Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
acnelyse çok kötü tahriş ve kaşıntı yapıyo sadece madecassol kullanılsa olmazmı kızlar yaa bende sırf bu acnelyse yüzünden baslamıyorum bu yönteme gecen sene mahfolmuştum kaşınmaktan üstelik lekede yapmıştı ...yada yerine baska soyucu merhem olabilir

Son düzenleme:
acynelyse keseyle yapınca feci soydu.Yaş 17 çatlaklar 3-4 yıllık.Bacaklarımdakiler anca derimi gerince belli oluyor.Kalçam bayağa azaldı.Göğsümdekiler nerdeyse silindi gitti.Bazı yerler çok derindi sadece onlar kaldı ama onlarda hafifledi.Belimdekiler resmen yırtıktı.Normal ince çatlağa dönüştü ve kızlar sadece 1 kere yaptım 3 hafta uyguladım.Şu anda sadece madecassol ile bepantene sürüyorum çünkü keseyi abartıp bacaklarımı resmen yanık gibi yapmıştım.Şimdi 6 ay devam edersem dahada azalır mı yoksa yapmayayım mı?

kızlar çatlağın kırmızı ya da beyaz olması neyi ifade ediyor?

benimkiler de beyazlar ve 4 yıldır falan varlar.
yorumları okuyunca heveslendim kullAnmak istiyorum ama çok beyaz..
bi faydası olur mu ki

benimkiler de beyazlar ve 4 yıldır falan varlar.
yorumları okuyunca heveslendim kullAnmak istiyorum ama çok beyaz..
bi faydası olur mu ki

canım bak zaman kaybetme.Benim belim-kalçam-göğüslerim 4-5 yıllık bacaklarım 2-3 yıllıktı.Bacaklarım silindi gitti.Göğüslerim sütyensizken az buçuk belli.Belimdekiler resmen yırtıktı normal çatlağa döndü.Büyük paralı birşey değil bu acynelys madecassol.Ben 3 haftada faydasını %70 gördüm.Tabi 2 güne bir kese yaptım,resmen yanık gibiydi bacaklarım 3 gün zor yürüdüm.Ama silindi gitti değdi mi evet.Zaman geçtikce dahada zorlaşacak onların gitmesi

kızlar acnely yüzünden bacağımda yara çıktı yanık gibi sürekli akıyo napmam lazım :S:S

acynelysi hemen bırak ve madecassol bepantene kullan.Sakın kaşıma.Kaşındıkça bepantene günde 3 kerede madecassol sür

cvp yazdığın için sağol yarın hastaneye gitmeyi düşünüyorum acısı değilde sulanıyo elbiselerime yapışıyo bakalım doktor ne diyecek

kızlar bende göbek altında altıtane catlağım var 2 cocuk annesiyim ilk hamileliyimde catlak oluştu 2 ci hamilelikte cok şükür olmadı catlak 10 yıldır catlağım var ve cok kısalar ama yine sorun ediyorum kızlar tenim vücudum cok beyaz bende bu yöntemleri kullanırsam catlaklarım %80 hafiflermi

cvp yazdığın için sağol yarın hastaneye gitmeyi düşünüyorum acısı değilde sulanıyo elbiselerime yapışıyo bakalım doktor ne diyecek

Bendede oldu çok minik bir bölgede.Keseyi abartmıştımda :$ Su akıyordu pantolona yapışıyordu yürüyemiyordum acısından.Annemden habersiz yaptığım için söyleyemedimde.Krem sürerken banyoda hopluyordum resmen.Elini sabah soğuğunda koy ısıtıyordu soba gibi yanıyordum.3 günde su hali acısı tamamen gitti 8 gündede kızarıklıklar ama çok kaşındım

dün doktora gittim ve egzama oluşmuş dedi ve bi daha o kremleri kulanma dedi şuan vücudum kıpkırmızı yanık gibi soyuluyo doktor çatlak tedavisi çok zor dedi napcam bilmiyorum :S:S

kızlar acnely yüzünden bacağımda yara çıktı yanık gibi sürekli akıyo napmam lazım :S:S

acnelyse madecassol kullanırken yanında hametan da kullanmalısın...tahrişlere çok ii geliyo...bikaç gün acnelyse bırakabilirisn..

kremleri aldım 3 gündür kullanıyorum umarım tamamen kurtulurum....

arkadaşlar bende 2 ay önce doğum yaptım kantaron yağı diyorum başkada bişey demiyorum sabah akşam masaj yapıorum baya silikleşti :)))

merhaba canım benm 15 yaşımdan beri var herhalde tam olarak yılını bile onuttum :) ama çok derin degil sadece orta büyüklülkte çizgiler var ve haliyle sedef renginde dier yorumlarıda okudum fakat eczaneden tam anlamıyla neler alacagımı ve ne şekilde kullanacagımı anlayamadım kullanımı nasıl olmalı kesinlikle yapmamam gerekenler neler :)

neredeyse 10 yıllık vardır taa ergenlik döneminden kalma
ben çok faydasını gördüm kızlar
daha da devam ediyoum

ccanım benm bende deniyeceğim yalnız ne aralıklarla kullanılacagını ne şeklide kullanılacagını yani sabah akşammı banyodan sonramı ek birşey kullanılması gerekiyomu ayrıntılı bi bilgi verirmisin canım

Ben sabah madecassol akşam acynelyse sürdüm.9.günün sonunda soyulmalar başladı.Her banyoda mutlaka kese yaptım.Keseyi abartınca yanık gibi olup 2-3 gün bol şeyler giymek zorunda kalıyorsun.Birşey değince acıyor.Sonrada 1 hafta deli gibi kaşınıyorsunuz.Annem kızarıklıklar geçmek üzereyken gördüğünde ne oldu diy sordu.Kaşıdım dedim alerji testine götürecek.Birde jinekoloğa gidicem o zamanıda atlatayım yine başlayacağım.Ama acynelys ile hametanı karıştırmayı düşünüyorum.Ve her gün nemlendirici kullanmayı.Oh iyi çabuk soyulsun diye kullanmadım nemlendiricimi yeni çatlaklarım oluştu.Kilo aldım verdim aldımda Durum böyle.Kahverengi bir iz kaldı bende keseyi abarttığım yerlerde ama 1 ay geçince leke kayboluyor.Kaşıntı içinde kaşıntı giderici kremler srülebilir diye düşünüyorum.Babaannem vefat etti o hengamede zaman buluptaeczaneden krem almadım ama kremde alıcam

bende sürüyorum ama bu kremler bende hiç bir işe yaramıyor nedense

Öncelikle başın sağolsun canım üzüldüm. "Ve hergün nemlendirici kullanmayı.oh iyi çabuk soyulsun diye kullanmadım nemlendiricimi yeni çatlaklarım olustu" demişsin kilo verip almandan kaynaklı sanırım benm uzun yıllardır kilo alıp vermeme ragmen çatlaklarım olusmadı birde ne kadar süreden beri kullanıyorsun şuanda uygulama yaptıgın bölgelerde tamamen geçtimi çatlakların benim sedef renginde inş yaptıgıma değer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…