Ciddi mi şaka mi anlamiyorum

Biri ciddi ciddi bir şey der. Ama sen bozulunca veya " ne alaka?" dediğinde o kişi " şaka yaptım" der. Bunun gibi bir durum sanırım. Yani denilenlerin neredeyse hepsi ciddi olarak söyleniyor ama karşı tarafın tepkisine göre " şaka yaptım" diyerek kavgadan vs siyrilmaya calisiliyor.
Bak bunuda anlarim yapiliyorda bunun karsiligini veririm. Ama sacma sapan yalan soyleyip sonra saka gibi gorulmesi benim anlamadigim. Daha once baskasina yaptiklarinida gordum bunu. Ama bana yapilinca cok bozuldum.

Eve gelip nasıl bayramlaşmamışlar. Bayramlaşmışlardır. Sadece çocuğun bayram harçlığı için dönmüşlerdir. Aksi olursa da şakadan çok komik bir duruma düşmüşler. Eve girip bayramlaşmadan çıkılır mı sizce?
Binalar yan yana eve girdiklerinde cantayi unuttugunu fark edince kiz cok aglamis hemen geri donmusler.

Peeves sanki sen boşanıyordun yanlış mı hatırlıyorum? Muhtemelen ailecek huyları böyle. Görümceyi de uyarman gerekecek

Peeves sanki sen boşanıyordun yanlış mı hatırlıyorum? Muhtemelen ailecek huyları böyle. Görümceyi de uyarman gerekecek
Evet dogru hatirliyorsun. Bosanmadan donduk. Su an cabalari sonuc verdi duzenli bir sekilde maasi isi var. Maasinin hepsini bana veriyor ben harcamalari ayarliyorum. Gorumceylede uzun zamandir gorusmuyorduk zaten tekrari olursa hem uyarcam hemde artik konusmalarini ciddiye alicagimi sanmiyorum.

Şaka değil bu , boş boğazlık gevşeklik . Biz bitirdik işimizi gidiyoruz keh keh tarzı. Görümcenin ne yaptığını anladım da siz niye sormadınız e gidiyorum demiştin diye ? Sana şaka yaptım derse de siz ailecek bu işi bırakın beceremiyorsunuz de. Ayrıca çıkınca gitmişsinizdir umarım görümceye , ve çok saçma böyle şeylere alınmayın aklınıza bile takılmadın ciddi bişey söyleyip işinize gelmezse de yapmayın şaka yaptığınızı sandım ağzından çıkana güvenilmiyor diyin saçma sapan konulmayı bırakırlar .

Şaka değil bu , boş boğazlık gevşeklik . Biz bitirdik işimizi gidiyoruz keh keh tarzı. Görümcenin ne yaptığını anladım da siz niye sormadınız e gidiyorum demiştin diye ? Sana şaka yaptım derse de siz ailecek bu işi bırakın beceremiyorsunuz de. Ayrıca çıkınca gitmişsinizdir umarım görümceye , ve çok saçma böyle şeylere alınmayın aklınıza bile takılmadın ciddi bişey söyleyip işinize gelmezse de yapmayın şaka yaptığınızı sandım ağzından çıkana güvenilmiyor diyin saçma sapan konulmayı bırakırlar .
O sirada bana kal geldi bisey soramadim. Kayinpederde yanimiza gelip konusunca uzatmak istemedim bayram gunu. Cikinca gitmedik gorumceye. Alindim ama artik alinmicam nasil biri oldugunu belli etmis oldu. Sadece aptal gibi hissettim kendimi o moralimi bozdu.

Evet dogru hatirliyorsun. Bosanmadan donduk. Su an cabalari sonuc verdi duzenli bir sekilde maasi isi var. Maasinin hepsini bana veriyor ben harcamalari ayarliyorum. Gorumceylede uzun zamandir gorusmuyorduk zaten tekrari olursa hem uyarcam hemde artik konusmalarini ciddiye alicagimi sanmiyorum.
Çok sevindim senin adına herşey gönlünce olsun 🩵

Merhaba kadinlar kulubu uyeleri.
Kafami cok taktigim ve kendimi aptal gibi hissedip sinirlendigim bir durumdan bahsedicem. Esim bazen ciddi gibi konusuyor sonra saka yaptigi ortaya cikiyor ve bu konusmalari gulerek felan yapmiyor kendimi aptal gibi hissediyorum. Bunu bir kere ailesinin yaninda yapti bende ciddi konusmasina dayanarak bir plan yaptim sonra saka yapmistim dedi. Bende cok sinirlendim ailesinin yaninda olay yaptim. Bu olaydan sonra bir daha boyle davranmadi.

