Cerazette Doğum Kontrol Hapı Kullananlar ??

mywater

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
8
5
Merhaba hanımlar, doğumdan sonra yaşanan gece terlemeleri ve emzirme dönemi içerisinde uygun gördükleri bu Cerazette doğum kontrol hapını, Doktorumun ısrarı üzerine kullanmayı kabul ettim. Adetin ilk günü almaya başladım 2 hafta içinde kanama hala devam etmeye başladı. Neyse normaldir diyerek 1. Kutuyu bitirdim. Hiç ara vermeden diğer kutuya geçilmesinin doğru olduğunu söylediği için 2.3.4. Kutu derken bu süreç içerisinde hala devam eden kanamalar yaşadım. Baktım ki 4.5 ayda 6 kilo verdim. Ruh halim de dengesizlikler, duygu durum değişiklikleri depresif haller, bıkkınlık, Libido düşüklüğü Geçmek bilmeyen bel ağrısı güç kaybı vs… bu süreç içerisinde yaşadım. Tabi o arada doktora danıştım kanama devam ediyor diye fakat ilk 3 ayın normal olduğunu daha sonra bunun kesileceğini söyledi. Aslında ters giden bir şeyler olduğunu görüyorum fakat, doktor bana çok geç bir tarihte randevu verdiği için beklemek zorunda kaldım. 4.5 ayın sonunda randevuya gittim yapılan muayene de rahim duvarında kalınlaşma ve sağ yumurtalıkta kist olduğunu söyledi. Yüz yüze oturup kendisini eleştirip ısrarla önerdiği doğum kontrol haplarının vücudumda ters tepki yaptığını söylediğim halde asla ve asla bunu kabul etmedi… Şaşkın bir halde oradan ayrıldım. Aranızda bu durumu yaşayan var mı ?? Yada bu yazdıklarımı okuyan bir jinekolog’un görüşünü merak ediyorum…

X