Çatlatma iğnesinden sonra Ovulasyon testi

birisi111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
587
164
Merhabalar ben 4 Kasım Cuma akşam ovitrelle vuruldum doktorum pazar sabah ilişki önerdi değerlendirdik.Bugün iğneden sonraki 6. Gün.Ve benim hiçbir belirtim kasık ağrım göğüs hassasiyetim vs olmadı.Sadece ara ara bel ağrım oluyo o kadar.Asıl sormak istediğim şey bikaç yerde şey okudum işte çatlatma iğnesinden sonra Ovulasyon testi zaten hep pik çıkar iki çizgide koyu çıkar yazıyodu ama ben bugün Ovulasyon testi yaptım ve ikinci çizgi çıktı ama silik neden acaba ?

Son düzenleme:
5 ekim cuma mı :/ tarih yanlış sanırım

testle alakalı çok bi fikrim yok iğne etkisiyle yumurtlama gösteriyo ama zaten 6.günü çatlama çoktan geçmiştir o yüzden pik çıkmamıştır. iğnenin 2.günü pik çıkması lazım mantıken. sen de baya heycanlısın ben 9.gün teste başlamıştım bugun 17.gün hayal kırıklıgı :,)

Evet mesela cuma iğneyi vuruldum cumartesi ikiside koyuydu pazar koyuluk gitmeye başladı doktorum da zaten pazar sabahı değerlendirin demişti vurulduğum saate göre öyle de yaptık zaten bide ben hiç bir belirti ağrı vs. Yaşamayınca illa ki korkuyorum ondan böyle oluyo.Peki mesela sen 9. Gün teste başladım dedinya senin ne zamanlarda gebelik testin iğneden dolayı pozitif çıktı sonradan negatife döndü?

Çoktan çatlama olmuştur diye düşünüyorum. İğneyi vurulduktan en geç 48 saat sonra çatlar çünkü o nedenle ilişki genelde 1.5 gün sonra önerilir yani doktorunun sana dediği tarih doğru. Su alımını bir süre kesip öyle test tekrarı yapın.
Benim de bir sorum olacak çatlatma iğnesini vurulunca riski var mıdır yoksa risksiz yardımcı bir yöntem mi sadece?

Ne açıdan risk mesela tam anlayamadım

Evet çatlama zaten gördüm Ovulasyon testinde ama bazı kişiler şey demiş iğneden dolayı Ovulasyon testi sürekli pozitif çıkar zaten demiş bende çıkmayınca sorayım dedim

Evet çatlama zaten gördüm Ovulasyon testinde ama bazı kişiler şey demiş iğneden dolayı Ovulasyon testi sürekli pozitif çıkar zaten demiş bende çıkmayınca sorayım dedim
onun bilginin bir kesinliği yok bence. önemli olan o anları değerlendirmiş olmanız. ki değerlendirmişsiniz. bundan sonrası kısmet inşallah yüzünüz güler. illa belirti olacak diye bir şey yok benim arkadaşımda ve ablamda pek belirti olmamıştı. ben bir yerde bir yazı okumuştum pıhtı atma ve kalp krizi riski diyordu özellikle pıhtılaşma problemi olanlarda sakıncalı olabiliyormuş. ama size sorayım dedim siz neden yaptırdınız? doktor sakınca görmedi değil mi?

Benim aslında hiçbişeyim yoktu yumurtalıklarım falan gayet iyiydi hep ultrasonda daha sonra bi doktor pcos var dedi bende başka doktora gittim özele.O doktor da baktı bu polikistik over değil Multikistik over dedi Klomen başlayalım dedi bende kullandım daha sonra kontrolde yumurtalıklar güzel büyümüş iğne vurul garantiye alalım çatlamasını dedi bende o yüzden vuruldum.Peki ablamda ve arkadaşımda pek belirti olmadı demişsinizya onlar hamile kaldı mı kaldıysa iğneden sonra mı kaldı?

ablamda bu olay olmadı doğal yoldan ilk aydan 1 seferlik cinsellikten hamile kaldı ama bebeğin 6. haftaya girerken kalbi durdu. arkadaşım da normal yoldan 4. ayında gebe kaldı. ama ikisinde de gebelik belirtisi olmuyor bulantı da olmamış. siz dediniz ya hiç belirtim yok üzüldüm diye ona dayanarak söyledim. benim annemde de yumurtalar çatlamada sıkıntı yaşıyormuş çatlatma iğnesi vurulmuş bize öyle hamile kalmış. Ama bana sen eşinle önce normal dene diyor ama ben sabırsızım biraz ve bazı endişelerim var. ondan dolayı yumurtalarımın gelişimini takip ettirip olgunlaştığında çatlatma iğnesi olsam da öyle mi ilişkiye girsek diyorum tavsiye eder misiniz?

