Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
merhaba arkadaşlar ben 8haftalık hamileyim ilk bebekten çok çatlağım var şu durumda ne yapmalıyım sizce önerilerinizi bekliyorum

ben yabancı sıtelerden bıo oılı arastırmanızı avsıye ederım ozellıklede kendı sıtesınden fotograf galerısı var orayı kontrol edın sısman zayıf herkesın gebelıgı boyunca fotograflarını koymuslar tek cızgı bıle yok hıcbırınde duzenlı bıpo oıl kullanmıslar sımdıden allah analı babalı buyutsun hayırlı bır evladınız olur ınsallah

en kısa zamanda başlıyorum inşallah işe yarar..:18:

bende 2 gün önce madecassol ve acnelyse kullanmya başladım.benim çatlaklarım çok uzun yıllardır var.beyaz tenliyim.burada yazılanları okuyunca kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldım.birincisi uzun süreli bir tedavi ikincisi ise acnelyse nin yan etkileri.acaba iz burakır mı korkusu..ama kararlıyım yılmadan 1 yıl boyunca kullanıcam bu kremleri.sonuçları buraya yazıcam.hatta çatlak olan bi bölgemin fotolarını çekerek gelişmeleri hem kendim görmek istiyorum hemde sizlere göstermek istiyorum.öncelikle inanmak gerekiyo..düşünce gücünün gücüne inanlardanım:))

acnelyse benim sivilcelerimden kurtulmak için kullandıgım bi krem:KK53: benimde yüzümü soyarak geçirmişti:63:

5 gündür acnelyse ve madecassol kullanıyorum..yanma ve kaşıntı yok şu anda..umarım faydası olur..çok inaniyorum bu kremlerin faydası olacağına..burda yazılan tüm yorumları okudum da sanırım kimse 1 yıl düzenli kullanmamıs.sabretmek lazım diyorum arkadslar..lütfen artık buraya çatlaklarımızdan kurtulduk yazalım.

arkadaslar 10 gündür madecassol ve acnelyse kullanıyorum..acnelyseyi çok az sürüyorum..bu konuda çok araştırma yaptım..doktorlar diyor ki öncelikle vücudunuzu bu kremlere alıştırın..acnelyseyi bol bol sürmüyorum..çok az..uzun süreli bi tedavi önemli olan bunu kabullenebilmek..ama faydasını görmeye başladım..çatlaklarımda daralma var..bir çok krem kullandım ama hiçbir faydasını görmedim.ama bu kremler umut oldu bana ..gelişmeleri kısa aralıklarla yazıcam buraya..çünkü bu konudan dertli olan bayan sayısı hiçte az degil..öncelikle düşünce gücü..yine söylüyorum..

arkadaslar 10 gündür madecassol ve acnelyse kullanıyorum..acnelyseyi çok az sürüyorum..bu konuda çok araştırma yaptım..doktorlar diyor ki öncelikle vücudunuzu bu kremlere alıştırın..acnelyseyi bol bol sürmüyorum..çok az..uzun süreli bi tedavi önemli olan bunu kabullenebilmek..ama faydasını görmeye başladım..çatlaklarımda daralma var..bir çok krem kullandım ama hiçbir faydasını görmedim.ama bu kremler umut oldu bana ..gelişmeleri kısa aralıklarla yazıcam buraya..çünkü bu konudan dertli olan bayan sayısı hiçte az degil..öncelikle düşünce gücü..yine söylüyorum..

canım senin çatlaklar eski çatlaklar mı ? benimki 7-8 senelik varlar.... sedef rengi almış artık..... bunada faydalı olur mu ?:KK54:

Bu acnelse denilen kremi 4 gündür kullanıyorum ne yanma ne kaşınma nede soyulma h,ç biri olmadı !!! Soyulmaya başlasam belki tedavi cvp verecek ama hiç bi değşiklik olmadı bende :KK43: nekadar zamanda etkisini göstermeye başlar bi fikri olan varmı ???

