Cevşenü'l Kebir

Inanilmaz....enam suresi 38. Ayette Allah der ki "biz bu kitapta herhangi birseyi eksik biraktik ne fazla yaptik."
Ve siz kuran disi bir vahiyden soz ediyorsunuz....Bunlarin cogu uydurmadir bidattir.Allah muhafaza insani sirke goturur.Paylasimlarinizi Allah rizasi icin arastirma yaparak paylasin.Ilac recetesi gibi sayilarla verilmis bir ibadet seklinin Allahin gönderdigi kuranda asla ve asla yeri yoktur.Lutfen kurani okuyup anlamaya calisin.Hatim yarisina girmeyin...Buyugunuz olarak rica ediyorum...

Cevşenin Farisi kökenli olduğu , ehl-i sünnet itikadına şia’dan sızdığı aşikar bir gerçektir. Özellikle Türk tasavvufunda yer bulması zaten şia mahrecinin bir gizli nişanesidir. Tasavvuf ekolü her ne kadar şia’ya karşıymış gibi görünsede , Tasavvuf içindeki ve hayat dinamiklerindeki şia patentli dini sembolleri çıkardığımızda ortada ne tasavvuf ne de İslam’dan bir eser kalır !

Sen ölümsüz ve daima diri olan ALLAH’a güvenip dayan. O’nu hamd ile tesbih et. Kullarının günahlarından haberdar olarak o yeter. [Furkan suresi 58. ayet]
“İnsanlar ancak ALLAH’a güvensinler” [Al-i İmran 160. ayet]

cevsen bir duadır ve sağlam kaynaklarda da geçer bu bir hatim yarışı da değil sadece bölümleri paylaşıp birbirimiz için dua ediyoruz o kadar.

bugünkü cevşen hatmimizi K kalemero arkadaşımız için okuyoruz

1- tubatesbih -------- 1. - 11. okudu
2- K kalemero -------------- 12. - 22. okudu
3- gulbera ------------ 23. - 33. + 100. okudu
4- basbelasiyim --- 34. - 44. okundu
5- dnzderya ---------- 45. - 55. okudu
6- ALYAKAREN ---- 56. - 66. okudu
7- eilenn --------- 67. - 77. okudu
8- G guzbahar --------- 78. - 88. okudu
9- beyazlale1 -------- 89. - 99. okudu
10- @lilyumdelisi -------

duam ;Allahım özge kulunu sınavdan alnının akıyla yüksek bir puanla sınavı kazanmasını ve hayırlı olmasını nasip eyle.AMiN

cevsen bir duadır ve sağlam kaynaklarda da geçer bu bir hatim yarışı da değil sadece bölümleri paylaşıp birbirimiz için dua ediyoruz o kadar.
Maide 104

Ve onlara: “Allah'ın indirdiğine (Kur’ân'a) ve Resûl’e (itaate) gelin.” denildiğinde; “Babalarımızı üzerinde bulduğumuz şey (dîn) bize yeter (kâfi)” derler. Ya onların babaları (bu gerçeklere ait) bir şey bilmiyorlarsa ve hidayete ermemişlerse de mi?

bugünkü cevşen hatmimizi gulbera arkadaşımız için okuyoruz

1- tubatesbih -------- 1. - 10.
2- K kalemero ---------- 11. - 20.
3- gulbera ------------ 21. - 30.
4- basbelasiyim --- 31. - 40.
5- dnzderya ---------- 41. - 50.
6- ALYAKAREN ---- 51. - 60.
7- eilenn -------------- 61. - 70.
8- G guzbahar --------- 71. - 80.
9- beyazlale1 -------- 81. - 90.
10- @lilyumdelisi -------91. - 100.

duam ; Rabbim gülbera kulunun gönlünde olanı hakkında hayırlı eyle, hakkında hayırlı olanı gönlüne razı eyle. Dünyası, dini, ahireti için hayırlı bereketli güzel ve kolay olanı nasip et. Allahım işinde ve evliliğindeki kapalılıkları tez zamanda aç önündeki engelleri tez zamanda hayırlısıyla kolaylaştır. her birimizi razı olduğun kullarından eyle AMİN

arkadaşım anlıyorum uyarmak için yazıyorsun ama biz haşa yeni bir din uydurmuyoruz burda cevşen çok bilinen ve oldukça da sık okunan bir duadır ayettir demiyoruz zaten. kimin hidayete erip ermediğini de sadece Rabbim bilir. kalbimizi yarıpta içine mi baktın rica ediyorum uyaralım derken kırıcı olmayın

