Ceketini atsa hamile kalıyorum

kadına niye yüklendiniz anlamadım. Hiçbir korunma yöntemi yüzde 100 korumaz. Bu nedenle geri çekilmeyi korunma yöntemi olarak görmüş olabilir. Ben de 3.5 yıldır geri çekilme yöntemi kullanıyorum, eşim önce çıktığından bi sorun olmadı şükür. Doğum kontrol hapının zararlı olduğunu, yapay hormon olduğunu, prospektüsünü bi okuyun isterseniz. İnsanların kararlarını bu kadar küçümseyip dalga geçemezsiniz ya.. prezervatif de yırtılabilir, yırtık çıkabilir, prezervarife alerjisi olabilir, spiral kayabilir gibi gibi.
Ama siz de geri çekilme ile hamile kalma ihtimalini göz ardı etmemeliydiniz.
Ya sevgililikte bile aynı yönteme başvurup, 3.çocuk gelecek korkusuna prezervatife geçtim, ben bu kadar savunamadım, vay be nasıl gözlerim yaşardı şuvan.

kadına niye yüklendiniz anlamadım. Hiçbir korunma yöntemi yüzde 100 korumaz. Bu nedenle geri çekilmeyi korunma yöntemi olarak görmüş olabilir. Ben de 3.5 yıldır geri çekilme yöntemi kullanıyorum, eşim önce çıktığından bi sorun olmadı şükür. Doğum kontrol hapının zararlı olduğunu, yapay hormon olduğunu, prospektüsünü bi okuyun isterseniz. İnsanların kararlarını bu kadar küçümseyip dalga geçemezsiniz ya.. prezervatif de yırtılabilir, yırtık çıkabilir, prezervarife alerjisi olabilir, spiral kayabilir gibi gibi.
Nickteki gibi mühendisseniz vah memleketimin haline.. 🚬

Geri çekilenler derneği başkanı mısınız? Bunu böyle yazdınız ve sizin yazdığınızdan cesaretlenip başka yöntem yerine bunu uygulayanların vebalini üstlenebilecek misiniz? Ben de çocuk olsa da olur olmasa da olur dediğim dönemde bunu kullandım sıkıntı olmadı. Gebelik olsa dert etmeyeceğim zamanlardı. Ama asla aman canım kullanılabilir sıkıntı olmaz ayol demedim, demem. Doğum kontrol yöntemleri kesin değildir evet ama böyle de yazamayız. Yok o zararlı bu çıkar bu şöyle olur deyip yumuşatırsak önünü alamayız.

Geri çekilenler derneği başkanı mısınız? Bunu böyle yazdınız ve sizin yazdığınızdan cesaretlenip başka yöntem yerine bunu uygulayanların vebalini üstlenebilecek misiniz? Ben de çocuk olsa da olur olmasa da olur dediğim dönemde bunu kullandım sıkıntı olmadı. Gebelik olsa dert etmeyeceğim zamanlardı. Ama asla aman canım kullanılabilir sıkıntı olmaz ayol demedim, demem. Doğum kontrol yöntemleri kesin değildir evet ama böyle de yazamayız. Yok o zararlı bu çıkar bu şöyle olur deyip yumuşatırsak önünü alamayız.
zaten mesaji yazan arkadaş 3,5 senelik evli. gebelik planlayanlar topiklerinde mesajlaşıyor. yani hazir degil belki ama olsa gidip kürtaj olmaz. tam "olsa da olur olmasa da olur" döneminde. oylesi zaten korunmasa da olur. ama konu sahibi gibi pespese üç bebek dogursa acaba dördüncüde hala risk alabilir mi?

