Çeyiz derdi

ben tüm çeyizimi 2 günde aldım bu arada. esyaya o kadar vakit harcıyamam ve 2 yıl oturacağımız bi ev için aldım zaten o yüzden hiiç takmadım simdi de esyalaeı ev sahibine satıp yeni alcam gittiğim yerde. onları da 10 yıl kullanıcam hayat tüm ömrü aynı esyalarla gecirmek ve onlara vakit harcamak için çok kısa

amaaan sen simdiden el ne der diye takiyorsan evliliğin cok icacici olmaz.
çünkü el devamli konusur. "niye bize daha sık gelmiyorsun?" derler, "niye 1-2 cesit yemek yapiyorsun,sen yeni gelinsin" derler, "bebek ne zaman" derler, "olmuyor mu?" derler, hamileyken "az kilo aldin sagliksiz" derler, "yürüme sakin hamile yerinden kalkmaz" derler (cok sacma ama kkda okuyorum hep. cidden insanlar boyle düşünüyor), "sen bakamazsin biz gelelim ilk aylar sizle yaşayalım" derler, "rahmetlinin adini koyun" derler, "emmiyor bu cocuk mama ver" derler, "sütün yaramiyor" derler, "neden yürümüyor" derler, "ikinci ne zaman" derler, "kardessiz olmaz" derler...
elin agzi susmaz ki. en iyisi bastan kulaklari tikamak.

Örtü, patik, tulbent, nakıslı havlu vs. Full gereksız. Bosa para yer kaybı. Sakın ıkı oturma odası gıbı masraf kalabalıgına gıtmeyın. Evde herzön az ve öz esyadan yanayım. Bı yemek takımı, kahvaltı takımı, 1er su cay takımı tencere tava erzak kabı yeterde artar bıle. Nevresim takımı yerıne cıft kısılık lastıklı carsaf alın 2 takım yedeklı. Nevresim varmıs zaten az ve öz yetrlı. Eksıkler ıcıne gırınce olur bıter

Aman bn 15 yıllk evliyim ceyız adı altında kı o anlamsız kalabalıgı kabıl etmedım. Agzını acana da yaylım ve yukten baska bırsey degıl bos bır zımpırto dedım susturdum. Bnle bır evlenıp sandık dolusu bos ıvır zıvır dolduran, kosollar vıtrınler alanlar heo pişman oldu. Yazık dıye de atamıyorlar. Cocullarına oda yapamıyorlarda o konsolları dolp olrak kullnıp o tas gıbı gereksız koltukları yatak yapıyorlar

aynen öyle
benim sevgilim ulkeme tasinacak, bir haftasi kaldi. evi vs tuttuk (evlenip benim de tasinma planim var). zamaninda indirime girdi diye yemek ve kahvalti takimi, yagdanlik falan birkac parca bir sey almistim. bardaklar kaldi, catal kasik ve tencere kaldi. simdi trendyol geziyorum, bugun yarin siparisimi veririm. sevgilim gelmeden evinde hazir olur.
en uyduruk site bile bir haftada getiriyor aldigin seyleri. kafa yorup dert edecek meseleler degil ki.
yumurta surecegi de olmasin yani. eve girin hele, varsa bir eksik verirsiniz siparisi uc gune kapiya gelir.
hic anlamıyorum neden stres meselesi haline gelir böyle basit şeyler

Aynn cok dogru. Bırde bn bakın kac yıllık evlıyom yıne de eksık bıtmıyo. Yenı seyler cıkıyo kırılıyp yanı ılla öbur boyu esya derdı var.. Bırde sıtelerde erzak, saklama kabı faln alırken bıle ordan ekleniyor mutlaka sepete bı kac sey. Sokak sokak dukkan dukkan gezmeye bıle degmıyo.

