çatı muaynesi

bide ben öle erkek doktora açamam benm doktorum bayan ama özellikle seçmedim öle denk geldi tavsiye üzerine gidicemde daha gitmedim oooff kadın olmak ne zor :/

çatı muayenesinde çekiniyom bi yakınım hamile bugün yarın doğum yapacak dr onu muayene etmiş nasıldı dedim parmaklarınlamı kontrol etti hayır elinle tamamen baktı dedi:1shok: acı olmuştur dedim yok acı olmadı pek dedi ama dr elleri kanlandı ve bir iki günde kanama oldu ama önemli değilmiş dedi ben demeseydim dr bakmıcaktı sorunca baktı dedi kafamçokkarıştı ürktüm yaaa tatlicadiarzu:mymeka:

oh ohhhhh valla iisinizz sizzzz...
ben her gittigimde cati muayenesi oluyorum :roflol:
hamileligim basindan berii her kontrolde cati muayeesi yapiyor doktorum .. hah bi de erkek iyimi ..
bu kadar korkmayin .. beterin beteri var askito yazik o napsin deyin muayene olurken :roflol: o kadar korkmazsiniz o zaman :)))

canım ya muayene sırasında acı duyuyormusun ?

hayir .. saDece utanc duyuyorum ..
böyle demir gibi bise sokuyo önce yariya kadar sonra sivi aliyo .. tahlil icin .. (öyle tahmin ediyorum hic sormadim .. ucunde pamuk ola kürdan gibi biseyle).. sonra parmaklarinla yani iki ve ya 3 parmagiyla(sag eli) sokup kontrol ediyo .. bu esnada da sol eliyle karnimin üstünden ve yanlarindan bastirip anormallik olup olmadigina bakiyo..
bi seferinde esim girmisti ultrason icin kabinde bekliodu .. ben ona ultrason icin cagririm dedim .. ama dinlemedi ve cok kötü olduk ..
o da..
bende ..
allahim su hamilelik bitsin .. son bir kez kontrole gidip daha gitmem heralde..
burda her biseyde cati muayenesi yapiolar..istemiorum diyemiyosun..$art yani..

hımm zormuş valla ben hiç alttan muane olmadım sezeryan düşünüyorum ama bilmiorumki ondada çatı muanesi oluyomu.anam göbüştende temizliğimi tam olamıorumki neyse çatı muanesine giderken saç sakal traşımızı tam olalımda rezil olmayalım:))))))

bende çok tırsıyorum hatta doktora sormuyorum bile belki aklında yoktur da aklına düşürmeyeyim diye:roflol:sırnaşık şey:dance:

bende bugün 36 haftamı bitirdim ve doktor muayenemiz vardı baktım kontrol bitti ben sordum istemeyerek de olsa çatı muayenesini.. güldü bana artık yapılmıyor gerek yok,eskiden yapılıyordu dedi doğum anında belli olur zaten dedi,kafam karıştı ama işime de geldi hani jeyyar.. bu arada doğumunu normal düşünen arkadaşlar buna utanırsanız doğumu nasıl yapcaksınız?kafamçokkarıştı

yaaa bende çekiniyorumm...inş. çatı muayenesi falan yapmazlar bende bu ana kadar hiç altttan muayene olmadım....dr um bayan ama ne bilim çekiniyo işte insan... kaçıncı haftada bakıyolar merak ediyorum ..bide bu arada kontrollere kaç haftada bir gidiyosunuz?...bide nts kaçıncı haftadan sınra başlıyoo ben hiç yaptırmadım bu ana kadar?...bilgi veren olursa sevinirim...

ben 30+2 yim ve hiç nts ye girmedim belki bu gidişimde alır herhalde...kontrellerim benim hala aylık bakalım benide iki hafta bir çagıracak mı?....

askito bayılıcaktım yazdıklarını okurken içim bi tuhaf oldu kafamçokkarıştı Allahtan benm doktorum bayan ama özellikle seçmedim erkek olsaydıda bayan bi doktora çatı muaynemi yaptırırdım...doğum hi umurumda değil isterse hepsi erkek olsun o an zaten bir an önce kurtarılmak istersin... Allah hepimizin yardımcısı olsun

ben 30+2 yim ve hiç nts ye girmedim belki bu gidişimde alır herhalde...kontrellerim benim hala aylık bakalım benide iki hafta bir çagıracak mı?....

canım benim bildiğim 36. haftadan önce bakılmıyor tabi özel , acil bir durum yoksa bu arada onun adı nst(non stres test) değilmi yaw fisfisfis a.s.
cnm benim 2 haftaya düşmüştü kontrollerim ama son kontrol ii olunca gene 3-4 haftaya çıktı...

kızlar boşuna çekiniyorsunuz normal dogum için söylüyorum doguma gittiginizde açılmaya bakmak için gelen geçen parmaklıcak ben çok yaşadım.sancıdan falan onu düşüncek haliniz kalmıcak hatta kendiniz diyeceksiniz açılma varmı bakın diye.ben 2 gün hastanede yattım parmaklamayan kalmadı herhalde:))iki gün boyunca.hatta suyumu doktor eliyle patlattı korkutmak için söylemiyorum öyle acı falan olmuyo rahat olun sonunda bebginizi kucagınıza almak var allah hpimize kolay dogum nasip etsin inşallah AMİN

BENİM ÇATI MUAYENEM 37. HAFTA KONTROLÜMDE OLACAK.
SEZERYAN iSTEYENLER iÇİN GEREK DUYULMUYORMUŞ.
KORKUYORUM AMA, SONUÇTA DOKTORLAR BİZİM CANIMİZI YAKMAK iÇİN DEĞİL.
DAHA FAZLA ACI YAŞAMAMIZI ENGELLEMEK IÇİN, BAZI TETKİKLERİ ÖNCEDEN YAPIYORLAR.
BÖYLE DÜŞÜNÜNCE RAHATLIYORUM.
HERKESE KOLAY, SAĞLIKLI DOĞUMLAR DİLİYORUM.

15 gün sonra bende açanlardan olucam(( korku bi tarafa hemmde utanıyorum offf yaaa kadın olmak çok zor bişi.. keşke eşim kadın doğumcu olsadı bari bi kişi görürdü:))))) napıcak doktor acılıp acıılmadığına bakıp bırak işte açıldısa zaten doğururken ben sana haber veririrm niye şimdi utandırıon ki durup dururken

gecen gidişimde doktorun ellerine baktım.benim büyük ihtimal sezeryan ama olsun.normal doğuma dönerse nasıl bir çatı muayenesi olacak diye tedirgindim.ama içim rahatladı.doktorumun elleri erkek olmasına ragmen benimkinin yarısı kadar ve yumuk yumuk :)))herşeyiyle tam bir kadın doğumcu yani :)

ayni anacum benimde ole o pamuk dedigin sey sanirim sivi hastalik var mi diye kontrol ediyor test yani a.s
banada bakiyor herif benimki de
benim adam diyo biktim be her zaman seni elliyor bu doktor diye :asigim:
adam delircek gorunce alttan bakiyor parmaklariylananiknanik
ellesin bakalim ne bulcaksa sanki altin mi bulcak nedir :bbo:
ben daha nts ye baglanmadim sadece 4 bucuk aylikken bebegimi hissetmiyorum korkmustum o zaman da kucukdu pek bi sey anlamadi kadin
daha girmedim bakalim hayirlisi
bende istiyorum artik muane gunleri azalsin diye jeyyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…