-Çeyiz hazırlığı yapan kızlar tavsiyelerle resimlerle burdayız-Buyrun sohbete...

AksiLikLerden Uzak, SevdikLerinizLe BirLikte;

HuzurLu, Sakin ve MutLu Bir YıL GeçirMeniz DiLeğiyLe…

İYİ SENELER KIZLARRR... :79:

merhaba herkese, mutlu yıllar!

mobilyalar ve beyaz eşyalar toplam ne kadar tutuyo? tabi herkese göre değişir ama yaklaşık olarak...
ben evlendim, ama evim neredeyse bomboş çok az eşyam var acilen alınan kesinlikle acil gerekli şeyler...
şimdi 2011 için karar aldık, bi an önce evimizi düzeltiyoruz ama napıcam nerden başlicam hiç bilmiyorum
bide mutfakta doğru düzgün bişeyim yok onları da almam lazım
annem özellikle mutfak için sakın gidip herşeyi aynı yerden alma dedi, bi yerde bişey uygunsa diğeri pahalıdır dedi, ve bende fiyatları bilmediğim için aldanabilirim, sizce de öyle mi?

kızlar tşk dilekleriniz için ,aynı dilekler sizler içinde olsun
Rabbim hayırlı yıllar yaşatsın saglık bereketli bol kazanclı isteyenlere bebiş mutlu aşklı yıllar olsun

cemre hayırlı ugurlu olsun mutluluklar öncelikle.Olsun zamanla olur herşeyiniz
dediğin gibi herkese göre değişir alınanlar kimi 6000 tutar kimi 10000 üstü vs
ev kendınızse dilediğini yaparsın kıraysa kısıtlı olabiliyor günümüzde..Benim kendı evım değil ama ilk evim istedigimi aldım şüküryatak odam yaptırdım 2500 buldu.salon mobilyam hazır 2000 buldu
oturma grub 1650.küçük odam için 2 kanepe 900 tl.tüm evim perdeleri 1600 peşin ödendi
halılar salon 450 oturma odam 150 vs.değişiyor bosc bulasık makınam 930 aldım.buzdolabı camasır makına eşimin bekar evınden 2 yıllık falan masraf olmasın diye almadım az kullanıyım öle alıca borclarda bitince istedigim alırım diye.
toptancıdan aldım;
yemek takım(kütahya porselen 82parca 300)
hisar catal kasık set,tencere tam takım....1300
kahvaltı (tam hatırlayamıyorum ama 120 150 arası bişi idi
gunlukyemek takımı(porland porselen 60tl bişi idi
annenin dediğide dogru bazen bir ürün biyerde uygun,diğer ürün pahalı değişebiliyor
uygun buldugu al .toplu alınca tekyerden indirim uygulanıyor.pazarlık yaparsan iyi
benim mutfaga harcadım baya baya tuttu halende alıyorum
Acil kullancaklarından basla canım.yatak örtü fıaytları pahalı olabılıyor.mesela ben süslü bişi aldım gunluk kullanım zor düşenerek özdilekten takım aldım hem pike olarak kullanıyorsun hemde pike içine yorganın koy kullanımı güzel.yatak örtü günlüğe iyi.Mutluluklar tekrardan zamanla olur herşey yeterki can sagolsun

çok teşekkür ederim

ev kendimizin evet, yatakodası almicaz zaten o var, salonda bi koltuk takımı da var ama salon için biraz küçük, onu başka odaya gecirip oraya yeni almayı planlıyoruz,
bi tane günlük yemek takımı almıştım ama, biraz fazla becerikli oldugumdan şimdiden yarısı kırıldı nerdeyse bu yüzden özellikle bunu ucuz bişey almak istiyorum biliyorum yine kırcam
mutfakta hersey işimi görcek kadar var ama coğu annemin evinden aldıklarım, hepsi tek tek yani, bide perde sırf evin içi gözükmesin diye evde vardı onları taktık yatak odasıyla salonunki vardı sadece. çarşaf yatakörtüsü falan kendim diktim onlar var ama pike dikmek için kumaş bulamadım onu almam lazım, bi tane var ama yıkanınca kuruyana kadar beklioz
gümüşlüğü kitaplık olarak kullanıyorum beyaz eşya olarakda çamasır mak, buzdolabı ocak ve tv var. bide minik tost makinasıyla sac kurutma makinası bu kadar...
mutfak için senin dedğin gbi bi tam takım almam lazım galiba tencere tava çaydanlık çatal bıçak vs hepsi içinde olan...
bakalım artık liste yavaş yavaş oluşuyo
kesinlikle alma bu gereksiz dediğiniz şeyler var mı?
iyi dileklerin için de saol arkadaşım, hepimizin mutluluğu daim olsun

