Canim ciğerim dediğim kiz kardeşimi sileceğim

S
Allaha şükür annemin bedensel hastaliği yok fakat ansiyete kaygi bozukluğu var .
O bile olmasa 75 yaşinda annem ,elbette anneminde bizlere karşi tutumu iyi olmadi.
Asgari şekilde sorumluklarini yerine getirmeye calişti.
Bende budurumda onu yalniz birakamam ki.
Bendedim kardeşim için yapmasam, annem icin yaparim vicdanim el vermez .
Siz en doğrusunu yapmışsınız bunu düşünüp üzülmenize gerek yok .. erkek kardeşinizle bu durum hakkında konustunuzmu onu merak ediyorum gelinin bundan haberi varmı bence gelinin haberi olmadan 2 kardeşin bir araya gelip sorunları konuşması gerekior

Ablacım konuya cocuklugguna inerek baslıcakmıssın nerdeyse🤦🏻‍♀️
İnsan okuyacak bunu🙈
Kardesiniz ilgi delisi olmus özetle,yardım alması lazım.

46 yasindasiniz 4 seneye 50 oluyorsunuz boswerin hic takmayin ararsa arayin konusursa konusun hayirsiz ve Egoist bir kiz kardese sahibim Yasin 27 ama ben bile s.. Ktir ettim ne yapiyorsa yapsin yapma bu yol iyi yol deil dedik dusman olduk baska birini buldu Gene biz kotu olduk oburunu bana yar etmediniz sira bunda dedi daha saymadigim neler neler siktir ettim rahatladim annemi arar konusurum bazen de onla meraba meraba banane valla

Silmeyin lütfen, ne kadar hata yaparsa yapsın o sizin kardeşiniz siz büyüksünüz lütfen oturup konuşarak çözmeye çalışın. Birbirinizin fikirlerini onaylamasanız bile aranızdaki saygı sevgi bitmemeli. Bence birbirinize bu kadar girecek kadar büyük bi mesele yok ortada.
Kardeşler birbirlerinden uzaklaşmasınlar
3 günlük dünya hayatı yarın kimsenin ne olacağı belli değil

S

Siz en doğrusunu yapmışsınız bunu düşünüp üzülmenize gerek yok .. erkek kardeşinizle bu durum hakkında konustunuzmu onu merak ediyorum gelinin bundan haberi varmı bence gelinin haberi olmadan 2 kardeşin bir araya gelip sorunları konuşması gerekior
Gelin hanim kiz kardeşimin eski dostu olduğu için kiz kardeşimin hemen tavir göstermiş.
Onlarda aralari limoni ve bir de erkek kardeşime kusmuş.
Yani aslinda ortaliği baritaran kendi ama herkesten erkek kardeşimizi silmek için uğraşiyor .
Bende onaylamadiğimda tepki görüyorum.
Erkek kardeşim çok utangac içine kapanik ,öyle sosyal bilincli değil .Bizleri çok aramaz sormaz .Böyle olunca ben kendine göre birini bulduğuna seviniyorum.
Buda kiz kardeşime batiyor

Silmeyin lütfen, ne kadar hata yaparsa yapsın o sizin kardeşiniz siz büyüksünüz lütfen oturup konuşarak çözmeye çalışın. Birbirinizin fikirlerini onaylamasanız bile aranızdaki saygı sevgi bitmemeli. Bence birbirinize bu kadar girecek kadar büyük bi mesele yok ortada.
Kardeşler birbirlerinden uzaklaşmasınlar
3 günlük dünya hayatı yarın kimsenin ne olacağı belli değil
Sinirden diyorum ama bir resimine baksam hemen ağlamaya başliyorum.
Niye böyle oldu anlamiyorum

Kız kardeşini bu konuda çok çok haklı. Kaldı ki arkadaşı olduğu için kızı sizden çok daha iyi taniyordur. Erkek kardeşiniz de gelin adayiniz da haksız. Ayrıca ben olayları kendi acinizdan yanlı anlattiginizi düşünüyorum.
Nasil hakli ? Gercekten böyle oldu ,diyorum ben ona yeterli destek olmadim .Arkasinda dağ gibi durmadim.
Erkek kardeşim benden yardim bekleyince hayir diyemedim.Yapim böyle .
Düşmanim olsa ateşten alir çekerim.
Lütfen biraz aciklarmisiniz .
Bende kiz kardeşimin tarafindan bakmak istiyorum

