Çaya misafirim var acil yardım lütfennn

PasakliMinikTanrica

her şey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
12.618
9
38
Hanımlar yarın öğlen çaya misafirim var üniversiteden arkadaşlarım gelecek kalabalık olmayacağız 6 kişi falan olacağız ama ne yapacağımı bilemiyorum fikir verirseniz sevinirim. :bbo:

Oooo neler yapilmaz ki canim,

Kurban kesmissen biraz kavurma yapabilirsin,
kisir olabilir,
tatli yada tatli kurabiye cesidi,
tuzlu kurabiye, patates salatasi vs olabilir....

canım istediğinin tarifini verebilirim hepsini farklı özgün tariflerle yapıyorum:
kısır patetes salatası(havuçlu kornişon turşulu) yada patetes çanağında amerikan salatası.
çin böreği,cevizli lahana salatası.közlenmiş kırmızı biber salatası ,hazır yufkadan kolay su böreği(nefis oluyor ve pratik.)
kolay poğça içine ne arzu edersen.
havuçlu üzümlü cevizli kek.
hazır pandispanyadan yapımı 15 dk süren tiramisu

damlasakızlı yalancı tavukgöğsü
bunlar şimdilik aklıma gelenler canım umarım işine yarar..
şimdiden kolay gelsin

Kavurma her yerde yenileceği için bence eti sote ve sebzeli yapabilirsin .
Yanına karışık bir salata ve pirinç pilavı ayrıca kış çorbası ve bisküvili pasta yada sütlü olmasını istersende bence en iyisi ve hafif olanı irmik tatlısı yapabilirsin canım...ben bugün bu menüyü sundum beğenildi... şimdiden kolay gelirsin sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana canım...afiyetler olsun ...

kızlar süpersiniz ben o akşam kendi menümü hazırladım ( milföyden muzlu çikolatalı minik pastacıklar, kıymalı gül börek, meyveli fındıklı bisküvili prenses tatlısı ve amerikan salatası ) ama sizin verdiğiniz önerileride not ediyorum mutlaka yapacağım
selda_cino, canım patates çanağında amerikan salatası, cevizli lahana salatası, hazır yufkadan kolay su böreği kolay poğaçave hazır pandispanyadan yapımı 15 dk süren tiramisu, damlasakızlı yalancı tavukgöğsünün tarifini verirsen bende tarif defterime yazar hatta en kısa zamanda birer birer denerim :)

Bu tür Paylaşımlarımızı,sorularımızı Sosyal Grubumuz olan Mutfakta Birimi var Bölümümüzde paylaşabilirsiniz.
Hem daha sağlıklı Bilğiler Alabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…