Aynisini bayramda gorumcemle yasadim bu seferde. Kayipedere gidiyorduk kapida karsilastik bayramlastim ben babamlarla donuyorum sende cikinca bize gel konusurz dedi. Bende icimden dedim ne zamandir gorusmuyoruz gideriz biraz otururuz. Biz girdik bayramlastik kapi caldi actim karsimda gorumcem yasadigim soku gorunce kizin cantasini unutmustuk onu aldik donduk dedi guldu. Kayinpederde aldiniz mi al bakalim harcligini cantana koy dedi. Bende birsey diyemedim. Kimse fark etmedi ama ben cok bozuldum. Dedim acaba sorun bende mi ben mi sakalari algiliyamiyorum. Boyle bir duruma kendimi bir daha sokmak istemiyorum ama bir insanin saka mi gercek mi soyledigini gulmuyorsa nasil anlariz?
Not saka konusunu yazmamistim konuyu duzenleyip yazdim.

Acayip aile acayip insanlar🤦🏻‍♀️

Gorumcemle kayinpederin kapisinda karsilastik bizi gorunce dedi ki bende bayramlastim donuyorum amaan sen bayramlasta sonra bize glirsin konusuruz biraz. Bende ciddi olarak algiladim. Baktim tekrar babasina geldi evden bisey alip gelmis meger. Simdi ben bunun neresinden anlim
Komik bir tarafı da yok ki söylediğinin.Şaka varsa mizah olmalı;nükteden ,mizahtan uzak şaka da saçma olmuş böyle.Sen de sıkıntı yok,karşındakiler sorunlu.

Bu arada çok sevindim. Üzgündün çünkü, daha bitmemişti içinde belliydi, düzelmesi çok iyi olmuş. Bundan sonra hep güzel günler görün inşallah.🙏

İki kardeş büyüyememişler. Ya da şaka yapma olayını çok farklı anlamışlar. Eşinizi bilemem ama görümce bir şey diyince sallamayın. Neden sallamıyorsun fln derse de şaka yaptın zannettim dersiniz

Zaten babasina gitmis kizinin cantasi evde kalmis kizi aglayinca daha bayramlasmadan cikmis cantayi almaya. Bize bayramlastik donuyorum dedi ciddi bir sekilde. Biz gittik bayramlastik tam kapi caldi baktim o gelmis. Cocugun cantasi kalmisti onu almaya gitmistik dedi guldu ama boyle pis pis gulunur ya oyle. Dalga gectigini o zaman anladim. Kayinpederim aldiniz mi al bakalim harcligini dedi o sirada bende bisey demedim. Yani cikarken belliymis doncegi.
Sizin her şeye inandığınızı biliyorsa dalga geçmek istemiş sizle. Zevzekler. Bazı insanlar bunu çok yapıyor. Kendi çaplarında eğleniyorlar.

Ben de her söylenene inanıyorum. Kendilerince komik olsun diye yalan söylüyorlar. Ben inanınca da heheh inandı. Keriz yerine konmaktan hoşlanmıyorum. Şaka da değil bu, düpedüz yalan.

Sizin her şeye inandığınızı biliyorsa dalga geçmek istemiş sizle. Zevzekler. Bazı insanlar bunu çok yapıyor. Kendi çaplarında eğleniyorlar.

Ben de her söylenene inanıyorum. Kendilerince komik olsun diye yalan söylüyorlar. Ben inanınca da heheh inandı. Keriz yerine konmaktan hoşlanmıyorum. Şaka da değil bu, düpedüz yalan.
Aynen ben herseye inaniyorum malesef. Cunku kendim boyle bir seyi yapmam karsimdaki de yapmaz saniyorum. Bencede saka degil yalan.

X