Canım çok sıkıldı, fikirlerinize ihtiyacım var:(

mahser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
36
0
43
Yine merhaba arkadaşlarım, siz de olmasanız derdimi kime anlatıcam bilmiyorum,

Olay şu. Yaklaşık 3-4 aydır saçlarımı boyatmak istiyodum. Çok kötü görünüyolardı bide bilirsiniz buraya da konu açtım (sıkıntılarımı) belki değişiklik bana da eşime de iyi gelir diye.

Neyse dün bi arkadaş bugün kuaföre gideceğini ve onunla gidersem çok ekonomik boyatacağımızı söyledi. Kayınvalidemlerde salıdan beri bizde kalıyo ama haftasonu 1-2 saat gider gelirim diye düşündüm.

Sabaha kalkıp kahvaltılarını hazırladım, bulaşıkları yıkadım. Saat 1'de çıktım. 3'te evde olurum diye düşünüyodum ama umuğum gibi gitmedi işler. Beraber gideceğimiz arkadaş geç kaldı, kuaförde sora vardı. Neyse 5'te evdeydim.

Bu saat benim için normal. Çünkü bu sene bazı günler 6'da çıkıyorum (çoğu zaman eşim geliyo almaya ama eve tek geldiğim de oluyo). Geçen sene hergün 5'te çıkıyodum ve hep tek geliyodum. Yani alışılmamış bişey değil. (üstelik yolda işten arkadaşları gördüm, gün yapmışlar yeni gidiyolardı evlerine, üstelik biri kayınvaliesyle kalıyo)

Neyse eve girdim. Kayınvalidem gülerek (yani yumuşatarak) "kaynanalı gelinin bu saate kadar dışarıda işi ne?" diye sordu. Ben de "geç kaldım biliyorum ama kusura bakmayın dedim. sonra "yaprak dökümündeki kaynana gibi çıkışacaktım sana ama neyse" filan dedi..

Kayınpederim (severim kendisini) ortamı yumuşatmak için olur öyle filan dedi. Eşim HİÇ BİŞEY SÖYLEMEDİ.

Ya böyle şeyler olunca, istemesem de düşünüyorum, bunları duymak için mi evlendim ben? Ben evlenmeden önce annem demedi bana bunları, çünkü bana güvenir..

Şİmdiye kadar hiç bir ters cevabım olmadı kayınvalidemede kayınpederimede..Ben çalışıyorum diye hava yapmadım işten kaçmadım, mevlütleri oldu 300 km yol gittim yardım ettim, kayınvalidemin günü oldu yine haftasonumu ayırıp yardım etmeye gittim ve sanki bu benim görevimmiş gibibir teşekkür bile etmedi. Çalışıyorum kendi evimi temizleyemiyoken, yazın tüm mutfağının tereklerini döktüm. Benim annem olsa 1 gün "yavrum ellerine sağlık, allah ne muradın avrsa versin..abartmıyorum 1 gün teşekkür ederdi.ben böyle alıştım) ama o yine bişey demedi. Hadi bunlara takmıyorum, yapısı öyle diye,

Ama bugün bu lafları hakettim mi sizce? Objektif fikirlerinize ihtiyacım var. Ben şu an sağlıklı düşünememiyorum sanırım..

canım ya...sakaya vur gıtsın...
oyle uzulecekte bence bır sey yok...sonucta soylemese olurdu ama oda sert cıkmamış...
olabılır...anneyle kızlar tartısır...kaynanaylada ıllakı olur...
uzulup can sıkam....kayınpeterde ıyı davranmıs bence...
hıc uzulme...aksılıler olmus gec kalmısın...

bırde senı tebrık ederım kı..kaynanaya yada kayın pedere saygısızlık yapmadım dıyorsun...
ınsanız heoımaın hatsı oluyor...
bırde nasıl bakarsan oyle gorursun...sakın tatlı canını uzme...mutluluklar canım..

Başka olan olayları bilmem ama bugün ki yazdıklarında ben çok abartığını ve olmicak bir şeye kızdığını görüyorum....
Yani abartılcak yada kızılcak bir şey yok... Bana göre.