kızlar ben bu karışımı 8 ay falan kullandım inanın aynı ve o kadar tehlkeli bişeyki derinz kıpkırmızı oluyo soyuluyo et görünüyo ben asla tavsiye etmiorum zaten dermetoloğumda çok kızmıştı derini mahvedersn die dermarollerdan aldıım sonucu hiçbişiden almadm boşuna acı çekmeyn derm ben

benim çatlaklarım çok eski 10-12 senelik..çatlaklardan kurtulmak istiyosak bazı sonuçlarınada katlanmalıyız..en kısa sürede mucize sonuçlar beklemek yanlıs olur..dedğim gibi ben acnelyse yi çok az miktarda sürüyorum daha soyulma olmadı..soyulma olursada alttaki derinin rengi tabi kırmızı olucak..ama bi anda çok sürmeye başlarsak cildi bir anda tahriş etmiş oluruz..belki o zaman izler kalıcı olabilir..ama yavaş yavaş alıştırırsak faydalı olur..aynen güneşleniyomusz gibi..deri soyulur ama sonrasında iz kalmaz..dermarollerle ilgili de araştırma yaptım..hiç bir ürünün basarısı kalitesi 100 de 100 degil tabiki..faydası oldugunu söyleyenler çogunlukta..ama ben şimdilik bu kremlere devam etmek istiyorum..benim çatlaklarımda iyileşme var..ve kısa bi süre oldu kullanmaya başlayalı..umarım bu çatlaklardan kurtuluruz..ben inanıyorum..

arkadaşlar acnelyse ve madecasssola devam..20 gündür kullanıyorum..ben de herhangi bi soyulma renk değişiklği olmadı..ama çatlaklarımın derinliklerinde azalma var..gerçekten işe yarıyolar..

kızlar ben de yaklaşık 1 ay kullandım bu kremleri acayip soyuldu kaşındı canım yandı. bilmiyorum fazla mı sürdüm ama derimin ince ince elime geldiğini biliyorum :KK50: bıraktım ve kahverengi lekeler oldu her yerinde göbeğimin :KK31: şu anda o kahverengi lekeler yok hiçbişi kalmadı ama aylar sürdü o lekelerin geçmesi bile :KK50:
ben çatlakların çözümü olduğuna inanmıyorum artık...

kızlar ben de yaklaşık 1 ay kullandım bu kremleri acayip soyuldu kaşındı canım yandı. bilmiyorum fazla mı sürdüm ama derimin ince ince elime geldiğini biliyorum :KK50: bıraktım ve kahverengi lekeler oldu her yerinde göbeğimin :KK31: şu anda o kahverengi lekeler yok hiçbişi kalmadı ama aylar sürdü o lekelerin geçmesi bile :KK50:
ben çatlakların çözümü olduğuna inanmıyorum artık...

cnm sen fazla sürmüşsün demekki.zaten prospektüsünü okursan orada da aynı şeyi söylüyor ince bir tabaka halinde sürün diyor..ben öyle yaptım soyulma olsa bile çok hafif oluyo demekki ben de hissetmiyorum..ama zaten 1 ay kullanmıssın.faydasının olmaması normal..ben pes etmeden kullanıcam ve de kullandıkça yorumları yazıcam buraya..tabi 1 yılın sonunda iyileşme oranı kaç olur bilmıyorum ama şimdilik daha iyi bir alternatif yok malesef..

bende aynı dertten muzdaribim ergenliğimden beri varlar ama ben hiç 1 tedavi yöntemi yapmadım bu zamana kadar takiii geçen seneye kadar... ne güzel kilomu vermiştim o zamanlar çokta yoklardı yani dert edecek şekilde sonra janım babacım 3 kez kalp krizi geçirip ameliyat olmak zorunda kalana kadar... o anda üzüntüden sürekli yemeğe verdim kendimi sonra oldum 70 kilo tabii olmayan yerlerde olmaya başladı genede o zamanlar bunu düşünecek halim yoktu umursamadım. bu yaz gerçekten taktım bunlara illaki 1 yöntem herhangi 1 şey bunlara iyi gelmeli. artık yüz nakli yapabilen duruma kansere çareler bulunabilen durumlara gelindi baştan aşağı değişen insanlar var buna da bulacaklar ama ben görecekmiyim bilemem.
neyse şuanda çok umutlu 1 şekilde Medicassol kremini kullanıyorum dünde acıbadem sütü ve kremini aldım kantoron yağınıda aldım her akşam en az 4 ay kadar kullanacağım sonbahar gelince anlyce kremine başlayacağım. ben kurtulcam demiyorum görünümlerini en aza indirebilmeye uğraşacağım. allahtan genede bu çareleri biliyoruz ya hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç çare yok diyip kestirip atsalardı ne olcaktı. deneyerek sabırla yapacağım eğer değişme olursa buraya mutlaka yazacağım...

