-Çeyiz hazırlığı yapan kızlar tavsiyelerle resimlerle burdayız-Buyrun sohbete...

teşkkr edrm densem ve hilal_im :icecream: bunları hemen liste yapıyorum çıkınca unuturum yoksa yine. annesine de yapmam lazım ama. ona işlemeli süslü şallardan alsam, bi çift de güzel şık bi terlik alsam, bide diğer klasik şeyler havlu çorap mendil tespih seccade gibi koysam olur mu? bide gecelik falan koyarım. ama dolu gözksün diye saçma şeyler almak da istemiyorum

Son düzenleme:
teşkkr edrm densem ve hilal_im :icecream: bunları hemen liste yapıyorum çıkınca unuturum yoksa yine. annesine de yapmam lazım ama. ona işlemeli süslü şallardan alsam, bi çift de güzel şık bi terlik alsam, bide diğer klasik şeyler havlu çorap mendil tespih seccade gibi koysam olur mu? bide gecelik falan koyarım. ama dolu gözksün diye saçma şeyler almak da istemiyorum sırnaşık şey

aynen öyle yeterli olur saydıkların kayınvalide için
birde tülbent koyarsın oyalı

bizde kayınvalide kayınpeder vs.. onlara düğünden hemen sonra werilir bohça
gelin el öpmeye gittiğinde götürür..

aynen öyle yeterli olur saydıkların kayınvalide için
birde tülbent koyarsın oyalı

bizde kayınvalide kayınpeder vs.. onlara düğünden hemen sonra werilir bohça
gelin el öpmeye gittiğinde götürür..

bide 20 yaşında görümcem var, makyaj seti aldım ona, bi de parfüm aldım, ben ona havlu lif çorap koysam da hic ilgisini çekmicek, gercekten begensinler istiyorum, tabi formalite olarak onları da koyarım yine kaydirigubbakcemile5 ohh bu işi de hallettik sayılır liste çıktıktan sonrası kolay kaydirigubbakcemile3 kayınpederinkini nişanlımla birlikte alcaz zaten, ben anlamam dedim, o da beraber hallederiz sen takma ama kadınlara ne alınır bn bilmem onları sen hallet dedikaydirigubbakcemile5

biz erkek tarafına nişandan sonra götürdük, ama önce onlar getirdi tabi..bizde bide anne-baba varsa kardeşler babaanne dede anneene dede gibi yapılıyo..benim sadece anneannem sağ olduğu için ona getirdiler bide kardeşime..ama biz ekstradan anneanne babaanne ve 1 dedeye yaptık. ablası ve kardeşine de yaptık..baya bi oldu yaniii

biz erkek tarafına nişandan sonra götürdük, ama önce onlar getirdi tabi..bizde bide anne-baba varsa kardeşler babaanne dede anneene dede gibi yapılıyo..benim sadece anneannem sağ olduğu için ona getirdiler bide kardeşime..ama biz ekstradan anneanne babaanne ve 1 dedeye yaptık. ablası ve kardeşine de yaptık..baya bi oldu yaniii

biz de teyzelere halalara falan da yapılıyo ama, erkek tarafı onları biz yapıcaz dedi, onlar yapıp bana vericekmş, ben kendim yapmışım gibi götrcekmişim, bnde kendi teyzemlere götürcem erkek tarafı yollamış gibi. onlar öyle istedi, benim de işime geldikaydirigubbakcemile2 tanıdığım bildiğim insana almak daha kolay:eek: anneanne dede falan hiç konuşulmadı ama, onlara da yaparm ben koyarım klasik şeylerden, zor da olmaz onlarınkiler. koskoca eve bi yemek takımı aldım zaten herşeyi onlar aldı, 4 bohça fazla hazrlamanın lafını mı edicem ben şimdi? kaydirigubbakcemile3

saol bu arada biricikkk!yerimseniben

bizimde nişandna önce onlar getirdi, gelin bohçasının yanında anneme, babama, kızlardeşim ve eşine, erkek kardeşime ve anneanneme...
nişandan sonra da biz götürdk ama sadece damat bohçasını... tabi yine annesine bluz ve hırka takımı, babaya da gömlek, çorap..
asıl bohçalar düğünden sonra.... el öpmeye giderken götürülecek ve benim çoook bohça hazırlamam lazım:KK43:((((

kızlaar yaptığınız bohçalar yaklaşık ne kadara çıktı??
Benim teyzemin oğlu 9000tl harcamış, hepsini baştan aşağı giydirmişler, çok fazla değilmi bu miktar

Benim teyzemin oğlu 9000tl harcamış, hepsini baştan aşağı giydirmişler, çok fazla değilmi bu miktar

9000 tl miiiii akannehir

yok daha neler
ben o kadar para werip mobilya alamaıyorum bee sempatiksalakcinni

bide bizde kız tarafına bohça werilmez

ban şahsen kıyafet istemicem karşı taraftan. beğenirm-beğenmem "aldırdı da giymiyor" gibi bir düşünce olmasın kafalarında.

neeeeeeeeeee 9000 tlmiiiiiiiiakannehir akannehir akannehir akannehir akannehir
yuh bee o ne öyle bana 900 milyon çok geldi töbe töbee ne almışlarda o kadar tutmuş

9bin mi
ay ben düğün yaparım o paraya
yok cnm biz sadece nişanlımla bana yaptım
nişanın tamamı bohçalarla birlikte
1500 filan ancak tuttu bizim

maliyetini bilmem ama bzm erkek tarafı getrdi bohçaların bazılarını, ablamınkinde bile şaldan boleroya iç çamaşırından bornoza, kol çantasından geceliğe sabahlığa, parfüme makyaj setine kadar herşey var, benimkinde daha neler neler var tahmin edemezsiniz, abiye elbiseden çizmeye kadar kaydirigubbakcemile3 ben ömrümün sonuna kadar bunları kullansam yeter bana. teyzenin oğlu da bence böyle özenmiştir çok, ondan o kadar tutmuştur. normalde tutmaz bnce o kadar.

ya kız tarafı hem markalı istemiş hemde tüm aileyi giydirmişler tabi bunların içinde evli olanlarda var.
Hiç hoşlanmam böyle adetlerden, damatın elinde varmı yokmu kimse sormuyor, ne aldırırsak kardır diye düşünüyolar, oysaki zorluğu kızları çekiyor haberleri yok.

X