasmıs bırı ıstersen ınternetten bı gır bak ordan tlf ulasabılırsın veya maıl yoluyla ulasırsanda cvp verıyo tekrar gecmıs olsun canım

gecmıs olsun allah sabrını versın pekı bunu nasıl anladılar dogumda falanmı farkettıler yoksa kurtaj falanmı oldu aydınlatırsan sevınırım

gecmıs olsun allah sabrını versın pekı bunu nasıl anladılar dogumda falanmı farkettıler yoksa kurtaj falanmı oldu aydınlatırsan sevınırım

sağol canım. hamilelik öncesi genel bir muayanye gittim. tesadüfen öğrendim. tam olarak ne şekilde olduğunu öğrenmek için ise hsg çektirdik.fakat doktorlar bunun düşük ve erken doğum riskini normallere göre daha çok taşıdığını söyleselerde ameliyatın en son düşünülmesi gerektiğini söylediler.ve acı son...şimdiki doktorum ise bile bile lades dediğimi ve ameliyat olmadan bir daha düşünmememi söylüyor. kafam karmakarışık. bu ameliyatı yapacak iyi bir doktora ihtiyacım var

sağol canım. allah senin de yardımcın olsun

arkadaşlar ege üniversitesinde doktora gittim.doktorum artık bu ameliyatların risklerinden dolayı yapılamadığını söyledi.

arkadaşlar ege üniversitesinde doktora gittim.doktorum artık bu ameliyatların risklerinden dolayı yapılamadığını söyledi.

geçmiş olsun canım bende senin gibi aynı şeyleri yaşadım acını en iyi ben anlarım heralde allah bir daha yaşatmasın bu konuda sana yardımcı olmaya çalışıcam öncelikle hiç moralini bozma bu ameliyat hasta için çok kolay ama doktor için zordur ben çok araştırdım en iyisinin ankara gatada yapıldığını öğrendim zaten türkiyede bu ameliyatı ilk yapan orasıymış ve bu konuda gerçekten çok uzmanlaşmışlar mutlaka orayı tercih et
gata artık sivilden hastalarada bakıyor ama mutlaka doktorun muanehanesine git orada görüş çünkü hastahane çok kalabalık oluyor ilgi fazla olmuyor
risk dersek her ameliyatta vardır anacak uzmanı tarafından yapılırsa bir şey olmaz korkma benim şu anda 21 aylık bir oğlum var tekrar aynı şeyleri yaşamaktansa hemen bu ameliyatı ol daha fazla ayrıntı istersen yardımcı olurum doktor adı filan veririm

öncelikle gecmis olsun canim.bende 3 gün önce ayni olaydan dolayi 3 aylik bebegimi kaybettim.ilk bebegimdi.düsük yaptiktan sonra durumumu ögrendim.doktorlar tedavisi oldugunu söyledi.ameliyat yada ilac tedavisi denildi.bunu bana hastahanedeki doktorlar söyledi.kendi doktorumla henüz görüsmedim.o zaman belli olacak ne oldugu.su anda cok üzgünüm.Allah kimseye yasatmasin.gelismeleri tekrar buradan bildiririm.

geçmiş olsun
çitf rahim mi yoksa rahimde bölme mi varmış
tavşan kulağı gibi demişssin benimde rahmim öyle
evet ameliyat gerekli olabiliyormuş bazı durumlarda
ama benim bebğim büyüdükçe aradaki bölmeyi itmiş öyle dedi dr.um
ama ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı
sanırım bu yüzdendi
araştırmak lazım iyice
tekrar geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun diyorum kader arkdaşım bendede çift rahim var yane tavşan rahmi 5aylık ve3 aylık bebeklerimi kaybettim,tedevime başladım dün hsg denilen filmi çektirdim,sanırım 2 bebek sonrası kürtajdan sonra bide rahimde yapışma meydana gelmiş,ama tek ameliyatla bunu halledebilcegini söyledi,çok mutlu oldum biraz korkularım var ama,inşalah sevinçle sonuçlanır,ben istanbul tüp bebek merkezinde ameliyat olucam cuma günü ist gelebilirsen dr tel nosunu verebilirim şimdiden geçmiş olsun cnm.

:lepi:mrb öncelikle hepinize geçmiş olsun benimde rahimde perde ve yapışmalar olmuş ben bunları 5 tane bebeğimi kaybettikten sonra öğrendim.yapılan bütün tetkiklerde anlaşılmadı ve en sonunda kendi yaptığım araştırmalar sonunda dr umdan histeroskopi yapmasını istedim ve orada anlaşıldı zeynep kamil hastanesinde hemen ameleyat oldum 6 aydan sonra rahim kendini toparladı ve şu an 6.cı bebeğime 8 haftalık hamileyim ve hiçbir sorun yok ŞÜKÜR RABBİME böyle sorunu olanlar kesinlikle hiç vakit kaybetmeden ve daha fazla üzüntüler yaşamadan hemen ameleyat olsunlar:lepi:

