canım, aşkım, tatlım ne kadar kolay soylenir olmus

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
  • Başlangıç Tarihi
G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
bu kelimeler cok kolay sarfedilir olmus erkekler tarafindan bence, hissetmeseler bile kolay soyluyorlar, canım askim deyip kadin gittikten sonra arkasindan hasta yaaa diyebiliyorlar belki de

Çok kullanmayanınki daha değerli geliyor zaten duyunca.
Hemen farkı hissediliyor.Ağız alışkanlığı olanla, o an hissedilip söylenen farklı oluyor.

sen iseviyorum o kadar basit olmuş ki ayağa düşürmüşler arkadaşım malesef böyle bunlar daha neki ahir ömrümüz bizi daha nelere şahit edecek bilinmez ...:1no2:

ooo dahası var :) hayatım canımın içi öpüyorum :)

Biz kocacııımla birbirimize hiç ismimizle hitap etmeyiz. Eğer ismimizi
kullanmışsak anlarız da bişeye kızmış yada kırılmışız. Onun dışında
aşkım, kucum (kuzum), saıııı ööööödekim (sarı ördeğim),
öcum (öznurun kocam tarafından kısaltılmış hali) gibi hitaplarımız vardır :roflol:
Canım aşkım utancından şöööle gözümün içine baka baka seni seviyorum
diyemediği için gün içerisinde sık sık "ben öcumu çok seeeyom" (ben öznurumu çok seviyorum) der. :roflol::roflol:
Bu tür güzel sözler duymak çok hoş bişey bence. Ve önemli olan ne kadar
sık kullanıldığı değil o sözlerin ne kadar yürekten gelerek söylendiğidir.:asigim:

Bizde hiç isimle hitap etmeyiz kavgalı olsak kızsak bile isimle hitap etmek yasaktır ancak anne baba yanında falan bazen tartışırken bile ağızdan isim kaçarsa ona bile kızarız "avikap" a katılıyorum içten söyledikten sonra ne kadar sık söylendiği önemli değildir yeterki hissederek söylesin.

aynı sorun bendede var sinir oluyom valla

bu kelimeler cok kolay sarfedilir olmus erkekler tarafindan bence, hissetmeseler bile kolay soyluyorlar, canım askim deyip kadin gittikten sonra arkasindan hasta yaaa diyebiliyorlar belki de

şimdi bunu söledin acaba sen mi yaşadın CADIARZU daha çok kişi var günlük sözler haline gelindi afedersiniz ama sadece yatağa atayım eğleneyim diyipte söyleniliyor erkekler bu kadar düştü anlıcağınız:1ninca:

şimdi bunu söledin acaba sen mi yaşadın CADIARZU daha çok kişi var günlük sözler haline gelindi afedersiniz ama sadece yatağa atayım eğleneyim diyipte söyleniliyor erkekler bu kadar düştü anlıcağınız:1ninca:

yok ben yasamadim ama bi arkadasim aldatildigi zaman kulagiyla duymus, adam hem ona hem de diger kiza askim dcanim diyormus,

bızde esımle bırbırımıze degısık seyler soylerız ismını soyledıgım zaman cok tuhafıma gıder

bazende kayınvalıdemlerın yanında agzımdan kacırcam dıye odum kopuyo

ama senı sevıyrum gıbı sozler ne zaman soyler-nıse sooylensın ıcten soylenmesı onemlı ıcten olmadıktan sonra ha soylenmıs ha soylenmemış ne farkeder

bana ilk gün tanıştığım bi erkek, "her şeyimsin" demişti:) ben artık güvenmiyorum böyle laflara falan

bende esimle yedi senedir nisanlilik ve evliligimizi katarsak beraberiz.sadece tartistigimizda yada kirildigimizda isimlerimizle hitap ederiz birbirimize.normalde biz almanyada yasiyorum esim bana turkcesi hazinem der.ne bileyim masum yuzlum der.onceden uc yasindaki oglusumuz vardi tek.sureki oglusumun annesi .ay ne guzel cocuk dogurmus derdi.simdi 37 haftalik hamileyim simdide bebeyimin kizisimin guzel annesi diyo.yani zamanla deyisiyo kizlar:))))))

bana ilk gün tanıştığım bi erkek, "her şeyimsin" demişti:) ben artık güvenmiyorum böyle laflara falan

ben de bunu dedim iste, adam daha yeni goruyor taniyor hemen canım, bitanem...ya dur ne zaman bitanen oldu, tanimadan etmeden...Bunlar sirf kendi egolarini tatmin icin, hani o guzel soz soyleyince sen de soyleyeceksin ya, gariban pek kimseden duymuyo herhalde, biranonce ovulmek, sevilmek istiyor...Yapmacik guzel sozler, guzel olmuyor ki, itici oluyor, sasirtici oluyor...

Hem arkadaslar ben konuyu esiniz size guzel sozler soyler mi seklinde acmisim gibi yazipdurmussunuz, esimle soyleyiz boyleyiz, e zaten o senin esin artik tabiki soyler, yapmacik ta olmaz. Benim burda kastettigim seyi shan anlamis sadece:eek:

ben kocama daha bi kez aşkım diyemedim yaa

bu günümüzde AŞK ın bulunduğu durumun ta kendisi,AŞK ta,AŞIK larda,sözlerdeki AŞKIM larda o kadar basitleşti ki (kadın erkek ayırmadan )güven kalmadı kimsenin sevgisine AŞK ına :çok üzgünüm:

biz erkek arkadaşımla aşkım'ı hiç kullanmıyoruz. Genel olarak bize özel kısa şifreli adlarımızdır gerçek adlarımızla alakası yoktur,sevgilim'i kullanırız özlem ve yoğun duygu belirtme amaçlı,bizde de bazı arkadaşalr gibi isimler kullanılıyorsa ciddi bi durum var demektir.

artık insanlar kız erkek fark etmes çıkarı için birlikte oluyorlar.bir kız bile zaman zaman basitleşebiliyor böle sözler kullanarak. ne doğallık kaldı ne gerçeklik ne de saflık...

evet ve bu yüzden insan bu harcanan sözleri kullanmak istemiyor, çünkü resmen anlamnın yitiriyor sanki günden güne böyle karaktersiz insanlar yüzünden:eek:klava: her çift kendi özel kelimelerini, cümlelerini geliştiriyor belki de bu yüzden:uhm: yaratıcılığa katkıları var o zaman :dance:

X