Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerimle başım dertte :(

Her orkide 1 yıl sadece yaprak çıkartır.
Saksını buuyutmekte fazla yaprak yapar bılgın olsun .
Ceza olarak karanlık oadaya koyabılırsınız veya bır tane daha orkide varsa onunla kıskandırabılırsınız.
Bir orkide daha almıştık dayanamadı hemen öldü niyeyse. Sadece üç yaprağı var şu an. Kendi haline bıraktım karanlık odayı duymuştum da denemedim.

• Beğen
Reactions: H E
Maşallah çok imrendim. Daha da ciceklensin inşallah. Darısı benim hımbıla
Durmadan kıskandırın.
Benımkıler de gece sene baya kötu durumdaydı . Köklerine zarar verdım . Daha sonra yanına bir orkide aldım . Dedim bu orkidem bi tane siz çok çirkinsiniz. Sizi atcam zaten diye diye canlandılar :KK70: :KK70:
Kesınlıkle konusun . kıskanıdırın ceza verin .
Kesınlıkle anlıyorlar.

Yaa bende kaç orkide kuruttum bilmiyorum, seviyorum yazılan her şeyi yapıyorum ama yok, kuruyup kalıyorlar sonunda :KK43:

• Beğen
Toprağını değiştirirken köklerinin arasında sünger varmı dıye baktın mı ?
Sonradan nette araştırma yapınca baktım. Artık her şey için çok geç olmuş. Kurtaramadık sarı sarı rengi çok güzeldi. Kv hem kendine hem bana almıştı. İkisi de öldü. Benim hımbıl bu
20180724_142459-1.jpg

Sonradan nette araştırma yapınca baktım. Artık her şey için çok geç olmuş. Kurtaramadık sarı sarı rengi çok güzeldi. Kv hem kendine hem bana almıştı. İkisi de öldü. Benim hımbıl bu
Eki Görüntüle 2171969
ay maşallahhh hımbıl hanımaaa yapraklar bıraz solgun . Ama bu canlanır. Çok sulama aydınlık alana koy. 10 günde bir yapraklarına su değirmeden sula ve orkide besinini muhakkak al canım.

ay maşallahhh hımbıl hanımaaa yapraklar bıraz solgun . Ama bu canlanır. Çok sulama aydınlık alana koy. 10 günde bir yapraklarına su değirmeden sula ve orkide besinini muhakkak al canım.
Yaprakları hep böyleydi bilemedim. Camın yakınına koyamıyorum benim oglan çiçeği kurcalamak için pusuda bekliyor. TV ünitesinin üst rafina koyuyorum cama yakın ama yeterince ışık alıyor mu bilmem. Yeni kök ve yaprak geliyor şimdi. Bir de acaydi.

Ben yumurtayi hasladigimda suyunu dokmuyorum ciceklerimi o suyla suluyorum.
Bir diğer yontem ise su suda eriyen vitaminler
Bi taneyi suya karistiriyorum haftada bir o sudan veriyorum az az hepsine

Yaprakları hep böyleydi bilemedim. Camın yakınına koyamıyorum benim oglan çiçeği kurcalamak için pusuda bekliyor. TV ünitesinin üst rafina koyuyorum cama yakın ama yeterince ışık alıyor mu bilmem. Yeni kök ve yaprak geliyor şimdi. Bir de acaydi.
Açar ama seneye açar . Ablamında böyleydı . Kuran falan okuyordu bi ara :) Canlandı kerata

Şimdi gördüm renkli saksıdan çıkarın kökleri güneş görmeli. Ve alttan hava almalı.
Ayrıca plastik şeffaf saksı en idealidir. Cam tavsiye edilmez.
Dibinde su kalmasin ama kökleri nemli olmalı..

Nemli ortam sever orkideler. Asya'da ve Afrika'da palmiye diplerinde büyürler. Güneşi direk sevmez tül gibi gölge arkasında isterler..
Çok nazlıdırlar. Gerçekten ilgiden hoşlanırlar..

hayır sen içindekini diyorsun .
Öyle değil .
9109086470194.jpg

Şunun gibi . Bir saksı al .O dışardaki renklı saksıdan ve içindeki plastik saksıdan çıkar ve bunun içine ek . Butun kökleri toprağın içinde kalsın .
Orkide besini migroslarda bile var.

Tamam hemen alırım bi kaç tane bu saksılardan.

Açar ama seneye açar . Ablamında böyleydı . Kuran falan okuyordu bi ara :) Canlandı kerata
Biraz bosladim zavallıyı. İki de antoryum var üçünü balkona koydum. Güneş vurmuyor oraya ama aydınlık. Biraz hava alsınlar bakalim. Her gün biraz dursunlar diye düşünüyorum belki faydası olur. Çiçek bakmak hiç bana göre değil. Sağolsun kv burada kalırken aldı. O çiçekleri çok sever. Ben de bakıyorum öyle ne yapalım.

• Beğen
Benim zalım orkidem de inatla çiçek açmıyor düzenli suluyorum altına peçete koyuyorum fazla suyu emsin diye. Kök ve yaprak çıkarıyor ama çiçek yok. En son keserim seni diye tehdit ettim kök çıkardı:olamaz:

:KK70:
Tembel tembel yatmak yok biraz da sen çabala he? :KK70:

X