çift rahimli olup düşük yapanlar duyun sesimi.......

merhaba toprak aydın..ben 10 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum.sonrasında çekilen hsg de rahimde perde olduğu anlaşıldı.bunun içinde histeroskopi denilen vajinadan girilerek yapılan bir ameliyat oldum aynı esnadada laparoskopi yapıldı.karın deliğimin ve kasığımın ordan bakmışlar rahime.başka herhangi birşey varmı diye..şimdi 2 ay kullanmam gereken ilaç verdiler..canım senin sorunun anladığım kadarıyla seninde deiğin gibi çift rahim..çift rahimle perde olayı hsg de doktorları yanıltabiliyor o yüzden histeroskopi ve laparoskopi yapıyolar tanısal veya ameliyat amaçlı.diğer arkadşımızın ise rahimnde derin bir perde varmış.yani senin olayınla onunki farklı.arkadaşımız mutlaka iyi niyetiyle sana öneriler yazmış ama seninde dediğin gibi doktorların pek yanaşmadığı bir ameliyat senin olman gereken ameliyat canım.yani rahime şekil verilen bir ameliyat.bizim perde olayı seninki gibi değil..canım sana tavsiyem çok iyi bir hastane bu ameliyatta çok tecrübeli bir doktora gitmen gerektiği.özel muayenesinede gitmen gerekli maalesefki ülkemizde para vermeyince hastanelerde pek ilgilenilmiyo ki senin durumun epey bir uzmanlık gerektiren birşey.. haa bu arada sakın moralini bozmaa..o kadar çok ki çift rahime sahip olan..tedavisi var canım buna emin ol..sağlıcakla kal..kaydirigubbakcemile5

Sağol sier, dediğin gibi bende özeline gittim zaten. ama beklediğim tahlil sonuçarından sonra mutlaka başka uzmanlara da göstericem ama hala çok umutsuzum. bu durumda olan birilerinin tecrbesi beni daha çok rahatlatıyor. teşekkürler

cnm merhabalar.bende senin gibi gibiyim.yani tavşan rahimli.bizim 3 sene çocuğumuz olmadı.eşimdede varikosel vardı.ikimizede ameliyat olmassak çocuğumuzun olmayacağı sölendi.ayrıca benim ülseratif kolitim var.bu kadar engele rağmen hamile kaldım.doktor mucize dedi.düşük olma ihtimalin çok yüksek dedi.ülseratif koliti olanlardada çocuk fazla durmaz anne karnında.kanamamda oldu 2 ay.ama herşeye ragmen ümidim hiç kaybetmedim.çocuğumda hayata çok sıkı tutundu.ve hayatımda hiç bişeyi kısıtlamadım.ve mutlu son.bebeğim36 haftalık 2300 kilo doğan bi bebekti.ama sağlıklıydı.küveze bile almadılar.gelişimi çok hızlı ve güzel oldu.şu an 17 aylık.mucize bebek.yani demek istediğim ben ameliyat olmadım.bence gerek yok ameliyata.sadece bol bol dua et ve gerçekten bi gün duanın kabul olacağına inan.inşallah duaların kabul olacaktır.

Sağol sier, dediğin gibi bende özeline gittim zaten. ama beklediğim tahlil sonuçarından sonra mutlaka başka uzmanlara da göstericem ama hala çok umutsuzum. bu durumda olan birilerinin tecrbesi beni daha çok rahatlatıyor. teşekkürler

canım hiç üzülme rahimin şekli sadece işleri biraz zorlaştırıyo yani senin hamile kalmana engel bir durumun yok.öncelikle bunu böyle bil.rahimin şekli de uzman bir doktor tarafından iyice incelenirse ona göre tedavini yapar.çünkü bu şekil anomalileri çok değişik boyutlarda olabiliyo.kiminde ameliyat kesin deniyo kimindede yatarak çok dikkatli bir hamilelikle önlemler alınabiliyo..ama tek şart; senin çok tecrübeli,inandığın,sağlam bir doktora görünmen arkadaşım.yapacağın ilk işin bu olmalı..gerisini allaha bırak..o hayırlısını bilir ve verir hakkımızda..merak etme sağlıcakla kal arkadaşım..kaydirigubbakcemile5

AKıMERA VE SıER çok teşekkür ederim .biraz olsun içim rahatlattı.rahat olmaya çalışıcam çünkü biliyorum ki eninde sonunda Allah ın dediği olur.

X