Cemre'min doğumu zor oldu ama oldu

zirve

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
422
24
34
İşten çıkartıldıktan iki hafta sonra hamile olduğumu öğrendim eşime 3 gün söylemedim kendim alıştım duyunca şaşırdı :) hemen kontrollere başladık tabiii. Ama hamileliğimin her aşaması zor geçti 8 haftalık hamileyken sürekli kusma şikayetiyle hastahanede yattım 4 gün su içsem kusuyordum, hastaneden çıktığımda yemek yiyebiliyordum. 21-22 haftalıkken şiddetli sancıyla acile gittim böbreklerimde genişleme olduğunu söylediler ayrıca idrar yollarımda iltihap varmış ve kum döküyormuşum paroldan başka birşey vermediler hamileliğim boyunca çektim bu sancıları. 33 haftalıktan itibaren nstye bağlanmaya başladım ve hep normal olsun istedim doğumum ta kii 38. haftaya kadar 19 ağustos pazartesi rutin kontrolüme gittim ama daha yolda bir sancı başladı dur durak bilmiyor doktora gittim asistanı hemen tuşe yaptı 1 cm açıklığın var hemen nstye git dedi gittim çekildi edildi tabii ben tuşede yıktım ortalığı çığlık çığlığa bağırıyorum yapma diye. Nst sonucunu göstermek için 4 saat sonra geri gittim sancım devam ediyordu doktor yat dedi ağlamaya başladım elleme çok acıyor diye sakin ol derin nefes al dedi aldım parmaklarını sokmuş bile 2 cm olmuş açıklığın yatırıyoruz dedi hemen dosyamı hazırladı 3. kata çık doğumhaneye yat dedi korktum hastahanenin bahçesine indim hüngür hüngür ağlıyorum eşimi aradım doğuruyormuşum çabuk gel dedim anneni aradın mı dedi hayır ya ne annesi diye bağırdım 15 dakika sonra eşim yanımdaydı annem kaynanam hastahaneye geldiler beni doğumhaneye çıkartamıyorlar o arada iknna doğumhaneye çıktım beni aldılar herkes dışarıda kaldı hemen tansiyon ölçüldü, damar yolu açıldı kan alırlarken bayıldım sonra ayıltılar kendime geldim ebe odaya git çatala yat kontrol edicem dedi eyvah dedim içimden ebe geldi parmakladı ben ciyak ciyak ,kondilom varmış vajinamın çevresinde doktor çağırıldı o da parmakladı içinde yok normal doğum yapabilir şimdilik sadece lavman yapın dedi hemen lavman yapıldı yatırdılar karşımda inanılmaz çok bağıran bir kadın vardı kadından korktum ve sancım kesildi bebek yukarı çıktı 3 saat sonra doğumhaneden servise aldılar ertesi gün eve taburcu ettiler cuma kontrole çağırdılar gittim sıkıntı yoktu çarşamba tekrar gel dedi gittim bebeğimin suyu azalmış yatıracağız dediler ama nstde kalp ritimleri düzgün çıkmıyor 4 defa nstye bağladılar 4. düzgün çıktı sabah gel yat dedi. Perşembe sabahı yattım akşam doktor geldi 39+4'sün dedi pazartesiye kadar doğum başlamazsa pazartesi konuşacağız dedi ama bu arada ben doğumhanede geçirdiğim o gün yüzünden feci derecede doğumdan korkuyorum psikolojim bozuldu travma yaşıyorum uyku uyumuyorum gözümü kapattığım anda ordayım ve o anları yaşıyorum.

Günde 4 defa nstye girdim sancım yok herşey yolunda derken pazar gecesi oturmamla az birşey suyum geldi korktum korkudan kalbim sıkıştı doğumhaneye alırlarsa diye pazar gecesi azar azar geldi suyum sabah oldu doktor geldi suni sancı vereceğiz dedi ben kriz geçirdim olmaz doğurmam oraya çıkmam diye nefes alamamaya başladım bayılıyordum doktor o halimi görünce tamam ne istersen onu yapacağım dedi ne istiyorsun söyle dedi sezeryan mı dedi evet dedim tamam dedi yarınki ameliyat listesine yazın o an rahatladım ama başka bir korku sardı ya sancım tutarsa ne olacak. Bu arada eşime haber verdim o sezeryan olmamı istemiyor ömür boyunca çekersin diyor tabi ama olması gerekliydi.