Kullanılmayacak eşyaların alınması çok saçma geliyor bana. Bana da özel yatak örtüsü dikildi bir sürü patik lif baş örtü vardı. Allah aşkına kim giyiyor o patikleri artık? Baza altında bekliyor. Çok gereksiz bence. Seven yaptırsın tabi ki ama sırf gerekli diye yaptırmaya lüzum yok kullanılmıyor çünkü israf

Bizim kendi evimiz tayin derdi yok o yüzden güzel iyi şeyler olsun istiyorum hani kaliteli ama az öz. Zaten ona göre yaptım dolap vs yaptırdık. Sadece koltuk beğenmedim bir de oturma odası. Halı da beğenemedim. Her şey çok pahalı ama kalitesiz

Ben tesettürlü bile değilim yani başımı kolay kolay örtmem öyle mevlit falan olacak anca. Sırf bakarlar diye işte. Millet fotoğraf video paylaşıyor ya x gelinin çeyizi bir oda onları izleyip izleyip beni de strese soktu. Bir de iki tane döküm tencerem varmış mesela.

Ya abim evlenirken düğünü vs olmadı teknik sorunlardan dolayı hem pandemiydi düğünler açıldı bu sefer hamile kaldı istemediler. Onda annemin hevesi kaldı sanırım. Ama tek sorun çeyiz patik değil ki benim tabak çanak hiçbir şey yok neredeyse. Onlardan da marka sormuştum. Ve sen bakmazsın olayı yengem doğurunca olmuştu hem annem hem kendi annesi( ikisi de 40lı yaşların ortasında genç insanlar) gitmişti eve yerleşmişlerdi. Emzirirken falan ikisi de tepesinde bekliyordu o garibin de sesi çıkmıyordu. Ben hadi çıkın diyince annesi kız benim siz çıkın anneden ayıp olmaz diyordu. Biraz takıntılı oldum düğün sürecinde. Bir şey diyecekler canım sıkılacak diye üzülüyorum işte

onlari izleyince özenen olduguna şaşırıyorum. ben izleyinfe yazik diyorum - hızlı geçiyorum:)
Özenmek değil de böyle olması gerekiyorsa biz de yapalım diyo ama yapmam mümkün değil zaten olmayan çeyizim gitti bile evde hiç eşya yok

Hangi marka aldınız? Ben mesela daha çelik tencere bile alamadım. Çünkü hepsi çok ince altları. 6 kişilik yemek takımım var 12 kişilik yemek bıçak var. Misafir için almadım. Ama beğendikce tek tek bir şeyler aldım. Küçük ev aleti sıfır kararsız kaldım. Çaycı tost Makinesi vs

Amann kim bakacak be boşverin uğraşmayın zaten her şey ateş pahası ona vereceğiniz paraya eve gerçek bir ihtiyacı alırsınız

Oda boş mu kalacak ama bilemedim bi tencere neoflam 3 tane Tefal 6x tava var 2 tane de döküm tencere var. Bir de sahan ve emaye küçük tencereler var. Saklama kapları tam. Tepsi var su seti var. 6 kişilik yemek takımı var. Bir de öyle kendim beğendiğim tabakaları 4 tane falan aldım. Meze tabağı kayık tabak vs.

eve gelen giden ne der, aman en cok benim evim begenilsin derdi bu

Ev 3 artı 1 de 1 oda şimdilik bos tutup, bır yatak odası bır salon kucuj ıdaya da kose koltuk koyup çalışma dınlenme odasj gıbı yqpabılırısnız.

Ev 3 artı 1 de 1 oda şimdilik bos tutup, bır yatak odası bır salon kucuj ıdaya da kose koltuk koyup çalışma dınlenme odasj gıbı yqpabılırısnız.
Bir odayı öyle yaptık çıkıntı vardı oraya dolap yaptırdık kitaplık ve masa yaptırdık. Oraya da koltuk konulabilir ama çok dolu dolu olur. Misafir odası ve oturma odası arasında kararsız kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…