Geri çekilme yönteminin koruması %25 yani bu yöntemi kullanan 100 kadından 75 i 1 yıl içinde gebe kalıyor. Asıl korunma yöntemlerinde bu oran %90 üzerinde. Ya siz şanslı %25 tesiniz ya da bilmediğiniz üreme sağlığı problemleriniz olabilir.
Yok çok şükür bir sorunum, istediğim zaman hamile kalmıştım. Tercih meselesi, herkes de birbirinin tercihine saygı duymak zorunda

giphy.gif

Birbirinizle didişmeyin hanımlar:KK14:

su an çocuğunuzun olmamasi yarin bir kaza olmama garantisi veriyor mu? cocuk dedigin milyonlarca spermden gelen 1 tanecik sansliyla olan bir sey. kaldi ki konu sahibesi korunmus - hamile kalmis
korunmus - hamile kalmis
korunmus - hamile kalmis.
buradan anlayabilirsiniz ne kadar etkisiz bir yontem oldugunu.
ayrica tabii ki prezervatif de yırtılabilir, yırtık çıkabilir, prezervarife alerjisi olabilir, spiral kayabilir, dogum kontrol hapini almayı unutabilirsin vs. bu yuzden gercekten cocuk istemeyen insanlar (benim ve pek cok planli yasayan kadin gibi) cift yöntemle korunup bir de takvim sayıyorlar tehlikeli günlerde cok o islere girmiyorlar 😅
Size garanti veriyor mu? Bu benim kişisel tercihim. Konu sahibinin korunmasına pek inanmıyorum. Eşi sürekli geç çıkmıştır.
Kadın hamile ve burda dalga geçilince tilt oluyorum. Yok ceket atsa hamile kalıyorum gibi bi saçmalık da cabası zaten
Demek ki bu yöntem bize uygun değil diyip başka yöntem denemeliydi

Nickteki gibi mühendisseniz vah memleketimin haline.. 🚬
Ülkenin en iyi üniversitesinden mezunum evet, asıl sizin gibi zıt görüşleri hazmedemeyenlerin olduğu ülkemin vay haline...
Ben çocuğum olsa sorun görmüyorum bu yüzden buna güvenip geri çekilme yöntemi kullanıyorum.
Sizene kullandığım yöntemden? Bakın ‘yöntem’ diyorum korunma yöntemi demiyorum
Kaldı ki kaldım ya ben korunuyordum demem zaten, bu yöntemi kullanıyordum keyfimin kahyası bunu istedi derim. İstatiksel olarak da 3.5 yıldır koruduğuna göre hiç de fena değil 😂
Kadına da geri çekilmeyi korunma yöntemi görmüş olabilir dedim okuduğunuzu anlayabiliyorsanız eğer

Ceket falan dikkatimi çekmedi, herkesin şeyine kimse karışamaz da, takıldığım tek şey; aşiret takısı gibi olan takılardan birini bozdur da git o beğendiğin gömleği al giy. Ölümlü dünya, sürekli doğurmaya mı geldik ayol.

Siz okuduğunuzu anlamama başkanı mısınız?
Herkesin aklı fikri yok mu? Esnek olmadığım bir zaman olursa ilerde ben de prezervatif+geri çekilme yaparım. Sadece buradaki hanımefendi ne kadar yok ceket vs dese de hamile ve dalga geçmek yerine şu “korunma yöntemini” kullanabilirsiniz riski en aza indirmek için bundan sonra diyemiyor muyuz, hepimiz?

Konu sahibinin sözleri çok çelişkili, bir dediği birini tutmuyor, yoksa bu dediğinize katılıyorum.

Ülkenin en iyi üniversitesinden mezunum evet, asıl sizin gibi zıt görüşleri hazmedemeyenlerin olduğu ülkemin vay haline...
Ben çocuğum olsa sorun görmüyorum bu yüzden buna güvenip geri çekilme yöntemi kullanıyorum.
Sizene kullandığım yöntemden? Bakın ‘yöntem’ diyorum korunma yöntemi demiyorum
Kaldı ki kaldım ya ben korunuyordum demem zaten, bu yöntemi kullanıyordum keyfimin kahyası bunu istedi derim. İstatiksel olarak da 3.5 yıldır koruduğuna göre hiç de fena değil 😂
Kadına da geri çekilmeyi korunma yöntemi görmüş olabilir dedim okuduğunuzu anlayabiliyorsanız eğer
Kendinizle müthiş çelişmişsiniz 🧿😌 genç bir meslektaşıma risk puanı hesabındaki olasılık faktörünün etkisini böyle bir sitede açıklamayı zül sayarım.

X