Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
bende kullandım bu kremleri ama çok kötü kaşındırıyo ve leke yaptı o lekede 2 ayda anca geçti sendede böyle oldumu cnm

month, öncelikle geçmiş olsun tatlım.Ama bende leke yapmadı bu kremler.Kremler cildi soyduğu için bazen kızarıklıklar oldu,su topladı birazcık.Ama onlar da "Madecassol" sürünce geçtiler.Bunların dışında leke yapmadı.Bence sen de devam et tatlım kremlere.Leke yaptığı zaman "Acnelyse" kremi bırakıp sadece "Madecassol" sürersen bir sorun olmaz bence.

Benim de tedavide 3. günüm. Şuan için bir soyulma yok. Çok hafif bir kaşıntı var.

Sabah acnelyse akşam madecassol sürüyorum. Haftada 3 kere yosun sabunuyla kese yapmayı planlıyorum. Banyo sonrası da soğuk duş alacağım.

Tedaviyi; kakao yağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, fındık yağı ve kırmızı kantaron yağıyla destekliyorum.

Dün akşam çatlak olan bölgeme kese yaptım. Çatlaklarım kızarmış durumdaydılar. Banyodan çıktıktan sonra jojoba yağı ve kırmızı kantaron yağı sürdüm.

Ben çatlaklarımın hafifleyeceği kanısındayım. Gelişmeleri yazacağım inşallah.

Bunu başka bi yerde okudum paylaşmak istedim..

• Madecassol
• Hametan
• Acnelyse

(3 kremdende azıcık sorunlu bögeye sürülecek sabah ve akşam masajla yedirilecek)

Karın bölgenizde aşırı şişmanlamaktan veya doğum yapmaktan kaynaklanan karın çatlakları varsa ve siz karın germe ameliyatı olamıyorsanız, size kesinlikle işe yaracak 3 kremden bahsedeceğim. Sakın aklınıza piyasada satılan, üstelik de çok pahalıya satılan çatlak kremlerinin reklamını yapacağım gibi bi fikir gelmesin. Bizzat eczanelerden alabileceğiniz ve çok ucuza alabileceğiniz 3 kremin karın çatlaklarını nasıl geçirdiğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle bu üç kremi doğum yapmış ve doğumdan kalan nerdeyse 10 yıllık karın çatlaklarını geçirmiş bir arkadaşımın tavsiyesi ile gidip eczaneden satın aldım. Yani gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarınız veya vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan gebelik, hamilelik çatlakları varsa şiddetle öneririm. Çünkü nerdeyse 10 yıllık yerleşmiş gebelik çatlaklarını bile yok olmasına fayda sağlayan bu üç kremin, kilo alıp vermekten kaynaklanan karın çatlaklarını geçirmemesi imkânsız gibi geliyor bana. Yalnız şunu belirteyim, gebelik, hamilelik sonrası karın çatlakları veya diğer bölgelerdeki çatlaklar için düzenli olarak her gün 1 yıl kadar bu kremleri kullanmanız gerekiyor. Zira gebelik sonrası karın çatlarını yok eden arkadaşım her gün sürmek üzere nerdeyse 1 yıl kullanmıştı. Ama sonuçta 10 yıldır duran karın çatlakları 1 yılda yok olması mucize gibi bir şeydir.

Gelelim bu üç kremi nasıl kullanmanız gerektiğine. Eczaneye gidiyorsunuz ve
• Madecassol
• Hametan
• Acnelyse

İsimli 3 kremi çok ucuza satın alıyorsunuz. Verdiği etkiye bakarak üçünün toplam fiyatını duyunca çok şaşıracaksınız. Ortalama dolar bazında düşünürsek 15-20 dolar arası. Ama tabi öderken bunun TL karşılığını ödüyorsunuz. Sonuç itibariyle bir tek çatlak kreminin 50-60 dolardan aşağı olmadığını düşünürsek bu kremler çok ucuza geliyor.
Bu üç kremi aldıktan sonra her gün 1 ya da 2 defa üçünden de nohut tanesinden daha az miktarda karın çatlaklarınızın olduğu bölgelere sıkıyorsunuz ve masaj yapıyorsunuz. İşte bu kadar günde sadece sabah-öğlen veya sabah-akşam ya da sadece sabah bu üç kremden azar azar, çok az miktarlarda karın çatlaklarınızın olduğu yerlere ya da cilt çatlaklarınızın olduğu bütün bölgelere sürüyorsunuz ve ovarak kremleri yediriyorsunuz.

Kilo alıp vermekten kaynaklanan karın çatlaklarınız veya diğer bölgelerinizde çatlaklarınız varsa ortalama 5-6 ayda tamamen ucup gidiyor. En azından benim öyle oldu. Ama hamilelik, gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarının yok olması, arkadaşımda olduğu gibi 1 yılı buluyor. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Ama inanın sabrettiğinize değiyor.

yardımcı olmak adına MOTİVE amaçlı..:2:

ALINTIDIR...

Bugün tedavimin 1. haftasındayım. Sabahları Acnelyse, akşamları Madecassol sürüyorum. 3 kere kese yosunlu sabunla kese yaptım. Duştan sonra yağlarla vücudumu nemlendiriyorum.

