can sıkıntısından öyleeee bakınanlar..

ben de yöresel bir şey sandım. bazı yerler var da yağlı ekmek yaparlar mesela. ona benzer bir şey sandım.
nasıl yapıyorsun peki?

Valla ilk defa yapıyorum, heves ettim. Arkadaşımın blogunda paylaştığı bir tarif, o çok memnun kalmış. Ben de deneyeyim dedim.

Tarif şu:
Malzemeler:

1 Paket İnstant Maya
1.5 çay bardağı ılık süt (Yaklaşık bir çay bardağı kadarı maya için kullanılacak)
1 tatlı kaşığı şeker
2,5 su bardağı tam buğday unu
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı kadar tuz
200 cc ılık su

jelibonkokanev.blogspot.com.tr

Yapılışı:

İnstan mayamızı bir çay bardağından azıcık az süt ve şekerimizle eritiyoruz. 10-15 dakika şişmesini bekliyoruz.

Mayamız şiştikten sonra derin bir kapta (ben Tupperware Eko Kap kullanıyorum) 2,5 sb tam buğday unumuzu, 3 yk zeytinyağımızı, yarım çay bardağı ılık sütümüzü, tuzu ve kabaran mayayı ve ılık suyumuzu ekleyip elimizle karıştırıyoruz. Bu aşamada hamurumuz cıvık olacak o yüzden yine tam buğday unu takviyesi yapmaya devam ediyoruz. Ta ki ellerinize yapışan bir hamur halini alana kadar. (Dikkat ellerinize yapışan hafif cıvıkımsı bir hamur olması önemli. Çok fazla un hamurun sertleşmesine neden oluyormuş.)
Hamurumuzu son olarak yaklaşık 1 saat dinlendirmeye bırakıyoruz sarıp sarmalayarak ki iyice kabarsın.

1 saat sonunda iyice şişen hamuru kalıba döküyoruz yukarıdaki resimde de görüyorsunuz. :)

180 dereceye ayarladığınız fırınınıza yanına bir kase su koyarak veriyorsunuz ve 30 dakika kadar pişiriyorsunuz.

Kolay bir tarif gibi..
sen de memnun kalırsan biz de deneyelim..
afiyet olsun şimdiden..

Gunaydin kizlar bende su anda topik topik fink atiyorum
tanisalim kaynasalim

Günaydın hoşgeldin Tanışalım
26 yaşındayım İzmir'liyim ve cumartesi günü çalışıyorum

günaydın hanımlar hafta sonu ve çalışmak .. hem de harıl harıl .. ay nasıl mutluyum anlatamam

Günaydın canım Aynen aynen nası mutluyum böyle bıraksalar kanatlanıp uçucam bende

Günaydın hoşgeldin Tanışalım
26 yaşındayım İzmir'liyim ve cumartesi günü çalışıyorum

Günaydın canım Aynen aynen nası mutluyum böyle bıraksalar kanatlanıp uçucam bende

başım çatlıyo ağrıdan dün geceden tuttu sinüzitim var benim sabaha kadar ağrı çektim e bide şimdi deli gibi çalışıyorum ben ölüp kanatlancam birazdan nasıl gidiyo nasılsın ( işten başka )

Allah korusun ya öyle deme çok geçmiş olsun
Bende dün işten sonra saçlarımı boyatmaya gittim kuaförden çıktığımda saat 12ye geliyodu
yine uykusuz kaldım ama değdi

Sen pazar günü de tam gün mü çalışıyorsun :26:

hımmm umarım istediğin gibi olmuştur, güle güle kullan.. evet canım maalesef tam gün yarın benim zindan günümmm

ben suyuna gidersem olumlu oluo diretirsem bir şeyde olumsuz oluo ribbom çözemiorum çözemiorum bir türlü

Kuzum en zoruda o ya.. Benim evliliğimde de ben sesimi çıkarmassam tamam dersem çok mutluyduk hiç sorunumuz olmuyordu..
Ama söylediğimde mutlaka sorun yaşıyorduk.
İnşallah çözebilirsiniz sıkıntılı bi konu yani :26:

çok sıkıntılı hem deee cnm çözmeden dee evlilik olmazzz zaten sabrediorum suan ama ne olcak bilmiorm

bu arada face var mı ribbim sende merak ediorum seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…