çatlatma iğnesi gün gün belirtilerimm

pcoslu birbayan

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
182
42
28
arkadaslar merhaba size gün gün belirtilerimi söylemek istiyorum. bugun 6.ncı günüm sadece hafif bel ağrım var umarım tutmuştur. polikistik overim :) ilk gün belirtim yoktu. 2.gün devasa rahim üstüm ağrıyordu catladıgını hissettim. 3.gün belirtim yoktu. 4.gün sol kasığım aşırı ağrıyordu belıme vuruyordu. 5.gün de sol kasığım ağrıyodu. bugun 6.gün sadece yürürken belimde hafif ağrı var. bu arada bir yıllık evliyim bir kimyasal gebeliğim klomen kullandım ayın 1nde catlatma ıgnesı yaptırdım bugun 6.gün yanı. şöyle ki 12.günde sol overde 20mm ve 18 mm iki ymurta oluştu tek doz klomenle. doktorum 20mm olan gayet iyi duruyor dedi rahme baktı rahimde gebelık ıcın kalınlasmaya baslamıs dedi ve çatlatma iğnesi yaptı 36ncı saatte birliktelik sağlandı sonraki gecede sağlandı.
birlikte bekleyelim bakalımmm.

İlk defa çatlatma iğnesi yaptın

takipteyimmmm. bende pcosluyum ama henuz çatlatma iğnesini alamadım hep bi aksilik çıktı. birazda sizin gibiyim çok heyecanlı ve tez canlı :)) insallahh 10gün sonra pozitifi görürüzde benim içinde bi umut olur

neler yaptınız sonucunuz bellimi bende bugün klomene başladım nasıl olacak çok heycanlıyım ve korkuyorum sürekli tek çizgi görmekten çok yoruldum

neler yaptınız sonucunuz bellimi bende bugün klomene başladım nasıl olacak çok heycanlıyım ve korkuyorum sürekli tek çizgi görmekten çok yoruldum
ben geçen sene haziranda başladım ilk doktorum 1 ay yumurta takibi yaptı (tarlusal+klomen+glifor) ovulasyonda pozitifi gördüm ertesi gün muayenede yumurtan yok pcos böyle bişey zaten oluşmuyo çatlamıyo yumurtan demişşti.. hormonlar yükseliyo ama dengesiz oldugu için yumurta çatlamıyo yani... adet ol g el iğne başlatcam demişti. aşiri ilgisiz bi adamdı gitmedim saldım. evde ovulasyona devam ettim (yaptıgım en büyük hataydı bu) sonra zamanla anladım durumumu aylarca evde denedik olmadı dr dedigi gibi olmuyodu gerçekten. öyle 9 ay geçti. en son baskılara dayanamadım ve sürekli negatifi görmekten usanıp yeni dr gittim bu kadında sürekli para almak için her halta test aldı.2 ay da öyle boşa geçti. en son haziran ayında hsg çekildim. oda temiz çıkınca progestan kullan adet olunca gel dedi. tammuzun ortalarında iğneyi almam gerekiyordu ama 2hafta arayla ara kanamam olunca süreç uzadı ara kanama bitince bi daha progestan iç o zaman gel dedi.. o günün üzerinden 6hafta geçti hala adetim gelmedi. sinir stresten herşeyi boşverdim. eylül ayınla söktürücü alıp yeni bir doktora başlayacagım tüm tahlil test sonuclarla gitcem....

zor bi süreç bende bi kaç dk gittim hepsi farklı şeyler söyledi ben boş keseden kürtaj oldum geçen yıl temmuz ayında bidaha gebelik oluşmadı benimde hatam farklı dok gidip moralimi bozmaktan başka birşey olmadı uzun bi aradan sonra şimdi bi dk başladım eğer olmazsa Ankaraya gitmeyi düşünüyorum banada hsg çekildi bir şey çıkmadı bugünkü horman değerlerimde de ca değerim sınırın biraz üstünde çıktı engel olur dedi dk çok şaşırdım bakalım klomene başlıcam akşama neler olcak merakle bekliyorum sende git bi an önce bence takipte kalalım

ya cok üzüldüm durumunuza iyi bir doktor şart çok şükür ben doktorumdan memnunum. hormonlarımda sorun yok bi gebeliğim var kimyasal oldu. klomenle yumurtalarım büyüdü ama doktorum sağ olsun hep umut verıcı konustu

belirti eklemek istiyorum 9.gün goguslerımın yanlarına dokununca hassasslık basladı tıpkı adet dönemindeki gibi ve ara ara belime adet olacakmışım gibi ağrı oluyor

Merhaba, son durumunuz nedir, inşallah olumlu sonuçlanmıştır. bende yarın çatlatma iğnesi olacağım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…