canım merhaba.yazını sonuna kadar okudum ve sana hak veriyorum.bu şekilde karışmaya hakkı yok kaynananın.sen kendini bildikten sonra gerisi boş.ama dikkatimi birşey çekti,eşim birşey demedi demişsin.yanlış anlama ama bu bana garip geldi.annesini de kırmadan anlatmaya calışabilirdi o benim karım ben bildikten sonra bir problem yok gibi birşeyler diyebilirdi ama işte o anki ortamı bilemiyorum tabi şuanda belki de aranıza girmek istememiştir yada sinrlendigi için annesini kırmamak adına birşey dememiştir.sonuçta eşini sen tanıyorsun.ama tatlım sen bunları takma derim.birarada yaşamak gerçektende çok zor.bende öyleydim 3 gün oldu ayrı eve çıktım ve rahatladım.bana karışmıyorlardı hiç şimdi haklarını yiyemem ama ayrı ev gibisi yok.inş sende biran önce kendine ait bir yuva kurarsın canım.ne varmış yani 5 de eve geldiysen.çok geç bir saat degil sonuçta.calışan insanlar buna alışıktır ama onlara tuhaf geliyor işte nedense...tabi senin evdeki sorunlarının sadece bu olayla sınırlı olmadıgını düşünüyorum ama inş yanılıyorumdur.bak canım kim ne derse desinn dünyanın en iyi insanları bile olsa,bir gelinin eşinin ailesiyle yaşaması çok zor.eskiden yaşıyorlarmış ama nasıl birde onlara sor.sen sıkma canını tatlım,hepsi gelir geçer.sen yine saygını bozma hep böyle saygılı davran böyle devam et derim.gün gelir herşey farklı olur...ve son olarak da demişsin ya herşeylerine koştum diye,işte biz hatayı burada yapıyoruz.bende aynılarını yaptım ve yaptıgım için artık herşey eksiksiz beklenir oldu.ne kadar çok kendini parçalarsan o kadar beklentileri olur bunu unutma.10 gün ev işlerini aksatmadın diyelim ama 1 gün bulaşıgı veya başka birşeyi ihmal ettiginde bir sogukluk surat asmalar tripler falan anlarsın işte bunlar olan şeyler yani.kendini ne kadar parçalarsan parçala kendi annen gibi kimse dua etmez,her kaynana için geçerli degil bu tabi lütfen kaynanasını annesi gibi görenler yanlış anlamasın ama kaynanaların çogu aynı malesef.gelinlerin açıklarını yakalamaya bayılıyorlar.amaaaaannn neyse çok uzun oldu..aslında yazacak çok şeyler var ama sana son olarak söyleyecegim eşinin ailesidir yardımlarına koşman normaldir ama bunu yaparken kendini mahvetme,unutma seninde kendine ait bir yaşamın ve özgürlüklerin var.saglıcakla kal canım.:teselli:

"kaynanalı gelin" ne demek?
böyle bir tabir mi var ben bilmiyorum???
saflığından hadi cahilliğinden çok bilmişliğinden ve buna benzer diğer özelliklerindne sebep saçmalamış..
sen özür dileyeceğine:
kaynanalı gelinim ama bu saatte geldim görüyor musun anne diyip bir de üsütne kahkaha atsaydın!
bence süper olurdu..
hiiiiç takma,tamamen saçlamalamış.. üstünden otorite kurmak istiyor ama gereksiz. bunun güvenle de alakası yok? kocan mı o senin ? neye güvenecek neyden şüphe duyacak? eve 5 de gelince bir kadın kötü bir iş mi yapmış oluyor gece yarısı geldin sanki..

sen saygından vazgeçme ama yeri geldiğinde de lafını esirgeme ..bence..

yaahuu okurken nasıl unutmuşum ki,aynı evde yaşamıyormuşsunuz siz tatlım yaa kusuruma bakma.birsürü de şey yazdım.neyse misafir gelmişler sonuçta ama dediklerim yine geçerli tabi.aynı evde yaşa yada yaşama kimseye köle olmak ve onların istedigi gibi yaşamak zorunda degilsin.büyük ihtimalle eşin de evinizde misafir oldukları için bişy dememiştir.amaaann takma kafana canım yaa.hadi öptüm seni.yerimseniben

Evinde misafirler canim, gidecekler nasilolsa!!

Bence takma bu kadar! Kaynanan ne niyetli bunlari söyledi bilemem belkide gercekten saka yapmistir sende sakaya vur!!

Sen ailenden ne güzel terbiye görmüssün bir emek verildigi zaman tesekkür edilir, lakin kayinvaliden böyle görmemis demekki!! Bazi insanlar böyle degistiremezsin..

Sen yinede saygindan kusur etme bügün varlarsa yarin yine evindeler...birde sürekli senle olduklarini düsündügün zaman bana hak vereceksin...yerimseniben

cnım kyınvalidende suç sende ona onun sana davrandıgı gibi davranacaksın

Çokta abartılacak bişi yok canım ya ne kaynana vakaları duyuyoruz,okuyoruz burda.Gül,geç.Nasılsa misafirler gidecekler.Hiç canını sıkmaya bile değmez.

Keşke sizde bende yaprak dökümündeki ferhunde gibi cevap verebilirim ama vermiyorum falan derdim...
Aslında demezdim ama kızdım şimdi, haklısınız. Lütfen bu tür şeyleri söyleyeceğiniz son insan ben olmalıyım falan derdim heralde. Madem böyle laf vuruyo sizde teşkkür konusunda ona laf vurun bir işini yaptığınızda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…