Nasil hakli ? Gercekten böyle oldu ,diyorum ben ona yeterli destek olmadim .Arkasinda dağ gibi durmadim.
benim de çok yakın kız arkadaşım erkek arkadaşımla sevgili olsa ve bunu saklasa ağır tepki gösteririm. ve o insana güvenmem bir daha. samimi dostlar birbirlerinden böyle birşeyi saklamazlar ve saklamamalılar.
kız kardeşiniz rahatsız olmakta çok haklı. kendisini kötü hissetmiş, kim olsa kötü hisseder. çocuk oyuncağı işler değil bunlar bana göre.
konuyu uzatmak taraftarı da olabilir kız kardeşiniz, bu da onun yapısı.
her çocuk ana babasıyla, her kardeş birbiriyle aynı düşünmek ve uyumlu olmak zorunda değil. belli ki kız kardeşiniz fikir, hayata bakış olarak sizin ailenizin kara koyunu. sizler gibi düşünmüyor ve hissetmiyor. ve değişmeyecek. bu tavırlarından rahatsızsanız siz de mesafe koyarsınız.

insanlar arasındaki her problem çözülecek diye bir kural yok. çözülmüyorsa bırakın kalsın. onun fikirlerini değiştirmek ablası da olsanız haddinize değil zaten. kendi halinde kalsın.

ki ben de olsam bana böyle arkadan iş çevirmiş arkadaşım gelin olarak bile o eve gelecekse gidip onun için hazırlık yapmam.

benim de çok yakın kız arkadaşım erkek arkadaşımla sevgili olsa ve bunu saklasa ağır tepki gösteririm. ve o insana güvenmem bir daha. samimi dostlar birbirlerinden böyle birşeyi saklamazlar ve saklamamalılar.
kız kardeşiniz rahatsız olmakta çok haklı. kendisini kötü hissetmiş, kim olsa kötü hisseder. çocuk oyuncağı işler değil bunlar bana göre.
konuyu uzatmak taraftarı da olabilir kız kardeşiniz, bu da onun yapısı.
her çocuk ana babasıyla, her kardeş birbiriyle aynı düşünmek ve uyumlu olmak zorunda değil. belli ki kız kardeşiniz fikir, hayata bakış olarak sizin ailenizin kara koyunu. sizler gibi düşünmüyor ve hissetmiyor. ve değişmeyecek. bu tavırlarından rahatsızsanız siz de mesafe koyarsınız.

insanlar arasındaki her problem çözülecek diye bir kural yok. çözülmüyorsa bırakın kalsın. onun fikirlerini değiştirmek ablası da olsanız haddinize değil zaten. kendi halinde kalsın.

ki ben de olsam bana böyle arkadan iş çevirmiş arkadaşım gelin olarak bile o eve gelecekse gidip onun için hazırlık yapmam.
Anladim teşekürler.
Doğru haklidir ,
Ben sadece nasil tavranacğima karar veremiyorum.Önceleri kiz kardeşimin abattiğini durumu fazlaca zora getirdiğini düşünüyordum ,şimdi biraz değişti.
Ben onun duygularini yok saydiğim için bana kizmiştir.
Bende huzur takkntisi var asla kimse kimseyle küs olmasin ,birileri kavga etmeye başladimi hemen müdahale edip aralarini yapmaya calişiyorum

Ben fark ettim ki bende huzur takintisi var .
Kimsenin birbirine anlayişsiz davranmasina ve kavga etmesine dayanamiyorum.
Şöyle izlemim oldu ,oğullarim tartişti ,birini öbürene kayiriyorum ,hakli cikartiyorum.

Bu olaydada böyle yaptim kiz kardeşime karşi erkek kardeşimi savundum ve tersi.
Yani tartişma cikmasin diye müdahale ediyorum .

Ben fark ettim ki bende huzur takintisi var .
Kimsenin birbirine anlayişsiz davranmasina ve kavga etmesine dayanamiyorum.
Şöyle izlemim oldu ,oğullarim tartişti ,birini öbürene kayiriyorum ,hakli cikartiyorum.