allah beterinden korusun napalım kızlar...:KK3:

Arkadaşlar 25 mayısta başladım ben bu tedaviye.Nerdeyse 3 ay olacak yani.Başta ben de çoğunuz gibi inanmıyordum.Ama sitedeki pek çok bilginin yararını gördüğüm için başladım hemen.Benim çatlaklarım ergenlikten kalma.Kilo alıp vermekten değil.Zaten evli de değilim.Doğumdan falan da değil yani.Ergenlikten kalma sadece kalçamda vardı çatlaklar.Feci durumdaydılar ama.Spora gittiğim için de göğüslerimde ve alt bacaklarımın arkasında olmuştu hafif çatlaklar.Sabahları acnelyse,akşamları medicassol sürdüm her gün.Ekstra hiçbir şey kullanmadım.Doğruyu söylemek gerekirse çok canım yandı.Benim tedavim yaz aylarına denk geldiğinden sıcağın da etkisiyle inanılmaz soyuldum.Özellikle kalçam.Ama çok istiyorsak dayanmak zorundayız acısına da.Ve ben dayandım çünkü çatlaklarımdan çok rahatsız oluyordum.Şu ana kadar bacaklarımdakilerin hepsi geçti arkadaşlar.Görünmüyorlar artık hiç.Göğsümdeki çok yakından görülebilecek ince bir çizgi halinde kaldı.Kalçamdakilerse kesinlikle o buruş buruş görünümden kurtuldu.Yani şu an cildim dümdüz ve pürüzsüz.Çatlakların sebep olduğu o buruşukluk yok.Çatlakların görünümlerine gelince, onlar da inceldi ve parlaklıklarını kaybetti artık.Eskisi gibi 2 metreden belli olmuyorlar. :KK1: Hatta aynada bile göremiyorum.Sadece yakından direk bakınca.Zaten henüz 3. ayı olmak üzere benim tedavimin ve açıkçası bu kadar kısa sürede mucize beklemiyordum.Çünkü bu tedavi için bir yılı gözden çıkardım ben.Ama şu ana kadar karşılaştığım sonuçtan da çok memnunum.Bu arada o soyulmalar,acımalar,kızarıklıklar ilk bir yada iki ay oluyor ondan sonra kızarıklık yok,acı yok,tabi biraz soyulma hala var.Bu arada ben tabi ki devam edeceğim ta ki çatlaklar beni tamamen terk edene kadar.Bu yüzden eğer siz de çatlaklardan kurtulmak istiyorsanız bence denemekten vazgeçmeyin. :KK34: Tedavi sürecimle ilgili herhangi bir sorunuz olursa da seve seve cevaplarım arkadaşlar. Şimdiden kolay gelsin..

Hadi ya. Çok sevindim gerçekten.

Benim de ergenlikten kalma kalçamda çatlaklar var. Ben de yağlarla geçirmeye çalışıyorum. Dermoroll'leri deneyecektim ama 2.5 bile fayda etmez deyince çok hevesim de kalmadı açıkçası.