Kirici oldugumu dusunmuyorum.Sadece ayet paylastim.Ve cevsenin tarihcesini anlattim.Amacim elestirmek degil.Farkindalik olsun istedim.Muslumanlar olarak birbirimizi uyarmakla mukellefiz.Sadece amacim bu idi.Bir daha cevap yazmayacagimdan emin olabilirsiniz.Saygilarimi sunarim....

biz hatim yarışına girmiyoruz büyüğünüz olarak hepiniz ne guzel dua ediyorsunuz diyeceğinize şu yazdığınıza bakın. biz Cevşen'den medet umarak bisey yapmıyoruz ki Cevşen'in anlami cok guzel ve biz güzelce dua ediyoruz ben Cevşen'in bidaat olduğuna inanmıyorum , onca alim bidaatsa neden eserlerinde Cevşen'e yer vermişti ? lütfen rica ediyorum insanları şüpheye sokmayın gayet guzel anlamı olan bir dua Allah'a kendi isimleriyle yalvarıyoruz daha ne olsun . hatim yarışı kesinlikle degildir bu sadece birbirimizi teşvik ediyoruz ve birbirimize dua ediyoruz ki hiçbirimiz birbirimizi tanımıyoruz hatim yarısına girmek nefsimizi tatmin etmeyecek . Furkan suresi 58. ayeti yazmışsınız . Onu hamd ile tesbih et .. bizimde burda amacimiz rabbimizi tesbih etmek ona onun en guzel isimleriyle dua etmek .

Bu da yeni moda oldu herkes bir hoca vaaz pesinde... islam dininde niyet onwmlidir sadece allah demek bile bazi dualarin onune gecer lutfen Allah la kul arasina girmeye calismayin birakin sevabimiz gunahimiz bize olsun cok sukur okuma yazma biliyoruz bizde

bugünkü cevşen hatmimizi gulbera arkadaşımız için okuyoruz

1- tubatesbih -------- 1. - 10. okudu
2- K kalemero ---------- 11. - 20.
3- gulbera ------------ 21. - 30.
4- basbelasiyim --- 31. - 40.
5- dnzderya ---------- 41. - 50.
6- ALYAKAREN ---- 51. - 60.
7- eilenn -------------- 61. - 70.
8- G guzbahar --------- 71. - 80.
9- beyazlale1 -------- 81. - 90.
10- @lilyumdelisi -------91. - 100.

duam ; Rabbim gülbera kulunun gönlünde olanı hakkında hayırlı eyle, hakkında hayırlı olanı gönlüne razı eyle. Dünyası, dini, ahireti için hayırlı bereketli güzel ve kolay olanı nasip et. Allahım işinde ve evliliğindeki kapalılıkları tez zamanda aç önündeki engelleri tez zamanda hayırlısıyla kolaylaştır. her birimizi razı olduğun kullarından eyle AMİN

Arastirin sadece bunu söylüyorum. Hatim yarısı bir misaldi .insanın ne dediğini farkına varmadan bir ömrü heba etmesini anlatmak istemiştim. Allah kuranda zaten nasıl dua edilmesi gerektiğini anlatmış. Siz bana aldırmayın hatta inanmayın. Ama lütfen arastirin.

boyle bir dua yoksa bile anlamı cok guzel ve ben bu şekilde dua etmeyi cok seviyorum Allah'a en guzel isimleriyle dua etmeyi ... bediuzzaman hazretlerine de güveniyorum eserlerinde çokça bahsetmiş .bence sizde önyargınızı kırıp bi mealini okuyun rahatsız eden bi durum varsa haklısınız .

İnanın ben manasını okudum.önyargısız bir şekilde. ..Ama ben de sizden istiyorum önyargısız arastirin diye yapmıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…