Canım çok teşekkür ederim.aynı durumları yaşadım derken çift rahim konusunda mı. yani sen böyle bir ameliyat geçirdin mi?Risk almaya gelince kendim için değil bu acıyı tekrar yaşayıp yaşatmaktan korkuyorum. doktorum da zaten rahim zarar görebilir daha kötü sonuçlarla karşılaştığımız için yapmıyoruz demişti. kütahyadaki de tam tersini ol dedi. ne yapacağımı bilmiyorum.tek güvencem bu konuda tecrübesi olan biriyle görüşmek. şimdi bazı tahliller yaptık sonuçlarını bekliyoruz. Bebeğin ölüm sebebini tam olarak anlamak için. Dr ondan sonra ne yapmamız gerektiğiyle ilgili yönlendirecek. Sen de yardımcı olursan sevinirim.Ayrıca bende Ankara lıyım Gerekirse senin dediğin doktora da gidebilirim. Yeter ki kafam netleşsin.Hem yaşadığım acı hem de bu belirsizlik kahrediyor...

evet canım benim çift rahim sorunum vardı hemde tamamen kapalıydı bazı kişilerin perde yarıya kadar falan olurmuş benim tamamen kapalıydı yani en kötüsü diyebilirim ikizlerimi 27 haftalıkken kaybettim ikiz olmasıda büyük bir şanssızlık ama allahın takdiri işte doğumdan 4 ay sonra ameliyatı oldum senesi bile dolmadan oğluma hamile kaldım hiç bir sorunda yaşamadım çok şükür
bu ameliyatta çok basit hiç bir ağrısı filan yok ama doktoru iyi seçmek lazım mutlaka gataya gel benim doktorum temel beydi ama yurtdışına gitti diye duymuştum geçen sene dönmüş olabilir onu öğrenip haber verrim sana

sağol canım.şimdi bebeğin var değil mi. allah bağışlasın. temel beyin ismi gata nın listesinde yok. dediğin gibi gitmiş herhalde. laparoskopi yle mi oldun ameliyatı. rahme dikiş atıldı mı

temel beyin adı var ama randevu kısmında yok gelmemiş demekki başka birinden randevu alabiliriz
dikiş falan yok rahimde sadece ameliyata başlamadan önce doktorum istersen tüplerine bakalım dedi o yüzden 1er cm lik 2 tane yerden girmişler biri göbek deliğinin altında diğeri kasıktaydı onunda hiç bir ağrısı sızısı olmadı ertesi gün normal hayatıma dönmüştüm yalnız ameliyattan önce 1 iğne verdi regl dönemini olmadan atlatıyormuşsun onların ameliyatta rahat çalışabilmesi içnmiş yanlış hatırlamıyorsam bu iğne karından yapılıyor görünce gözlerim açılmıştı açıkçası çok korkmuştum ama inan onuda yapılırken hiç hissetmedim bile
gatanın sitesinde bölümün telefonlarıda var önce orayı bence kimlerin bu ameliyata girdiklerini öğren ona göre muanehanesine git birebir görüş gatada ameliyatın yapılır inan olup bittiği zaman çok rahatlıyacaksın bundan sonrası için için çok rahat olucak bir daha böyle bir üzüntü yaşamıcam diyeceksin en azından sen elinden geleni yapmış olucaksın

canım sağol verdiğin bilgiler için ama dikiş derken rahmine dikiş atıldı mı demek istemiştim . ben olmaya karar verirsem şayet alttan girilip aradaki duvar kesilecek sonra uç kısımları dikilerek normal rahim şekli verilecekmiş. doktorumda o yüzden önermedi ameliyatı zaten. hamilelik sırasında rahmin genişlemesine bağlı olarak dikişler atabilir rahim zarar görebilir diye. acaba seninkinde sadece arada bölme vardı da o mu alındı.dikişe gerek kalmadan?

benim ameliyatımıda alttan yaptılar boydan boya olan duvarın bir kısmını aldılar tamamı alınmazmış o tehlikeli oluyormuş bir kısmı bırakılırmış rahimin delinme riski olabilirmiş dikiş atıldımı hiç bilmiyorum hatırlamıyorum en azından
rahiminin şeklindemi bozukluk var niye dikmeye çalışıyorlarki? benimki en kötü haliymiş öyle demişlerdi her doktorun dediğine inanma bence ben oğluma hamile kalınca doktora gittim ultrasounda bir baktı sizin hala arada perdeniz var tekrar kapanmış dedi yıkıldım o an hemen gatayı aradık gülmüşler telefonda daha kendi kendine tekrar duvar olduğu görülmedi demişler bir kısmı rahim delinmesin diye bırakılıyor onu görmüştür dediler
hiç bir zaman tek doktorun dediyine inanma ankaraya geldiğinde gatadan bilgi al kim yapıyor bu ameliyatı diye o kişiden gatadan randevu al bir baksın olamaması konusunda terddütün varsa özeline gitmezsin paran cebinde kalır çünkü ücretleri oldulça fazla

canim gecmis olsun diyorum öncelikle ..
benim ablaminda rahmi cift rahim ve 5 tane bebegini 6 aylikken düsük yapti ve bebekleri yasamadi dr bu ameliyatin cok riskli oldugunu söyledi ve ablami dr ameliyat yapmadi suan evlatlik aldilar ama ins sen ameliyat olursn canim ins kolay bir ameliyatin ardindan bebegine kavusursun....

arkadaşlar benim durumum çok farklı rahmimin şekli uterus dildelfis kalp şeklinde imiş,düşük ,erken doğum sezaryen ihtimali var diyorlar.ama gün geçtikce bu haberleri okuyunca korkuyorum rabbimden hayırlısı diyorum sizlerin adına inan çok üzüldüm,rabbim öncelikle şifa sonra sağlıklı bebişler versin..Ben gibi olupda hiç bebeğe sahip olanlar varmı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…