Çeyiz için nevresim takımı /bornoz alışverişi

bence nevresim en alinmamasi gereken sey.
neden dersen birincisi yataklarin boyutu degisiyor. benim ev kucuk diye biz 140x200 aldik mesela. cogu yatak 160x200
haliyle nevresimleri de farkediyor. zamaninda 1600x200e uygun nevresim alsaydim bugün biraz pot- emanet duracakti.
belki senin evin yayla gibi olacak, büyük mobilyalarin olacak, ne bileyim es adayin güliver gibi olacak king size yatak alacaksin, bu nevresimler çöp olacak.
bir nevresim ne kadarsa kenara nevresim icin o kadar dolar at bence. ev yayak boya belli olunca verirsin siparis ikinci gunde gelir.
ikincisi de dekorasyonunu bilmiyorsun . aldigin nevresim odaya uymayabilir. benim annem siyaha kirmiziya, güle dala bayilir. kendine alirken benim ve ablamin ceyizine de nevresim takimlari aldi. oysa odamizi avakado yesili, ahsap ve siyah renklerle dosedik. oraya ya beyaz nevresim yakisir ya minik yaprak desenli, ya ekru falan. tutup da koyu mavi, desen falan hic yakismaz. yani annemin aldigi ne varsa anneme iade edecegim muhtemelen.
sen beyaz seviyormussun, evet beyaz her seye yakisir. ama yine de bence alma henuz:)

Mefruşat diken biri olarak pamuk satende yatmayın derim pamuk olduğu doğrudur ama sağlıklı bir pamuk değildir
Nevresim sağlık açısından önemlidir, kumaşlarınız poplin ya da akfil olmalı
Çevrenizde diken varsa kumaş alın ve ölçülerinize göre diktirin nevresimlerinizi üstelik bunlardan çok daha ucuza gelir ve kullanımı kolaydır.
Çeyiz için böyle süslü püslü setler cazip görünür çoğu zaman ama o kadar kullanışlı değillerdir ve gereğinden fazla pahalı ürünler. 2-3 takım nevresime en az 10 bin vereceksiniz samimi söylüyorum onun yerine Fissler'e falan yatırım yapın

Ben de uygulamada gördüm güzel görünüyor duz beyaz
Tel sıklığını bence satisi attırmak icin belirttiklerini düşünüyorum tamamen satis stratejisi çünkü ben 2017 yılında çeyiz alisverisine merak salmis ve bu tel sıklığı, kumas cinsi vs hepsini arastirmistim. O dönemler Karaca marka olarak yeniydi. Yani taç, özdilek gibi markaların da kaliteli versiyonlari var. Bu arada bir tane alıp deneyin begenirseniz yine alırsınız. Benim Karaca'dan aldığım bir nevresim takımı var ama henuz açıp kullanmadim çünkü tek yasayan biriyim 1 set yetiyor annem de carsaf falan verdi biri yikanirken digerini takıyorum. Kumaşı güzel dokusu falan.

Bende çeyizini karacadan aldım elektronikleri beni yaktı mecbur yeniden aldım kahve mak çaycı vs ama nevresimden memnunum pike takımları vs kaliteli bence ama elektronikten uzak dur bacım

Konuyla ilgili olarak büyük zincir markalardan nevresim, havlu vs... almanızı önermem. Kumaş kaliteleri gerçekten çok düşük, evladiyelik ürünler değil çabuk yıpranma ve yenisini aldırma üzerine dizayn ediliyor. Çevrenizdeki butik çeyizcilerle çalışın. Evinizi kurmadan ölçü gerektiren şeyleri almayın nevresim, masa örtüsü gibi. Günümüz tempo çağı çok cicili bicili şeyler zamanla rafa kalkıp kullanımdan çıkıyor, onca verilen paralar dolap bekliyor sizin için örnek resimler ekleyeceğim bu tarz ürünler %100 kullanılır hiç bir parçası ziyan olmaz

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-08-23 at 09.40.57 (1).jpeg
    147,6 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Image 2024-08-23 at 09.40.57.jpeg
    149,5 KB · Görüntüleme: 68
Karaca'dan çeyiz seti aldım nevresim pike battaniye takımı nevresimin dikişi açıldı 1 senelik evliyim fazla da kullanmadım

Karaca white collection cidden çok iyiymiş. Ben de nevresimde dümdüz beyaz kullanmayı seviyorum. Hem eşleştirme derdi de olmuyor. Ama kalitesini bilemem; ben Taç veya Yataş alırım her zaman. Havluda da Özdilek.