Bu olaydada böyle yaptim kiz kardeşime karşi erkek kardeşimi savundum ve tersi.
Yani tartişma cikmasin diye müdahale ediyorum .
siz böyle her olaya müdahale edip insanların arasına girerseniz ömür boyu üzüntüden başka birşey yaşamazsınız, kusura bakmayın. siz küslük ve kavga sevmiyorsunuz diye herkes cici çocuk mu olacak ? çok saçma ve size ne önemlisi, bana göre. ben hiçbir kavgada kimsenin arasına girmem. onlar barışır, olan bana olur. ha iki taraf bir soğur, o zaman ayrı ayrı dinlerim ve iyi niyetle yaklaşırım. ama kavgalı kimse için pat diye araya girmem.

bi de çocuklar arasında bile illa kavga bitsin diye ayrımcılık falan. bence siz de bir psikoloğa görünün. bu kadar müdahaleci olmak iyi değil.

Konunuzu okuduğumda şu düşünceler oluştu; kızkardeşiniz size iyilik yaptığı, para harcadığı sürece sizle arasının iyi olacağını, biraz kendini geri çekse sizin sırtınızı döneceğinizi düşünüyor. Ailesi tarafından dışlanmış, sorunlu biri olarak görülüyor. Yani kardeşi ve en yakın arkadaşı neden ilişkilerini gizleme gereği duydu? İlk başta gizlenebilir belki ama zaman geçtikte büyük yalanlara ne gerek vardı? İşin özü kardeşiniz kendini dışlanmış, sevilmeyen çocuk olara görüyor. Size maddi manevi destek olmazsa, davranışlarının tolere edilmeyeceğini düşünüyor.

Konunuzu okuduğumda şu düşünceler oluştu; kızkardeşiniz size iyilik yaptığı, para harcadığı sürece sizle arasının iyi olacağını, biraz kendini geri çekse sizin sırtınızı döneceğinizi düşünüyor. Ailesi tarafından dışlanmış, sorunlu biri olarak görülüyor. Yani kardeşi ve en yakın arkadaşı neden ilişkilerini gizleme gereği duydu? İlk başta gizlenebilir belki ama zaman geçtikte büyük yalanlara ne gerek vardı? İşin özü kardeşiniz kendini dışlanmış, sevilmeyen çocuk olara görüyor. Size maddi manevi destek olmazsa, davranışlarının tolere edilmeyeceğini düşünüyor.
Yorumunuz için teşekür ederim ve katilmiyorum.Ben asla asla kardeşlerime karşi sirtimi cevirmem.
Evet manevi desteği çok oldu ,hakkini yemem.
Ailemizin en kücüğü ve dişlayan olmadi .
Yalana gelince ,önce sakin izlemsi gerekiyordu.,hemen sert tepki gösterince onlarda gizlemiş.
Benden dolayi hayel kirikliği onu anlayamadim ,kirginliğini görmedim ve önyargili davrandim.
Oda bazi durumlarda görduğüm asabiliğinden

Öğretmen kızkardeş düğünden sonra gelinle problemlerini aşıp size karşı cephe alacak potansiyelde. Hazırlıklı olun bence. 32 yaşında yetişkin bir insanı konuşmayla duzelteceginizi unutun. Olduğu gibi bırakın. Ailenize ne yapmanız gerekiyorsa yapın etraftan iyi kötü yorumları da kafaya takmayın.

Yorumunuz için teşekür ederim ve katilmiyorum.Ben asla asla kardeşlerime karşi sirtimi cevirmem.
Evet manevi desteği çok oldu ,hakkini yemem.
Ailemizin en kücüğü ve dişlayan olmadi .
Yalana gelince ,önce sakin izlemsi gerekiyordu.,hemen sert tepki gösterince onlarda gizlemiş.
Benden dolayi hayel kirikliği onu anlayamadim ,kirginliğini görmedim ve önyargili davrandim.
Oda bazi durumlarda görduğüm asabiliğinden
Nasıl dışlayan olmadı? Manevi çok destek oldu diyorsunuz, seni arabayla bıraktım, hep ben harcıyorum dedi diye kardeşinizden soğuyorsunuz. Hemen sırtınızı dönmüşsünüz işte. Bu kadar mıydı tolere limitiniz? Erkek kardeşiniz yalan söylüyor, kardeşiniz buna çok içerliyor, gelin ailesini davete yardım etmedi diye yine kız kardeşinizi kötü gösteriyorsunuz burada bile. Neymiş gelmemiş, yardım etmemiş. Ben olsam hiçbirinizle görüşmem.

Kızla kız kardeş arkadaş değil mi? Burada yana söyleyen,is ceviren senin erkek kardeşin ve sevgilisi. Kıza ne diye tavır aldın? Mantıklı mi sence?