Neyse o gün usg, anestezi değerlendirmei derken akşam oldu yemek yerken gene az bi suyum geldi bu arada hafif hafif sancım başladı korkumdan kimseye birşey diyemiyorum en son dayanamadım anneme söyledim artık ağlıyorum sancıdan bütün gece annem belimi ovdu nişanım geldi gece 1 de nstye bağlıyorlar sancı yok ama ben sancıdan geberiyorum meğersem idrar yolları enfeksiyonundan ve aşırı strestenmiş bütün gece bağırıp ağlamaktan sesim kısıldı öleyim ben diye bağırdım hep, bu arada bebeğimin nabzı 45lere indi çıktı ben kriz geçirdim dudaklarım kilitlendi ağrı kesici verin bana diye bağırdım doktorumun asistanı geliyor gidiyor ebeler dört dönüyor çevremde öyle böyle sabah oldu doğum sancım başladı onu da çektim 8:25 de ameliyathaneye aldılar anestezi verildi uyudum gözümü açtığımda 1 saat geçmişti dikiş yerim acıyrdu ağrı kesici istedim odaya gittiğinde verilecek dediler kızım dedim kızım nerde çok güzel kapkara bir kızın var dediler ameliyathaneden çıktığımda ilk eşimi gördüm öptü beni odaya aldılar ağrı kesici iğneler yapıldı hemen kızımı soruyordum hep 1 saat sonra geldi kızımı kucağıma aldığımda ne ağrım ne sızım kaldı.

İşte benim doğum hikayem Allah hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin.

Son düzenleme:
Zirvecim canım benim..tüm sıkıntılara rağmen almışsın boncuğunu kucağına..:nazar: :nazar: :nazar: tüm bu sıkıntıları bir bir ben de geçiriyorum..Allah'ın bir bildiği var diyorum tüm bunlarda..yoksa dayanılacak gb değil hamile iken sağlık problemleri..inşalah biz de aynı sağlıklı sona ulaşabiliriz oğluşumla :nazar:

Canım benim yaaa
Allahım bağışlamış bebişini sana
derler ya hep ya tek seferde doğacak ya da normal doğum yapamazsın diye
bir kere korktun mu iflah olmuyorsun çünkü
bizlerde güzelce bebişlerimizi kucağımza alırız umarım

Zirvecim canım benim..tüm sıkıntılara rağmen almışsın boncuğunu kucağına..:nazar: :nazar: :nazar: tüm bu sıkıntıları bir bir ben de geçiriyorum..Allah'ın bir bildiği var diyorum tüm bunlarda..yoksa dayanılacak gb değil hamile iken sağlık problemleri..inşalah biz de aynı sağlıklı sona ulaşabiliriz oğluşumla :nazar:

Canım benim yaaa
Allahım bağışlamış bebişini sana
derler ya hep ya tek seferde doğacak ya da normal doğum yapamazsın diye
bir kere korktun mu iflah olmuyorsun çünkü
bizlerde güzelce bebişlerimizi kucağımza alırız umarım

amin kızlar amiinn

Canım rabbim yavruna uzun saglıklı ömür nasip eylesin.tüm olumsuzluklara rağmen acıya rağmen yavrunu sağlıklı bir şekilde kucağın almısın.darısı bizlere olsun inşallah:KK16:

Canım rabbim yavruna uzun saglıklı ömür nasip eylesin.tüm olumsuzluklara rağmen acıya rağmen yavrunu sağlıklı bir şekilde kucağın almısın.darısı bizlere olsun inşallah:KK16:

