Ciddi mi şaka mi anlamiyorum

Peeves

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2022
4.657
13.270
Merhaba kadinlar kulubu uyeleri.
Kafami cok taktigim ve kendimi aptal gibi hissedip sinirlendigim bir durumdan bahsedicem. Esim bazen ciddi gibi konusuyor sonra saka yaptigi ortaya cikiyor ve bu konusmalari gulerek felan yapmiyor kendimi aptal gibi hissediyorum. Bunu bir kere ailesinin yaninda yapti bende ciddi konusmasina dayanarak bir plan yaptim sonra saka yapmistim dedi. Bende cok sinirlendim ailesinin yaninda olay yaptim. Bu olaydan sonra bir daha boyle davranmadi.

Aynisini bayramda gorumcemle yasadim bu seferde. Kayipedere gidiyorduk kapida karsilastik bayramlastim ben babamlarla donuyorum sende cikinca bize gel konusurz dedi. Bende icimden dedim ne zamandir gorusmuyoruz gideriz biraz otururuz. Biz girdik bayramlastik kapi caldi actim karsimda gorumcem yasadigim soku gorunce kizin cantasini unutmustuk onu aldik donduk dedi guldu. Kayinpederde aldiniz mi al bakalim harcligini cantana koy dedi. Bende birsey diyemedim. Kimse fark etmedi ama ben cok bozuldum. Dedim acaba sorun bende mi ben mi sakalari algiliyamiyorum. Boyle bir duruma kendimi bir daha sokmak istemiyorum ama bir insanin saka mi gercek mi soyledigini gulmuyorsa nasil anlariz?
Not saka konusunu yazmamistim konuyu duzenleyip yazdim.

Son düzenleme:
Ne soylediklerini bilmeden yorum yapilmaz ki.
Bazi muhabbetlerde kişinin ciddi olmadigini anlamak icin illa guluyor olmasi gerekmez. Her gülerek söylenen sey de şaka olmayabilir. 🙄
Muhabbet nedir onu bilemiyoruz.

Kafami cok taktigim ve kendimi aptal gibi hissedip sinirlendigim bir durumdan bahsedicem. Esim bazen ciddi gibi konusuyor sonra saka yaptigi ortaya cikiyor ve bu konusmalari gulerek felan yapmiyor kendimi aptal gibi hissediyorum. Bunu bir kere ailesinin yaninda yapti bende ciddi konusmasina dayanarak bir plan yaptim sonra saka yapmistim dedi. Bende cok sinirlendim ailesinin yaninda olay yaptim. Bu olaydan sonra bir daha boyle davranmadi.
Aynisini bayramda gorumcemle yasadim bu seferde. Bana ciddi ciddi birsey soyledi bende ona gore hazirlaniyordum ki baktim sakaymis oyle bozuldum ki. Kimse fark etmedi ama ben kendimi cok aptal hissettim dedim acaba sorun bende mi ben mi sakalari algiliyamiyorum. Boyle bir duruma kendimi bir daha sokmak istemiyorum ama bir insanin saka mi gercek mi soyledigini gulmuyorsa nasil anlariz?
Benim babam da böyle.sinir bozucu tabi.

ben bu davranışı bazen sevmediğim insanlara yaparım
ama sevmiyor olmama rağmen ciddi konularda yapmam
yani öyle karşı tarafı ciddi ciddi hazırlık yaptıracak seviyede değil o kadarını ben bile yapmıyorum

sevdiğim herkes mutlaka şaka mı yapıyorum ciddi mi konuşuyorum anlar hatta bazen gülüyor olsam bile şaka olduğunu belirtirim ki yanlış anlamasınlar

demem o ki adamın kasten yaptığı bişey
diğer insanlara karşı da böyle mi ?

benimki seninkinden farkı gülüyor ama kesinlikle normal bir hareket değil bu şekilde etkisi altına alıyor hoşuna gidiyor hem laf vurmuş oluyor hem dalgasını geçiyor hemde özgüvenini yerle bir etmiş oluyor bu sistemi sen ona uygula kesinlikle hoşuna gitmiyor dene istersen

Esinizi uyardıysanız düzeldiyse sanırım anlamıs ne olduğunu. Siz ailesinin yanında tartısınca görümceniz inanır nasılsa diye kendinde saka yapmıs anlasılan. Saçma mı cok saçma eşinizle konusup bir daha yapma diye halledin gerisini de bosverin. He görümceniz bir daha yaparsa bence onu da uyarın

Ailecek ergenler o zaman, mizah anlayışları bu şekilde. Şaka neydi bu arada, şaka olduğunu belli edecek noktalar vardı da kaçırmış olabilir misiniz?
Gorumcemle kayinpederin kapisinda karsilastik bizi gorunce dedi ki bende bayramlastim donuyorum amaan sen bayramlasta sonra bize glirsin konusuruz biraz. Bende ciddi olarak algiladim. Baktim tekrar babasina geldi evden bisey alip gelmis meger. Simdi ben bunun neresinden anlim