evınız kendınız negüzel istedıgın gibi alırsın inşaallah canım.ayy pahalı bişi alma ozaman kırılcak:82: anladım neyse zamanla oturtursun bircok şeyi.gümüşlüğü kitaplık olarak kullanıyosun demek perdelerın carsaftan anladım ahah benımde ünv gelen arkadaslarım vardı onlara ev kurdumuz vakıt geldı aklıma bu şekilde idi.sende yenı evlısın bı bakarsın hepsi olmus ohoh sefasını surcan evının.canım kesınlıkle alma diyeceğim bişi şuan aklıma gelmedi ama mesela ben yatak örtüsü süslü bir takım aldım.böle takımlara karsı ıdım yanı kullanımı zor süreklı kullanamasın almıcaktım ama yenı gelıne yenı eve aldık bitanesorsan kaçkez kullandın 2 kez kaldır topla ser zor feci.gunluk hem sade spor sık kolay örtü cok rahat.birde hakkeden cok pahalı takımlara gerek yok modası gecıyor dıyorsun yada tek takıma verdın tabak selerı falan ıkı takım daha alırsın kesınlıkle gez dolaş alpazarlıkla tabıkucuk aksesur borcam cay setleri falan ev hedıyesı gelebılır ufak tefek detaylar aciliyet yok alma bence.bardak setleri bırde gunluk yemek takım 2 takım olabılır bulasık makınan yok sanırım suan ama oldugu zaman ıkı kısının ancak doluyor oda ıkıser takım olursa işine yarar baya.ben bide teflon tam takım set aldım buyuklu kucuklu hemde celık tenecere aldım.aslında ıkısı cokda gereklı değilki celık daha cok kullandım teflon beklıyor öle yemek ısıtmak ıcın kucuk takımlar alabılırsın.havlu carsat fazla fazla olsun baya iyi olcak elının altında aa ne guzel kendın dıktın demek carsafın ortunuayrıca koltuk takımım salon derı yanları arkası falan kullanımı kolay sılmesı yanı kumas kadar zor değil ama titiz kullanmak lazım.beyaz esyan olsun buyukbaslar varmıs guzel.ama al blendırı al ilerde işine yarıcak baya set halınde olanlar var dograyıcı cırpıcı falan hepsi biarada elının altında olur.

bakalım artık görcez, salondaki yemek masası da bnm çalışma masam oldu sadece gümüşlükle kalsa ii
bu arada perdelerim çarşaftan değil, annemin evinde vardı kullanılmayanlar onları aldım taktım.
ama bana kimse hediye bişey getirmez öle borcam falan, getirmesinlerde aman alırım ben
benim şimdi olan takımın hepsi deri, ama salon çok büyük, salona küçük geliyo, ya yine gidip aynı takımdan tekli satılıyosa bi ikili falan daha alıcaz, veya değiştircez bilmiyorum artık zaman ve para göstercek
ben perdeyi de dikerim kendim ama, eşya yokken nasıl dikiym ki nasıl olcak uycak mı bilmiyorum hiç
salonunki falan kendim diktim biyerde hazır baktım inceledim modeli çaldım resmen
bulaşık makinam yok, ama zaten çok yemek de yapmıyorum bi tek makarna veya çorba, anladığınız üzere fazla becerikliyim ev işi konusunda, bu yüzden tencereye falan da aslında pek ihtiyac yok, bu zamana kadar hiç ah tencere alıym demedim
ama evim eve benzesin istiyorum artık

cemreeylül yemek takımını bernardodan almanı öneririm
10 yıl garantisi var tabağı kırdığın zaman git yenisini hemen verirler

cemreeylül yemek takımını bernardodan almanı öneririm
10 yıl garantisi var tabağı kırdığın zaman git yenisini hemen verirler

çok gzel ama onca paraya zaten 10 yıl içinde yeni yemek takımı alırsın
bana sorarsan vermem daha uyguna alırım gerekirse sıkılınca yenisini alırım

çok gzel ama onca paraya zaten 10 yıl içinde yeni yemek takımı alırsın
bana sorarsan vermem daha uyguna alırım gerekirse sıkılınca yenisini alırım

normal olan da o zaten fiyatları tam bilmesem de...

ama ben başka marka alsam, sıkıldığım için değil evde yemek yicek tabak kalmadığı için almak zorunda kalırım 1 yıl sonra

selam kızlar çeyiz hazırlıkları nasıl gidior
uzun zmndır giremiyorum ben
nişanlım geldi 2 ay önce
çeyiz alıyorum sürekli ıvır zıvır ne beğenirsem
malum öğrenin kredim bitti artık D

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…