amin canım rabbim hepimizinkine uzun sağlıklı ömürler nasip etsin

İşten çıkartıldıktan iki hafta sonra hamile olduğumu öğrendim eşime 3 gün söylemedim kendim alıştım duyunca şaşırdı :) hemen kontrollere başladık tabiii. Ama hamileliğimin her aşaması zor geçti 8 haftalık hamileyken sürekli kusma şikayetiyle hastahanede yattım 4 gün su içsem kusuyordum, hastaneden çıktığımda yemek yiyebiliyordum. 21-22 haftalıkken şiddetli sancıyla acile gittim böbreklerimde genişleme olduğunu söylediler ayrıca idrar yollarımda iltihap varmış ve kum döküyormuşum paroldan başka birşey vermediler hamileliğim boyunca çektim bu sancıları. 33 haftalıktan itibaren nstye bağlanmaya başladım ve hep normal olsun istedim doğumum ta kii 38. haftaya kadar 19 ağustos pazartesi rutin kontrolüme gittim ama daha yolda bir sancı başladı dur durak bilmiyor doktora gittim asistanı hemen tuşe yaptı 1 cm açıklığın var hemen nstye git dedi gittim çekildi edildi tabii ben tuşede yıktım ortalığı çığlık çığlığa bağırıyorum yapma diye. Nst sonucunu göstermek için 4 saat sonra geri gittim sancım devam ediyordu doktor yat dedi ağlamaya başladım elleme çok acıyor diye sakin ol derin nefes al dedi aldım parmaklarını sokmuş bile 2 cm olmuş açıklığın yatırıyoruz dedi hemen dosyamı hazırladı 3. kata çık doğumhaneye yat dedi korktum hastahanenin bahçesine indim hüngür hüngür ağlıyorum eşimi aradım doğuruyormuşum çabuk gel dedim anneni aradın mı dedi hayır ya ne annesi diye bağırdım 15 dakika sonra eşim yanımdaydı annem kaynanam hastahaneye geldiler beni doğumhaneye çıkartamıyorlar o arada kaynanam ortalığı karıştırdı gece annem eve gitsinmiş o kalacakmış vs vs kavgalar edildi benim sinirlerim çökmüş halde doğumhaneye çıktım beni aldılar herkes dışarıda kaldı hemen tansiyon ölçüldü, damar yolu açıldı kan alırlarken bayıldım sonra ayıltılar kendime geldim ebe odaya git çatala yat kontrol edicem dedi eyvah dedim içimden ebe geldi parmakladı ben ciyak ciyak ,kondilom varmış vajinamın çevresinde doktor çağırıldı o da parmakladı içinde yok normal doğum yapabilir şimdilik sadece lavman yapın dedi hemen lavman yapıldı yatırdılar karşımda inanılmaz çok bağıran bir kadın vardı kadından korktum ve sancım kesildi bebek yukarı çıktı 3 saat sonra doğumhaneden servise aldılar ertesi gün eve taburcu ettiler cuma kontrole çağırdılar gittim sıkıntı yoktu çarşamba tekrar gel dedi gittim bebeğimin suyu azalmış yatıracağız dediler ama nstde kalp ritimleri düzgün çıkmıyor 4 defa nstye bağladılar 4. düzgün çıktı sabah gel yat dedi. Perşembe sabahı yattım akşam doktor geldi 39+4'sün dedi pazartesiye kadar doğum başlamazsa pazartesi konuşacağız dedi ama bu arada ben doğumhanede geçirdiğim o gün yüzünden feci derecede doğumdan korkuyorum psikolojim bozuldu travma yaşıyorum uyku uyumuyorum gözümü kapattığım anda ordayım ve o anları yaşıyorum.

Günde 4 defa nstye girdim sancım yok herşey yolunda derken pazar gecesi oturmamla az birşey suyum geldi korktum korkudan kalbim sıkıştı doğumhaneye alırlarsa diye pazar gecesi azar azar geldi suyum sabah oldu doktor geldi suni sancı vereceğiz dedi ben kriz geçirdim olmaz doğurmam oraya çıkmam diye nefes alamamaya başladım bayılıyordum doktor o halimi görünce tamam ne istersen onu yapacağım dedi ne istiyorsun söyle dedi sezeryan mı dedi evet dedim tamam dedi yarınki ameliyat listesine yazın o an rahatladım ama başka bir korku sardı ya sancım tutarsa ne olacak. Bu arada eşime haber verdim o sezeryan olmamı istemiyor ömür boyunca çekersin diyor tabii haberi verince telefonda kıyamet koptu sen istediysen hakkımı helal etmiyorum diye bağırdı kavga falan ettik telefonda.