Bugün itibariyle kaşıntım arttı. Yalnız çatlaklarımda gözle görülür değişiklikler gözlemlemeye başladım. Bu değişiklikler çok büyük değil ama zaten ben de 1 haftada mucize beklemiyordum. Yarın da evigen ampül kullanacağım ek olarak.

bende de kilo alıp vermeden kaynaklanan çatlaklar var..bu aralar çatlaklarımla uğraşabileceğimi sanmıyorum ama ilk fırsatta ben de bu yönteme başlamak istiyorum.:)

Arkadaşlar sayemizde madecassol satışından BAYER servetine servet ekledi:)

Acnelyse kremi ben küçükken kullanmıştım yüzüme. Cildim pütür pütürdü böyle.Sivilce desen sivilce değil.. Doktora gittim, bu kremi vermişti. Cildin soyulacak, ölü deri gidecek altından yepyeni bir ten çıkacak demişti. Bir süre kullandım ama soyulmalardan çok rahatsız olduğum için bırakmıştım. Dudak kenarlarım falan soyulunca hoş durmuyodu.. Konuyla alakası yok ama burda kremin ismini görünce yazmak istedim. :) Bi zararı olduğunu düşünmüyorum yani, yüzüm için bile reçete etmişti bana doktor..

acnelyse ve madecassol ikilisini bende kullandım sadece birer tüp bitene kadar..fayda görmedim zarar gördüm derim inceldi ve kılcal damarlarım çıktı..kurtulamıycaz heralde bunlardan

acnelyse ve madecassol ikilisini bende kullandım sadece birer tüp bitene kadar..fayda görmedim zarar gördüm derim inceldi ve kılcal damarlarım çıktı..kurtulamıycaz heralde bunlardan:KK50:

konu sahibi arkadas kurtuldum çatlalardan deyip atmış bişey ortaya üç beş cevaptan sonra uğramamış bile acaba yalanmı söyledi diye düşünmeden edemedim vallah

yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. bazı yerlerde soyulma ve kaşıntı oldu. ama sağ kalçamdaki o çatlaklardan dolayı olan buruşuk görüntü gitti. hem de 15 günde. ben şuan için gerçekten çok memnunum. kaşınsa da kaşımıyorum, yara falan olur diye.

bu merhemleri en az 4-5 ay kullanmayı düşünüyorum. 15 günde bile bu kadar değiştiyse... inşallah daha iyi bir sonuç alırım.

Son düzenleme:
Acaba göğüslerde de kullanılır mı bu, yoksa sadece bacak ve karın bölgesine mi :KK31:

Benim göğsümde de küçük bir çatlak var.Göğsüme de sürüyorum canım bir sorun olmuyor.Bu arada sadece birer tüp kullanarak bir sonuç elde edemezsiniz arkadaşlar.Ben 4 aydır kullanıyorum ve şu an çok az kaldı çatlaklarım.Ayrıca hiçbir işe yaramayan çatlak kremlerine çuvalla para ödemektense bu iki kremi sürekli alarak Bayer'i zengin etmemizde bir sakınca yok sanırım.Sonuçta kremlerden biri 3tl, diğeri de 7tl.Ve Madecassol sağlık karnelerine yazılabiliyor.Ben öyle alıyorum ve sadece Acnelyse kreme 3 tl vererek çatlaklarımdan kurtuluyorum.Bilginize...

Benim göğsümde de küçük bir çatlak var.Göğsüme de sürüyorum canım bir sorun olmuyor.Bu arada sadece birer tüp kullanarak bir sonuç elde edemezsiniz arkadaşlar.Ben 4 aydır kullanıyorum ve şu an çok az kaldı çatlaklarım.Ayrıca hiçbir işe yaramayan çatlak kremlerine çuvalla para ödemektense bu iki kremi sürekli alarak Bayer'i zengin etmemizde bir sakınca yok sanırım.Sonuçta kremlerden biri 3tl, diğeri de 7tl.Ve Madecassol sağlık karnelerine yazılabiliyor.Ben öyle alıyorum ve sadece Acnelyse kreme 3 tl vererek çatlaklarımdan kurtuluyorum.Bilginize...

acaba bu kremleri kullanmayı bıraktıktan sonra silinen catlaklar tekrar olusabilirmi?....bazı catlakların yok oldugu yazılmıs....goz yanılgısı olamaz dimi?

Hayır göz yanılgısı olamaz.Çünkü gerçekten çatlaklar yavaş yavaş silikleşiyor.Kremleri bir süre ben de bıraktım ama tekrar çıkmadı yokolan çatlaklar.

bu merhemleri kullanmamın üzerinden 1 ay geçti. çatlaklarım için kullanıyordum ve şunu söyleyebilirim ki çatlak görüntüsü % 60 silikleşti. acayip izler bıraktığından bahsetmiş arkadaşlar. ben de bırakmadı Allah'a şükür. Bu merhemler, özellikle acnelyse çok tatlı kaşındırıyor. Ama fazla kaşımazsak iz falan oluşmayacağını düşünüyorum.

Kesinlikle denemelisiniz. Bendekiler ergenlikten kalma çatlaklardı. Gerçekten sonuçtan memnunum.

Ben de bugün başladım arkadaslar bu sefer azimliyim inşallah sizinle güzel sonuclar paylaşırım :80:

BEN de çok heycanlandım şimdi benim dogumdan sonra kaldı çatlaktan çok degil ama kalın kalın 3 4 tane bende deneyecem inş geçer..

Arkadaşlar siz kaçıncı gün soyulmaya başladınız. Benim bugün 3. günüm olacak sadece acnelyse sürdüğümde hafif bir yanma batma oluyor sizde etkisi kaç günden sonra başladı merak ettim :44:

X