Nevresim dekorasyona uymak zorunda mı ki ya. Üstü örtülüyor sonuçta. Bendeki yastık yorgan çarşaflar hep farklı renk (hep pastel tonlarda tabii) ama görünmüyor bile. Yorganı öylece serer geçerim, üzerine örtü örtmem dersen zaten bu da çok dekoratif duran bir görüntü değil. Bence biraz da eve gelen hediyelerden ötürü az alınmalı nevresim. Bana üç takım hediye gelmişti. Onları da başkalarına hediye ettim. Hem ihtiyaç yoktu, hem ölçüleri uymuyordu.

Neden ben bunu zihnimde canlandırdım şimdi hahahhahshshhd

Ben bornoz almıştım. Çok da muhteşemdi diyemem ama kullandım 6 yıl. Zaten ne kadar kullanılacaklar? Kaşıkları iğrençti yastıklar da iyi değildi. Genelde karacayı kalitesiz bulanlardanım ben de. Ama alınir kullanılır yani. Klasiktir ama ev tekstili denince Özdilek yav.

Karaca ile ilgili sana tek tavsiyem uzak dur bende beyaz severim. Nevresimlerim genellikle beyazdir. hep 40 derecede yikadim 60 a falan hic atmadim. 3.yil oldu evleneli. Yastik kiliflari yirtildi Carsaflari desen oyle. Mutfak esyasina gelince tost makinam ilk yil bozuldu kahve makinam cani isterse calisiyor. Caycimin kulbu kirildi. Baska markalar arastir bence.

bizim evde nevresimlerin üstü örtülemez ya, oyle zahmetli ugraslarimiz hic yoktur evcek..ben seviyorum yorgan yastik görüntüsünü pofuduk pofuduk:))

Tost makinesi aldım çok kötü çıktı bir sarah anderson nevresim takımı aldım 1 senede yastığı yırtıldı kumaşı sertleşti takımdaki pikeside az yıkadığım halde sertleşti hiç bişey almadım sonra. Linens ve chakra güzeldir . Ben bu tarz ürünlere bakınca Şikayet var coma bakıyorum artık orda sıkıntılarını yazıyor ürünleri alan kişiler

3 yıllık evliyim ve Karaca hatasını ben de yaptım. Tekrar evlensem almam, ha kullanıyor muyum evet. Kullanılır mı, evet. Ama uzun ömürlü ve çok kaliteli değiller. Bana hediye bir pamuk saten nevresim gelmişti o dönem, bilsem hep pamuk saten alırdım. Bir de bohcalara altinbasaktan almıştım nevresimleri indirimde denk gelip, keşke kendime de oradan alsaymisim demiştim o zaman çok kalitelilerdi. Özdilek'ten olan havlularim var çok memnunum.
Ben kısin bornoz kullanıyorum ya, seviyorum. Ama o da karacadan şu anki, tırt. Kardeşimin tee unide okurken Denizli Buldan'dan aldığı bir bornoz var senelerdir ne rengi ne dokusu bozuldu. Genel olarak Karaca kalitesi daha düşük ve kısa ömürlü benim deneyimim.

bizim evde nevresimlerin üstü örtülemez ya, oyle zahmetli ugraslarimiz hic yoktur evcek..ben seviyorum yorgan yastik görüntüsünü pofuduk pofuduk:))
Zahmetli bir şey olsa ben yapmam ya. Çalıştığım zaman evden genelde acele çıktığım için hiç örtmem, kasmam bu konuda ama dekorasyondan bahsediyorsak örtülü olmalı yatak normalde. Derli toplu durması için. Örtü deyince yeni gelin işi bir şey gelmesin aklına. Bende var bir tane çok amaçlı, kalın pike niyetine de kullanılıyor. Lcw Home’dan almıştım.

Bu arada Karaca’nın tekstil ürünleri fiyatının hakkını vermiyor. Bursa kapalı çarşıdan markası olmayan bir bambu bornoz almıştım bekarken. Hala onu kullanıyorum annemlerin eve gidince. Çok güzel çıktı. Karaca’dan falan çok çok iyi. Özdilek ürünleri de çok iyi bu arada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…