Neyse o gün usg, anestezi değerlendirmei derken akşam oldu yemek yerken gene az bi suyum geldi bu arada hafif hafif sancım başladı korkumdan kimseye birşey diyemiyorum en son dayanamadım anneme söyledim artık ağlıyorum sancıdan bütün gece annem belimi ovdu nişanım geldi gece 1 de nstye bağlıyorlar sancı yok ama ben sancıdan geberiyorum meğersem idrar yolları enfeksiyonundan ve aşırı strestenmiş bütün gece bağırıp ağlamaktan sesim kısıldı öleyim ben diye bağırdım hep, bu arada bebeğimin nabzı 45lere indi çıktı ben kriz geçirdim dudaklarım kilitlendi ağrı kesici verin bana diye bağırdım doktorumun asistanı geliyor gidiyor ebeler dört dönüyor çevremde öyle böyle sabah oldu doğum sancım başladı onu da çektim 8:25 de ameliyathaneye aldılar anestezi verildi uyudum gözümü açtığımda 1 saat geçmişti dikiş yerim acıyrdu ağrı kesici istedim odaya gittiğinde verilecek dediler kızım dedim kızım nerde çok güzel kapkara bir kızın var dediler ameliyathaneden çıktığımda ilk eşimi gördüm öptü beni odaya aldılar ağrı kesici iğneler yapıldı hemen kızımı soruyordum hep 1 saat sonra geldi Cemre'm kucağıma aldığımda ne ağrım ne sızım kaldı.

amanınnnnnnnnnnnnnnnnn

Allah analı babalı büyütsün inşallah
ya ben adamları anlamıyorum nasıl doğuracağımıza bıraksınlar biz karar verelim
eşim pek karışmaz benim görümcem kaynanam sürekli normal doğur diyor
ben yeni ameliyat acısı çekmişim psikolojimi hiç düşünen yok
tabi yine onlar ne derlerse desinler ben istediğim gibi doğururum:KK17:

Allah analı babalı büyütsün inşallah
ya ben adamları anlamıyorum nasıl doğuracağımıza bıraksınlar biz karar verelim
eşim pek karışmaz benim görümcem kaynanam sürekli normal doğur diyor
ben yeni ameliyat acısı çekmişim psikolojimi hiç düşünen yok
tabi yine onlar ne derlerse desinler ben istediğim gibi doğururum:KK17:

Allah analı babalı büyütsün canım..

teşekkür ederim bende kim ne derse desin kendi istediğim gibi doğurdum

İşten çıkartıldıktan iki hafta sonra hamile olduğumu öğrendim eşime 3 gün söylemedim kendim alıştım duyunca şaşırdı :) hemen kontrollere başladık tabiii. Ama hamileliğimin her aşaması zor geçti 8 haftalık hamileyken sürekli kusma şikayetiyle hastahanede yattım 4 gün su içsem kusuyordum, hastaneden çıktığımda yemek yiyebiliyordum. 21-22 haftalıkken şiddetli sancıyla acile gittim böbreklerimde genişleme olduğunu söylediler ayrıca idrar yollarımda iltihap varmış ve kum döküyormuşum paroldan başka birşey vermediler hamileliğim boyunca çektim bu sancıları. 33 haftalıktan itibaren nstye bağlanmaya başladım ve hep normal olsun istedim doğumum ta kii 38. haftaya kadar 19 ağustos pazartesi rutin kontrolüme gittim ama daha yolda bir sancı başladı dur durak bilmiyor doktora gittim asistanı hemen tuşe yaptı 1 cm açıklığın var hemen nstye git dedi gittim çekildi edildi tabii ben tuşede yıktım ortalığı çığlık çığlığa bağırıyorum yapma diye. Nst sonucunu göstermek için 4 saat sonra geri gittim sancım devam ediyordu doktor yat dedi ağlamaya başladım elleme çok acıyor diye sakin ol derin nefes al dedi aldım parmaklarını sokmuş bile 2 cm olmuş açıklığın yatırıyoruz dedi hemen dosyamı hazırladı 3. kata çık doğumhaneye yat dedi korktum hastahanenin bahçesine indim hüngür hüngür ağlıyorum eşimi aradım doğuruyormuşum çabuk gel dedim anneni aradın mı dedi hayır ya ne annesi diye bağırdım 15 dakika sonra eşim yanımdaydı annem kaynanam hastahaneye geldiler beni doğumhaneye çıkartamıyorlar o arada kaynanam ortalığı karıştırdı gece annem eve gitsinmiş o kalacakmış vs vs kavgalar edildi benim sinirlerim çökmüş halde doğumhaneye çıktım beni aldılar herkes dışarıda kaldı hemen tansiyon ölçüldü, damar yolu açıldı kan alırlarken bayıldım sonra ayıltılar kendime geldim ebe odaya git çatala yat kontrol edicem dedi eyvah dedim içimden ebe geldi parmakladı ben ciyak ciyak ,kondilom varmış vajinamın çevresinde doktor çağırıldı o da parmakladı içinde yok normal doğum yapabilir şimdilik sadece lavman yapın dedi hemen lavman yapıldı yatırdılar karşımda inanılmaz çok bağıran bir kadın vardı kadından korktum ve sancım kesildi bebek yukarı çıktı 3 saat sonra doğumhaneden servise aldılar ertesi gün eve taburcu ettiler cuma kontrole çağırdılar gittim sıkıntı yoktu çarşamba tekrar gel dedi gittim bebeğimin suyu azalmış yatıracağız dediler ama nstde kalp ritimleri düzgün çıkmıyor 4 defa nstye bağladılar 4. düzgün çıktı sabah gel yat dedi. Perşembe sabahı yattım akşam doktor geldi 39+4'sün dedi pazartesiye kadar doğum başlamazsa pazartesi konuşacağız dedi ama bu arada ben doğumhanede geçirdiğim o gün yüzünden feci derecede doğumdan korkuyorum psikolojim bozuldu travma yaşıyorum uyku uyumuyorum gözümü kapattığım anda ordayım ve o anları yaşıyorum.

