Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
bende burdan okuyup denedim ama sonuç hiç iyi değil malesef.. çok düzenli ve fazla kullanmadım aklıma geldikçe günde bir kere sürdüm ama sürdüğüm yerler kızardı önce sonra pul pul olup kaşınmaya başladı. ben tam işte soyuluyor diye sevinirken kızaran alan gittikçe büyüdü ve çok kötü kabardı ve kaşınıyor, yanık gibi oldu. şimdi günde iki kere kantaron sürüyorum bir hafta oldu yeni yeni geçmeye başladı kaşıntı ama kızarıklık hala devam ediyor.kremi bıraktım çatlarımla yaşarım daha iyi..

48 kilodan 67 kiloya çıkınca belim resmen yırtık,göğüslerim ve kalçam feci çatlamıştı.Bacakları kilo al-verden oluyor.Bel-kalça-göğüs 5 yıllık.Göğüslerim ince çizgiye döndü 2 uygulama yaptım.Belimdeki yırtıklar daraldı daha bir çatlağa dönüştü.Kalçam aynı maalesef.Ama bacaklarım durmadan çatlıyor deli olucam zaten bacaklarım kalın

benimde bacak ve kalçalarımda çatlaklar var tca peeling uygulaması uygulamadan sonrada kakao yağı ve bebe yağı kullanmayı düşünüyorum bilemem ki naısl olur acaba ?

Bu bahsedilen kremlerin fiyatları ne kadar acaba
bi de doktor reçetesi olmadan kendin eczaneye gidip alabiliyomusun

Şuanlık sonuçtan çok çok memnunum
Başlayalı yaklaşık 3 hafta oldu ve ben geçeceğini ümit ediyorum.
Şuan sürdüğüm kısımların kızarıklık ve kaşınma zamanları geçiyor.O zamanlar da beni pek fazla rahatsız etmiyorlardı çünkü ben kafama koymuştum bu çatlakları bitirecektim.Çatlaklarım bir ara -cingene00 adlı üyenin dediği- gibiydi tabiki .Kızarıklık vardı , kaşınıyordu , çatlaklar daha belirgin bir hal alıp kıpkırmızı olmuştu.Ama o durum geçici. O durumun nedeni o bölgenin kabuk tutmaya başlamasıydı.Şuan kabuklar çok azalmış durumda ve gerçekten başladığım günden bu güne belirgin bir azalma var.Çatlaklarım 3. haftada ciddi bir ölçüde silikleşti.Ben daha kullanmayı düşünüyorum.İlaçlar gerçekten biraz acı verici ama ben iyi ki o acılara katlanmışım diyorum.Ha bu arada arkadaşlar soyulmaya başladığı zamanlar kese kullanmış.Ben hep kese yapan biri olarak o zamanlar krem sürdüğüm bölgelere asla kese kullanmadım.Eğer kese kullanırsanız o kısmı tahriş edersiniz.Acısını arttırırsınız.Krem sürülen kısma biraz daha nazik davranın
Ben düzenli kullanmaya çalıştım ,sabır ettim ve sonucumu da sizlerle paylaşıcam ama şuanlık gerçekten memnunum. :)

emzirme dönemim bi bitsin bende başlıyorum karnımda az çatlak var yanlarım felaketttt

sen napıyosun tam olarak ? :)

sen napıyosun tam olarak ? :)

Yaptığım tek şey sabah akşam düzenli kremleri sürmek.Ben ekstradan nemlendirici filan sürmedim :) Bu arada dün fark ettim gerçekten neredeyse görünmeyecek bi hal aldılar.Eğer işe yaramasını umut ediyorsanız her gün düzenli kullanıcaksınız bu kadar basit."1 hafta geçti birşey olmadı bende bıraktım" diyerek olmaz.Benim çatlaklarım neredeyse görünmüyorlar şimdi ben çok çok memnunum arkadaşlar umarım elde ettiğim kalıcı bir sonuçtur.

senin adına çok sevindim cnm bende kullandım bu kremleri bi ara ama acnelyse felaket kötü yaptı bitince bida almadım bıraktım sen nasıl dayandın vallahi tebrik ederim ne kadar süredir kullanıyosun kremleri

kızlar bende 35 haftalık hamıleyım,bende hıc catlak yoktu,dün göbusumun altında iki cizgi sağda iki cizgi solda olmus içerim cızzzz etti:) hemen badem yağı sürdüm inşallah ilerlemez ,artarsa bende doğumdan sonra yapacagım bu uygulamayı

ya ben bu uygulamaya basşlıcam ama okula gıderken kilotlu çorap giyiyoruz rahatsız olurmuyum yoksa hiç başlamayayım"""""""""":44:

senin adına çok sevindim cnm bende kullandım bu kremleri bi ara ama acnelyse felaket kötü yaptı bitince bida almadım bıraktım sen nasıl dayandın vallahi tebrik ederim ne kadar süredir kullanıyosun kremleri

Sağol canım benimde kremlerim bitti biran önce almam lazım bırakmak olmaz :) Benim canımı pek acıtmadı acnelyse fakat şu kaşıntı olayı gerçekten zorluyor :) Ben belirli bir tarih tutup başlamadım tamda hatırlamıyorum ama yaklaşık 1 ay olmuştur herhalde şu sıralar geçmiş olmanın verdiği rahatlıkla biraz aksattım ama düzenli kullanmak şart.

sen kırmızı çatlaklar için mi kullandın ?

bunu batıklar ve lekeleri içinde denesek acaba nasıl olr

Kızlar acnelyse kullanırken cilt kızarıyor ve geriliyor bu yüzden çatlaklar daha bir görünmez oluyor ama kremler bırakıldığında zamanla ciltteki gerginlikte geçiyor ve çatlaklar tekrar görünür oluyor. Moralinizi bozmak istemem ama bende öyle oldu.Ben bu kremleri 2 ay kullandım bıraktığımda yüzde 30 gibi bir düzelme vardı yalnız o görünüm yanıltıcıymış şu an için şöyle söyleyebilirim acnelyse ve madecassolle anca yüzde 15-20 bir düzelme oldu dermaroller aldım şimdi onu deniyorum.

hadi bakalım bende başladım. daha 4. günüm ama hiç kaşıntı falan yok :/ erken mi daha?

sen kırmızı çatlaklar için mi kullandın ?

evet canım fakat bacağımda küçük bir yerde beyaza dönmüş çatlaklarım vardı onlarıda neredeyse yok etti.Şuan kullanmıyorum kremleri çatlaklarım yok oldu bende ara verdim deri fazla tahriş olmasın diye.Hemde sonucun kalıcı olup olmadığına bir bakıcam.Gelişmeleri mutlaka başlığa yazarım.

sevindim adına inş. kalıcı olmuştur :124: gelişmelerini bekliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…