Aile Planlaması Cerazette..!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cancancu

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2013
14
0
34
Merhabalar. Yeni evleniyorum. Doktora gidip doğum kontrol yöntemleriyle ilgili konuştum ama hapların yan etkileri ciddi anlamda beni korkuttu(kan pıhtılaşmas ıgibi). Bu nedenle cerazette ilacını almamı önerdi. ama forumda baktığımda bu ilacı genelde emziren annelere verdiklerini gördüm ve aklımda soru işaretleri kaldı. acaba benim gibi yeni evlenip bu ilacı kullanan varmı?:KK17:

merhabalar. Yeni evleniyorum. Doktora gidip doğum kontrol yöntemleriyle ilgili konuştum ama hapların yan etkileri ciddi anlamda beni korkuttu(kan pıhtılaşmas ıgibi). Bu nedenle cerazette ilacını almamı önerdi. Ama forumda baktığımda bu ilacı genelde emziren annelere verdiklerini gördüm ve aklımda soru işaretleri kaldı. Acaba benim gibi yeni evlenip bu ilacı kullanan varmı?:KK17:

canım neden ilaç kullanıyorsun. Prezervatif kullan ben öyle korundum hiçte sıkıntı çıkmadı yani. Hapı bende sordum doktor kullan kullanma dıyemem dedi herkesde aynı reaksiyonu vermiyor dedi. Bazısının rahmini temizlerken diğerini kısır,kalp hastası, damar tıkanıklığı yapıyor dedi. Dediğin ilacıda duymadım doktor. Daha doğrusu doktor öyle deyince hiç araştırmadım başka hap falan :KK34::KK76::KK76:

bende aslında karşıyım ama eşim prez.. kullanmak istemiyo bide aklımda hep acaba sorun çıkar mı diye düşünmek istemiyorum. çünkü çok yakınlarım pre. . korunurken hamile kaldı.:26:

X