Günde 4 defa nstye girdim sancım yok herşey yolunda derken pazar gecesi oturmamla az birşey suyum geldi korktum korkudan kalbim sıkıştı doğumhaneye alırlarsa diye pazar gecesi azar azar geldi suyum sabah oldu doktor geldi suni sancı vereceğiz dedi ben kriz geçirdim olmaz doğurmam oraya çıkmam diye nefes alamamaya başladım bayılıyordum doktor o halimi görünce tamam ne istersen onu yapacağım dedi ne istiyorsun söyle dedi sezeryan mı dedi evet dedim tamam dedi yarınki ameliyat listesine yazın o an rahatladım ama başka bir korku sardı ya sancım tutarsa ne olacak. Bu arada eşime haber verdim o sezeryan olmamı istemiyor ömür boyunca çekersin diyor tabii haberi verince telefonda kıyamet koptu sen istediysen hakkımı helal etmiyorum diye bağırdı kavga falan ettik telefonda.

Neyse o gün usg, anestezi değerlendirmei derken akşam oldu yemek yerken gene az bi suyum geldi bu arada hafif hafif sancım başladı korkumdan kimseye birşey diyemiyorum en son dayanamadım anneme söyledim artık ağlıyorum sancıdan bütün gece annem belimi ovdu nişanım geldi gece 1 de nstye bağlıyorlar sancı yok ama ben sancıdan geberiyorum meğersem idrar yolları enfeksiyonundan ve aşırı strestenmiş bütün gece bağırıp ağlamaktan sesim kısıldı öleyim ben diye bağırdım hep, bu arada bebeğimin nabzı 45lere indi çıktı ben kriz geçirdim dudaklarım kilitlendi ağrı kesici verin bana diye bağırdım doktorumun asistanı geliyor gidiyor ebeler dört dönüyor çevremde öyle böyle sabah oldu doğum sancım başladı onu da çektim 8:25 de ameliyathaneye aldılar anestezi verildi uyudum gözümü açtığımda 1 saat geçmişti dikiş yerim acıyrdu ağrı kesici istedim odaya gittiğinde verilecek dediler kızım dedim kızım nerde çok güzel kapkara bir kızın var dediler ameliyathaneden çıktığımda ilk eşimi gördüm öptü beni odaya aldılar ağrı kesici iğneler yapıldı hemen kızımı soruyordum hep 1 saat sonra geldi Cemre'm kucağıma aldığımda ne ağrım ne sızım kaldı.

eneeee bu benim kızçemin öyküsüymüş ya :KK30: ben nye görmemişim burayı yahu :44:

allah analı babalı büyütsün tatlım size bağışlasın inşallah... yalnız amma zor geçmiş kuzum kıyamam yaa neyseki atlattın artık çok geçmiş olsun

eneeee bu benim kızçemin öyküsüymüş ya :KK30: ben nye görmemişim burayı yahu :44:

allah analı babalı büyütsün tatlım size bağışlasın inşallah... yalnız amma zor geçmiş kuzum kıyamam yaa neyseki atlattın artık çok geçmiş olsun

ama ben hala doğuma girmeden önceki gecedeyim o stresi hala atlatamadım

X