Poğaçalar Canim annemin sicak pogacalari(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
bu tarif annemin ne zaman bu pogacayi yapsa ev misler gibi kokar iste annemin sicak pogacalari derdim annemi cok ozledim ne zaman bu pogacayi yapsam annemi daha cok ozluyorum.ama pogacalar okadar guzel oluyorki anne eli degdigi icindir eminim pastane pogacalarina tas cikaran pogaca diyorum baskada bir sey demiyorum.

1 paket oda sicakliginda yumusamis margarin
1 cay bardagi siviyag
2 yumurta beyazlari icine sarilari uzerine surulcek.
1,5 su bardagi yogurt
1 kibrit kutusu kadar yas maya
aldigi kadar un
ici icin:
beyaz peynir ve ince kiyilmis maydonoz

tum malzemeleri bir kaba alin (yumurta sarilari haric) bu malzemeden kulak memesi yumusakliginda ele yapismayacak sekilde bir hamur elde edin yumusak bir hamur olcak zaten icinde maya oldugu icin yogurduktan sonra hamurun dinlendirmeye birakin ve hamurun kabarmasini bekleyin.hamur geldikten sonra yumurta buyuklugunde bezeler alip elinizle acip icine peynirli maydonozlu ici koyun ve elinizle yuvarlayin ister yuvarlak isterseniz oval sekiller verebilirsiniz.uzerine yumurta sarilarini surup corek otu atabilirsiniz 200 derecelik firinda pisirin afiyet olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
sicacik pogacalar yanindada cay ohhhcokacimcoook

spa0433.jpg

tam da sevkiLimin istedigi türden ßi poğaça cokacimcoook ßu hafta yapayım da yesin, ellerine sagLık cicim yerimseniben

tam da sevkiLimin istedigi türden ßi poğaça cokacimcoook ßu hafta yapayım da yesin, ellerine sagLık cicim yerimseniben

yap canim gercekten enfes bir pogaca benim kociste bayilir buna hergun yapsam yer vallacokacimcoook

tarifini not aldım canım senin ve annenin ellerine sağlık çok güzel görünüyorlara.s.

tesekkur ederim canim afiyet olsun

X