Kaldı ki diyorum ki gelin kızı, kız kardeşin daha iyi taniyodur. Bildiği şeyler vardır mutlaka. Bu ama görünce gelin olmak istememek gibi bir şey değil. Zaten demiş ben erkek arkadaşıma kalınca beni kiniyodu, şimdi yaptıklarına bak diye. Daha ne demesi lazım?

Ayrıca başa kakma olayları da genelde bir şeyler fitillenince ortaya atılır, hiç soylenmemesi lazim tabi bunu desteklemiyorum ama..

Bence sizin tavirlariniz da çok itici. İki kişi kavga ederken diğerine öbürünü haklı çıkarmak.. ben olayları yanlı anlattığını düşünüyorum kusura bakma. Erkek kardeşin de sevgilisi de çok haksız. Senin de arkandan is çevirmesinler.

Anlattiginiz kadariyla cok bencil bir kiz kardesiniz var. Ailece ona yaptirim uygulayip disarda birakmaniz iyi olur bence. Bu sayede acaba ne hata yapiyorum diye dusunebilir

Karışmayın kendi hayatınıza bskın kimseyi savunmak yada şzah etmek zorunda değildinz .
He he de geç
Bu konudan bitane daha yokmuydu yavvv🧐🧐

Istemiğinin nedenlerinden biri hicbirsey eskisi olmayacaği ,gelin görümce olunmasi.
Sonra onlar kiz kardeşime cok yalan söylemişler ,zamaninda kiz kardeşimi ayiplamiş erkek arkadaşinin evinde kaldiği için ve şimdi asla yapmam dediklerini yapiyormuş .
Onlarda hakki var hem kardeş olarak hem arkadaş olarak ikisinede cok destekci oldu .
Ikisinede gelişmeleri için kişisel yardimi dokundu ve şimdi onu sirf istemediği için biraktilar .
Bunu yeni fark ettim ,tabi kendini kullanmiş his etti.

Fakat ben ne yapa bilirdim ,evet ben arkasinda durmadim .Yeterlice destek olmadim .
Bir taraftada erkek kardeşim ver ,evet evlendimi belki beni sormayacak aramiyacak ,ama vicdanim el vermiyor .
Hiç yardim etmiyemmi?Bendemi erkek kardeşime yüzümü cevireyim?

İyi de kardeşiniz haklı zaten.Haksız olan sizsiniz.Tamam belki ergence davranıyor da kendisi aynı şeyler için ayıplanmış,şimdi biri kardeşi diğeri arkadaşı aylarca yalan söyleyip aynı şeyleri yapıyorlar,siz demez misiniz ne oluyor diye ? Ben olsam ben de dışlanmış ve aptal yerine konulmuş hissederdim.Erkek kardeşime sırtımı dönmeyeyim demişsiniz ama siz kız kardeşinize sırtınızı dönmüşsünüz.Sizi dışarı çağırmasında bile art niyet arıyorsunuz,başka arkadaşı yok diye.Söyledikleri belki ağır ama belli ki kullanılmışlık duygusu onu ailenizden tamamen uzaklaştırmış.Ben sizinle bundan sonra çok vakit geçireceğini de düşünmüyorum.

İyi de kardeşiniz haklı zaten.Haksız olan sizsiniz.Tamam belki ergence davranıyor da kendisi aynı şeyler için ayıplanmış,şimdi biri kardeşi diğeri arkadaşı aylarca yalan söyleyip aynı şeyleri yapıyorlar,siz demez misiniz ne oluyor diye ? Ben olsam ben de dışlanmış ve aptal yerine konulmuş hissederdim.Erkek kardeşime sırtımı dönmeyeyim demişsiniz ama siz kız kardeşinize sırtınızı dönmüşsünüz.Sizi dışarı çağırmasında bile art niyet arıyorsunuz,başka arkadaşı yok diye.Söyledikleri belki ağır ama belli ki kullanılmışlık duygusu onu ailenizden tamamen uzaklaştırmış.Ben sizinle bundan sonra çok vakit geçireceğini de düşünmüyorum.
Ben kiz kardeşime sirtimi cevirmedim o öyle algiladi .Ben kendislede sürekli konuştum görüştüm ,beraber tatil bile yaptik.
Sadece dedimki bak ben yardim ederim ama bilki cancazim değil.Birak sorumluklarimi yapayim.
Galiba bende dolmuşluklar varki ,cözülmemiş kirginliklar,ve ona sert cevablar verdim.

X