ben de kullanmaya başlayayım o zaman.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 25 mayısta başladım ben bu tedaviye.Nerdeyse 3 ay olacak yani.Başta ben de çoğunuz gibi inanmıyordum.Ama sitedeki pek çok bilginin yararını gördüğüm için başladım hemen.Benim çatlaklarım ergenlikten kalma.Kilo alıp vermekten değil.Zaten evli de değilim.Doğumdan falan da değil yani.Ergenlikten kalma sadece kalçamda vardı çatlaklar.Feci durumdaydılar ama.Spora gittiğim için de göğüslerimde ve alt bacaklarımın arkasında olmuştu hafif çatlaklar.Sabahları acnelyse,akşamları medicassol sürdüm her gün.Ekstra hiçbir şey kullanmadım.Doğruyu söylemek gerekirse çok canım yandı.Benim tedavim yaz aylarına denk geldiğinden sıcağın da etkisiyle inanılmaz soyuldum.Özellikle kalçam.Ama çok istiyorsak dayanmak zorundayız acısına da.Ve ben dayandım çünkü çatlaklarımdan çok rahatsız oluyordum.Şu ana kadar bacaklarımdakilerin hepsi geçti arkadaşlar.Görünmüyorlar artık hiç.Göğsümdeki çok yakından görülebilecek ince bir çizgi halinde kaldı.Kalçamdakilerse kesinlikle o buruş buruş görünümden kurtuldu.Yani şu an cildim dümdüz ve pürüzsüz.Çatlakların sebep olduğu o buruşukluk yok.Çatlakların görünümlerine gelince, onlar da inceldi ve parlaklıklarını kaybetti artık.Eskisi gibi 2 metreden belli olmuyorlar. :KK1: Hatta aynada bile göremiyorum.Sadece yakından direk bakınca.Zaten henüz 3. ayı olmak üzere benim tedavimin ve açıkçası bu kadar kısa sürede mucize beklemiyordum.Çünkü bu tedavi için bir yılı gözden çıkardım ben.Ama şu ana kadar karşılaştığım sonuçtan da çok memnunum.Bu arada o soyulmalar,acımalar,kızarıklıklar ilk bir yada iki ay oluyor ondan sonra kızarıklık yok,acı yok,tabi biraz soyulma hala var.Bu arada ben tabi ki devam edeceğim ta ki çatlaklar beni tamamen terk edene kadar.Bu yüzden eğer siz de çatlaklardan kurtulmak istiyorsanız bence denemekten vazgeçmeyin. :KK34: Tedavi sürecimle ilgili herhangi bir sorunuz olursa da seve seve cevaplarım arkadaşlar. Şimdiden kolay gelsin..

öncelikle senin adına çok sevindim ve şunu gördümki maymun iştahlı olup bir tedaviye başlayıp hemen bırakmak yerine istikrarlı olmak gerekiyor demekki.inşallah kalan çatlaklarındanda kurtulursun.benim sana sormak istediğim şey şu sadece çatlakların üzerinemi sürdün acnelseyi mesela her çatlağın üzerine ayrı ayrımı yoksa genel olarakmı sürdün bunu çok merek ediyorum cevabınıda çok merak ediyorum bide ben 1 ay kadar kullanmıştım 2 yıl önce kaşıntıya dayanamayıp bırakmıştım sende kaşıntı oldumu yada olduysa kaşıntıyı önlemek için ne yaptın.

bende kullandım bu kremleri ama çok kötü kaşındırıyo ve leke yaptı o lekede 2 ayda anca geçti sendede böyle oldumu cnm

öncelikle senin adına çok sevindim ve şunu gördümki maymun iştahlı olup bir tedaviye başlayıp hemen bırakmak yerine istikrarlı olmak gerekiyor demekki.inşallah kalan çatlaklarındanda kurtulursun.benim sana sormak istediğim şey şu sadece çatlakların üzerinemi sürdün acnelseyi mesela her çatlağın üzerine ayrı ayrımı yoksa genel olarakmı sürdün bunu çok merek ediyorum cevabınıda çok merak ediyorum bide ben 1 ay kadar kullanmıştım 2 yıl önce kaşıntıya dayanamayıp bırakmıştım sende kaşıntı oldumu yada olduysa kaşıntıyı önlemek için ne yaptın.

asi 19 tatlım çok teşekkür ederim önce iyi dileklerin için.Dediğin gibi istikrar bu konularda çok önemli.Biraz sabredersek her şeyin sonucuna ulaşabiliriz bence.Ben genel olarak çatlağın bulunduğu bölgeye sürdüm.Tek tek üzerlerine sürmedim tatlım.Kaşıntı çok olduğu zamanlarda da "Acnelyse" kreme bir-iki günlük ara verdim.Ekstra bir şey sürmedim canım kaşıntıyı önlemek için.Ama çok kaşınır ve dayanamazsan Bepanthene sürebilirsin bence.Tekrar sormak istediğin bir şey olursa burdayım canım :KK34:

X