Yani açıkçası bende daha ilk defa deniyorum ilk defa bi doktor verdi bana bunları.Ama kullanıpta hamile kalan da çok kişi var kalamayan daSiz ne zamandır deniyorsunuz

Yani açıkçası bende daha ilk defa deniyorum ilk defa bi doktor verdi bana bunları.Ama kullanıpta hamile kalan da çok kişi var kalamayan daSiz ne zamandır deniyorsunuz
Şöyle ifade edeyim biz 2 ay denedk olmadı eşimde biraz hareket azlığı var ama ilaç kullandı bu ay sonu tahlil verecek. sayı da sınırdan biraz üstte 22 milyon. hareket de yüzde 30. hareketsiz yüzde 50. yerinde hareket 20. klomen ve dostinex yazdı doktor az kaldı yeni test verecek 2 hafta sonra. bir de bizdeki sorun gün aşırı deneyin diyorlar ya benim eşim 3 denemeden sonra sertleşme sorunu yaşıyor boşalamıyor o nedenle bu şekil bir yol mu izlesem diyorum yani çatlatma iğnesine kadar fazla temas olmasın ondan sonra mı ilişki olsun diye düşünmedim değil... çare arıyorum yarına doktor randevusu aldım yumurtam hala çatlamadı sanıım bir baksın ona göre iğne yazsın ben alayım . ben kendim yapmaya korkarım başka nerede yaptırabilirim? doktor yapmıyor mu iğneyi?

Ben acilde yaptırdım mesela benim doktorum şey demişti bu iğne karından da yapılıyo koldan da ama sen yaptırırken söyle karından yaptır dedi acilde de özellikle belirttim öyle yaptılar zaten kan sulandırıcı iğneler gibi aynı küçük bişey hissedilmiyor bile yarın sorun isterseniz böyle bi şey denesek iyi olur mu diye doktor en iyisini bilir çünkü ultrasonla vs. bakan o

Aynen kafamda çok deli soru var hepsini doktora sorucam darlıcam biraz doktoru ama yapacak bir şey yok:)) en azından baya bir bilgi almış olurum ondan. Son sorum yine teyit amaçlı kusura bakmayın, çatlatma iğnesi vurulduktan sonra en geç ne zamana ilişkiye girmiş olmalıyım?

Yok sorabilirsinizYa internette falan 36 saat sonra ilişki diyo mesela doktorun bana dediğide öyle olmuş oldu ben mesela cuma günü ultrasonla baktıktan sonra iğne deyince bugün vurulmam şart mı dedim tabi tabi dedi yumurtaların büyümüş çünkü dedi eşimin eve gelebileceği zamanı sordu ona göre saat ayarlaması yaptık ben cuma akşam 8 de vuruldum pazar sabah 7.30-8 değerlendirin dedi bizde pazar sabah hem dediği saatleri hemde öğlen saatini değerlendirdik şuan beklemedeyiz bakalım.Mesela iğneden sonra Ovulasyon testiyle baktım ben cumartesi ikiside koyuydu pazar ikincisi silikleşmeye başladı o zaman çatladı demekki çatlayan yumurta da 24 saat falan canlı kalıyormuş sanırım

Evet kuzum aynen öyle max 24 aat canlıyor o yüzden iğneden hemen sonra da değil ama 2 gün gibi çok geç bi zamanda da değil 36 saat ideal bence. Ayy çok heyecanlandım yarınki görüşmeden sonra sana yazıcammm er ya da geç . Sağol bilgi için ikimiz hakkında da en güzeli olsun inşallah..:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…