Gorumcemle kayinpederin kapisinda karsilastik bizi gorunce dedi ki bende bayramlastim donuyorum amaan sen bayramlasta sonra bize glirsin konusuruz biraz. Bende ciddi olarak algiladim. Baktim tekrar babasina geldi evden bisey alip gelmis meger. Simdi ben bunun neresinden anlim

İyi de bu bahsettiğin şey şakalık konu değil. Kızın belki evi o an müsait değildi, seni ağırlamaktan vazgeçti, ayıp olmasın diye sizin yanınıza geri geldi. Ne alaka şaka burada?

ben bu davranışı bazen sevmediğim insanlara yaparım
ama sevmiyor olmama rağmen ciddi konularda yapmam
yani öyle karşı tarafı ciddi ciddi hazırlık yaptıracak seviyede değil o kadarını ben bile yapmıyorum

sevdiğim herkes mutlaka şaka mı yapıyorum ciddi mi konuşuyorum anlar hatta bazen gülüyor olsam bile şaka olduğunu belirtirim ki yanlış anlamasınlar

demem o ki adamın kasten yaptığı bişey
diğer insanlara karşı da böyle mi ?
Hazirlik derken kafamin icinde kurdum yani simdi kayinpederlerle bayramlasirim sonra birazda gorumcemle otururum uzun zamandir gormuyordum diye

Aynisini bayramda gorumcemle yasadim bu seferde. Bana ciddi ciddi birsey soyledi bende ona gore hazirlaniyordum ki baktim sakaymis oyle bozuldum ki. Kimse fark etmedi ama ben kendimi cok aptal hissettim dedim acaba sorun bende mi ben mi sakalari algiliyamiyorum. Boyle bir duruma kendimi bir daha sokmak istemiyorum ama bir insanin saka mi gercek mi soyledigini gulmuyorsa nasil anlariz?
Siz değil onlar aptal. Sizin iyi niyetinizin kullanilmasi söz konusu. Bir daha plan yapmayin onlar aksiyon alana kadar. Neden derlerse " yine saçma sakalarinizdan sandım " dersiniz. Kocanız da yalancı çobana donmesin dikkat etsin.

İyi de bu bahsettiğin şey şakalık konu değil. Kızın belki evi o an müsait değildi, seni ağırlamaktan vazgeçti, ayıp olmasın diye sizin yanınıza geri geldi. Ne alaka şaka burada?
Zaten evine kizinin cantasini almaya gitmis harclik toplicagi cantayi. Evdekilerin haberi varmis yani donceginden.

Zaten evine kizinin cantasini almaya gitmis harclik toplicagi cantayi. Evdekilerin haberi varmis yani donceginden.

Bu şakalık bir şey değil. Şakayla alakası yok.

Çocuğu olan birinin misafir ağırlamaktan vazgeçmesi bana garip gelmedi. Evde yalnız yaşayan bekar biri değil. Sen de diyebilirdin, "gel dışarıda konulalım, yürüyüş yapalım" oturup alınmışsın ama büyütülecek bir şey yok.

Bu şakalık bir şey değil. Şakayla alakası yok.

Çocuğu olan birinin misafir ağırlamaktan vazgeçmesi bana garip gelmedi. Evde yalnız yaşayan bekar biri değil. Sen de diyebilirdin, "gel dışarıda konulalım, yürüyüş yapalım" oturup alınmışsın ama büyütülecek bir şey yok.
Bana gel derken saka yapmis iste zaten babasina doncekmis ama bana sanki coktan bayramlastim evime donuyorum gibi soyledi. Ama bayramlasmadan cocugun cantasini unuttu o da agliyor diye hemen cikmis aldi dondu bende kapida gorunce sasirdim. Yani vazgecilen birsey yok en bastan boyle birsey dusunmemis bile.

Bana gel derken saka yapmis iste zaten babasina doncekmis ama bana sanki coktan bayramlastim evime donuyorum gibi soyledi. Ama bayramlasmadan cocugun cantasini unuttu o da agliyor diye hemen cikmis aldi dondu bende kapida gorunce sasirdim. Yani vazgecilen birsey yok en bastan boyle birsey dusunmemis bile.

O sana söylemedi mi "ben seni şakasına çağırdım" diye. Bu cümle çıktı mı ağzından?

O sana söylemedi mi "ben seni şakasına çağırdım" diye. Bu cümle çıktı mı ağzından?
Benim saskinligimi gorunce cocuk cantasini unutmus ondan gitmistik dedi guldu. Kayinpederim getirdiniz mi al bakalim harcligini diye araya girince birsey demedim bende. Sorun iste biz bayramlastik donuyoruz sende ordan cikinca gelirsin demesi.

Benim saskinligimi gorunce cocuk cantasini unutmus ondan gitmistik dedi. Kayinpederim getirdiniz mi al bakalim harcligini diye araya girince birsey demedim bende. Sorun iste biz bayramlastik donuyoruz sende ordan cikinca gelirsin demesi.

Aranızda iletişimsizlik olmuş. O seni davet ettikten sonra yarım saate gelirim, ne zaman geleyim konuşabilirdin diye. Bu şakalık konu değil. İletişim sorunu olmuş.

X